Kiedyś po ciebie wrócę

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

To już rok. Roksana wraca do domu z poczuciem, że tym razem nie może uciec. Musi odnaleźć siostrę.
Rok wcześniej Ania wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Policja nie była w stanie dać im żadnej odpowiedzi.
Roksana musi poradzić sobie z tym sama. Ktoś kłamie, ktoś coś ukrywa i jeszcze ta wiadomość...
Tym razem nie zostawi siostry.
Bartek, jej najlepszy przyjaciel, pojawia się przy niej i obiecuje pomoc.
Tylko czy może mu zaufać? Co jeśli om też ukrywa prawdę o tamtych wydarzeniach?

"Kiedyś po ciebie wrócę" Agaty Czykierdy-Grabowskiej to powieść, w której miesza się kilka gatunków.
Trochę kryminału, trochę thrillera, romansu i obyczajówki.
Trochę zabrakło mi tutaj pociągnięcia kryminalnej strony, ale całość jest na tyle wciągająca i przyjemna w czytaniu, że zupełnie jej to wybaczam.
Nie będzie tutaj wielkich zaskoczeń i zwrotów akcji, ale jest na tyle ciekawie by utrzymać uwagę czytelnika.
Dość dobrze opisana została strata bliskiej osoby, niewiedza co się z nią stało, uczucia zarówno Roksany, ich rodziców oraz przyjaciół Ani.
Jeśli chodzi o samo zakończenie było dość typowe, wręcz filmowe, nie stanowiło dla mnie niespodzianki, ale może was zaskoczy?
Było to moje pierwsze spotkanie z autorką i zaliczam je do udanych.

Tym razem nie zostawi siostry.
Bartek, jej najlepszy przyjaciel,...

1982

Autorka dała nam miks wątków i rodzajów literackich. Mamy tutaj życie po zagienięciu córki i siostry. Walkę o prawdę. Jest też dziwny romans i elementy erotyku. I te dwa elementy są kompletnie niepotrzebne i w zasadzie niewiele wnoszą do całości.
Szkoda, że zabrakło skupienia na wątkach psychologicznych i kryminalnych. Wtedy książka miałaby dużo więcej do zaoferowania czytelnikom, poza tanią sensacją.

Wątek kryminalny był według mnie bardzo dobry, jak i psychologiczny, pokazujący życie po zaginięciu dziecka. Dużo scen seksu, opisy uczyć głównych bohaterów nie były złe. Myślę, że gdyby wątek kryminalny i zaginięcie byłby bardziej rozwinięty, to książka byłaby sztosem 😉

Ciekawy temat i pomysł na książkę, ale nie jest to książka do zapamiętania na dłużej.
Niemiłosiernie denerwowało mnie przeplatanie scen tęsknoty, bólu i radzenia sobie z utratą bliskiej osoby ze scenami seksu. Moim zdaniem wręcz obrzydliwe.

Na półkach: , , , , , ,

8,5⭐
Mianowicie 0,5 za zagadkę kryminalną w obyczajówce, romans - dla mnie jest tu więcej elementów ROMANSU niż elementów OBYCZAJU + z doza KRYMINAŁU.
UWAGA!!!
Wiek odbiorczy: W jednym z updat'ów na Goodreads pisałam, że 18+ teraz zmieniam zdanie i według mnie 20+ to takie minimum.

8,5⭐
UWAGA!!!

Książki pani Agaty czytam w ciemno! :)
Bardzo lubię jej lekki styl, ciekawe fabuły, świeżość i uroczych bohaterów. W "Kiedyś po Ciebie wrócę" autorka przemyciła także wątek kryminalny, który idealnie dopełniał obyczajową historię. Powieść pochłonęłam w jeden wieczór i był to znakomicie spędzony czas.. :)

Książki pani Agaty czytam w ciemno! :)

Jedna z lepszych książek które czytałam

Jedna z lepszych książek które czytałam

Zanim sięgnęłam po tę książkę zapoznałam się z opiniami na LC. I chyba bardziej zachęciły mnie rozbieżne oceny niż opis fabuły. Głównym wątkiem jest próba rozwikłania zagadki zaginięcia siostry głównej bohaterki. W międzyczasie przeplata się w tle romans głównej bohaterki i jej przyjaciela. Ogólnie zaciekawiła mnie historia zaginięcia Ani i byłam ciekawa jak się rozwiążę, co uważam za duży plus, bo aż chciałam czytać dalej. Jeżeli chodzi o wątek romantyczny to czegoś mi tu zabrakło albo może nie potrafiłam wczuć się w bohaterów. Osobiście lubię, kiedy relacja między bohaterami rozgrywa się powoli, a tu mieliśmy de facto relację już istniejącą, ale na nieco innym poziomie, niż romantyczny.
Widzę po opiniach, że wielu czytelników jest zniesmaczonych ilością scen erotycznych i wulgaryzmów. Absolutnie mi to nie przeszkadza, a wręcz nadaje autentyczności. Jedyne co mi zgrzytało to niekonsekwentny (w moim odczuciu) dobór słów w scenach. Jakoś gryzie mi się użycie słowa "penis" i "k***s" w jednej scenie, moim zdaniem powinno być albo neutralnie albo wulgarnie, a nie taki misz masz.
To druga książka autorki, którą przeczytałam i podobała mi się, więc prawdopodobnie w przyszłości sięgnę po kolejne.

1972

Historia Roksany poszukującej prawdy o zaginięciu jej młodszej siostry jest wciągająca i dość ciekawa i gdyby nie sceny łóżkowe ,których było zbyt dużo i które praktycznie nic nie wnosiły do całej historii moja ocena byłaby większa,a tak jest tylko 6 gwiazdek.Miał być obyczaj z wątkiem kryminalnym,a tak przewyższył romans-szkoda.

Od pewnego czasu po książki Agaty Czykierdy-Grabowskiej sięgam w ciemno. Nie czytam opisów, po prostu kupuje to, co wychodzi spod jej pióra. “Kiedyś po ciebie wrócę” to pozycja, która jako jedyna tak długo czekała na przeczytanie. Myślałam, że nic nie przebije “Słońce wiatr i księżyc” lub “Adama”, ale okazało się, że jednak jest to możliwe.
“Kiedyś po ciebie wrócę” to książka zupełnie inna, niż pozostałe w dorobku autorki. Niby romans, niby obyczajówka, a niby thriller. Roksana wraca do rodzinnego miasta, aby na własną rękę dowiedzieć się w jaki sposób przed rokiem zaginęła jej siostra Ania. W międzyczasie próbuje jakoś poukładać swoje uczucia do Bartka, przyjaciela od lat szkolnych, który nagle zaczyna stawać się dla niej kimś więcej. Z zapartym tchem przewracałam kolejne strony (Pani Agato, jeśli Pani to czyta, to scena z kukurydzy sprawiła, że nie mogłam zasnąć),mimo że cała zagadka rozwiązuje się na samym końcu. Fabuła nie była jednak nudna i przekombinowana, choć widać, że autorka nie jest mistrzynią kryminału. Wątek romantyczny też nieco odbiega formą od tych, które można spotkać w innych książkach Pani Agaty. Bohaterowie posługują się czasem ostrym językiem, brakuje im delikatności, ale to właśnie sprawia, że są tak bardzo wyraźni. Są inni.
Zakończenie wbiło mnie w fotel, choć samo rozwiązanie zagadki, a raczej fakt, że policja nie dotarła do tego w jaki sposób zaginęła Ania, wydaje mi się być trochę niedokładny. Myślę, że można by było wyjaśnić to w bardziej niepodważalny sposób. Tylko w tym upatruję się malutkiego minusa.
Dla kogo ta książka? Dla fanów Agaty-Czykierdy Grabowskiej, to pewne. Dla każdego, kto szuka prostego, ale wciągającego thrillera lub ma ochotę na gorący romans z odrobiną dreszczyku w postaci niewyjaśnionej zagadki.

“Kiedyś po ciebie wrócę” to...

• Przeczytane w 2019
  • Przeczytane 2019