Scarred

Okładka książki Scarred Emily McIntire
Okładka książki Scarred
Emily McIntire Wydawnictwo: Filia Cykl: Never After (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Never After (tom 2)
Scarred
Filia
2023-08-30
2023-08-30
2022-01-04
Klaudia Wyrwińska
krol milosc kochankowie3 enemiestolovers rebelqueen rebelking dark romance historicalromance

Co tu dużo mówić, jeśli ktoś lubi brutalne erotyki to na pewno "Scarred" trafi w jego gusta . Dla mnie to bajeczka jakich dużo na rynku wydawniczym.

Lubicie Dark Romance?
Ja coraz bardziej, im mroczniej tym lepiej a romans nie jest obowiązkowym elementem chociaż kompletnie nie przeszkadza, o ile jest tak dobrze napisany jak tutaj.

Seria Never After to zdecydowanie mroczne, ciężkie tematy - mam wrażenie, że co nowsza książka to jest jeszcze bardziej mocna.

Po Hooked nie było innego wyjścia jak sięgnąć po Scarred czego nie żałuję ani troszkę.

Zdecydowanie ten tom jest o wiele lepszy, bardziej ciekawą ma fabułę a romans jest tylko dodatkiem do całości.

W porównaniu ze Scarred to Hooked jest delikatne niczym love story serii young adult.

Aż mnie ciarki przechodzą na myśl o tym, co się znajdzie we Wretched już 3 kwietnia.

Zaznaczę, że książki należą do serii ale każda z nich jest oddzielną historią i z osobnymi bohaterami, którzy się nie powtarzają w książkach więc śmiało można czytać osobno.

Nie jest też to książka dla osób wrażliwych, bowiem jest mocno hardkorowa jeśli chodzi o BDSM a także to*tury, mord**stwa etc.

Jest to brut*lna droga ku wolności i miłości, naznaczona bólem, cierpieniem i bliznami.

Tristan - ach Tristan...
Tyś mój mroczny rycerz a raczej książę.

Ilość intryg jest satysfakcjonująca, nie gubimy się w fabule, ciągle mamy kontrolę nad tym kto z kim gdzie i dlaczego.

Widzimy historię oczami obojga bohaterów na zmianę więc możemy poznać ich myśli i odczucia.

Przyznam się, że fabuła była świetnie wykreowana, trzymała w napięciu od początku do końca, pomysł na nią bym mega ciekawy i został genialnie zrealizowany.

Niczego tutaj nie zabrakło, wszystkie wątki zostały wyjaśnione i historia jest kompletna.

Mimo sporej objętości stron, ani przez chwilę nie poczułam chęci odłożenia książki czy znużenia jej czytaniem.

Wręcz przeciwnie, chłonęłam niczym gąbka kolejne litery, strony, kartki...

Był taki jeden fragment, przy którym mi żołądek podjechał do gardła w połączeniu z moją bujną wyobraźnią ale to tylko świadczy o wprawnym piórze autorki.

Zaskakujące, ile ludzie są w stanie zrobić i znieść sla władzy a jeszcze więcej dla drugiej osoby, o ile jest ona tą właściwą, która skradła serce, duszę i ciało.

Zemsta bywa dobrym motorem jednak czym jest ona w starciu z miłością?

Bardzo, bardzo gorąco polecam fanom mocnych lektur - będzie się działo!

Lubicie Dark Romance?

Po Hooked nie było innego wyjścia jak sięgnąć po Scarred czego...

Ta część jest zdecydowanie lepsza od pierwszej. Widać, że jest lepiej dopracowana, bohaterowie są charyzmatyczni i wyjątkowi. Sama fabuła także ciekawa, aczkolwiek ostatnie 60/50 stron mogłyby być lepiej dopracowane, ponieważ niektóre sceny są bez sensu, a dla tych ważniejszych jest poświęcona jedna linijka. Mimo wszystko ksiazka bardzo dobra, a Tristian 🥵🥵🥵 on naprawdę spalił dla niej "świat" 😍

Emily McIntire - Scarred
Seria Never after - tom 2
10/10
* spicy retelling Króla Lwa - 18+
* enemies to lovers

"Razem rządzimy, podzieleni upadamy."

Książę Tristan Faasa zawsze był tym drugim. W młodości dręczony, odtrącany i trwale oszpecony przez starszego brata Michaeala, długo chował w sobie urazę. Kiedy po śmierci ojca Michael zostaje królem Tristan postanawia odebrać mu koronę i zająć jego miejsce. By tego dokonać staje na czele skrytej rebelii za pobratymców, mając tych, którzy, podobnie jak on całe życie byli niesprawiedliwie traktowani i odtrącani. Wkrótce jednak już nie tylko korona będąca w posiadaniu Michela będzie obiektem jego pragnień. Zacznie pożądać również jego przyszłej żony.

Sara Beatreaux przybywa na dwór w jednym celu. Ma zamiar usidlić i poślubić króla, a następnie dopełnić zemsty za śmierć swego ojca. Poświęci wszystko by ród Faasów ostatecznie przestał istnieć. Od najmłodszych lat szkolona do tego celu przez wuja doskonale umie ukrywać mordercze zamiary za czarującym uśmiechem i kobiecym wdziękiem. Ktoś, jednak zdaje się widzieć znacznie więcej niż inni. Oszpecony książę, jeden z Faasów, mogący zniweczyć wieloletnie plany śledzi czujnie każdy jej gest. Nie zachowuje się jak dżentelmen, nie bawi się w kurtuazję, jego mrok nie jest schowany głęboko jak jej, jest na powierzchni i przyciąga ją jak magnes.

Czy chęć zemsty i władzy okaże się silniejsza, niż miłość?

Drugi tom serii Never After podobał mi się jeszcze bardziej niż pierwszy, chociaż już Hooked wywarł na mnie naprawdę pozytywne wrażenie. Tym razem akcja nie dzieje się we współczesnym świecie a w XX wieku na fikcyjnym dworze królewskim wzorowanym na brytyjskim. Każdy tom to samodzielna książka więc możecie sięgnąć po Scarred nie czytając Hooked ale absolutnie nie zachęcam do pomijania Hooked, wręcz przeciwnie. Miejmy nadzieję, że jak najszybcej otrzymamy kolejny tom - Wretched - będący retellingiem Czarnoksiężnika z Krainy Oz.

Wracając do Scarred - pokochałam tę książkę i dołącza do grona moich ulubieńców.

Nie ma w niej zbędnych, nudnych rozważań czy opisów, akcja płynie wartko. Fabuła jest naszpikowana dworskimi intrygami, chęcią zemsty oraz pożądaniem. Uczucie łączące bohaterów jest niechciane, zakazane, wręcz nie na miejscu. Ona przybyła na dwór by wybić jego ród (łącznie z nim) a on ma zamiar przeprowadzić przewrót, którego ona też miała być ofiarą. Tristanowi i Sarze ciężko oprzeć się wzajemnej fascynacji, nigdy nie spotkali drugiej osoby, tak innej a jednak tak podobnej do siebie. Oboje noszą w sobie podobny mrok.

"Niepokoi mnie. Wpatruje się we mnie, jakby był w stanie dostrzec najmroczniejsze zakamarki mojej duszy. A może to jego mrok wyciąga w moim kierunku szpony, by znaleźć czającą się we mnie ciemność."

W tej serii to złoczyńcy grają pierwsze skrzypce. Nie ukrywam, że w bajkach to czarne charaktery intrygowały mnie najbardziej i tutaj dostałam to czego zawsze szukam - mrok, szarych moralnie bohaterów i obezwładniające uczucie o które oboje walczą. Nie jestem w stanie wyłuszczyć nawiązań do Króla Lwa bo nigdy nie oglądałam tej bajki jednak z tego co się orientuję są subtelne jak w Hooked.
Ogromnie polecam Wam tę książkę.

Emily McIntire - Scarred
Seria Never after - tom 2
10/10
* spicy retelling Króla Lwa - 18+
* enemies to lovers

"Razem rządzimy, podzieleni upadamy."

fajna ale 1 tom zdecydownie fajniejszy. w tym mi czegos zabrakło :/

fajna ale 1 tom zdecydownie fajniejszy. w tym mi czegos zabrakło :/

👑 Ta pozycja już długo gościła na mojej półce i sama nie wiem dlaczego tak długo się za nią zabierałam.

❗️Książka zawiera wiele drastycznych scen przemocy oraz sceny 18+.

👑 Sara, aby pomścić swojego ojca postanawia wyjść za króla Michaela Faase. Pragnie ona wraz z wujem zemścić się na tym rodzie, dlatego zawarcie małżeństwa nie jest dla niej bezinteresowne. Michael ma również młodszego brata, Tristana, nad którym znęcał się w dzieciństwie. Tristan nigdy nie był brany pod uwagę jako następca tronu, to Michaelowi należał się ten tytuł. Młodszy z braci postanawia się zbuntować i odegrać się na swoim oprawcy.

👑 Co to była za historia! Uwielbiam dworskie intrygi, a że historia jest osadzona w zamku XX wieku to jest ich dość dużo. Bardzo mi się podobało, że do samego końca nie wiadomo komu ufać, po czyjej stronie stoi dana postać. Nie można tutaj określić, która ze stron jest dobra, a która zła.

👑 Uwielbiam złoczyńców, a postać Tristana była tak interesująca, że pochłaniałam jego perspektywy. Tristan potrafi świetnie manipulować nawet swoim bratem. Jest to typowy bohater, który jest w stanie spalić dla niej świat. Już od samego początku Sara zawładnęła jego myślami i można powiedzieć, że się od niej uzależnił. Postać dziewczyny jest również ciekawa, nie jest ona typową damą, którą trzeba ratować, sama bardzo dobrze potrafi o siebie zadbać. Ich relacja jest przede wszystkim gwałtowna i intensywna, ale również pełna zrozumienia i wytrwałości.

👑 Fabuła jest dość dynamiczna, czasami wydawało mi się, że aż za bardzo. Jednak autorka bardzo dobrze to skomponowała, aby była ona logiczna i spójna. Jest to retelling Króla Lwa i świetnie bawiłam się szukając powiązań i zależności. Intrygi, tajemnice, zdrady i ciężkie decyzje do podjęcia to wszystko znajduje się w tej jednej historii.

❗️Książka zawiera wiele drastycznych scen przemocy oraz sceny 18+.

Im dalej w las tym mniej ekscytacji.

Pierwsze dwieście stron poszło gładko. Naprawdę całkiem nieźle mnie wciągnęła, ale niestety końcówka, to już tylko seks i nic poza tym. Postacie przez to wydają mi się mocno nijakie, bez charakteru. Za bardzo to wszystko popłynęło i zostało przerysowane. Nic mi nie urwało, ale też nie sponiewierało mnie umysłowo, więc taki mocny średniak.

Im dalej w las tym mniej ekscytacji.

Niby tak, ale jednak nie. Jak dla mnie tej książce brakuje czegoś pod każdym względem. Bohaterowie niby są sprytni ale brakuje im logiki, dialogi są często spłaszczone, a niektóre strony były takie, że przelatywałam je tylko wzrokiem. Ta historia nie jest zła, czytało się ją nawet dobrze. Nie jest to jednak jak dla mnie nic wartego zapamiętania i powtórzenia. Tom pierwszy przekonał mnie jakoś bardziej.

Dla tych, którzy nie byli w stanie uleczyć swoich ran.

Scarred - Emily McIntire
[ współpraca reklamowa ]

Blizna

Życie zostawia naszym sercu blizny. Każda z nich dotyka i rani inaczej.
Intensywnej, boleśniej.
Każda z nich inaczej się goi. Niektóre z nich nie zostały odkażone, przez co ból wręcz nas paraliżuje. Każda z ran zabija nas pomału.
Blizny opowiadają historię. Są brutalnymi wspomnieniami, które wracają w niespodziewanych momentach.

Jednakże czy blizny fizyczne mogą mieć równie mocną wartość?
W wielu kwestiach te blizny są dla nas prostsze, mniej bolesne, bo one kiedyś będą w stanie się zagoić, będą widoczne, ale nie będą boleć. Blizny psychiczne, pomimo że ich nie dostrzegamy, są naszym utrapieniem.

Koszmarem, który tli się w nas.

„A gwiazdy nie świecą tak jasno, gdy patrzy się na nie w samotności.”

Scarred.
Prawdopodobnie każdy z nas chociaż raz oglądał słynny film „Król Lew”. Historia Simby jest piękna i przeczuwam, że, nawet gdy będę starsza, to z równym zaangażowaniem będę poświęcać czas tej historii.
Jednakże czy ktoś kiedyś zwrócił głębiej uwagę na czarnego bohatera tego filmu? Skazę.

Bohater z brakiem empatii i z determinacją walki w sprawie zemsty. Odrzucony, a zarazem nie zrozumiany, ale czy możliwe, aby w jego sercu tliły się jakiekolwiek uczucia? Czy Skaza będzie w stanie ukazać inną twarz i połamać maskę, która złamała jego?

Tristan.
Od zawsze uważany za gorszego brata. Tron nigdy nie był mu pisany. Już od samego początku jego postać mnie zachwyciła. Jego wzrok wręcz zabija, a blizna na twarzy dodaje charyzmy, jak i mroku do tego bohatera.

Należy on do zaborczych mężczyzn, dążącego po trupach do celu. Zachowuje zimną krew, ale gdy na polu jego dostrzega pewną kobietę, jego silna wola i rozsądne myślenie się kończy. Połączmy to jeszcze z jego obsesją na jej punkcie…. Jego charakter w połączeniu z „Sarenką” to niesamowity rollercoaster emocji, przy których padnięcie.

„[…]- Ty mogłabyś spalić całe królestwo aż do ziemi, a ja radością przeczołgałbym się po żarze, byle móc oddać ci cześć".” – Ten fragment istnieje i wręcz piszczę, gdy myślę o tych słowach.

Sara tzw. „Sarenka”. Niepozorną postać, która na pierwszy rzut oka nie skrzywdziłaby muchy. Jednakże im dalej poznajemy bohaterkę, tym bardziej zauważamy jej prawdziwy charakter.
Nie można jej ująć ciętego języka, a także walecznej postawy.
Na początku nie byłam do niej przekonana, była zbyt nijaka, jednakże im dalej czytałam, tym więcej charakteru ukazywała.

Estetyka historii definitywnie trafi do serca wielu z was, ja sama z tego względu sięgnęłam po tę pozycję. Film „Król Lew” od młodych lat ma moją duszę. Ta książka w jakiś sposób pozwoliła mi poczuć nutkę dzieciństwa, pomimo treści, którą zawiera. Retelling jest niesamowicie napisany, możemy w nim zauważyć, jak autorka chciała nam ukazać postacie z powyżej wymienionego filmu, a także ich odbiór i nie zaprzeczę, że oglądając na nową „Króla Lwa”, nie mogłam zapomnieć o postaci Tristian’a…

Osobiście jestem zakochana w Serii „Never After” i z niecierpliwością czekam na premierę kolejnego tomu!

Dla tych, którzy nie byli w stanie uleczyć swoich ran.

Scarred - Emily McIntire
[ współpraca reklamowa ]

Blizna

Życie zostawia naszym sercu blizny. Każda z nich dotyka i rani inaczej.
Intensywnej, boleśniej.

🦁 𝐫𝐚𝐭𝐢𝐧𝐠: 𝟒/𝟓⭐️

🦁 Myślałam, że Emily McIntire przeszła samą siebie w “Hooked”, ale “Scarred” ma jeszcze więcej smaczków i podobieństw do bajki, przez co skakałam wewnętrznie.

𝐘𝐨𝐮 𝐜𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐛𝐮𝐫𝐧 𝐝𝐨𝐰𝐧 𝐭𝐡𝐞 𝐞𝐧𝐭𝐢𝐫𝐞 𝐤𝐢𝐧𝐠𝐝𝐨𝐦 𝐮𝐧𝐭𝐢𝐥 𝐢𝐭’𝐬 𝐧𝐨𝐭𝐡𝐢𝐧𝐠 𝐛𝐮𝐭 𝐜𝐡𝐚𝐫𝐫𝐞𝐝 𝐫𝐮𝐛𝐛𝐥𝐞, 𝐚𝐧𝐝 𝐈 𝐰𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐜𝐫𝐚𝐰𝐥 𝐨𝐯𝐞𝐫 𝐭𝐡𝐞 𝐞𝐦𝐛𝐞𝐫𝐬 𝐰𝐢𝐭𝐡 𝐠𝐥𝐞𝐞, 𝐬𝐨 𝐥𝐨𝐧𝐠 𝐚𝐬 𝐈 𝐜𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐰𝐨𝐫𝐬𝐡𝐢𝐩 𝐚𝐭 𝐲𝐨𝐮𝐫 𝐟𝐞𝐞𝐭.

🦁 Nie spodziewałam się, że autorka poprowadzi akcję w prawdziwym królestwie i w dodatku cofnie się do XX wieku. Myślałam, że wszystkie jej historie są bardziej współczesne, ale szczerze miło się zaskoczyłam. Dworne intrygi wyszły jej znakomicie i chociaż dość łatwo było przewidzieć główny czarny charakter, to różne ścieżki fabularne, które wybierała Emily w pewnym momencie mogły zmylić czytelnika.

🦁 Seria “Never After” to głównie romanse oparte na postaciach z bajek, a ten w “Scarred” wyszedł cudownie. Naprawdę poczułam w tej książce dużą dawkę nastroju z Króla Lwa. Sara i Tristan “Oszpecony książę” to idealni główni bohaterowie, z którymi nie można się nudzić w żadnym rozdziale.

🦁 Z niecierpliwością czekam na III tom w Polsce, tym razem o Czarnoksiężniku z Oz.

🦁 𝐫𝐚𝐭𝐢𝐧𝐠: 𝟒/𝟓⭐️

🦁 Nie spodziewałam się, że...

• Do kupienia

Emily McIntire Scarred Zobacz więcej