Intymne życie Moniki P.

Okładka książki Intymne życie Moniki P. Dawid Przybysz
Okładka książki Intymne życie Moniki P.
Dawid Przybysz Wydawnictwo: Dlaczemu kryminał, sensacja, thriller
Dlaczemu
2023-02-08
2023-02-08

Ledwo przebrnęłam, ostatni rozdział wiele tłumaczy. Drugi raz bym nie przeczytała.

Emocje , humor, śmiech, łzy. Zaskakująca i poruszająca pozycja. Nie mogłam się oderwać .Polecam

Życie bywa piękne i spokojne, jednak nigdy nie jest idealne. Przekonali się o tym bohaterowie powieści “Intymne życie Moniki P.”

Z początku lekka opowieść o kobiecie, która wiedzie dość nudne i spokojne życie. No może poza chwilami gdy spotyka się z szaloną ekipą przyjaciółek. Czegoś jej jednak w życiu brakuję, jakiejś przygody, szczypty adrenaliny. Postanawia zaryzykować i zrobić coś szalonego, czy będzie żałować tej decyzji? Pierwsza część książki jest dosyć zabawna, druga otwiera nam oczy na prawdziwe problemy Moniki, na to co skrywa pod uśmiechem i nonszalancją.

Książka została napisana jakby w formie pamiętnika, na końcu dowiadujemy się, że Monika postanowiła spisać swoje życie i wydać w formie książki. Jak widać to się udało 🙂

Bardzo dobrze bawiłam się czytając tą powieść, choć końcowe strony niesamowicie mną wstrząsnęły, chusteczki były baardzo potrzebne. Autor pokazał nam, że życie nie zawsze jest kolorowe, niestety zdarza się, że pojawiają się szare dni, bądź ciosy, z którymi nie każdy potrafi sobie poradzić.

Piękna książka z przekazem, którego na pewno nie będziecie się spodziewać. Jestem bardzo ciekawa tej historii opowiedzianej oczami męża Moniki, cieszę się, że autor dał nam szansę, by poznać też jego perspektywę w książce “Intymne życie Adama P.”

„Intymne życie Moniki P.” to szczera opowieść o życiu, miłości i poszukiwaniu własnej drogi do szczęścia. Główna bohaterka Monika zaprasza nas do swojego świata z obietnicą śmiechu, łez i dobrej erotycznej zabawy – i bez wątpienia dostarcza wszystkiego, co obiecuje.

Opowieść Moniki przedstawiona jest w takiej formie, że ma się wrażenie, jakby bohaterka zwracała się bezpośrednio do nas, czytających właśnie książkę i opowiadała nam o swoim życiu. Jest to podróż przez jej życie jako mężatki po trzydziestce pracującej jako redaktorka w wydawnictwie i która staje w obliczu wielu trudności i wyzwań. Mimo stabilnej pracy Monika musi zmierzyć się z odpychającym z wyglądu i zachowania szefem i specyficznymi pragnieniami swojego męża, do których to musiała przygotowywać się czasami nawet tygodniami. Autentyczność opowieści oraz szczegółowe opisy zaskakujących i intymnych sytuacji pozwalają czytelnikowi wczuć się w jej emocje i doświadczenia.

Jednym z największych atutów tej książki jest jej uczciwość i odwaga w opowiadaniu o sprawach, które często są trudne do poruszenia. Monika nie boi się otwarcie dzielić swoimi przemyśleniami i przeżyciami, ze swoimi przyjaciółkami i nami, czytelnikami, co sprawiało, że czułam się zaangażowana w jej życie i problemy.

Po więcej zerkajcie na blog --> https://zaczytanyksiazkoholik.pl/recenzje/tego-sie-nie-spodziewalam-intymne-zycie-moniki-p-dawid-przybysz/

Intymność. Prywatność. Coś, czym nie chcemy dzielić się z innymi. Kawałek życia tylko dla siebie. Mylnie łączona jedynie z kwestiami dotyczącymi pożycia.

W tym tytule Autor przypomina nam, o tym mniej powszechnym znaczeniu słowa.

Jeśli spodziewacie się tu płomiennego erotyku, nie rozczarujecie się. Bohaterka i jej przyjaciółki są dość, powiedziałabym bezpruderyjne i otwarte w tych kwestiach. Dzielą się ze sobą pikantnymi szczegółami dotyczącymi chwil bliskości.

Jednak główne skrzypce gra tutaj Monika, narratorka. Intymne życie to swobodny przepływ jej myśli. Myśli o życiu, rodzinie, pracy, współpracownikach, przyjaciółkach, o mężu. Ale też tych bardziej intymnych właśnie, dotyczących jej emocji. Tego, co sprawia jej radość, co podnieca, co wywołuje ból i lęk.

W prostych słowach mówi o tym, czego sami niejednokrotnie doświadczamy. I tym, czego nie chcielibyśmy przeżywać. A pierwszoosobowa narracja sprawia, że współodczuwamy razem z bohaterką, że historia jest nam jeszcze bliższa.

Polecam Wam ten tytuł. Może właśnie przede wszystkim dlatego, że na co dzień nie mamy okazji, by głębiej o pewnych kwestiach pomyśleć. A intymność, jaką dzieli się z nami Monika, daje nam do tego pretekst.

W tym tytule Autor przypomina nam, o tym mniej powszechnym znaczeniu słowa.

🌬️🌬️🌬️ Recenzja 🌬️🌬️🌬️🌬️

Dawid Przybysz " Intymne życie Moniki P"
@_dawid_przybysz

Wydawnictwo : Dlaczemu
@_dlaczemu

🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️

" Nie znosiłam romansów, sztucznych, sztampowych historii miłosnych ze szczęśliwym zakończeniem. Tak nie wyglądało prawdziwe życie. Związki zawsze wiążą się z problemami i skomplikowanymi relacjami. Ale nie tak są przedstawiane w filmach. Życie to nie pornos, lecz nie każdy o tym wie... "

"Intymne życie Moniki P" to emocjonująca opowieść o życiu, pełna śmiechu, łez i intymnych chwil.. Przemierza różne aspekty swojej dorosłości, od pracy z obleśnym szefem po specyficzny fetysz męża..
To historia, którą warto przeczytać..

"Intymne życie Moniki P" jest napisane z perspektywy samej Moniki.. Autor pozwala nam zajrzeć w głąb jej myśli, uczuć i doświadczeń.. To daje nam unikalną okazję zrozumienia jej motywacji i przeżyć w sposób bardziej osobisty..

Styl autora jest bardzo barwny i pełen emocji.. Opisuje on wydarzenia w sposób bardzo plastyczny, co sprawia, że czujemy się jakbyśmy byli tam razem z bohaterami.. Emocje są również bardzo intensywne, od momentów radości i śmiechu, po chwile pełne smutku i frustracji..
Bohaterowie są bardzo różnorodni i interesujący.. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy i historię, co sprawia, że czytanie o nich staje się jeszcze bardziej intrygujące..

Autor jest bardzo bezpośredni i nie owija w bawełnę.. Używa prostego języka, który jest swobodny i nieformalny.. Często używa mocnych słów i odważnie opisuje intymne chwile.. Jest również pełen humoru i nie boi się poruszać kontrowersyjnych tematów.. Ogólnie rzecz biorąc, styl autora jest odważny, bezpośredni i pełen życia..

Powieść jest również bardzo osobisty i autentyczny.. Monika dzieli się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami i intymnymi chwilami ze swojego życia.. Przez to, że jest bezpośrednia i nie boi się mówić o trudnych tematach, czytelnik może poczuć się bliżej bohaterki i lepiej zrozumieć jej perspektywę..
To jest coś, co sprawia, że tekst staje się interesujący i angażujący dla czytelnika.

Oprócz tego, co już wspomniałam, można jeszcze powiedzieć, że "Intymne życie Moniki P" to opowieść, która może zainspirować i pobudzić do refleksji. Może poruszać tematy związane z relacjami, rozwojem osobistym i odwagą w byciu sobą.. To także szansa na odkrycie nowych perspektyw i spojrzenie na swoje własne życie w inny sposób..

" Jeśli ktoś twierdzi, że ból fizyczny jest niczym w porównaniu do psychicznego, to życzę mu, aby znalazł się w takiej sytuacji, jak ja. Nie było minuty bez agonii tak dotkliwej, że nawet podczas snu śniłam o cierpieniu. Co za koszmar…"

Historia skupia się na Monice, która ma trzydzieści dwa lata i jest w małżeństwie z Adamem sześć lat.. Pracuje jako redaktorka w wydawnictwie i ma wspaniałe przyjaciółki..
Niestety, jej małżeństwo przestało być szczęśliwe.. Brakuje jej zrozumienia, emocji i bliskości w relacji z Adamem.. Seks również stracił na znaczeniu.. Monika czuje się wypalona i zaczyna rozważać rozwód..
Marzy o tym, aby pragnienie fizyczne w związku łączyło się z pragnieniem psychicznym..
Monika czuje, że jej życie jest na krawędzi i wszystko może się diametralnie zmienić..
To moment pełen napięcia i niepewności.. Ale, czasami właśnie w tych trudnych chwilach otwierają się nowe możliwości i odkrywamy coś niezwykłego..

🌬️🌬️🌬️ Recenzja 🌬️🌬️🌬️🌬️

Dawid Przybysz " Intymne życie Moniki P"
@_dawid_przybysz

Wydawnictwo : Dlaczemu
@_dlaczemu

🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️

Chyba każdy z nas uwielbia książki pełne emocji i napięcia, które buduje się podczas czytania. Bohaterka Monika, moja imienniczka, wciąga nas do swojego świata od pierwszej strony. Wydawałoby się, że będzie to erotyk, bo sama okładka też tak do nas przemawia. Nic bardziej mylnego! Poruszone zostały bardzo ważne tematy, z którymi połowa z nas na pewno miała styczność, ale motywu seksu też nie brakuje. Czasem było miło, romantycznie, zabawnie, ale także nie brakowało powagi. W nas kobietach jest siła i ta książka to w stu procentach udowodniła! Jestem pod wrażeniem twórczości autora, że umiał wejść tak dobrze w umysł kobiety. Czułam się jakbym czytała dziennik bliskiej osoby. Wywarło to na mnie ogromne wrażenie!

Lektura tej książki jest niesamowitą lekcją ogromnej pokory. Wstrząsa i zmusza do refleksji. Uczy docenienia tego co mamy i dzięki temu przestajemy się koncentrować na tym, czego nam brakuje. Monika zaprasza, aby razem z nią przeżywać te dobre, jak i te smutne momenty. Czy jesteście gotowi aby poznać jej historię?

Z czystym sumieniem polecam tę książkę każdemu, kto szuka emocjonalnej lektury z mocnym przesłaniem 💜

Kiedy otrzymałam od autora propozycję przeczytania tej książki, pierwszą myślą jaka wpadła mi do głowy było: erotyk? Ja nie czytam erotyków! A później pomyślałam sobie: dlaczego nie spróbować? Najwyżej odłożę książkę nieprzeczytaną i poinformuję autora, że to jednak nie dla mnie.
Nie odłożyłam książki, wręcz przeciwnie, ja ją dosłownie pochłonęłam w dwa wieczory. Wniosek nasuwa się sam, jednak mnie zainteresowała. Fabuła tej lektury mnie zaskoczyła i nie mam tutaj na myśli wątków erotycznych, bo te mimo dosadności przekazu nie zrobiły na mnie wrażenia. No cóż nie lubię scen erotycznych, ani nie przepadam za dialogami o erotyce, ale to jest oczywiście moje zdanie, a każdy ma przecież prawo do własnego zdania.
Zaskoczyło mnie natomiast podejście autora do psychiki kobiety. Nie ukrywam, że w trakcie czytania zdarzyło mi się pomyśleć, czy przypadkiem książki nie napisała kobieta wydając ją pod męskim pseudonimem. Musiałam sobie tego autora wygooglować 😉. Świetnie wykreowana pod względem osobowości postać kobiety, to moim zdaniem wielki plus tej powieści.
Jak już wspomniałam wcześniej, nie czytam książek z mocnym wątkiem seksualnym, ale ta książka nie jest typowym erotykiem, to powieść obyczajowa, a właściwie dramat z wplecionymi w fabułę wątkami bardzo intymnymi.
Mocnym akcentem na początku książki są opisane, a właściwie opowiedziane przez główną bohaterkę praktyki seksualne w jej małżeństwie, związane z fetyszem jej męża Adama, który podniecał się tylko wówczas, gdy oboje odgrywali jakieś role. Musiało być bardzo teatralnie, z odpowiednimi tekstami i oczywiście odpowiednimi przebraniami.
Nie rozumiałam Moniki, która nie popierała tych praktyk, ale się na nie zgadzała będąc często bierną uczestniczką tych seksualnych „zabaw”.
Młoda, atrakcyjna kobieta spełniała zachcianki męża, ale marzyła o czymś zupełnie innym. O czułości, namiętności i spełnieniu się w czasie uprawianego seksu. Czy odważyłaby się zrobić TO z innym mężczyzną lub czy dokonała tego z mężem tego już nie zdradzę, ale z pewnością dowie się tego ta osoba, która sięgnie po książkę.
Wspomniałam wcześniej, że jestem pod wrażeniem tego, jak świetnie autor „wszedł” w psychikę kobiecą, może miał doskonałą konsultantkę, która tak obrazowo przedstawiła mu kobiecą naturę, że dokładnie odwzorował to budując swoją bohaterkę.
Ciekawym, chociaż trochę mnie irytującym wątkiem jest przedstawiona w powieści przyjaźń czterech młodych kobiet, które w swoim gronie potrafią rozmawiać na najbardziej intymne tematy, nie znają słowa tabu, a i pruderia raczej jest im słowem obcym. I chociaż część ich rozmów ociera się o wulgaryzm związany z seksem, to jednak nic ich przed poruszaniem tych tematów nie powstrzymuje.
Są szczere do bólu, ale przychodzi taki moment, w którym Monika tej szczerości unika i kiedy dzieje się w jej życiu coś naprawdę ważnego, zataja to przed swoimi najlepszymi przyjaciółkami. Nie chcę jej osądzać, ale w tym przypadku śmiało mogę powiedzieć, że nie na tym polega prawdziwa przyjaźń. Przyjaciółki nie mają przed sobą tajemnic i twierdzenie, że ktoś o czymś nie mówi, bo nie chce współczucia, czy że chce chronić innych przed własnymi problemami, jest moim zdaniem nie na miejscu.
Fabuła książki to również dramat i tu muszę przyznać, że znów autor mnie zaskoczył do tego stopnia, że nawet uroniłam podczas czytania kilka łez.
W sposób bardzo obrazowy i wzruszający przedstawił chorobę nowotworową. Przebieg choroby i chemioterapii został odzwierciedlony w stosunku 1:1. Wiem co piszę, ponieważ sama przez coś podobnego przechodziłam i musze przyznać, że przekazanie tego wszystkiego co łączyło się z chorobą zostało zrobione wiarygodnie i tak, że nie można było potraktować tego wątku obojętnie.
Narratorką tej historii jest młoda kobieta opisująca swoje życie, może nie całe i nie od początku, ale od pewnego etapu.
Narracja jest w pierwszej osobie, a to sprawia, że masz wrażenie, że siedzisz z Moniką na kanapie a ona ci się zwierza, opowiada o małżeństwie, pracy, przyjaźni i swoich emocjach.
Trochę raziły mnie przekleństwa, nie zwracam na nie uwagi, gdy czytam jakiś kryminał lub typowo męską książkę na przykład o policjantach lub facetach z półświatka, ale wulgaryzmy wypowiadane przez kobiety i to w dodatku dobrze wykształcone, nieco mnie zniesmaczały. Ale to chyba jedyny minus jaki mogę wytknąć tej książce.
Polecam tę książkę nawet osobom, które tak jak ja nie czytują erotyków, ponieważ to nie jest stricte erotyk. To opowieść o zwyczajnym życiu, zwyczajnej kobiety, młodej mężatki, osoby towarzyskiej i otwartej na ludzi. Może trochę mało asertywnej (tu mam na myśli głównie fetysz jej męża),ale kochającej życie i walczącej o to życie.

Monika jest żoną Adama, mogłoby się wydawać, że zwykłe małżeństwo. Jednak nic bardziej mylnego na kartach książki przeczytać jak wygląda mój zwykły dzień, a jak potrafię bawić się z koleżanki oraz jak tak naprawdę wygląda moje małżeństwo.

Jeśli ktoś z Was ocenia książki po okładce to tutaj nie znajdzie typowego erotyka, czy pikantnych scen. Jest to wzruszająca historia młodej dziewczyny napisana jako pamiętnik bardziej. Czyta się ją rewelacyjnie i pewnie każda z Nas znajdzie w sobie coś z Moniki. Jednak jej determinacja i wytrwałość może być inspiracją dla innych. Oprócz smutku znajdziecie tutaj również i miłe chwile, wspomnienia, oraz, że na przyjaciół można zawsze liczyć. W sumie na początku jak zaczęłam czytać myślałam, że będzie to lekka i przyjemna książka dla zabicia czasu jednak im dalej tym bardziej działa na emocje, daje dużo do myślenia.

Warto docenić co mamy i korzystać z tego, bo nigdy nie wiadomo co przyniesie następny dzień.

💜INTYMNE ŻYCIE MONIKI  P 💜

Wydawnictwo: Dlaczemu
Autor: Dawid Przybysz

Hej Moliki!

Dzisiejsza moja propozycja czytelnicza, dla Was to historia, którą mogłam przeczytać w formie e-booka.

,,Intymne Życie Moniki P " to opowieść spisana przez, kobietę a opublikowana przez jej męża.
Monika opisuje swoje życie ,szczerze i bez różu. Jest szczera,opisuje swoje życie prywatne i zawodowe. Przyjaciół, męża, kochanka i chorobę!
Którą ukrywał tak,długo jak to było możliwe.
Powiem wam szczerze , że zaskoczyła mnie ta historia .Poruszyła moje serducho, do tego stopnia że, chusteczka poszła w ruch.
Nie tego, spodziewam się po tej książce, ale było warto ją przeczytać. Bo choć są w niej pikantne momenty  ,namiętne aż do granic  to są też chwilę wypełnione bólem i cierpieniem.
Tęsknota za życiem, za tym które się kończy, za momentami których już nie będzie . Świadomość nadchodzącego końca to chyba jednak najgorsze co może przeżyć człowiek i jego bliscy.

POLECAM Wam kochani ,  tą namiętną i wzruszającą historię ,dla mnie jest piękna ❣❣❣

💜INTYMNE ŻYCIE MONIKI  P 💜

Wydawnictwo: Dlaczemu
Autor: Dawid Przybysz

Hej Moliki!

• Recenzja ukaże się wkrótce
  • Przeczytane - 2024
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Intymne życie Moniki P.