Aż miłość nas uniesie

Cykl: Beautifully Broken (tom 4) | Seria: New Adult
Wydawnictwo: Amber
Until We Fly
Ligeria

Tom 4 serii Beautifully Broken rozpoczętej Jeśli zostaniesz – bestsellerem z Top 5 „New York Timesa" Niektóre wspomnienia wciąż żyją i wciąż ranią. Lecz odchodzą, gdy jesteś przy mnie. Brand Killien, były komandos, zawsze był dobry. Dobry żołnierz, dobry przyjaciel, dobry człowiek... Ale nie zyskał niczego, oprócz goryczy i złamanego serca... Teraz wyleczył wojenne rany i zaczyna nowe życie, w...

Brand Killien, były komandos, zawsze był dobry. Dobry żołnierz, dobry przyjaciel, dobry człowiek... Ale nie zyskał niczego, oprócz goryczy i złamanego serca... Teraz wyleczył wojenne rany i zaczyna nowe życie, w którym nie będzie już miejsca na dobroć, która przyniosła mu tyle bólu...
Ale przeszłość się o niego upomina. Na jego rodzinę spada nieszczęście. Musi wrócić do domu, który od tragicznego zdarzenia sprzed wielu lat już nie był jego domem i o którym chciał zapomnieć.
I wtedy znów spotyka Norę – jedyny jasny promień z przeszłości. Wciąż go kocha jak kiedyś, w liceum. Jednak Brand panicznie się boi, że ta złota dziewczyna zobaczy go takim, jakim on sam siebie widzi.
Lecz Nora nie jest tak doskonała, ani tak silna, jak mu się wydaje. Ma własne koszmary, które znikają tylko wtedy, gdy Brand trzyma ją w ramionach...

COURTNEY COLE to autorka bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today”. Największą popularność przyniosła jej seria Beautifully Broken rozpoczęta wydaną samodzielnie powieścią Jeśli zostaniesz. To jeden z największych bestsellerów literatury New Adult (dla Młodych Dorosłych). Książka zajęła 2 miejsce na liście Amazonu. Była przez 4 tygodnie w Top 5 e-booków „New York Timesa”. Renomowane amerykańskie wydawnictwo kupiło prawa do wydania drukowanego całej serii.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Kasiek | 2016-09-19
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 15 września 2016

Kolejny tom serii, kolejna historia byłego żołnierza, tym razem dobrze nam znanego, ponieważ jego osoba przewijała się niemal przez wszystkie poprzednie części. Sama fabuła nie jest porywająca, jednak postać Brandena, która już wcześniej zyskała moją sympatię, jest tutaj kluczowa. Los go nie oszczędzał. Trudne dzieciństwo i odrzucone uczucie nie pozostają bez echa i rzutują na jego dalsze życie. Losy głównej bohaterki również obfitują w przykre doświadczenia. Razem próbują uratować siebie nawzajem, co stanowi sedno fabuły. Zakończenie oczywiście nie zaskakuje i jest sielankowe jak we wszystkich poprzednich częściach.
Z pewnością nie jest to pozycja, którą poleciłabym w pierwszej kolejności, niemniej jednak jest dopełnieniem całości, a przy tym czytało ją się całkiem przyjemnie.

magpie101 | 2016-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2016

Ta ksiazka podobala mi sie tak bardzo jak 1 czesc tej serii.
Branda poznalam juz w poprzenich czesciach i bardzo go polubilam, byly komandos, opuszczony przez rodzicow i siostre najblizszego przyjaciela, ktora wiele lat kochal, a ktora nie odwzajemnila jego uczuc i wyszla za innego. Cale zycie byl odtracany i opuszczany, i pewnego dnia spotyka Nore, dziewczyne z rodzinnego miasta, ktora ratuje z wypadku odnoszac przy tym kontuzje. Nora chcac mu podziekowac postanawia z nim zamieszkac na okres wakacji w domku letniskowym i pomagac w rehabilitacji.
Nora chce odpoczac po skonczonych studiach, a przed rozpoczeciem pracy jako prawnik w firmie swojego ojca, chcac zapomniec o szarej rzeczywistosci przy Brandzie. Ona pochodzi z bogatej i szanowanej rodziny prawniczej, jej ojciec razem ze swoim bratem to tyrani, a to co jej robili przez wiele lat zszokowalo mnie. Wujek staruch gnebil ja telefonami przez cala ksiazke ale po ojcu bym sie czegos takiego nie spodziewala. Ona wie, ze ma tylko...

mania_kch | 2016-08-25
Na półkach: Przeczytane, 2016

Brand Killien, powraca do rodzinnej miejscowości, by wziąć udział w ceremonii pogrzebowej swojego ojca. Podróż zakłóca mu wypadek drogowy, Brand nie waha się pomóc poszkodowanym w szczególności dzieciom podróżującym szkolnym autobusem a także pewnej pięknej nieznajomej.
Tą nieznajomą jest Nora Greene, dla której Brand był obiektem nastoletnich marzeń.
Chociaż historia ta nie wywołała we mnie żadnej euforii, to przyznaje, że czytało się przyjemnie. Lekka, nieskomplikowana odpowiednia na relaks.

werka777 | 2016-05-20
Przeczytana: 20 maja 2016

„Bycie odważnym nie znaczy, że się nie boisz […] To znaczy bać się czegoś, ale i tak to robić.”

Czy możemy dokładnie zaplanować swoje życie? A może takowym kieruje przypadek? Spiesząc z kompromisem obu wysuniętym myślom warto zauważyć, że w dużej mierze to nasze decyzje wpływają na los. A jednak gdyby nie pewne nieprzewidziane zbiegi okoliczności, byłoby zbyt nudno i mało emocjonująco. O zaskakującym momencie zwrotnym, o pewnej tragedii, która zmieniła bieg wydarzeń życia dwojga ludzi opowiada książka autorstwa Cole Courtney „Aż miłość nas uniesie”. Zapraszam zatem do zapoznania się z recenzją miłosnej historii pary, która musi stawić czoła przeszłości i przyszłości zarazem.

Brand Killien, nieaktywny ze względu na kontuzję komandos, w związku ze śmiercią swojego ojca powraca do rodzinnej miejscowości. W jego sercu jednak, zamiast bólu i rozpaczy, tli się ulga. Doskwiera mu tylko jedno zmartwienie. Musi zmierzyć się ze wspomnieniami, o których tak bardzo chciał zapomnieć. I...

Magnolia0401 | 2016-09-14
Przeczytana: 14 września 2016

Uważam że to najlepsza cześć z całej serii...przypuszczam że Courtney Cole po prostu nabrała doświadczenia...o ile przy pisaniu tak można powiedzieć...może nie jest to w pełni zasłużona ocena ale skoro to najlepsza część...daje 9 gwiazdek!! :)
Jeszcze odnośnie już całej serii...Boże czy one wszystkie naprawdę muszą brać tabletki i być przebadane... rozumiem że to forma edukacji ale strasznie mnie to denerwowało...W normalnym świecie nikt nie bierze tabletek antykoncepcyjnych od tak bo może trafi się miłość mojego życia, a o badaniach już nie pisze...oczywiście oczywistość!! ;) Rozumiem przekaz i jak najbardziej zgadzam się że należny uważać i się odpowiednio zabezpieczać ale to książka...trochę grozy nie zaszkodzi ;)

Wenus_z_Milo | 2016-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Uwielbiam Branda już od drugiej części, ale wciąż nie wiem, co powinnam sądzić o Norze.
Sama historia mnie urzekła, ale niestety czegoś mi w niej brakowało. Mimo wszystko polecam. :)

deuce | 2016-09-03
Przeczytana: 06 sierpnia 2016

Obarczanie sześciolatka winą o śmierć córki jest niewybaczalnym wobec rodziców Branda. Mimo to wyrósł na wspaniałego mężczyznę, który wcale nie jest aroganckim dupkiem i zły na cały świat za to co go spotkało.
Przez nieszczęsny wybuch ponownie musiał mierzyć się ze szpitalem i ograniczeniem ruchów, ale Nora którą uratował przybywa mu na ratunek tak jak Brand.

Książka była kolejnym doskonałym przeżyciem emocjonalnym. Znęcanie się nad Norą przez jej "ojca" było ciężkie do przełknięcia, ale siła Branda i zmierzenie się z lękiem pomogło jej zwalczyć strach przed ojcem i wujkiem.
I jak to zwykle bywa koniec jest nieprawdopodobnie szczęśliwy, gdyż się okazuje że ojcem Nory jest ogrodnik, który u nich pracuje.

Dramat Nory i traumatyczne zmagania Branda z dzieciństwem i udziałem na wojnie nie przeszkodziły w pielęgnowaniu miłości między nimi.

mary1984 | 2018-02-25
Na półkach: 2018, Legimi 2018, Przeczytane
Przeczytana: 25 lutego 2018

Po skończeniu 3 części serri p. Cole miałam przeczucie, że ta część będzie poświecona Brandowi. Miałam poczekać z lekturą tego tytułu ale nie mogłam. Dosłownie pochłonęłam w 3 godz. nie jest to powieść ambitna, ale mnie wzruszyła. Jak tu nie pokochać Branda? Świetny przyjaciel, czuły, troskliwy...waleczny. Chyba większość kobiet nie przeszłaby obojętnie obok takiego ciacha...ach...
Najlepsze momenty: jak podpala dom ze swego nieszczęśliwego dzieciństwa, i mażdży przyrodzenie Maxwella...
Wiem, że to nie jest powieść wysokich lotów, ot taki ckliwy, nierealny romans ale każdy ma swoję słabości....

HERBACIARA | 2016-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2016

Najsłabsza część tej serii, mimo dużej sympatii do głównego bohatera (nie bohaterki) nie przekonała mnie ta historia - dużo uproszczeń, wszystko dzieje się w zawrotnym tempie. Książka miała duży potencjał, który nie został w pełni wykorzystany.

Bebe | 2017-10-25
Na półkach: Legimi, Przeczytane
Przeczytana: 25 października 2017

Moim zdaniem najlepsza z czterech części. Po bardzo słabej trzeciej części efekt jest tym lepszy.