Paddington tu i teraz

Wydawnictwo: Znak

Upaprany marmoladą niedźwiadek w sfatygowanym kapeluszu i kaloszach znów pakuje się w tarapaty. Jak to się stało, że miś trafił na komisariat i prawie został zaaresztowanya Dzięki czemu stał się wirtu

Evik | 2014-11-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 08 listopada 2014

Nie obchodzę Halloween. To święto wcale nie jest zabawne. No, chyba, że w domu gości się misia z mrocznych zakątków Peru. Wtedy to "święto" może mieć uroki ;)

Poza tym Paddington jest nieoceniony podczas rozmowy z namolnym ankieterem.
I już wiem skąd tabloidy biorą tematy do swoich sensacyjnych artykułów. I ile prawdy w nich drzemie. Choć to wiedziałam zawsze,
Paddingtona odwiedza wujek Pastuzo. Jemu i jego rodzinie funduje przejazd Londyńskim Okiem. Chciałabym być z nimi w kabinie!

Warto wiedzieć, że niedźwiedzie zawsze spadają na cztery łapy.

Emka | 2014-05-01
Przeczytana: 01 maja 2014

Głupiutki miś wiecznie upaprany marmoladą, w kapeluszu i kaloszach. Jeśli spotkasz go na ulicy, to spytaj gdzie mieszka.
Na pewno odpowie, że u państwa Brown, przy ulicy
Windsor Gardens 32. Ma zwariowane przygody i niezbyt dobre układy ze swoim sąsiadem-panem Curry.
Zawsze coś nabroi, a czasem nic o tym nie wiedząc!
W tym tomie jego przygód urządzi przyjęcie na Halloween, prawie dostanie się do więzienia i pomaluje wszystko dookoła czarną farbą "Cud".
Jeśli ktoś lubi przygody tego niesfornego niedźwiadka, to gorąco polecam:D

Basia | 2013-07-25
Przeczytana: 22 lipca 2013

Ach, ten Kubuś Puchatek, Ania Shirley, Mikołajek... Bohaterowie z dzieciństwa. I jeszcze Paddington. Tyle że ja w ogóle go nie znałam, naprawdę. Wiem, że gdzieś w domu leżą jakieś części z tej serii. Nie sięgałam po nie jednak. W końcu Siostra przyniosła misia z biblioteki. Wypożyczyła nowszy tom. Twarda oprawa, biało-czerwona okładka. I ten słodziutki niedźwiadek z równie słodziutką marmoladą cieknącą mu ze słoika. Niebieski płaszczyk, czerwony szalik. I walizka. Kapelusz spadający na lewe oko... Stop. To nie opis. Teraz są wakacje; opisy zostawmy na rok szkolny.

"Zupełnie nowa opowieść o niedźwiadku z mrocznych zakątków Peru" - głosi podtytuł. Mrocznych zakątków Peru? Hm, to coś nowego. Otwieram książkę. Czeka na mnie siedem rozdziałów - zabawnych, interesujących. Czego chcieć więcej?

Paddington trafia na komisariat, zostaje artystą, irytuje sąsiada. Lecz to tylko początek!

Paddington niczym Puchatek. Obaj niedźwiadki. Obaj mają swoje co-nieco, tyle że on marmoladę, a Kubuś...

Ervisha | 2015-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2015

Kolejna książka o przygodach Misia Paddingtona - równie lekka i przyjemna jak i poprzednia. Książka wciągnęła mnie do tego stopnia, że przeczytałam ją jednym tchem. Mimo iż przeznaczona jest dla dzieci, uważam, że i starsi będą dobrze bawić się przy jej lekturze.

Marta Bilewicz | 2012-04-11
Przeczytana: 05 kwietnia 2012

Zabawna, śmieszna i pouczająca. Mojej córce bardzo się podobała, choć mnie trochę mniej. Warto przeczytać i pośmiać się z nieudolnego misia razem z dzieckiem.

Maria Tarczyńska | 2015-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2015

"Zupełnie nowe przygody Misia Paddingtona. Po raz pierwszy od trzydziestu lat nowa książka na pięćdziesiąte urodziny Misia". Czyli przygody starego misia, osadzone we współczesnych czasach... No nie gra mi to... Telefon komórkowy i inne uwspółcześnienia jakoś zgrzytają! Nie jest ich tak wiele, ale jak się pojawiły wytrącały mnie z klimatu.

A same przygody fajne. Narracja ciepła i z duszą. Misia i jego rodzinę kocha się nadal :)

| 2014-06-18

Hahaha...Jest to pierwsza książka, którą dostałam w prezencie. Oczywiście z wielkiej ekscytacji przeczytałam w dwa dni. Książka zabawna, zaskakująca, i o bardzo lekkiej tematyce. Nieraz do niej wracam i bawi mnie jej prostota, a zarazem to jak tak prosto napisana książka może na nas wpłynąć. Zdecydowanie polecam ! :)

Ramon | 2011-10-10
Przeczytana: 10 października 2011

8-letni synek prawie popłakał się ze śmiechu :) A ja zastrzeżeń do książki nie mam, poza tym, że opowiadania wydają się być nierówne, jedne mniej, inne bardziej śmieszne (widzę to również po reakcjach dziecka).

Natalia | 2016-04-05

Cudowna książka, zabawna, pouczająca, idealna dla dzieci.

kestal | 2014-11-19

Przeczytałem to mając 20 lat. Life's wacky, yo.