rozwiń zwiń

Jakie książki zabrać na wakacje? Oto pozycje idealne na lato

LubimyCzytać LubimyCzytać
20.07.2023

Czytelnicy i Czytelniczki, lato trwa w najlepsze, rozpieszczając nas piękną pogodą i ciepłem słonecznych promieni. Niektórzy zdążyli już rozpakować walizki po powrocie z urlopu, a inni dopiero planują wakacyjny wyjazd. Właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy kolejne zestawienie najgorętszych nowości, które idealnie sprawdzą się w roli wakacyjnej lektury. Sprawdźcie, jakie tytuły znalazły się na naszej liście!

Jakie książki zabrać na wakacje? Oto pozycje idealne na lato

To już kolejna aktualność, w której prezentujemy nasze propozycje wakacyjnych lektur. Wcześniej zaprezentowaliśmy listę książek, które idealnie wpisują się w upalny, letni klimat, a Ania Sierant napisała o sentymentalnych lekturach, które przywołują wakacyjne wspomnienia oraz o zbiorach opowiadań, i krótkich literackich formach, na które znajdzie się miejsce w każdym plecaku.

Dzisiaj prezentujemy zestawienie zawierające najnowsze premiery, których nie możecie przegapić w chaosie wakacyjnych przygotowań. Poniżej znajdziecie literaturę piękną i obyczajową, coś dla fanów kryminalnych zagadek, jak i prawdziwą gratkę dla młodszych czytelników. A jeśli jesteście fanami sportowych emocji, sięgnijcie po ostatnią książkę z tej listy, nie zawiedziecie się.

Literatura obyczajowa i powieść historyczna - co czytać latem?

„Gry. Seria Twisted”, Ana Huang (Czwarta Strona)

[Opis Wydawcy] Ona nie może do niego należeć… Ale on i tak będzie ją miał.

Rhys Larsen to opanowany i arogancki ochroniarz, który kieruje się dwiema zasadami: po pierwsze chronić swoich klientów za wszelką cenę, po drugie nie angażować się emocjonalnie. Nigdy.

Złamanie tych reguł wydawało mu się czymś niewyobrażalnym… Aż do momentu, gdy poznał ją. Ta kobieta swoim wewnętrznym ogniem rozpaliła go do granic i obróciła jego zasady w popiół.

Rhys nie ma więc innego wyjścia, jak przyznać przed samym sobą: przysiągł, że będzie ją chronić, ale wszystko, czego pragnie, to mieć ją na własność.

Jego księżniczkę.
Jego zakazany owoc.
Jego każdą nieprzyzwoitą fantazję.

Bridget von Ascheberg to dostojna i uparta księżniczka, która mimo obarczenia królewskimi obowiązkami marzy o wolności – w życiu i wyborze ukochanego.
Gdy jej brat abdykuje, niespodziewanie staje przed wizją aranżowanego małżeństwa bez miłości oraz tronu, którego nigdy nie chciała objąć.

Próbując poradzić sobie z przeciwnościami związanymi z jej nową rolą, musi jednocześnie walczyć ze swoim pożądaniem – pragnie mężczyzny, którego nie może mieć.

Jej ochroniarza.
Jej opiekuna.
Jej ostatecznej ruiny.

Niespodziewana i zakazana – ich miłość może zniszczyć królestwo… i skazać na porażkę ich oboje.

„Uparty prezes”, Agnieszka Brückner (NieZwykłe)

Emily Willson pomimo młodego wieku zajmuje odpowiedzialne stanowisko w Perfect Picture. Kobieta jest ambitna i zaradna, za co współpracownicy i pracodawca bardzo ją cenią.

Ale nawet ona nie kryje obaw o swoją przyszłość, gdy firma zostaje wykupiona przez nowych właścicieli. Jej niepokój wzrasta, gdy spotyka obecnego szefa.

Gabriel Stone nie spodziewał się spotkać Emily w firmie, którą aktualnie zaczyna zarządzać. Na dodatek kobieta nadal ma do niego żal o to, co się wydarzyło, kiedy studiowali na tej samej uczelni. Niemniej jednak Stone widzi w tej współpracy okazję do naprawienia błędów i wyjaśnienia pewnych nieporozumień.

Lecz od tamtych zdarzeń minęło pięć lat, a Emily nie jest już naiwną studentką, którą da się łatwo zbałamucić. Kobieta ma określone cele i nie pozwoli, by Stone ponownie zniszczył jej życie.

Nie będzie to łatwe, bo Gabriel jest uparty i zawsze osiąga to, czego chce.

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej szesnastego roku życia.

„Identical”, Aleksandra Negrońska (NieZwykłe)

Dalsze perypetie losów bohaterów serii „Students”.

Rosannie i Zaydenowi nie udało się zrealizować planu sprzed wyprowadzki a ich drogi się rozeszły. Po burzliwym roku Rosie nadal mieszka w Chicago i nie zamierza wracać do Anglii, aby kontynuować studia prawnicze.

Jednak wkrótce dziewczyna dostaje propozycję nie do odrzucenia i będzie musiała podjąć bardzo trudną decyzję. Czy zawalczy o swoją prawniczą przyszłość? Sprawę komplikuje fakt, że Zayden Williams także powrócił do Leeds, a Rosanna nie chce nawiązywać z nim żadnego kontaktu.

Czy będzie w stanie mu wybaczyć i porozumieć się z nim? A może to Zayden nie zechce mieć już nic wspólnego z Rosanną, skoro w jego życiu pojawiła się inna kobieta?

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej szesnastego roku życia.

„Barbarzyńcy z Lodowej Planety”, Ruby Dixon (Prószyński i S-ka)

Nieziemsko fascynująca opowieść o tym, że każdy – niezależnie od wyglądu, rozmiaru i gatunku – jest wart prawdziwej miłości!

Georgie Carruthers jest całkiem zwyczajną dziewczyną… A przynajmniej była nią do momentu, gdy została porwana przez kosmitów. Od teraz musi walczyć o przetrwanie razem z resztą uprowadzonych z Ziemi kobiet. Kiedy ich statek ląduje awaryjnie na tajemniczej Lodowej Planecie, pojawia się szansa na wyrwanie się z sideł obcych. Georgie jako nieformalna liderka grupy wyprawia się na zwiady, by znaleźć ratunek wśród śnieżnych zasp. Jej wybawcą okazuje się jednak nie kto inny jak… ogromny niebieski kosmita. I to bardzo seksowny kosmita, który uważa Georgie za swoją drugą połówkę.
Georgie i Vektal wyruszają na pomoc pozostałym dziewczynom. Po drodze odkrywają kolejne sekrety Lodowej Planety… i nieznane im wcześniej oblicza pożądania. Czy uda im się uratować uwięzione? I rozstać, gdy wspólna przygoda dobiegnie końca?

Ruby Dixon „Barbarzyńcach z Lodowej Planety” zaczęła wydawać samodzielnie. Od początku przyświecała jej idea, by stworzyć zabawną, seksowną powieść, która z dystansem podchodzi do schematów znanych z popularnych erotyków oraz „męskiego science-fiction”. Kilka lat po ukazaniu się serii zdarzyło się coś zupełnie nieoczekiwanego – Emma Carter, 22-letnia BookTokerka, postanowiła nagrać filmik z recenzją Barbarzyńców. Wystarczyła chwila, by powieści wskoczyły na listy bestsellerów Amazona, a potem kolejnych serwisów i magazynów, stając się jednym z pierwszych fenomenów TikToka.

„Kopnij w kalendarz”, Monika Wawrzyńska (Wydawnictwo Lekkie)

Kontynuacja książki Gwóźdź do trumny. Druga część trylogii funeralnej.

Trzy przyjaciółki – Jagna, Marta i Magda – tworzą funeralne konsorcjum, złożone z zakładu pogrzebowego, kwiaciarni i firmy cateringowej. Marta Bandurska – właścicielka kwiaciarni Cuda-Wianki – czuje, że życie przecieka jej między palcami, blednie i traci barwy, mąż jej chyba nie kocha, a najgorsze, że starość czeka z rogiem, śmiejąc się urągliwie. Czy kobieta w kwiecie wieku powinna już szykować się do trumny? Marta postanawia odzyskać intensywność kolorów, odnaleźć miłość i udowodnić sobie, że to najlepszy wiek na zmiany. Jej syn, Kocio, tanatokosmetolog w domu pogrzebowym Jagny, dorabiając klientowi stracone w wypadku ucho, zastanawia się, czy jego rodzice na starość zwariowali i obiecuje sobie solennie nie popełniać ich błędów. Dlatego też nagminne popełnia swoje. Absurdalny czarny humor, szalona właścicielka kwiaciarni i zakład pogrzebowy w tle. To się w grobie nie mieści!

„Sięgnij ze mną gwiazd”, Agata Przybyłek (Czwarta Strona)

Nadmorska plaża i dwoje poturbowanych ludzi, każde z własną piosenką. Czy wspólnie napiszą refren?

Po medialnej nagonce i krzywdzących oskarżeniach Ester, wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej, ucieka do Świnoujścia. Spaceruje po plaży, wsłuchuje się w skrzek mew i stara się zapomnieć o tym, co zostawiła za sobą.
Jacek też ucieka od wspomnień. Choć przeżył w życiu wiele pięknych chwil, spotkało go również ogromne nieszczęście, po którym trudno się pozbierać.
Odnajdują się przy falochronie: melancholijny facet z gitarą i smutna artystka, która od dawna nie występuje.
Czy okażą się dla siebie ratunkiem?

Agata Przybyłek kolejny raz zabiera nas nad morze, by przy dźwiękach fal opowiedzieć historię o tym, że po burzy zawsze wychodzi słońce, a nadzieja nigdy nie umiera.

„Rozdzieliło nas życie”, Wiktoria Gische (MANDO)

W codzienności pozbawionej zasad miłość jest najlepszym drogowskazem.

Są z dwóch różnych światów. Nina mieszka w Berlinie. Kiedy jej ojczyznę ogarnia widmo wojny, dziewczyna musi wybrać pomiędzy walką o swoje ideały a wygodną biernością. Pełna obaw nie odnajduje się w nowej, nazistowskiej rzeczywistości. Jej lęk wzbudzają matka i brat, którzy popadają w fanatyzm.

Mikołaj całe życie spędził na Śląsku. Jest dumny ze swoich rodzinnych stron, nie boi się pracy i z nadzieją patrzy w przyszłość. Połączyła ich przyjaźń i młodzieńcza fascynacja. Rozdzieliła wojna, która zmieniła wszystko. Pełna planów przyszłość w jednej chwili rozpadła się na tysiące kawałków.

„Tofa. Księżniczka Słowian”, Grzegorz Gajek (Sine Qua Non)

Mówili jej, że historię pisze się krwią i ostrzami mieczy.
Mówili jej, że Perun, Odyn i Biały Chrystus sądzą czyny mężczyzn, aby zadecydować, kto zasługuje na wiekuistą pamięć.
Mówili jej, że Dola słowiańskiej dziewczyny, słowiańskiej księżniczki, to wyjść za wielkiego kniazia albo konunga, urodzić mu synów i odejść w zapomnienie.

Tofa jednak nigdy nie troszczyła się o to, co mówią inni. A jeśli żyć po swojemu miało znaczyć wystąpić przeciw Doli, zaklęciom zawistnych i wszystkim czartom, jeśli miało znaczyć, że mężczyźni poruszą dla niej z dawna uśpione moce i napoją zapomnianych bogów krwią… niech będzie.

Ale Dola to bóstwo starsze i mędrsze od innych.
Dlatego postawiła na drodze Tofy… Bociana.

„Tofa. Księżniczka Słowian” to pierwszy z dwóch tomów opowieści o słowiańskiej dziewczynie, która stała się królową wikingów. I nie pozwoliła, by jej imię przepadło w meandrach historii.

Literatura piękna

„Pani England”, Stacey Halls (Świat Książki)

Hrabstwo West Yorkshire, rok 1904.

Ruby May podjęła się opieki nad dziećmi zamożnych Charlesa i Lilian Englandów. Przejęta zasadami wyniesionymi z Instytutu Norland, z zaangażowaniem pomaga rodzinie. Chłonie obyczaje panujące w odosobnionym Hardcastle House. Środowisko, do którego trafiła, robi na niej wrażenie. Lecz wydaje jej się, że z tajemniczą, piękną panią England coś jest nie w porządku, a służba darzy ją niechęcią. Ruby czuje się nieswojo.

Nie każda słabość prowadzi do tragedii. Warto skonfrontować się z demonami z przeszłości, aby historia się nie powtórzyła.

Przesycona narastającą atmosferą grozy „Pani England” to portret małżeństwa epoki
edwardiańskiej, pasjonująca opowieść o mężczyznach i kobietach, sile i dominacji, odwadze, prawdzie i szatańskim podstępie.

„Ośli brzuch”, Andrea Abreu  (ArtRage)

Ośli brzuch” Andrei Abreu to najgłośniejszy hiszpański debiut ostatnich lat, porównywany najczęściej z „Genialną przyjaciółką” Eleny Ferrante i „Życiem Adeli” Abdellatifa Kechiche’a. W samej Hiszpanii powieść doczekała się już sześciu wydań i sprzedała się w ponad 60 000 egzemplarzy. Prawa do wydania zostały sprzedane do 22 krajów, El Estudio nabyło prawa do ekranizacji, „New York Times” uwzględnił książkę w gronie najlepszych lektur na lato, „Corriere della Sera” uznała jej tłumaczenie za najlepszy przekład 2021 roku na język włoski, a samą Abreu wyróżniono za „Ośli brzuch” prestiżową Nagrodą im. Dulce Chacón (wśród wcześniejszych laureatów m.in. Javier Marias i Fernando Aramburu).

„Ośli brzuch” to znakomicie napisana opowieść o przyjaźni, problemach okresu dojrzewania, budzącej się seksualności i biednej małomiasteczkowej wspólnocie.

Lato 2005 roku, Wyspy Kanaryjskie, robotnicza dzielnica małego miasteczka, do którego przyjeżdżają bogaci turyści. Dziesięcioletnia narratorka, zwana Shit, opowiada o swej przyjaźni z Isorą, władczą i odważną dziewczynką, którą wszyscy uwielbiają. Isora ma już włosy łonowe i zaczynają jej się rysować piersi, o co Shit bywa zazdrosna, ale zdecydowanie nie zazdrości przyjaciółce tego, że wychowuje ją okropna babka, która ciągle trzyma Isorę na diecie. Shit robi dla Isory wszystko: obżera się ciastkami, żeby ta mogła się napatrzeć, chodzi za nią do łazienki, gdy Isora sra, loguje się do czatów, aby pisać sprośne rzeczy z nieznajomymi. Ale Shit coraz trudniej dotrzymać Isorze kroku. Przyjaciółka dojrzewa bez niej na pełnych obrotach, a gdy uległość Shit zmienia się w bolesne przebudzenie seksualne, trudno odróżnić pożądanie od przemocy.

„Ostatnia z dziewcząt Moon”, Barbara Davis (Świat Książki)

Odrzuciła rodzinne dziedzictwo.

Teraz szuka sposobu, aby je ocalić.

Lizzy Moon chciała odciąć się od rodzinnego domu i siedliska zwanego Moon Girl Farm. Przed ośmioma laty porzuciła ziemię, którą uprawiało dziewięć pokoleń obdarzonych niezwykłym darem uzdrowicielek, uciekając przed przekazywanymi szeptem plotkami i pogłoskami o dziwnym dziedzictwie rodu Moon.

Lecz gdy umiera jej ukochana babka Althea, Lizzy musi wrócić i zmierzyć się z tragedią sprzed lat: nierozwiązaną zagadką morderstwa dwóch młodych dziewcząt i okrutnymi oskarżeniami, które prześladowały Altheę aż do śmierci.

Młoda kobieta pragnie sprzedać farmę i powrócić do życia w Nowym Jorku, dopóki nie trafia w jej ręce dziennik, który sprawia, że Lizzy odkrywa własne szczególne talenty.

Czy uda jej się oczyścić imię własnej babki, kiedy podąży śladami kobiet z rodu Moon?

To, co oddaliło Lizzy Moon od jej rodziny osiem lat temu, ciągnie ją teraz z powrotem. Powieść o tajemnicach, pamięci, rodzinie i przebaczeniu od autorki bestsellera When Never Comes.

Kryminały idealne na lato

„Złoty krąg”, Małgorzata Sobieszczańska (Agora)

W małym miasteczku każdy zna twoje grzechy.

Dla jednych Krzysztof Garlicki żył jak kloszard, dla innych – jak mnich. Odkąd w lesie nad Zalewem Zegrzyńskim znaleziono jego zwłoki, wszyscy zadają sobie pytanie: po co zabijać człowieka, który sam wypisał się z życia? I czy ta zbrodnia ma coś wspólnego z jego ucieczką z domu przed prawie trzydziestu laty?

Do rozwiązania sprawy zostaje oddelegowana para policjantów z Komendy Stołecznej: January Kostrzewa i Aneta Dragon. On: ułożony mąż i ojciec, tradycjonalista. Ona: singielka, która trafiła do Stołecznej po tym, jak napisała skargę na poprzedniego szefa. Do pomocy zostaje im przydzielona młoda miejscowa policjantka Magda, która w toku śledztwa sporo się dowie o mieszkańcach rodzinnych stron.

Ale żeby dotrzeć do prawdy o lokalnej społeczności, Kostrzewa i Dragon będą musieli najpierw odsunąć na bok wzajemną niechęć i jaskrawe różnice w widzeniu świata.

Pisarka i scenarzystka Małgorzata Sobieszczańska wraca z kryminałem, którego akcja zabiera czytelników do zagubionych w głębi ponurego lasu wiosek i turystycznych miasteczek wyglądających po sezonie na wymarłe. A co, jeśli ta posezonowa cisza jest bardziej niebezpieczna, niż mogłoby się wydawać?

„Błyski w mroku”, Stacy Willingham (Agora)

Potwory nie czają się w mroku. Prawdziwe potwory żyją wśród nas.

Gdy Chloe Davis miała dwanaście lat, w jej rodzinnym miasteczku na amerykańskim Głębokim Południu zaczęły znikać nastoletnie dziewczęta. Nim parne luizjańskie lato dobiegło końca, ojciec Chloe został zatrzymany w związku z zaginięciami, a cała ich dotąd szczęśliwa rodzina dosłownie rozpadła się na drobne kawałki.

Teraz, 20 lat później, Chloe pracuje jako psychoterapeutka i jest już prawie gotowa uznać, że jej życie wróciło na właściwe tory. Ale wystarczy jeden telefon od dziennikarza, który zadaje niewygodne pytania o przeszłość, aby koszmar ożył na nowo. Zbliża się 20 rocznica zaginięć, a Chloe będzie musiała zweryfikować, co wówczas było prawdą, a co jedynie wytworem dziecięcej wyobraźni. I jakie kształty tak naprawdę kryły się w mroku otaczającym jej rodzinny dom…

„Błyski w mroku” to nastrojowy psychologiczny thriller, pełen kłamstw i rodzinnych sekretów. Prawa do jego ekranizacji jeszcze przed premierą kupiła nagrodzona Oscarem aktorka Emma Stone, a prace nad serialem rozpoczęła platforma HBO Max.

Literatura młodzieżowa i dziecięca - książki na wakacje

„Mój kumpel jest dziewczyną”, Weronika Ancerowicz   (NieZwykłe)

Autorka bestsellerowej serii „Westwood Academy”!

Dojrzewanie to zdecydowanie jeden z najgorszych okresów w życiu. Zmienia się wtedy całe ciało człowieka oraz jego spojrzenie na wiele spraw. Sky Johnson jednak ma pewną teorię: uważa, że dojrzewanie jest mitem, a tak naprawdę za wszystko odpowiedzialni są kosmici. Przylatują, zabierają niewinnego dzieciaka, na swoim statku robią mu pranie mózgu i przeprowadzają eksperymenty na jego organizmie, a na końcu całkowicie zmienionego odstawiają na Ziemię.

A przynajmniej jej zdaniem tak było z nią. Bo jak wytłumaczyć fakt, że jednego dnia Gabriel Trade jest jej najlepszym przyjacielem, z którym wiecznie się przekomarza, a drugiego Sky ma ochotę go pocałować?

Po trzech latach ukrywania swoich uczuć postanawia wyjechać z miasta i na czas nieobecności urwać kontakt z Gabrielem, który widzi w niej tylko kumpla. Jednak ten wyjazd zmienia ją bardziej, niż sądziła. Z chłopczycy staje się świadomą swoich atutów dziewczyną, a zakazane uczucia do Gabriela chowa najgłębiej, jak potrafi.

Wydawać by się mogło, że teraz już nic nie zdoła zniszczyć ich przyjaźni. Zapewne byłoby tak, gdyby Gabriel nie zaczął patrzeć na nią jakoś inaczej. Nie jak na kumpla, ale jak na… dziewczynę.

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej trzynastego roku życia.

„Jeśli jutra ma nie być”, Jen St. Jude  Sine Qua Non)

Jeśli jutra ma nie być to poruszająca powieść Jen St. Jude, w której pobrzmiewają echa książek Nasz ostatni dzień Adama Silvery czy Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata Benjamina Alire Sáenza. Pierwsza queerowa miłość, zmagania z codziennością i... walka o przetrwanie w obliczu zbliżającego się końca świata.

Avery Byrne skrywa wiele tajemnic. Jest zakochana w swojej najlepszej przyjaciółce Cass i cierpi na ciężką, niezdiagnozowaną depresję. Jednak kiedy podejmuje decyzję o odebraniu sobie życia, ludzkość dowiaduje się, że do końca świata zostało zaledwie dziewięć dni. Do Ziemi zbliża się asteroida i nikt nie może zapobiec katastrofie. Można jedynie odliczać czas…

Chcąc oszczędzić swojej rodzinie i przyjaciółce dodatkowego cierpienia, Avery postanawia przetrwać jeszcze dziewięć dni. Desperacko próbuje wrócić z uczelni do rodzinnego domu, aby być ze swoją rodziną i dziewczyną, w której jest zakochana. Czas się kończy, sekrety stopniowo wychodzą na jaw, a Avery robi, co w jej mocy, by uratować tych, których kocha.

Przede wszystkim zaś znajduje sposób, by ocalić samą siebie.

Jeśli jutra ma nie być opowiada o poszukiwaniu własnej tożsamości, o queerowej miłości w obliczu końca świata, ale przede wszystkim zachęca do pochylenia się nad tematem depresji, zdrowia psychicznego i wstydu. Jest to historia, która daje czytelnikowi nadzieję i zostaje z nim na lata.

„Syreni zew”, Alex Cotter (Wydawnictwo WILGA)

Porywająca opowieść o tajemniczej legendzie i potędze... samoakceptacji.

Vivien wie doskonale, że nie ma szans na wygraną w konkursie piękności i zdobycie Korony Syrenki. Jest przekonana, że gdyby była ładniejsza i popularniejsza, mogłaby wreszcie zdobyć miłość i uznanie wiecznie nieobecnej matki.

By zwrócić jej uwagę, dziewczyna dołącza do pięknej, kapryśnej Alice i razem próbują odkryć tajemnicę legendarnej syreny, która ponoć mieszka w głębinach lokalnego jeziora. Vivien nie ma pojęcia, że gdy wreszcie pozna prawdę, znajdzie się w ogromnym niebezpieczeństwie

„Świat pełen nadziei”, Onjali Q. Rauf (Wydawnictwo WILGA)

Nikt nie jest za mały, aby zmieniać świat.

Cześć!

Jesteś Naprawdę Wspaniały/Wspaniała, wiesz?

Założę się, że jesteś też myślicielem/myślicielką i wytężasz mózg, głowiąc się, co zrobić, żeby świat stał się lepszym miejscem. No więc masz szczęście, ponieważ w tej książce dzielę się wskazówkami – swoimi top ten – jak odnaleźć nadzieję oraz zmienić i przeobrazić świat.

Z pomocą moich ulubionych fikcyjnych bohaterów oraz najbardziej inspirujących ludzi, jakich znam, zanurzmy się w tę opowieść i dowiedzmy jak najwięcej o dobroci, empatii, przyjaźni i walce o sprawy, które mają znaczenie.

(Będzie też o takich rzeczach jak rentgenowski wzrok i odpieranie złych sił. A jakże!)

Chociaż czasami czujemy, że tak wiele pozostaje poza naszą kontrolą, nadzieja naprawdę jest w zasięgu ręki, a wszystko zaczyna się od niezwykłych serc, takich jak twoje…

„Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu”, David Goggins (Galaktyka)

Dla Davida Gogginsa dzieciństwo było koszmarem: naznaczone ubóstwem, dyskryminacją i maltretowaniem fizycznym. Jednak dzięki samodyscyplinie, odporności psychicznej i ciężkiej pracy Goggins całkowicie się zmienił. Ten popadający w depresję, otyły młody mężczyzna bez przyszłości stał się z czasem ikoną amerykańskich sił zbrojnych i jednym z najlepszych sportowców wytrzymałościowych na świecie. Jako jedyny człowiek w historii przeszedł elitarne szkolenie Navy SEAL, Army Ranger i Air Force Tactical Air Controller, a następnie ustanawiał rekordy podczas wielu zawodów sportowych i wydarzeń o charakterze wytrzymałościowym. Redakcja magazynu „Outside” nazwała go najsprawniejszym (prawdziwym) mężczyzną w Ameryce.

W książce "Nic mnie nie złamie" dzieli się niezwykłą historią swojego życia i stwierdza, że większość z nas wykorzystuje tylko 40 procent swoich możliwości. Goggins nazywa to regułą 40%, a jego opowieść wyznacza drogę, którą może podążyć każdy, kto chce się uporać się z bólem, pokonać strach i osiągnąć pełnię swoich możliwości.

Życzymy udanej wakacyjnej lektury!

---
Artykuł sponsorowany, który powstał przy współpracy z wydawnictwami.


komentarze [12]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
lapis_lazuli 17.08.2023 13:11
Czytelnik

Mogłabym tu dodać  Lato w pionierskiej chuście ma super vibe obozu i ogólnie lata plus momentami zabawna i jak dla mnie mega wartościowa 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Lato w pionierskiej chuście
Paweł85x2 23.07.2023 19:19
Czytelnik

O, a ja nigdy nic nie przeczytałem na wyjazdach wakacyjnych (chyba, że nie pamiętam), bo są zazwyczaj zbyt aktywne. Czytam na co dzień i podczas urlopów, które spędzam w domu. 👋

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Ann-chan 23.07.2023 10:13
Czytelniczka

Znalazłam ostatnio książkę w nieco innym wakacyjnym klimacie.  Śmierć all-inclusive. Jak Polacy umierają na wakacjach może być interesująca.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Śmierć all-inclusive. Jak Polacy umierają na wakacjach
joly_fh 21.07.2023 12:48
Bibliotekarka

Trzeci artykuł na ten sam temat w ciągu miesiąca? Ja rozumiem, sezon ogórkowy, rozumiem też (w przeciwieństwie do niektórych) ideę "wakacyjnych książek", ale czy naprawdę czytelnicy są tak nieogarnięci, że trzeba im notorycznie dobierać te lektury? No i dobór cokolwiek arbitralny, bo nie rozumiem, czemu niby o księżniczce Słowian, albo o romansie w czasach wojny miałabym...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
miserycardia 21.07.2023 10:12
Czytelniczka

A ja uważam, że są książki, które najlepiej czyta mi się wiosną - powieści Jane Austen, gdzie wszystko kwitnie i przyroda zachwyca. Latem uwielbiam sięgać po książki, których akcja toczy się nad morzem albo na urlopie, bo łatwiej mogę się utożsamić, a poza tym to idealne, lekkie książki na mój własny urlop. Książki o kawiarniach, gorącej kawie i książkach idealnie pasują na...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
 Lokatorka Wildfell Hall  Wichrowe wzgórza
miserycardia 21.07.2023 10:14
Czytelniczka

I stąd też moje własne urlopowe wybory - na przykład  Beach Read. Wakacyjny romans Ostatnie lato w mieście czy też Niezwykle szlachetne stworzenia  😁

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Beach Read. Wakacyjny romans  Ostatnie lato w mieście  Niezwykle szlachetne stworzenia
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Agnieszka Żelazna 21.07.2023 07:57
Czytelniczka

Co to znaczy: książki na lato, na zimę, na wakacje? Książki są całoroczne i każdy czyta je wtedy kiedy ma na to ochotę. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Caroline_Q 21.07.2023 10:24
Czytelniczka

Oczywiście, ale niektórzy lubią dopasowywać lektury do swoich nastrojów, które się zmieniają. To przecież nic złego. Mi wakacje nierozłącznie kojarzą się z mitologią grecką i rzymską, tak mam od dawna i wszystkie "retellingi" wolę czytać właśnie wtedy. Przeczytanie ich w październiku nie sprawi, że będą podobały mi się mniej, ale takie mam preferencje. :-)
Jest też coś...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Agnieszka Żelazna 21.07.2023 11:28
Czytelniczka

Niekoniecznie. Ja teraz czytałam zimową książkę o tematyce himalajskiej i latem jeszcze lepiej ją odebrałam niż inne książki o tej tematyce czytane zimą. Ale na przykład książki świąteczne czytam tylko w okresie Bożego Narodzenia i nie wyobrażam sobie czytać ich latem. Nie czuję wówczas tego specyficznego klimatu.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Book_Dragoness 20.07.2023 21:11
Czytelniczka

Wybaczcie, ale z "Barbarzyńców z lodowej planety" wystarczył mi naprawdę hardcorowy darmowy fragment dostępny w katalogu Legimi, żeby nie chcieć już czytać tego więcej  😜 Przeczytania niektórych rzeczy nie da się cofnąć...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
DawcaMocyWNocy 20.07.2023 18:37
Czytelnik

Książki można czytać bez podziału na pory roku, oni naprawdę tego nie sprawdzają!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 20.07.2023 16:00
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post