Intymne życie Adama P

Self Publishing
2024-01-01
2024-01-01
erotyk obyczaj

Druga strona medalu. Krótko i wyczerpująco. Bardzo ciekawie przedstawiona , historia z perspektywy Adama.

❤️ RECENZJA PATRONATU ❤️

Dawid Przybysz "Intymne życie Adama P"

"Pamiętajcie, że po każdej nocy przychodzi dzień, po każdej burzy wychodzi słońce. A w międzyczasie może pojawić się spektakularana tęcza..."

Jakiś czas temu poznałam niezwykłą kobietę, Monikę P i jej historię która bardzo mnie poruszyła. Byłam gotowa w każdym aspekcie przyznać tej bohaterce rację, zrozumieć każde nawet jej najgłupsze postępowanie i podjęte decyzje. Lecz teraz gdy mogłam poznać wersję Adama P muszę zrewidować swoje stanowisko. Przekonałam się iż faceci naprawdę wiele rzeczy postrzegają zupełnie inaczej niż my kobiety, nawet najprostrze zdanie może być zupełnie inaczej zinterpretowane, dlatego tak ważne jest w związku zaufanie, wsparcie, szczerość i przedewszystkim rozmowa. Autor świetnie przedstawił nam tą historię z męskiej perspektywy, bez podtekstów, bezpośrednio i bardzo obrazowo, dzięki czemu możemy zrozumieć zachowanie Adama. Fabuła podzielona jest na trzy części i każda skupia się na wybranym okresie przez co odczuwamy całą gamę najróżniejszych emocji. Ta książka potrafi wzruszyć do łez, zbulwersować ale i wywołać uśmiech oraz dać nadzieję. Autor pokazał, że jesteśmy tylko ludźmi i niestety popełniamy błędy, których nie da się cofnąć, że konsekwencje czynów mogą być olbrzymie, że trzeba cieszyć się każdą chwilą i doceniać to co się ma. Kochani tej książki nie ma co spojlerować tylko trzeba ją przeczytać, gwarantuję że znajdziecie w niej odpowiedzi na wszystkie nurtujące was pytania które powstały w waszej głowie po przeczytaniu wersji Moniki. To co spotkało tą dwójkę wydaje się być bardzo realistyczne, dlatego może być dla nas przesłaniem. Kochani czasem warto zwolnić, przytulić ukochaną osobę i przemyśleć swoje priorytety by nie musieć żałować, że zrobiło się to za późno. "Intymne życie Adama P" to książka którą ja polecam wam z całego serducha i wiem, że gdy już zaczniecie czytać nie będziecie mogli się od tej historii oderwać.

Tobie drogi Dawidzie ogromnie dziękuję za zaufanie i gratuluję stworzenia kolejnej książki która na długo zapada w pamięć.

❤️ RECENZJA PATRONATU ❤️

Dawid Przybysz "Intymne życie Adama P"

„Intymne życie Adama P.” to kontynuacja historii „Intymne życie Moniki P.”. Tym razem jednak to Adam, mąż Moniki, staje się głównym bohaterem i przedstawia wydarzenia ze swojej perspektywy.

Bohater książki, Adam zapowiada, że okryje przed nami, czytelniczkami wszystkie karty, które do tej pory trzymał w ukryciu. Odwraca tym samym role, gdzie to on przejmuje kontrolę nad narracją, co było dotąd domeną Moniki. To odważny krok, który wzbudził ciekawość, bo nie od dziś wiadomo, że każda sytuacja jest widziana inaczej przez każdego z nas. Adam uznał również, że warto sprostować niektóre sytuacje, gdyż jego żona Monika nie była obiektywna.

W powieści Autor porusza wiele drażliwych tematów, takich jak homoseksualizm, fetysze czy zdrady. Poprzez szczere wyznania Adama zostajemy wciągnięci w wir jego emocji i dylematów. Dawid Przybysz nie unika trudnych tematów, ale podchodzi do nich w sposób subtelny i refleksyjny, co nadaje książce głębi, i co mnie, bardzo przypadło do gustu.

Po więcej zerkajcie na blog https://zaczytanyksiazkoholik.pl/recenzje/wzbudza-emocje-i-prowokuje-do-refleksji-intymne-zycie-adama-p-dawid-przybysz/

Intymne życie Adama.P" to jest kontynuacja książki "Intymne życie Moniki.P" ale tym razem od strony Adama. Co mogę powiedzieć?. Jest to niezwykła oraz emocjonalna książka. Dzięki temu zmieniłam zdanie na temat samego Adama chociaż i tak miałam o nim dobre zdanie jak poznałam go od strony Moniki. Pokazuje z jednej strony ich historia, że warto rozmawiać ze sobą i nie trzyma nic w sobie.
W wielkim skrócie?.
Polecam.
Jeśli ktoś z was jeszcze nie czytał historii Moniki oraz Adama zachęcam do poznania ich.

Poznajcie część drugą, tym razem z perspektywy Adama - męża Moniki.
,,Hmm… Długo nad tym myślałem, co napisać, aby zachęcić Was, Drogie Czytelniczki, do przeczytania mojej wersji wydarzeń intymnego życia z Moniką P. Do tej pory to żona rozdawała karty i kontrolowała całą grę. Przyszedł czas na kontrę!
Ciekawe czy po zapoznaniu się z moją historią dalej będziecie bronić Moniki, a mnie obwiniać za wszystko, co złe?

Adam to mąż Moniki ,któremu chyba zrobiło się trochę przykro, że go oceniliśmy zbyt pochopnie i postanowił opisać swoją wersję wydarzeń. Powiem szczerze ,że po tej lekturze zupełnie inaczej patrzę na ich małżeństwo, decyzję i czyny. Nie bez kozery mówią, pierwsze załóż moje buty a potem mnie oceniaj. Autor rewelacyjnie przedstawił wszystko oczami Adama i jak go w pierwszej części nie lubiłam ,tak teraz bije się w pierś i czuję sympatię .
Książkę czyta się szybko bo niesamowicie wciąga, zmusza do refleksji oraz przemyśleń nad swoim życiem i związkiem. Pokazuje, że małżeństwo powinno opierać się na rozmowie bo niedomówienia mogą doprowadzić do strasznych czynów.

Jestem ogromnie dumna z tego ,że właśnie ta część jest pod moimi skrzydłami bo to dzięki niej możemy odpowiedzieć sobie na pytania ,z którymi zostaliśmy po 1 części. Książka ta drogi czytelniku przysporzy ci wiele emocji ,wzruszeń i uśmiechu. Posiada wszystko co powinna mieć dobra ,satysfakcjonująca lektura . Sama książka podzielona jest na trzy części, które są opowiedziana przez Adama w formie pamiętnika. Czytając ją miałam wrażenie, że rozmawiam z dobrym kumplem ,który chce mi się wyżalić.

"Pamiętajcie ,że po każdej nocy przychodzi dzień ,po każdej burzy wychodzi słońce".

Jeżeli nie czytałaś pierwszej części to radzę ci wpierw wrócić i ja nadrobić a potem sięgnąć po nią aby zrozumieć jej sens i przekaz.

Poznajcie część drugą, tym razem z perspektywy Adama - męża Moniki.
Ciekawe czy po zapoznaniu się z moją historią dalej będziecie bronić...

Kobieca perspektywa jest zupełnie inna niż męska. Ta sama sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej w oczach obu płci. Dlatego też ważne jest, aby wysłuchać dwóch stron. Nigdy nie jest tak, że jedna strona jest winna. Zawsze obydwie mają coś za uszami.
Dawid Przybysz przedstawił nam jakiś czas temu książkę ,,Intymne życie Moniki P.", która była jej spojrzeniem na ich wspólne życie, na osobę Adama P. Była napisana w formie pamiętnika. Obraz, jaki ukazała nam Monika, zniechęcił nas do postaci mężczyzny.
Autor postanowił przedstawić to wszystko z perspektywy Adama, bez ubarwiania, bez kłamstwa. Podał nam wszystko na tacy.
Napisał książkę ,,Intymne życie Adama P." w której szczerość naszego bohatera i jego wyjaśnienia zmieniają nasz pogląd na całą sytuację.
W tej części możemy zrozumieć zachowanie bohatera, ale też dowiadujemy się pewnym nowości. To jest też takie katharsis i ukazanie jego przemiany, ukazanie związku, małżeństwa, nie tylko pod kątem relacji Moniki i Adama, ale też wychodząc naprzeciw czytelnikowi. Pewne sprawy dają do myślenia.
Tytułowa intymność to szeroki zakres interpretacji. Książka jest z jednej strony poważna i smutna, z drugiej wywołuje uśmiech na twarzy i daje nadzieję. Podtrzymuje to, co napisałam przy pierwszej części. Autor idealnie przelewa emocje i uczucia na papier.
Spędziłam bardzo przyjemny czas na czytaniu. Wkroczyłam głęboko w relację dwojga bohaterów. Szkoda, że to już koniec.
Polecam dwie części. Bardzo dobre pióro. Czekam na więcej.

Adam jest mężem Moniki, którą poznaliśmy w pierwszej części. Tym razem to Adam opowie Nam jak wyglądało ich małżeństwo. Niektóre sytuacje będą się powtarzać ale opisane oczami tej drugiej osoby i mogą Was zaskoczyć. Jak sobie poradził po stracie Moniki.

Książka jest w formie pamiętnika, tak jak i zwierzenia Moniki. Jednak tutaj mamy podział na 3 części. Pierwsza strata, żałoba i sam pogrzeb, druga widziana oczami Adama jak wyglądało ich życie co już częściowo znamy, cześć trzecia przedstawiamy losy Adama oraz przyjaciółek Moniki po kilku latach od jej śmierci. Do tej książki podeszłam trochę inaczej niż do pierwszej, bo już wiedziałam czego mogę się spodziewać także odczucia trochę inne. Treść potrafi chwycić za serce i daje nam sporo do myślenia.

Warto docenić co mamy i korzystać z tego, bo nigdy nie wiadomo co przyniesie następny dzień.

"Intymne życie Adama P." to kontynuacja poruszającej historii Moniki i Adama przedstawionej w pierwszym tomie. Książka ukazuje trzy ważne etapy życia Adama: od momentu ślubu i początków małżeństwa, przez trudności i błędy, aż po samotne dni po śmierci ukochanej żony.
Małżeństwo z perspektywy Adama jest opisane tak, że trzeba się mocno zastanowić nad przyszłym osądem sytuacji, widzac tylko jedną perspektywę. Zdradza Monikę, ale też wybacza jej błędy. Ich relacja pełna jest emocji, zdrad i przebaczeń, co skłania do refleksji nad naturą ludzkich związków, ich trudnościami i pięknem.
Przez zmianę perspektywy w drugim tomie poznajemy nowe fakty i motywacje postaci, co dodaje głębi opowieści. Narracja Adama pozwala zrozumieć jego emocje i wyjaśnia niektóre kontrowersyjne decyzje.
Autor potrafi manipulować uczuciami czytelników, prowokując do refleksji nad własnymi związkami i wyborami życiowymi. Fabuła wciąga bez reszty, a przemyślenia po lekturze pozostają na długo.
"Intymne życie Adama P." to nie tylko kontynuacja historii Moniki i Adama, ale także uniwersalna opowieść o miłości, błędach i dojrzewaniu. To lektura, która porusza, skłania do refleksji i zostaje w pamięci na długo po jej zakończeniu. Gorąco polecam zarówno tę część, jak i poprzednią - obie są równie wartościowe i inspirujące.

RECENZJA PATRONACKA
„INTYMNE ŻYCIE ADAMA P.”

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA —
AUTOR: DAWID PRZYBYSZ
Wydawnictwo: Self Publishing

***
Gdybym mógł cofnąć czas, na pewno wiele rzeczy zrobiłbym inaczej. Ale nie posiadam takiej mocy....
Nikt jej nie ma, dlatego pamiętajcie, Drogie Czytelniczki, by nie działać pod wpływem emocji. Nie bez powodu mówi się, że są one złym doradcą. I, jak się okazuje, nie tylko kobiety pozostają pod ich wpływem...
****

„Intymne życie Adama P.” to poruszająca, nietuzinkowa, pełna emocji, wielowymiarowa historia, pokazana oczami mężczyzny w formie pamiętnika, która zaskoczy, was w bardzo pozytywnie. Muszę przyznać, że ja jestem zachwycona, ponieważ napisana jest w bardzo realnie, wręcz namacalny sposób. Możemy uczestniczyć w tej opowieści i razem z bohaterami przeżywać całą gamę emocji. Czasami możemy być zbulwersowani postępowaniem Adama, nie zgadzać się z  jego wyborami, postępowaniem, ale z drugiej strony, kto z nas nie popełnia błędów.  Przeszłości nie da się cofnąć, ale ważne jest, żebyśmy nie popełniali tych samych błędów. Autor wyjaśnił nam tutaj wszystkie wątki, które nurtowały nas po pierwszej części.
W tej książce dowiemy się jak kłamstwa, brak szczerych rozmów doprowadza w małżeństwie do kryzysów i pokazuje, że możemy nie zauważyć rzeczy, które mamy tuż przed samymi oczami tak widocznych i oczywistych.
Książka została podzielona na trzy części i jest zaadresowana do nas czytelniczek.
Najfajniejsze jest to, że Adam niczego nie koloryzuje, nie ubarwia i nie kreuje się na kogoś idealnego, tylko mówi, jak było naprawdę z jego punktu widzenia. To było bardzo ciekawe doświadczenie i fajnie było poznać tę, historię właśnie oczami Adam i dowiedzieć się, co myśli i czuje.  Mogliśmy w ten sposób całkowicie zrozumieć jego tok myślenia, ale czy tak na pewno możemy zrozumieć mężczyzn i ich postępowanie.

Postać Adama została świetnie nakreślona, bardzo realnie, poznamy jego wady, zalety.
Możemy utożsamić się z głównym bohaterem.

Autor ma lekkie i przyjemnie pióro, które niesamowicie wciąga, a swoją powieść,  przedstawia, nam w intrygujący sposób pokazując myślenie mężczyzny.

***
Płakałem jak głupi, nie kryjąc przed przyjaciółmi żalu, smutku i bólu, który nie opuszczał mnie nawet na krok. Siedzieliśmy w ciszy i Karol znowu polał. Wypiłem duszkiem kolejną porcję alkoholu. Nie minęło dziesięć minut i urwał mi się film.
***
Przyszedł czas na kontrę i tym razem zapoznamy się z historią, którą opowie nam właśnie Adam, to on teraz zabiera nas w podróż przez jego życie i przedstawia nam swój punkt widzenia, jego spojrzenie na to co działo się, wokół jego małżeństwa z Moniką. Teraz to no rozdaje karty i kontroluje całą grę. Zobaczymy, jak przeżył czas żałoby po śmierci żony i jak dalej ułożyło mu się życie. Dowiemy się smaczków z jego życia, co w nim siedziało, co czuł i podzieli się, z nami najbardziej intymnymi chwilami w jego życiu i odkryje przed nami wszystkie skrywane tajemnice.

-Dlaczego Adam swoje małżeństwo traktował jak grę?
-Co wpłynęło na małżeństwo Adama i Moniki?
-Czy Adam podniesie się po śmierci żony i znajdzie siłę, by zmagać się z codziennością?
-Czy zaakceptujecie wybory i zachowanie Adama?
-Czy dla Adama wyjdzie słońce i będzie szczęśliwy?

Polecam.
Zapoznajcie się z historią Adama i poznajcie odpowiedzi na nurtujące Was pytania i zobaczcie,  co tak naprawdę myślą mężczyźni o kobietach.

RECENZJA PATRONACKA
„INTYMNE ŻYCIE ADAMA P.”

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA —
AUTOR: DAWID PRZYBYSZ
Wydawnictwo: Self Publishing

***

Druga część jest perspektywą z punktu widzenia Adama. Mężczyzna się przyznaje do błędów jakie popełnił. Może by było to wybaczalne gdyby nie był takim egoistą myślącym tylko o sobie pod każdym względem. Mam nadzieję iż w życiu realnym nawiąże kontakt z owocem swojej zdrady. Życie nie opiera się wyłącznie na doznaniach cielesnych, upojeniu alkoholowemu czy innych środkach odurzających, bardzo ważną rolę odgrywa zwykła rozmowa.
Polecam

• Przeczytane - 2024