Cieszę się, że moja mama umarła

Okładka książki Cieszę się, że moja mama umarła Jennette McCurdy
Logo plebiscytu Książka Roku Książka Roku 2023
Okładka książki Cieszę się, że moja mama umarła
Jennette McCurdy
2023-01-24
2023-01-24
2022-08-09
Magdalena Moltzan-Małkowska
Psychologia Przemoc psychiczna uczucia rodzina pamiętnik zaburzenia odżywiania
Inne

Gdy marzenie rodzica zamienia się w dziecięcy koszmar

Sama trochę się cieszę, że autorki mama umarła. Okropna, straszna, smutna historia, książka rewelacyjna.

Nie jestem w stanie ocenić tej książki. Całkiem nieźle pokazuje toksyczne zachowania w relacji matki z córką, ale cierpienia było tak dużo, że coś mnie odtrącało od tej pozycji. Trzeba jednak powiedzieć, że jest dobrze napisana i szybko się ją czyta.

Historia nastoletniej gwiazdy, której matka spełniała swoje ambicja. Ciekawa, czasem smutna i przerażająca, kolejny przykład na to, że to co widzimy na ekranie nijak się ma do rzeczywistości.,

Świetnie przedstawione studium uświadamiania sobie, że najbliższa osoba w życiu była też źródłem większości traum i problemów..

Wpisująca się w popularny ostatnio trend pisania książek dla autoterapii przepracowywania traum, ale stojąca klasę wyżej od większości, bo nie popada w pretensjonalność ani użalanie się nad sobą, a raczej stanowi zapis dzielnej próby wyjścia z czyjegoś toksycznego zachowania.

Książka poruszająca bardzo ważne tematy, każdy rodzic powinien ją przeczytać aby nie popełniać błędu matki głównej bohaterki. Ukazuje także jak na prawdę wyglądało życie "dziecka nickelodion"

Wow, po prostu wow.

Wow, po prostu wow.

Tragiczna przeszłość wyrażona z świetnym humorem.

Tragiczna przeszłość wyrażona z świetnym humorem.

To bardzo poruszająca książka. Czasami najbliżsi potrafią zgotować największe piekło. Polecam.

Po poznaniu historii aktorki stwierdzam, że brutalny tytuł książki jest perfekcyjnie adekwatny.
Jennette McCurdy pisze o swoim życiu jako dziecięca gwiazda telewizji, o przemocy jakiej doświadczyła ze strony swojej mamy i innych dorosłych w swoim życiu, o zaburzeniach odżywiania i nałogach będących konsekwencją wyrządzonej jej krzywdy. W książce uwzględnione są samoświadome opisy emocji i myśli autorki, które dowodzą, że przepracowała większą część swojej traumy.
Pomimo ciężkiej tematyki, książka wypełniona jest humorem i żartami. Czyta się ją łatwo i szybko.
Cieszę się, że przeczytałam autobiografię Jennette McCurdy. Dotąd kojarzyłam ją tylko z Nickelodeon. Autorka pokazała, że nie jest już gwiazdą młodzieżowych seriali, a utalentowaną pisarką.