Trzy sposoby kochania siebie

Okładka książki Trzy sposoby kochania siebie Eugenia Herzyk
Okładka książki Trzy sposoby kochania siebie
Eugenia Herzyk Wydawnictwo: BookEdit poradniki
poradniki
BookEdit
2023-01-10
2023-01-10

Książka pisana jest przez kobietę dla kobiet, dzięki czemu jej przekaz jest spójny, autentyczny i pełen prawdziwej empatii.

Jest to poradnik, który zawiera wskazówki, porady i ćwiczenia, które pomogą w pokochaniu samego siebie.
Jak wiemy akceptacja, szacunek do samego siebie i miłość do siebie jest w życiu niezwykle istotna.
To klucz do spokoju i szczęścia.

Eugenia Herzyk to psychoterapeutka, która uświadamia nam, że kochać siebie możemy na trzy sposoby...
🍀 Zależny
🍀 Narcystyczny
🍀 Dojrzały
Każdy z tych sposobów niesie ze sobą inne konsekwencje, przynosi nam inne uczucia i powoduje, że angażujemy się w konkretne relacje.

Autorka w tej książce chce nam pokazać jak w każdym z tych rodzajów miłości będą się prezentować takie uczucia jak troska, współczucie, wdzięczność, wybaczenie.
Poprzez lekturę, oraz dzięki zawartym w niej ćwiczeniach, autorka zachęca do tego aby przyjrzeć się jaką relację mamy sami ze sobą i do ewentualnego wprowadzenia zmian.

To klucz do spokoju i szczęścia.

Eugenia Herzyk...

TRZY SPOSOBY KOCHANIA SIEBIE 🌺 🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

Bardzo ciekawy poradnik pisany przez kobietę, dla kobiet.
Bo kto inny zrozumie potrzebny kobiety lepiej od kobiety.
Psychoterpełtka Euguenia Herzyk stworzyła właśnie taki poradnik .

Kochać samą siebie,możemy na trzy sposoby-zależny ,narcystyczny i dojrzały.

Każdy sposób jest inny, objawia się w naszym życiu codziennym.
Czy to w związku czy w zachowaniu.

Jednak autorka zachęca do zadania sobie pytania, który sposób kochania siebie jest dla Nas najlepszy i aby odszukać ten najbardziej właściwy.

A Wy jak sądzicie?

Który sposób jest najbardziej odpowiedni dla Was?

TRZY SPOSOBY KOCHANIA SIEBIE 🌺 🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

Bardzo ciekawy poradnik pisany przez kobietę, dla kobiet.
Bo kto inny zrozumie potrzebny kobiety lepiej od kobiety.
Psychoterpełtka Euguenia Herzyk stworzyła właśnie taki poradnik .

Kochać samą siebie,możemy na trzy sposoby-zależny ,narcystyczny i dojrzały.

Każdy sposób jest inny, objawia się w naszym życiu codziennym....

Dzięki uprzejmości @bookedit.pl miałam zaszczyt sięgnąć po niesamowitą książkę, poradnik napisany przez psychoterapeutkę. Nie jest to pierwszy poradnik autorki, aczkolwiek ten został skierowany bezpośrednio do kobiet. Dlaczego?

Zrozumiesz, gdy tylko zasiądziesz do lektury i pojmiesz jej pełen dobrych wartości przekaz.

Jak często mówisz "kocham siebie i akceptuję siebie taką jaką jestem"?

A może w ogóle siebie nie kochasz, widzisz w sobie same wady, natomiast każda podjęta walka ze zmianą myślenia kończy się niepowodzeniem?

Wcale nie musi tak być, być może źle podchodzisz do zmian, wiecznie siebie krytykujesz, osądzasz, nosisz w sobie poczucie winy, którego źródła tak naprawdę nie znasz. Przed jakąkolwiek zmianą ważne jest, aby najpierw zacząć od głowy oraz zaakceptować to, na co nie mamy wpływu i możemy tego zmienić.

Kochanie siebie nie powinno się kojarzyć wyłącznie z osobami uchodzącymi za "narcyza", jednak istnieje i taka grupa ludzi. Autorka świetnie opisuje tytułowe "Trzy sposoby kochania siebie". Czym się one charakteryzują, jak rozpoznać człowieka kochającego siebie miłością zależną, dojrzałą lub narcystyczną.

W książce znajdziesz mnóstwo pytań zadanych czytelniczce przez autorkę oraz miejsce na spisanie odpowiedzi. Niewiarygodnie jak wiele adnotacji zrobiłam podczas czytania. 🙈

Czy dostrzegasz wyłącznie własne potrzeby, godzisz się na pomoc innym dla własnych korzyści, ważne jest, aby tobie było dobrze?

Jeśli odpowiedź brzmi nie, to super!

Jak wspomniała autorka, nie da się pokochać otoczenia, jeśli nie pokocha się siebie, a na zmianę nigdy nie jest za późno.
Polecam!

Jak często mówisz "kocham siebie i akceptuję siebie...

,,Moja psychoterapeutyczne i życiowe doświadczenie pokazuje, że w obecnym świecie relacje lub związki oparte ja wspóluzależnienia nadal przeważają. Ma to swoje skutki na poziomie rodzin, społeczeństw, państw. Skutki w moim odbiorze niezwykle negatywne. Wszyscy żyjemy na jednej planecie i tylko współzależność stanowi sensowne rozwiązanie. W tym kontekście kochanie siebie s sposób dojrzały nabiera zupełnie innego wymiaru, przestaje być wyborem, a staje się koniecznością”.

Miłość to uczucie niezwykle ważne dla nas. Ostatnio bardzo popularny stał się temat miłości własnej, czyli miłości do siebie. Autorka wyjaśnia nam dlaczego tak się stało:
👇Kobiety maja dość wiecznego zginania karku i podporządkowania się patriarchowie.
👇Kobiety zniechęcone niepowodzeniami albo wskutek poszerzenia świadomości porzucają pomysł zapełnienia deficytu miłości, jakie wyniosły z dzieciństwa, poprzez relacje z mężczyzną i postanawiają same obdarzyć się miłością.
👇Kobiety podążają za kreowanymi przez media nowoczesnymi wzorcami kobiecości.

Autorka przedstawia w książce receptę na miłość własną. Ale już we wstępie zaznacza, że każdy psychoterapeuta, który chce pomoc klientowi w pokochaniu siebie, może mieć odmienne podejście. Dlatego Eugenia Herzyk w książce definiuje czym jest miłość własna, jakie są jej rodzaje i z czego się składa. Kochać siebie można na trzy sposoby: zależny, narcystyczny i dojrzały.

Bardzo spodobało mi się umożliwienie odpowiedzi na pytania w notatniku, które były podsumowaniem każdego z rozdziałów. Cała teoria Autorki została poparta przykładami z życia codziennego. Eugenia Herzyk przekazuje wiedzę w prosty i przystępny sposób, dzieląc się praktycznymi wskazówkami. Co jest wielkim plusem tego poradnika!

,,Trzy sposoby ukochania siebie” zachęca do refleksji, ale też motywuje do działania, do wymyślenia własnej ścieżki. Zaznaczam, że nie są instrukcją krok po kroku, raczej tylko inspirują, choć oczywiście Autorka podaje także bardzo konkretne rozwiązania i przykłady.

Jeżeli komuś ta tematyka jest bliska i lubi czytać poradniki to polecam ❤️

Kochanie siebie to temat bardzo popularny ostatnimi czasy i świetnie, że tak jest. Nie można kochać drugiej osoby, jeśli naprawdę nie kocha się siebie. Miłość do sienie pomaga osiągnąć szczęście, cele w życiu i jest bardzo ważna.

To książka napisana przez kobietę, dla kobiet. Autorka ma duże doświadczenie e psychologia i pomocy kobietom i dzieli się tym w swojej książce. Dzięki temu nie są to puste formułki, a autentyczny, szczery przekaz.

Dowiadujemy się, że są trzy sposoby kochania – zależny, narcystyczny i dojrzały. Poznajemy ich przykłady, konsekwencje, rozglądając miłość na czynniki pierwsze. Trzeba dobrze zrozumieć siebie, swojej sposoby kochania, aby móc coś zmienić.

Skupiamy się tu na akceptacji, współczuciu, trosce, życzliwości, wdzięczność i wybaczenie. Jak mówi autorka, są to składniki miłości które pomaga nam nie tylko poczuć się lepiej, ale i żyć lepiej.

Bardzo ciepła, autentyczna książka.

• Nowości 2023
  • Poradniki/Psychologiczne
  • Rozwojowe
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Trzy sposoby kochania siebie