Paddington Here and Now

Okładka książki Paddington Here and Now Michael Bond
Okładka książki Paddington Here and Now
Michael Bond Wydawnictwo: HarperCollins Publishers Cykl: Miś zwany Paddington (tom 12) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Miś zwany Paddington (tom 12)
Paddington Here and Now
HarperCollins Publishers
2017-01-01
2017-01-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Powiem, że szczerze spodobała mi się dużo bardziej niż poprzednia część.🤍

Można w niej znaleźć jak zwykle nietypowe przygody misia, który jak zawsze chciał dobrze, ale nie zawsze wychodzi mu to tak jak chciał.

👉🏻Myślę, że za to bardzo lubię go jeszcze bardziej.

Książka jest napisana z humorem zaczynamy od typowej przygody: gdzie jest wózek Misia Paddingtona, po szukanie złodzieja, a także udzielanie bardzo ciekawego wywiadu, muzykalnej przygody, wybieranie wycieczki dla Państwa Bird czy w końcu wątku z rodziną Paddingtona.

Jest już w Anglii tyle lat i jak zawsze potrafi zaskoczyć. Tytul też świetnie oddaje treść książki tu i teraz. Jak zawsze pokazuje też co ważne i pokazuje że nie raz uczymy się na błędach. Czy Paddington nauczy się, że nie raz lepiej trzymać język za zębami ?

Książka idealna dla wszystkich a w szczególności dzieci +4 lat

Powiem, że szczerze spodobała mi się dużo bardziej niż poprzednia część.🤍

👉🏻Myślę, że za to bardzo lubię go jeszcze bardziej.

Paddington jest prostolinijnym misiem. Mówi, co mu ślina na język przyniesie, a wiele kwestii rozumie wyjątkowo dosłownie. Jak możecie się domyślić, prowadzi to do wielu niezręcznych, ale również zabawnych sytuacji. Wiele tego typu dialogów znajdziemy w zbiorze opowiadań „Paddington tu i teraz”. Wiecie co to znaczy? Zaczynamy przegląd kolejnego tomu przygód niedźwiedzia z Mrocznego Zakątka Peru.

Zbiór otwiera opowiadanie „Kłopoty z parkowaniem”, w którym ktoś zabiera wózek na zakupy Paddingtona. Tak zuchwałą kradzież trzeba niezwłocznie zgłosić na policję. Rozdział drugi zatytułowany jest „Niedźwiedzia przysługa”, a grasuje w nim tajemniczy włamywacz. Dalej czekają na nas wręcz artystyczne doznania. Czy wiecie, czym jest pianola? W tekście „Paddington gra na akord” sympatyczny miś zabawi się w pianistę. Opowiadanie numer cztery ma tajemniczy tytuł „Paddington przechodzi sam siebie”. Co takie „odstawi” futrzasty bohater? Dodam tylko, że tekst ten nawiązuje do święta Halloween. W rozdziale „Paddington puszcza farbę” przekonamy się, że czasami warto trzymać język za zębami. Michael Bond wzniósł się na wyżyny konstruując dialog i bawiąc się znaczeniami wyrazów. W „Paddington mierzy wysoko” niedźwiedź chce zrobić państwu Brown niespodziankę. Przez to pracownik biura podróży nabawi się bólu głowy. Natomiast w „Świątecznej niespodziance Paddingtona” będziemy mieli okazje poznać członka jego rodziny, który przybył do Londynu z samego Mrocznego Zakątka Peru.

Na moim blogu napisałam dużo o Paddingtionie. Za każdym razem kiedy kończę kolejny tekst mam wrażenie, że (w końcu) wyczerpałam temat. Po czym dostaję kolejny tom jego przygód i dostrzegam w nim nowe rzeczy, nowe morały. Po przeczytaniu „Paddington tu i teraz” dzieciaki same dojdą do wniosków, że warto się dopytywać i warto zastanawiać się nad tym, co i komu mówimy. A przy tym pośmieją się z wpadek sympatycznego niedźwiedzia.

Większość z Was zna misia Paddingtona, a dzieciaki uważają go za swojego przyjaciela. Pochodzi z Peru. Został znaleziony przez rodzinę Brownów, która przyjęła go pod swój dach w Londynie. Jest wielbicielem marmolady i dobrych manier. Miś chętnie pomaga swojej rodzinie, a przy tym często wpada w tarapaty.
W tej części dowiecie się z jakiego powodu miś trafił na komisariat? Na jaki wpadł pomysł, aby uchronić się przed złodziejem Rynniarzem Dżentelmenem? Dzięki czemu stał się wirtuozem gry na fortepianie? Co wymyślił, żeby zdenerwować okropnego sąsiada? Jeżeli jeszcze nie poznajliście tego sympatycznego misia, to jest na to najwyższa pora. Napewno podbije Wasze serce.

W tej części dowiecie się z jakiego powodu miś trafił na komisariat?...

Paddington to zdecydowanie mój ulubiony niedźwiedź. Długo znałam go tylko ze słyszenia, potem obejrzałam film i... nic. Niby spoko, ale miłości nie było. Potem zaczęłam czytać książki z jego przygodami i przepadłam bez reszty. Mają w sobie coś takiego, że dzięki nim świat naprawdę staje się bardziej znośny, lepszy. I dziś oto przed Wami jest kolejny na to dowód.

"Paddington tu i teraz" to najnowszy tom o losach tego słynnego niedźwiedzia. W jego skład wchodzi siedem barwnych opowieści, które bawią i cieszą wielbicieli tego rezolutnego misia, który zawsze spada na cztery łapy. Tym razem poczytamy o tym jak zaginął wózek zakupowy Paddingtona i postanowił on zgłosić tę sprawę na policję. Następnie sprawdzimy jak daje sobie radę z malowaniem rynien specjalną antywłamaniową farbą czy z grą na pianoli (i od razu dowiemy się jak działa to sprytne urządzenie!). Wspólnie udany się do biura podróży, gdzie Paddington zostanie uznany za bogatego i wytrawnego podróżnika oraz przeżyjemy wzruszające momenty podczas odwiedzin pewnego nieoczekiwanego gościa. Jedno jest pewne, w domu Brownów nie sposób się nudzić, już Paddington o to zadba!

Jak do tej pory, z przyjemnością czytałam kolejną dawkę paddingtonowych przygód, w świetnym przekładzie Michała Rusinka. Te opowieści sprawiają, że człowiekowi robi się jakoś tak lżej na sercu i uśmiecha się sam do siebie. Dla mnie to nie tylko literacka uczta, ale relaks i wypoczynek. Piękne wydanie oraz świetne ilustracje sprawiają, że tym chętniej eksponuję tę serię w naszej domowej bibliotece. Polecam Wam Paddingtona, jak zawsze❤️

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

No misiu, jak to misiu, cały czas wpada w jakieś kłopoty. Niektóre sytuacje były niezwykle zabawne, inne trochę mniej, ale ogólnie książka bardzo nam się podobała. Nie wiem czy nawet nie bardziej niż pierwsza część.

Spośród wielu, mniej lub bardziej znanych, niedźwiedzich bohaterów, moje serce skrupulatnie skrada pewien miś mieszkający w Londynie, w domu nr 32 przy ulicy Windsor Gardens. To Miś Paddington! „Odkurzony” w ostatnich latach za sprawą dwóch filmów pełnometrażowych bohater, powraca w nowej (?) odsłonie dzięki wydawnictwu Znak Emotikon. I jest to powrót – jak dla mnie, spektakularny!

Paddington urodził się w Peru. Na skutek dziwnych zawirowań losu z trzęsieniem ziemi w tle, trafia na statek, a stamtąd to już prosta droga do... Anglii. Pozostawiwszy w Limie ciocię Lucy, nasz bohater dociera ostatecznie do Londynu. Na stacji kolejowej o nazwie „Paddington” poznaje on rodzinę Brownów, która postanawia przygarnąć go pod swój dach. Odtąd życie ciekawskiego miśka zaczyna kręcić się wokół państwa Brown, ich dzieci: Jonatana i Judyty, gospodyni - pani Bird, przyjaciela - pana Grubera oraz sknerowatego sąsiada – pana Curry’ego (który nie przepuści żadnej okazji żeby wykorzystać naiwność naszego bohatera). Paddington okazuje się pomocnym, spokojnym (z natury) niedźwiadkiem, dla którego kanapka z marmoladą stanowi najwspanialszy przysmak na ziemi. Nierozerwalny ze swoim zmanierowanym już nieco kapeluszem, miłośnik katalogów i okazyjnych wyprzedaży, co rusz dostarcza swoim dobrodziejom – państwu Brown nowych wrażeń, przy okazji przyprawiając ich o kolejny siwy włos, czy stan przedzawałowy.
Postać misia Paddingtona, stworzona przez Michaela Bonda, sięga końca lat pięćdziesiątych minionego wieku. Do tej pory powstało kilkanaście książek o jego przygodach. Wydawnictwo Znak sukcesywnie wznawia poszczególne części. Niedawno do swojego portfolio dodało trzy kolejne tytuły: „Paddington daje sobie radę” (tom 3),„Paddington się krząta” (tom 6) oraz „Paddington tu i teraz” (tom 12). A ja miałem nieukrywaną przyjemność zapoznać się z nimi.

Kto nie miał wcześniej styczności z tymi tytułami, może czuć pewną obawę co do języka i sposobu narracji w nich zawartej. Wszak pierwsze z tomów powstawały w latach 60-tych XX wieku. Dla nas to kosmos! A dla naszych dzieci jeszcze dalej. Inny język, inne realia. Bez obaw! Dzięki tłumaczeniu Kazimierza Piotrowskiego i Michała Rusinka, teksty są nadal świeże, słownictwo nie „trąci myszką”, a nade wszystko zachowano olbrzymią dawkę wspaniałego poczucia humoru. Aż dziw bierze jak przyjemnie się to czyta. Oczywiście akcja dzieje się w ówczesnym Londynie, więc nie oczekujcie tu telefonów komórkowych, superszybkich aut, czy slangu znanego z MTV. Jest grzecznie, dystyngowanie, po „lordowsku” czasami. Co nie oznacza, że Wasze dzieci i Wy sami nie będziecie parskać ze śmiechu i łapać się za głowy w reakcji na kolejne „wspaniałe” pomysły misia P.
Więcej na blogu http://www.zwyklamatka.pl/2018/02/mis-paddington-wraca-do-ask.html

super książka, na zakończenie roku dostałam. :)

super książka, na zakończenie roku dostałam. :)

"Zupełnie nowe przygody Misia Paddingtona. Po raz pierwszy od trzydziestu lat nowa książka na pięćdziesiąte urodziny Misia". Czyli przygody starego misia, osadzone we współczesnych czasach... No nie gra mi to... Telefon komórkowy i inne uwspółcześnienia jakoś zgrzytają! Nie jest ich tak wiele, ale jak się pojawiły wytrącały mnie z klimatu.

A same przygody fajne. Narracja ciepła i z duszą. Misia i jego rodzinę kocha się nadal :)

A same przygody fajne. Narracja...

Kolejna książka o przygodach Misia Paddingtona - równie lekka i przyjemna jak i poprzednia. Książka wciągnęła mnie do tego stopnia, że przeczytałam ją jednym tchem. Mimo iż przeznaczona jest dla dzieci, uważam, że i starsi będą dobrze bawić się przy jej lekturze.

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • English
  • 2017

Dodaj cytat z książki Paddington Here and Now