Caught by Love

Okładka książki Caught by Love Melissa Foster
Okładka książki Caught by Love
Melissa Foster Wydawnictwo: World Literary Press Cykl: The Steeles at Silver Island (tom 3) literatura obyczajowa, romans
The Steeles at Silver Island (tom 3)
Caught by Love
World Literary Press
2022-02-09
2022-02-09
9781948868723

Historia Archera Steele’a i Indi Oliver różni się pod paroma względami od opowieści miłosnych opisanych w dwóch poprzednich tomach serii.

Indi, od urodzenia mieszkająca w wielkim mieście, ma coraz gorsze relacje z rodzicami należącymi do nowojorskich elit. Zajmuje się artystycznym makijażem i fryzjerstwem, jest autorką nowej linii kosmetyków o nazwie Indira. Siedem lat temu na pokazie mody poznała i zaprzyjaźniła się z Leni Steele, odpowiadającą za obsługę pijarową tamtego wydarzenia. Poprzez Leni zawarła znajomość z członkami jej rodziny, zachwyciła się Silver Island, panującą tam przyjacielską atmosferą, a ponieważ od jakiegoś czasu marzy o własnym kosmetycznym butiku, zdecydowała, że otworzy go właśnie na wyspie. Jej jedynym problemem jest Archer Steele, od uprawiania okazjonalnego seksu z którym nie potrafi się wyzwolić.

Archer, dziedzic rodzinnego winiarskiego biznesu, zbierający zresztą laury na tym polu, jednocześnie cieszy się zasłużoną opinią playboya, notorycznego podrywacza, najgorętszego ciacha na wyspie. Seks z Indi bardzo go kręci, nie wierzy w jej groźby zerwania, nie zamierza do tego dopuścić, ale konsekwentnie trwa przy wykluczeniu ze swoich życiowych planów jakichkolwiek trwałych miłosnych związków.

Czy zatem od pierwszej erotycznej sceny w powieści będzie - jak miałam nadzieję - przeciąganie liny między okazjonalnymi kochankami? Bo przecież przygodne baraszkowanie z kochankiem na reputację Indi, jako bizneswoman w nowym środowisku, dobrze nie wpłynie! Przyznam, że liczyłam na więcej humoru w takim przeciąganiu liny czyli w procesie dojrzewania partnerów do trwałego związku, choćby poprzez wcielanie się obojga w role psów ogrodnika. Niestety, mocno się przeliczyłam. Mimo że pewien potencjał psa ogrodnika szczególnie Archer posiada, za mało ma okazji, aby go wykazać. W zasadzie uśmiałam się jedynie przy jego błyskotliwym wtargnięciu w nadęty nowojorski świat rodziny Indi. Jednak dojrzewanie do miłości i prawdziwego związku odbywa się, podobnie jak w poprzednich romansach serii, na drodze ekspiacji mężczyzny. Problem w tym, że kompleksy i traumy Archera wynikają głównie ze zdarzeń, o które się obwinia, a które dokładnie zostały już opisane we wcześniejszych tomach.

Znacznie ciekawszy jest wątek rozkręcania businessu przez Indi, w którym bierze zresztą udział cała życzliwa społeczność Silver Island, a nawet jej rodzeństwo i były chłopak z Nowego Yorku. Mimo że także jak na amerykańskie realia przebieg całego dość skomplikowanego przedsięwzięcia jest pewnie nieco wyidealizowany, o niektórych aspektach jego logistyki i marketingu czytałam z autentycznym zainteresowaniem. Choć bardziej niż fryzjersko-kosmetyczny salon interesowałaby mnie produkcja win z winnic Steelów, zwłaszcza że Archer został właśnie Winiarzem Roku, a ja, wstyd powiedzieć, nigdy z winami z amerykańskiego wschodniego wybrzeża się nie zetknęłam.

• Ulubione/Polecane
  • English