Zbrodnia obok Ciebie

Marcin Myszka Wydawnictwo: Altenberg kryminał, sensacja, thriller
Altenberg
2022-10-17
2022-10-17
marcin myszka kryminatorium altenberg true crime zbrodnia kryminał kryminalne

Moim zdaniem bardzo dobra i wciągająca książka- odrobinę ciągnęła się opowieść o przeszłości sprawców, może trzeba by ją było nieco bardziej wplątać w opowieść a nie umieszczać całość już na starcie. Poza tym narracja poprowadzona, podobnie jak w podcastach Pana Marcina. Brakowało mi na samym końcu tylko „kropki nad i”, jednak, jak sam autor wspomniał, choć starał się ją zdobyć, ta okazała się niemożliwa do postawienia (kto przeczytał, ten wie o co chodzi). Ilustracje i fotografie dodają fajnego klimatu, sama książka jest napisana przyjazną dla oka czcionką. Śmiało polecam.

Bardzo młodzi mężczyźni popełniający podwójne morderstwo. Książka, na podstawie akt sądowych opisuje morderstwa oraz śledztwo. Autor stara się również dotrzeć do miejsc i świadków wydarzeń, które miały miejsce 50 lat temu,

Książkę nabyłam dzięki temu, że słucham podcastu autora. Książka jak i podczas Marcina Myszki są ciekawe. Książka opisuje zbrodnie z lat 70. Suche fakty przedstawione w przystępny sposób. Wplecione w tekst są przemyślenia autora co sprawia, że nie można się nudzić. Mi się pozycja podoba. Jedynie co mi brakuje to komentarza jednego z przestępcy. Jednak i to w książce jest wyjaśnione czemu tego nie ma.

Trochę rozczarowałam się książką. Za duże skupienie na przeszłości i dzieciństwie zbrodniarzy, a za mało już na samej zbrodni. Książkę jednak szybko się czyta i jest ładnie oprawiona graficznie.

Napisana prostym, przystępnym językiem i niezwykle wciągająca. Bardzo dobrze i sprawnie się czyta, nie ma miejsca na nudę. Szkoda, że nie udało się odkryć autorowi więcej ale już taki urok tej sprawy ;)

Podcast Marcina spowodował, że przekonałam się do tej formy „opowieści”, wyczekuje poniedziałku i nowego odcinka KRYMINATORIUM.
Dlatego musiałam mieć tą książkę, długo się zbierałam do przeczytania i żałuję. Podcast w formie papierowej, genialne. Dużo zdjęć, świetne grafiki. Naprawdę bardzo dobra książka dla fanów true crime i to k kimacie PRL.

Książka bardzo wciągająca, uwielbiam takie opisane na prawdziwych wydarzeniach, miło i szybko się czyta.

Podcasty Marcina Myszki słucham odkąd praktycznie się pojawiły, gdy dostałam jego książkę w swoje ręce byłam zachwycona! Nie zawiodłam się, czytało się bardzo szybko, narracja prowadzona idealnie,nie było miejsca na nudę. Książka podzielona na różne Akty co doskonale wpisywało się w klimat "Kryminatorium". Jedyny niedosyt to taki, że za każdym razem Marcin był odprawiany z kwitkiem, kiedy próbował dowiedzieć się czegoś w teraźniejszości. Ilustracje i zdjęcia w książce na duży plus.

Bardzo lubię podcasty i filmy na YouTube p. Marcina, tutaj jednak się zawiodłam. Nie wciągnęła mnie, akcja toczyła się za wolno, widać, że to debiut i autorowi jeszcze dużo brakuje. Denerwowały mnie bardzo krótkie zdania, prawie w ogóle nie było zdań rozbudowanych, przez co książka wydaje się być napisana bardzo prostym językiem. Jestem zdziwiona, że osoba, która robiła korektę książki nie zwróciła na to uwagi.

Książkę pochłonąłem w jeden dzień. Bardzo wciągająca. Dlatego nie rozumiem niektórych komentarzy, że nudna i mało straszna. Według mnie przedstawiona historia morderstw jest mega przerażająca. Ok, może nie ma tutaj zbrodni ze szczególnym okrucieństwem, ale chodzi o to, że morderstw dokonują młodzi ludzie na przypadkowych osobach, które wiodą spokojne normalne życie. I przerażajace jest to, że siedząc w swoim domu gdzie czujemy się bezpieczni, tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy czy ktoś gdzieś nie snuje strasznych planów zbrodni. Polecam bo naprawdę warto.

• Reportaż
  • Domowa biblioteczka