Whisper of Love

Okładka książki Whisper of Love Melissa Foster
Okładka książki Whisper of Love
Melissa Foster Wydawnictwo: World Literary Press Cykl: Love in Bloom: The Bradens (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Love in Bloom: The Bradens (tom 5)
Whisper of Love
World Literary Press
2017-02-22
2017-02-22
9781941480588

Tempest Braden ma siostrę i czterech braci. Wszyscy, oprócz jednego brata, żyją już w szczęśliwych związkach. Ona w lokowaniu uczuć, i w ogóle w swoim postępowaniu, jest niezmiernie ostrożna. Odnosi jednak wrażenie, że czegoś jej w życiu brakuje, że może powinna się wyzwolić spod opiekuńczych skrzydeł rodziny, do której skądinąd jest bardzo przywiązana. Przeprowadza się do Pleasant Hill w stanie Maryland, aby w nowym miejscu poważnie zająć się realizacją swoich planów zawodowych. Jej pasją jest praca z dziećmi. Zanim uda jej się otworzyć własną placówkę, bierze udział w różnych przedsięwzięciach pomocowych, między innymi oferuje terapię muzyczną dla małych, ciężko chorych pacjentów.

Nash Morgan, u którego Tempest wynajmuje pokój, samotnie wychowuje trzyletniego synka. Kiedyś był uznanym artystą-rzeźbiarzem. Obecnie, zajęty dzieckiem poza którym świata nie widzi, zrezygnował z jakichkolwiek artystycznych aspiracji, zarabia na życie meblarstwem.

Wstępna charakterystyka postaci, okoliczności ich poznania, chemia między nimi zapowiadająca gorący romans, wszystko to, łącznie z tajemniczą przeszłością Nasha i jego zniewalającą opiekuńczością wobec dziecka, dawało nadzieję na ciekawy rozwój wydarzeń. W moim odczuciu tak się nie stało. Lub inaczej. Takiej dawki optymistycznego sentymentalizmu i słodyczy dawno w moich lekturach nie spotkałam.

Członkowie licznej rodziny Bradenów pojawiają się w paru sposród wielu powiązanych ze sobą miłosnych serii autorstwa Melissy Foster. Wszystkie autorka przypisała superserii pod nazwą Love in Bloom, liczącej dotychczas 124 pozycje. Niektóre z tych romansów czytałam i, o ile pamiętam, choć oczywiście dobro i miłość zawsze zwyciężały, było tam też czasami jakieś napięcie, konflikty i źli ludzie w tle, a przynajmniej ciekawa sceneria. Nie wiem, czy spośród Bradenów jedynie Tempest emanuje taką dobrocią, mądrością i wyrozumiałością, że dramatyczne sytuacje z jej udziałem nie są możliwe - ale sprawdzać nie będę.

• English

Dodaj cytat z książki Whisper of Love