Drobnym drukiem

Okładka książki Drobnym drukiem Lauren Asher
Okładka książki Drobnym drukiem
Lauren Asher Wydawnictwo: Wydawnictwo Papierówka Cykl: Miliarderzy z Krainy Marzeń (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Miliarderzy z Krainy Marzeń (tom 1)
The Fine Print
Wydawnictwo Papierówka
2023-03-15
2023-03-15
2021-07-04
Iga Wiśniewska
slow burn romans biurowy enemies to lovers grumpy sunshine

Uwielbiam, urocza historia! Chłop jest totalną zieloną flagą, jego problemy są przedstawione również w dobry sposób. Nie jestem pewna, co do tłumaczenia – mam wrażenie, że w oryginale trochę bardziej by mi podpadło do gustu.

Być może nie powinnam wystawiać opinii o książce, której nie dokończyłam, ale zupełnie mnie nie porwała. Bardzo schematyczna i napisana mało ciekawym językiem. Niestety odkładam na niechlubną półkę niedokończonych pozycji.

Książka, którą pochłonęłam w jeden wieczór. Wciągnęła mnie na maksa.

Oczywiście patrząc na to że to romans to nie mamy czegoś odkrywczego, ale napisany jest tak komfortowo i z taką dawką humoru, że uśmiech z twarzy nie schodził mi przez całą książkę.

Wiadomo mamy poranionych bohaterów, gdzie jeden nie potrzebuje, a wręcz nie życzy sobie miłości. A drugi jest takim promyczkiem, pragnącym być kochanym i roztaczającym miłość wokół siebie.

Przyciąganie czuje się od pierwszych chwil spotkania, a Rowana mimo gburowatości nie sposób nie polubić. Oczywiście jest kilka smutnych momentów, ale szybko problemy są rozwiązywane.

Polecam bardzo!

Książka, którą pochłonęłam w jeden wieczór. Wciągnęła mnie na maksa.

Dobrze się czyta. Sięgnę po kolejnych braci.

Dobrze się czyta. Sięgnę po kolejnych braci.

Z całym szacunkiem ale czytanie tej pozycji nie należy do przyjemnych. Może dla młodszych czytelników..
Bohaterowie niby dorośli a zachowują się jak dzieci.
Nie zaiskrzyło i dobrnęłam tylko do połowy..

Bohaterowie niby dorośli a zachowują się jak dzieci.
Nie zaiskrzyło i dobrnęłam tylko do połowy..

Pierwsza część, gdzie mamy budowanie napięcia między Rowanem a Zahrą jest znacznie ciekawsza niż druga. Zresztą, ta dwójka zbyt szybko się spiknęła ze sobą, bo potem napięcie siadło. "Third act drama" jest wyssany z palca, kompletnie niezrozumiały, a koncówka za szybka i za cukierkowa.
No, ale w sumie przyjemna lektura, Zahra jest świetną bohaterką. Dobry materiał na film ;)

No, ale w sumie przyjemna lektura, Zahra jest świetną bohaterką. Dobry materiał na film...

Rowan jest szefem Zahry. Gdy kobieta po pijaku wysyła aplikację na inne stanowisko, mężczyzna postanawia ją zatrudnić. Uważa, że krytyka najdroższej atrakcji parku pokazuje, że dziewczyna ma głowę na karku i poradzi sobie w tej pracy. Wszystko poszłoby zgodnie z planem, gdyby jej nie pocałował. Co z planami Rowana? Czy Zahra będzie mu robiła pod górkę?

Lektura niby mi się podobała, ale ma wiele niedociągnięć. Fabuła jest bardzo przewidywalna i niczym mnie nie zaskoczyła. Spodobał mi się jednak pomysł związany z Krainą Marzeń. Aż miałabym ochotę znaleźć się w tym parku rozrywki.

Zahra od samego początku mnie denerwowała. Jak dla mnie była naiwna, w wielu momentach dziecinna i na wskroś pozytywna. Rowan był z kolei jej całkowitym przeciwieństwem. Nie wiem na czym opierała się ich relacja, ani przez co poczuli do siebie to co poczuli, bo kompletnie nie czułam między nimi chemii. Bardzo polubiłam jednak siostrę Zahry, Ani. Była cudowną osobą.

Niektóre dialogi są bezsensowne, bez wyrazu. Na ten moment nie sięgnę po kolejne tomy.

Lektura niby mi się...

🎢 Jest to pierwszy tom serii Miliarderzy z Krainy Marzeń i jest przeznaczony dla osób pełnoletnich.
Rowan ma za zadanie odremontować i tchnąć nowe życie w park rozrywki „Krainę Marzeń”, jest to wola jego dziadka, którą zawarł w testamencie. Każdy z trójki braci dostał inne zadanie, nagrodą za jego wykonanie jest spadek. Rowan zatrudnia Zaharę, która jest jego absolutnym przeciwieństwem. Jest świetna pod względem kreatywności, co Rowan chce wykorzystać i zbudować coś niepowtarzalnego w parku.

🎢 W książce pojawia się motyw grumpy and sunshine, który uwielbiam. Tutaj jest on świetnie przedstawiony. Rowan to typowy gbur, a Zahra to natomiast promyczek i prawdziwy wulkan energii. Pomimo tego, nie potrafiłam wczuć się w ich relacje. Nie była ona źle przedstawiona, ale zabrakło mi tego czegoś, była za bardzo mdła. Natomiast bohaterowie jako osobne jednostki były bardzo dobrze wykreowane i dość złożone przez co stają się bardziej ludzcy.

🎢Motyw parku rozrywki był doskonale przemyślany, bajkowy świat przeniósł mnie w cudowne miejsce, w którym można było się zatracić. Jest to najmocniejszy punkt książki i bardzo ciekawy wątek konstruowania atrakcji parku.

🎢 Książka jest poprawnie napisana, ma bardzo ciekawe wątki, jednak zabrakło mi ich pogłębienia. Momentami bardzo się nudziłam, a historia przez długi czas była zbyt monotonna i po prostu nudna. Poczułam rozczarowanie ze względu na rozgłos jaki miała ta pozycja, zwłaszcza na zagranicznych mediach książkowych. Podsumowując była przyjemna, ale nie tak interesująca bym zapamiętała ją na dłużej.

Świetna książką 🥰
Bardzo trudno mi było się od niej oderwać. Romans, w którym w rolach głównych występuje gburowaty szef i sunshine pracownica, a to wszystko na tle parku rozrywki.
Nie brakuje tu nic. Jest sporo śmiechu i mnóstwo wzruszeń. Bardzo fajnie autorka pokazuje jak za każdym uśmiechem może się czaić złamana dusza.
Zahara i Rowan skradli moje serce, nie mogę się doczekać kolejnych częściej serii "Milionerów z Krainy Marzeń" .
Jedyny drobny, drobniusieński minus - pod koniec książki miałam wrażenie że jak jeszcze raz przeczytam, że "kładzie rękę na moich plecach" to rzucę czytnikiem o ścianę 🤣

Świetna książką 🥰
Zahara i Rowan skradli moje serce, nie mogę się...

"Drobnym drukiem" to powieść, która urzeka od pierwszych stron. Jest to historia pełna emocji i niespodziewanych zwrotów akcji. Autorka mistrzowsko wplata elementy romansu i dramatu, tworząc niezapomnianą opowieść o miłości, wyborach i szukaniu własnej ścieżki w życiu.

Główną postacią powieści jest Zahra, jest ona postacią złożoną, pełną sprzeczności i pasji, co czyni ją niezwykle realistyczną i bliską czytelnikowi. Jej relacja z Rowanem, miliarderem i właścicielem Krainy Marzeń, jest pełna napięcia i nieoczekiwanych zwrotów. Rozwój tej postaci jest jednym z najjaśniejszych punktów książki, pokazując, jak ważne jest pozostanie wiernym sobie w obliczu wyzwań.

Rowan, z drugiej strony, jest postacią skomplikowaną, pełną wewnętrznych konfliktów i niespełnionych pragnień. Jego relacja z Zahrą ukazuje jego wewnętrzne walki i pragnienie szczęścia, które wydaje się być dla niego poza zasięgiem. Ich relacja ewoluuje od profesjonalnej do intymnej, pełnej emocjonalnych zawirowań i niespodziewanych zwrotów.

Kluczowym elementem fabuły jest tajemnica Rowana, która gdy wychodzi na jaw, radykalnie zmienia dynamikę ich relacji. Zahra staje przed wyborem między sercem a rozsądkiem, próbując nauczyć Rowana, że nie wszystko da się naprawić pieniędzmi, zwłaszcza skomplikowane ludzkie relacje.

"Drobnym drukiem" jest książką, która wciąga i nie pozwala się oderwać. To opowieść o odwadze, miłości i przeznaczeniu, która zostawia trwały ślad w sercu czytelnika. Genialnie wykreowane postacie, zwłaszcza Zahra, i mistrzowskie prowadzenie narracji sprawiają, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana literatury romantycznej. Książka jest dowodem na to, że miłość może być skomplikowana, ale zawsze jest warta walki.
To powieść, która porusza, inspiruje i pozostawia trwałe wrażenie, ukazując, że w życiu, podobnie jak w miłości, najważniejsze detale często kryją się drobnym drukiem.🧡

• Romans

Lauren Asher Drobnym drukiem Zobacz więcej