Cukiernia pod Pierożkiem z Wiśniami

Tłumaczenie: Krystyna Tarnowska
Seria: Mistrzowie Ilustracji
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Harriet and the Cherry Pie

Tata niespełna jedenastoletniej Ani i sześcioletniej Kici wyjeżdża służbowo na pół roku do Australii. Dziewczynki muszą zamieszkać u ciotecznej babci, w Londynie. Nigdy wcześniej na tak długo nie rozstały się z tatą. Nigdy tak długo nie przebywały w nieznanym sobie domu. Czy znajdą z babcią wspólny język? Jak zniosą tęsknotę za tatą? Co je czeka w obcym miejscu? Na szczęście obawy dziewczynek okazują się nieuzasadnione. Czas spędzony u babci Zofii, prowadzącej tytułową cukiernię, pozostanie na zawsze w ich pamięci.
Wzruszająca i pełna ciepła opowieść o zaufaniu, odpowiedzialności i przyjaźni.

"Cukiernia pod Pierożkiem z Wiśniami" jest kolejnym tytułem w serii "Mistrzowie Ilustracji".
Ilustrowała Maria Orłowska-Gabryś

Seria prezentuje klasykę polskich ilustratorów zarówno tak znanych jak Jana Marcin Szancer czy Bohdan Butenko jak również dawno nie przypominanych jak Mirosław Pokora. Książki w serii przygotowane są dla dzieci zaczynających samodzielną lekturę.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2007

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Joana | 2016-05-30
Przeczytana: 30 maja 2016

Czytanie to dla mnie synonim wielkiej przyjemności i frajdy, a czytanie „Cukierni pod pierożkiem z wiśniami” autorstwa Clare Comton i Marii Orłowskiej-Gabryś to wręcz połykanie strony za stroną z ogromnym apetytem. Śmiem również dodać, iż była to niesamowita frajda zarówno dla małej dziewczynki Joasi, która cały czas we mnie drzemie jak i dla dorosłej mamy Joanny, którą teraz jestem.

Książka ta opowiada o dwóch siostrzyczkach Ani i Kici, które na czas wyjazdu ojca, zamieszkują u swojej ciotecznej babci. I tu zaczyna się wspaniała przygoda, bowiem dom owej ciotecznej babci to słodka Cukiernia pod pierożkiem z wiśniami a sama ciocio-babcia to bardziej urocza, pełna energii i pasji ciocia niż babcia starowinka. W tak ciepłym otoczeniu dziewczynki szybko się zadamawiają i z ogromną przyjemnością przeżywają pojawiające się przygody i słodkie niespodzianki. Ponad to opowieść tą przeplatają wspaniałe przepisy z dokładnym opisem jak wszystko po kolei wykonać, aby uzyskać przepyszny efekt...

Maleństwo | 2015-01-30
Przeczytana: 23 stycznia 2015

Ferie zimowe mają to do siebie, że człowiek niechętnie spędza je w mieście. Postanowiliśmy więc wyjechać w góry. Tak dosłownie w góry, ponieważ noclegi mieliśmy na Szrenicy w schronisku. Z racji tego, że na szczyt trzeba było wjechać wyciągiem (z całym bagażem) należało spakować cztery osoby w trzy plecaki. Oznaczało to walkę o każdy centymetr plecaka. Rzeczy, kubki i inne szpargały oglądane były z każdej strony, a ich przydatność dogłębnie rozważana. To własnie są momenty, kiedy błogosławię mojego Kindle'a. Wrzuciłam tam kilka powieści dla siebie, kilka dla dzieci i wyruszyliśmy. Wieczorem, już na miejscu padło sakramentalne pytanie moich dzięciołków: Mama! Co czytamy? Zaczęłam przeglądać zasoby, po czym okazało się, że gusty jedenastoletniej dziewczynki i pięcioletniego chłopca są diametralnie rozbieżne. W końcu wrzasnęłam: Dosyć! Ja wybieram!" i na chybił trafił sięgnęłam po "Cukiernię pod Pierożkiem z Wiśniami". Po prostu strzał w dziesiątkę. Książka cudna,...

alouette | 2011-06-18

Książka przy której zawsze, ale to zawsze chce mi się jeść.

"Cukiernia pod Pierożkiem z wiśniami" to opowieść o dwóch siostrach, Ani i Kici, które zmuszone są zamieszkać u swojej babki ciotecznej. Wprowadzają się więc do sympatycznej cukierni i rozpoczynają przygodę pierożkami, wiśniami i całym mnóstwem innych smakołyków.
Książka wzbogacona jest w przepiękne ilustracje, które dodają uroku całej powieści.

Joaśka | 2014-11-18
Na półkach: Z dzieciństwa, Przeczytane
Przeczytana: 1979 rok

"Cukiernia pod Pierożkiem z Wiśniami" to moja pierwsza książka wypożyczona z biblioteki. Czułam się bardzo dumna i dorosła że mogę wypożyczać książki, a miałam 8-10 lat. Byłam zafascynowana ta książką, tytuł utkwił mi w pamięci tak głęboko że chyba nigdy go nie zapomnę - minęło ponad 30 lat! Po przeczytaniu tej książki założyłam sobie album do którego wkładałam kawałki tapet, musiało być to związane z książką ale już nie pamiętam o co chodziło. Pamiętam natomiast ... zapachy tej cukierni - to chyba moja wyobraźnia. Myślę że jeszcze kiedyś ją przeczytam, może jak będę miała wnuczkę. Bardzo polecam tą książkę - dziewczynką powinna się spodobać, pomimo tego że czasy się zmieniają.

Zuzanna | 2012-04-18
Na półkach: Przeczytane, Ulubione.

Wypożyczyłam tę książkę w bibliotece szkolnej za poleceniem koleżanki. Nie spodziewałam się po niej nie wiadomo czego. Miałam wtedy 10 lat. Przeczytałyśmy ją z mamą z wypiekami na twarzy. Bardzo spodobał mi się tok myślenia głównej bohaterki oraz to w jaki sposób wykonywała różne czynności.

Książka jest bardzo miła, spokojna i przyjemna. Jeśli lubisz książki w stylu "Dzieci z Bullerbyn" to to jest zdecydowanie książka dla Ciebie. Ostrzegam że jest to książka względnie dla dziewczyn.

Między rozdziałami można znaleźć przepis, które wraz z mamą własnoręcznie przetestowałyśmy.

Polecam!,
Zuzanna Katarzyna.

Kahhs | 2015-08-01

Książkę tę przeczytałam już kilka lat temu, ale świetnie pamiętam, że baaaardzo mi się podobała. Polecam.

pia | 2016-06-11
Przeczytana: 19 kwietnia 2012

Książka "Cukiernia pod Pierożkiem z Wiśniami" należy do moich ulubionych książek. Przeczytałam tę książkę wiele razy, i za każdym razem mnie nie nudziła. Autorkami książki są: Clare Compton oraz Maria Orłowska-Gabryś. Książka należy do serii "Mistrzowie Ilustracji". Tata Ani i jej młodszej siostry Kici (prawdziwe imię to Purdencja) musi wyjechać do innego kraju. Postanawia je zostawić pod opieką ciotecznej babki Zofii. Ania jest przerażona myślą, że będzie musiała mieszkać u jakiejś staruchy. Jednak się okazuje, że Zofia jest bardzo miłą, i wcale nie tak starą osobą. Dla dziewczynek najlepsze jest to, że ich cioteczna babcia mieszka w prawdziwej cukierni. Jak przeczytacie tę książkę znajdziecie odpowiedzi na te i inne pytania:
- Czy dziewczynki polubią mieszkanie w cukierni?
- Jaką rolę zagra Ania w teatrze?
- Jak Ania i Kicia spędzą święta Bożego Narodzenia?
- Kim są Larry i Belinda?
Książkę polecam wszystkim dziewczynką, mamą i babcią. Między rozdziałami znajdują się bardzo...

Ellen | 2011-07-24

Książka jest miła, ciekawa, i bardzo łatwo się ją czyta. Przepisy wplecione w tekst urozmaicają historię. Dla wielu z nas może to być nauka, że marzenia się spełniają, jeśli umiemy wykorzystać nasze talenty i umiejętności, a szczęście, gdy mamy dobry nastrój, chodzi razem z całym stadem miłych, pozornie zwyczajnych zdarzeń.

Kakunia | 2014-11-03

Ciepła książka o przygodach 11-letniej Ani i jej młodszej siostry Kici. pozwala czytelnikowi zanurzyć się odrobinę w realia brytyjskie.

Karolina | 2015-12-12

Kocham tę książkę, dostałam ją w dzieciństwie i często do niej wracam.