Czyste Zło. Potęga Nieumarłych

Dawid Przybysz Wydawnictwo: Novae Res fantasy, science fiction
Novae Res
2018-01-04
2018-01-04

Brałem tą książkę z wielkim zainteresowaniem. Czytałem opinie na LC i spodziewałem się dobrej zabawy. Niestety ciekawy był tylko pomysł natomiast wykonanie kulało na wielu płaszczyznach. Autor oparł swój pomysł na tym, iż głównych bohaterów zrobić nieumarłych. Mamy tutaj lisze, wiedźmy czy wilkołaki. Już niestety opowiedzenie tej historii to jakbym czytał opowiadania osoby z liceum. Nic mi się tutaj nie zgadzało i było strasznie miałkie. Nie czuć w tym emocji i nie można się wczuć w akcję. Niestety ja się zawiodłem na tej książce.

Dla fanów fantastyki dobra książka, swietnie opisani bohaterowie,dobDrze się ja czyta,dynamiczna. Jedynie to nie którel imiona bohaterówl dosc ciężkiel do przeczytania lub zapamietania.

Debiuty, debiuty, debiuty... Każdy kiedyś musi zacząć a ja nigdy nie umiem odmawiać debiutanckich powieści... I bardzo często jestem sobie wdzięczna za ten wewnętrzny przymus. Jest tak i tym razem. "Czyste zło" to w moim odczuciu bardzo dobry debiut. Autor zaserwował mi sporo wrażeń podczas czytania. Podoba mi się wykreowany świat, podobają mi się bardzo bohaterowie (Lorda Quexava miałam ochotę zgnieść jak robaka),ogromnie podoba mi się, że nic nie jest oczywiste i że nie zawsze byłam w stanie przewidzieć, co się wydarzy. Zaskoczyłam się nie raz. Zabrakło mi tylko tego creepy akcentu, który jest na okładce. Myślałam, że będę się mocno bać a tutaj niestety... Ale to jeden minus całej książki. Czekam na więcej.

🎄 W tej książce wszystko przedstawione jest z tej drugiej strony, mrocznej i złej. To nieumarli, czyli okrutne stworzenia wiodą tu prym. A i zakończenie jest inne niż wszędzie. Pełno magicznych postaci i dużo magii. To fantasy przygodowe przepełnione mrokiem.
Nieumarli tworzą sojusz. Są zdecydowani. Chcą odebrać to co ich. Ich mroczne, przepełnione złem serca są bezwzględne. Zemsta jest dla nich najważniejsza. Planują zaatakować święte elfy i ludzi. Wojna - to główny punkt kulminacyjny. Dużo bohaterów, jeszcze więcej tajemnic. Wartka akcja, to coś co lubię, ale zabrakło mi postaci, którą mogłabym pokochać🙈. Nie zapominajmy, że to debiut, a wtedy wybaczyć można prawie wszystko❤️.

Przykład pozycji, która potrafi zaskoczyć i zbudować napięcie. Mimo, że książka jest raczej kierowana do nastolatków (takie przynajmniej mam wrażenie),pokazuje wyraźnie, że świat (fantasy) nie jest nigdy czarny, czy biały. Bardzo mądrze przedstawiony został główny bohater. Jego tajemnica, za którą został skazany... Mimo, że to fantastyka, to problemy są takie współczesne. Wow, jestem naprawdę pod wrażeniem.

O czym jest? To świat magii, nieumarłych, elfów i ludzi - taka pozorna walka o władze nad światem, lecz chodzi tu o coś znacznie więcej. Książka nie dla dzieci (za dużo tu krwawych opisów walk),ale dla licealistów jak najbardziej. Na duży plus to, że towarzyszymy tym ,,złym'' bohaterom.

Książka zaskakuje i ciągle coś się dzieje. Jest przepełniona magią niczym z Harry'ego Pottera (też mają różdżki, chociaż trochę dłuższe). Tak czy inaczej było to przyjemne i zaskakujące. Ciekawi mnie kolejny tom tej powieści. Książka obowiązkowa dla wszystkich, którzy lubią dark fantasy z trochę innej strony :)

2004

W końcu trafiłam na świetną fantastykę :) Nie nudziłam się ani przez chwilę cały czas coś się dzieje. Świetne opisany świat , magia i bohaterowie. Będę czytać inne książki autora bo styl bardzo mi odpowiada. Warto

spoko czekam na kontynuacje

spoko czekam na kontynuacje

Bardzo ciekawa wciągająca książka. Polecam serdecznie

Bardzo ciekawa wciągająca książka. Polecam serdecznie

Świat fantasy w pełni słowa tego znaczeniu. Znajdziemy tu żywe trupy, pełno ras humanoidalnych, intrygi, zdrady i wiele wiele więcej. Ciekawy pomysł prowadzenia czytelnika ze strony tych złych - nieumarłych. Zdecydowanie trzeba lubić takie klimaty.

• Audiobooki
  • ☆ Legimi (inkBOOK)