Ciemnonoc

Okładka książki Ciemnonoc Shannon Messenger
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Ciemnonoc
Shannon Messenger Wydawnictwo: Iuvi Cykl: Zaginione miasta (tom 6) fantasy, science fiction
Zaginione miasta (tom 6)

Wyróżniona opinia i

Ciemnonoc

przeczytanych książek 338 napisanych opinii 234

R e w e l a c j a !!!
Kocham całą tą serię, po prostu coś świetnego. Baardzo polecam.
Daję 10/10!

R e w e l a c j a !!!
Kocham całą tą serię, po prostu coś świetnego. Baardzo polecam.
Daję 10/10!

Przeczytałam szybko jak wszystkie poprzednie części. Akcja była ciekawa a wypowiedzi bohaterów błyskotliwe i zabawne jednocześnie. Czasem nawet zapominam, że czytam część serii, a jeśli już w tym temacie to powrót do czytania po robieniu długich przerw to duże wyzwanie. Mimo tego, że to cudowna seria która polecam całym sercem to brakowało mi w niej tego czegoś co pozwala zapamiętać tę historię na dłużej.

Dość ciekawa część brakowało mi trochę akcji. W tym tomie opisała trochę więcej wątków romantycznych niż w reszcie tomów. Takie 9/10 Gwiazda Przewodnia była dla mnie lepsza. Bardzo polubiłam tą serię widać że autorka się stara

Pierwsze dwie części były dobre. Tylko dobre, mówiąc szczerze nie byłam nimi jakoś bardzo zachwycona dlatego ogromnie się zdziwiłam swoim zachwytem nad kolejnym tomem i trzema następnymi.

Sophie jak zawsze towarzyszyły kłopoty i niebezpieczeństwo, chociaż jedno nie zmieniło się od pierwszej części, jej przyjaciele. Jednym z najlepszych fundamentów tej historii jest ta grupa przyjaciół, ich zaangażowanie w te relacje. Nie zawsze jest między nimi dobrze na kartach tych czterech tomów, sporo kłótni, niedopowiedzeń, złości i zazdrości. Jednak wszystko to daje im tylko bardziej prawdziwego wydźwięku.

Chociaż w w pierwszej części główną bohaterka mnie momentami denerwowała, bo była zbyt idealna to właśnie w tych dalszych tomach ona popełnia błędy. I chociaż elfy są super mądre i bardzo rozwinięte to wciąż pozostaje ona nastolatką, która oprócz wali ze złem i zbawieniem świata ma też codzienne problemy jak pierwsze zauroczenia czy chęć odkrycia sekretów, które nie dają jej spokoju.

Wątek romantyczny jako taki się pojawia na kartach tej powieści, jednak nie jest on na pierwszym planie, co jest bardzo dobrze wyważone bo jeśli jesteście typem czytelnika, który lubi jak jest go dużo to dostajemy super sceny, w których my jako czytelnicy się śmiejemy pod nosem z głównej bohaterki i jej nieświadomości w tym sprawach bo ona jest taka urocza w tych momentach.

Czy są jakieś minusy? Dla większości z was pewnie nie będzie to minus, ale mnie osobiście strasznie wnerwia Fitz. No niestety im dalej w las tym bardziej mam ochotę go uderzyć. Za to Keefe to moja istna miłość. Na jego część mam ochotę śpiewać jakieś ballady, chociaż bliźniacy, którzy pojawiają się w chyba czwartej cześci ( wybaczcie brak konkretów ale czytałam je pod rząd i myli mi się trochę co było w którym tomie) też są genialni.

Nigdy nie sądziłam, że to powiem ale chociaż Harry'ego Pottera kocham i było to moje dzieciństwo i mam do tej serii ogromny sentyment bo Zaginione Miasta są lepsze.
Jakby kochani ELFY super piękne i strasznie inteligentne. A bohaterów tyle, że każdy znajdzie swojego ulubieńca.

Lubię te dzieciaki :) Dużo się dzieje, wartka akcja. Trochę za długi i za dużo mi było flirtowania, ale mimo to świetna rozrywka. Ponad 600 stron, a czyta się wyjątkowo szybko.

Od zakończenia czytania V tomu Zaginionych Miast nie było dnia, żebym nie wyczekiwała dalszych losów Sophie i jej przyjaciół.

Mimo że zaczynajac czytać ,,Ciemnonoc” byłam w strasznym zastoju czytelniczym widząc te ponad 600 stron żałowałam, że nie jest ich więcej 😂🙈

Książka jest super, bardzo trzyma w napięciu. Sophie nadal walczy jednak prawda może okazać się inna niż każdy się spodziewa! W tym tomie wszystkie drogi prowadzą do groźnej Ciemnonocy! Parę spraw zostało wyjaśnionych, parę na prawdę było dla mnie ogromnym zaskoczeniem, kilka innych wciąż pozostaje tajemnicą.
Wprawdzie niektóre zachowania bohaterów trochę mnie denerwowały to i tak bardzo ich lubię, a Keefe i Dex niemiennie od 1 tomu pozostają moimi ulubionymi postaciami 🫶🏻

Na prawdę bardzo podobał mi sie ten tom i będę powtarzać, że seria ta od samego początku trzyma bardzo wysoki poziom!
Z niecierpliwością wyczekuje 7 tomu i mam nadzieję, że nie przyjdzie nam długo na niego czekać !

Jeżeli nie mieliście okazji zapoznać się z tą seria to na prawdę warto po nią sięgnąć!

Poszukujecie książki z bogactwem wątków, ale którą z łatwością można pochłonąć i która nie będzie od Was wiele wymagała? Dobrze trafiliście!

Myślę, że to bohaterowie, ich interakcje i więzi sprawiają, że to uniwersum jest tak wyjątkowe. Nawet postaci poboczne są świetnie zarysowane, bez trudu można je od siebie odróżnić i tak naprawdę każda z nich zapada w pamięć. Niezmiennie zachwycają mnie ich relacje i to, jak oddani są sobie nawzajem. Ponadto przepięknie przedstawiono także model rodziny, którą wybieramy sobie sami.

Książka podnosi na duchu. Jest nie tylko urocza, ale ma także ciekawe podejście do humoru. Można się przy niej pośmiać, ale i popłakać.

I to zakończenie! Poproszę więcej.

Ta seria zasługuje na większy rozgłos i promocję. Zasługuje, by się o niej mówiło. To, że jest świetna, to mało powiedziane. Jest fenomenalna i trzyma w napięciu. To już 6 tom i nadal pozostaje mnóstwo zagadek do rozwikłania. Na szczególną uwagę zasługują bohaterowie i relacje między nimi. Czasami nie mogę się nadziwić, jaką dojrzałością kierują się bohaterowie tej książki. Wszelkie rozterki emocjonalne są bardzo dobrze podkreślone i uzasadnione, ale bez zbędnej team dramy. To jest młodzieżówka, ale mega dojrzała. Dorośli nie traktują młodzieży z góry, "jak dzieci", a i młodzież nie wyskakuje z idiotycznymi reakcjami. (Ekhem, Keefe? Jesteś wyjątkiem, który podkreśla regułę). Wszyscy ze sobą współpracują i to jest piękne w swej prostocie. Sophie może sobie ubóstwiać Fitza, ale ja od początku czuję vibe Sokeefe. I kibicuję im jako parze. Bo to, jak się rozwija ich relacja... Jak Keefe zwraca uwagę na samopoczucie Sophie. Jak ją rozśmiesza. Mam wrażenie, że jeśli Sophie się przy kimś uśmiecha, to tylko przy Keefie. A co można powiedzieć o relacji z Fitzem? "Ach, ale on przystojny, a jakie ma (w jakimś tam odcieniu niebieskiego) piękne oczy! Co na to Fitz? "No przecież jesteśmy krewniakami"! Czujecie ironię? :)

Świetne rozwinięcie całej historii, niesamowite zakończenie, ci sami kochani bohaterowie i trzymająca w napięciu akcja. Książka nie pozwala ani na chwilę oderwać się od czytania. Polecam gorąco.

• Brak Legimi A