Mroczna zasłona

Mroczna zasłona
Bookplan.pl
2022-10-24
2022-10-24

Anastazja jest 8-letnią elfką, w tak młodym wieku została obdarzona przeogromną mocą prastarych i musi zwalczyć mrok, który zawładnął jej światem.
Nastka ma nie lada zadanie do wykonania, z racji tego, że wciąż jest dzieckiem, nie potrafi do końca zapanować nad swoimi emocjami, ale w chwilach słabości pojawiają się jej przyjaciele z pomocną dłonią.

Czy Anastazja ze wsparciem bliskich pokona swojego nemezis Niko?
Czy serduszko małej elfki pozostanie czyste, czy może wkradnie się do niego mrok?

Odkąd zobaczyłam książkę, musiałam ją przeczytać.
Zapewne już się dowiedzieliście, że kocham elfy i to był główny powód, dla którego sięgnęłam po ten tytuł.
Po otrzymaniu książki zostałam mile zaskoczona jej wydaniem, każda strona jest pięknie ozdobiona, co nadaje magicznego klimatu, jej grubość zachęca do czytania a historia?
Dostajemy historię gdzie, małe dziecko ma wielkie zdanie do wykonania, nieraz gubi się w swoich uczuciach i nie wie, co począć, ale za każdym razem dostaje pomoc od swoich przyjaciół.
Historia pokazuje, że w tym zniszczonym świecie, gdzie panuje mrok, warto być dobrym i mieć czyste serce.
Początkowo wydawało mi się, że to książka dla dzieci, ale można z niej wyciągnąć dużą lekcję.
Moją ocenkę, podnoszę sporo za epilog, gdyż był to najcudowniejszy epilog, jaki przeczytałam w swoim życiu.
Nie mogę się doczekać, aż sięgnę po inne tytuły autorki.

Ocenka: 10/10

Czy Anastazja ze...

Co czuła w swym małym ciałku ośmioletnia Elfka, która to musiała, pokonywać liczne zadania nie wiedząc, co ją dalej jeszcze czeka, a siłą prób i pomyślenia szybkiego z zastosowaniem rzeczy, których nie zawsze my na co dzień korzystamy i nie wiemy, do czego je użyć, a ona jednak nie pozostała im obojętna. Czy tym razem wystarczy jej sił na to, aby spotkała się z rodziną, poczuła ciepło płynące od niej, mogła, znów na nowo opowiedzieć co wydarzyło się, kiedy czas stanął, a ona zmagała się z tym, co nie każdy by się podjął tak od razu?

''Mroczna zasłona'' to opowieść, w której okaże się, kto jest prawdziwym przyjacielem, a kto umie się bawić życiem, komu można zaufać, czy znajdziemy prawdziwego przyjaciela od serca, czy jednak pozostawieni jesteśmy samemu sobie, ale czy znajduje się choć jedna istota umiejąca zmienić nasz los, kiedy czujemy się samotni w tym nie zawsze cudownym świecie, jakim jest przebywanie dla nas obcej planecie.

Dziękuję Wandzie Siubieli autorce, za to, że przeniosła mnie do świata, w którym to małe uczynki są piękne, ale umiejętnie trzeba to dostrzec poprzez ich analizę i przekonania się o tym, komu tak naprawdę zależy na naszym szczęściu, mając na uwadze do pokonania niełatwą drogę, nie zawsze godne perspektywy, w których należy się wykazać, nawet kiedy sytuacja jest nie do rozwiązania tak od razu, a innym wydaje się, że jest to takie proste.

Przeczytanie 12 tomów książek należących do gatunku literackiego fantasy z serii -''Kamień Królestwa Sloget'' sprawiło mi ogromną radość, ponieważ nie spodziewałam się tego, że kiedy zapoznam, się z pierwszą księgą pt. ''Wzgórze Olch'' będę mogła uczestniczyć w wędrówce sympatycznej głównej bohaterki 8-letniej Elki Anastazji, która to przyczyniła się do tego, że każdą jej przygodę przeżywałam, trzymając, za nią mocno kciuki, aby wytrwała do samego końca i nie poddawała się pomimo tego, że wyznaczone zadania były niełatwą drogą do pokonania.

Poznanie twórczości Wandy Siubieli uważam, że było dla mnie niezwykłą, tajemniczą cudowną podróżą, która zachęca do wielokrotnego myślenia, że spotykając, we współczesnym świecie ludzi, a w ich obecności czujemy lęk, bo musimy być ostrożni, ale przede wszystkim łatwo im nie ulegać, bo mogą, nam wyrządzić krzywdę nawet nie wiedząc o tym. Być może ukrywają oni się za zasłoną trudnych do rozszyfrowania z przeszłości przeszkód, które są zazwyczaj w ich cieniu nie zawsze łatwych do pokonywania, obawiają się, że my możemy ich ocenić, o ile uznamy, że jest to konieczne.

Książka ta składa się z 7 rozdziałów.

Dzięki zastosowanym tekstom dialogowym można zagłębić się w nich na dłużej i dokonać oceny, który z występujących bohaterów podobał się bardziej, a może był mniej sympatyczny.

Elementem przykuwającym, w tej książce jest pięknie zaprojektowana okładka przez jej autorkę. Dobrała umiejętnie kolorystykę, grafikę oraz odpowiednią czcionkę ułatwiającą jej przeczytanie.

Słowa podziękowania kieruje do Wandy Siubieli, która to potrafi docenić kunszt wyrażonej każdej opinii, dotyczącej jej twórczości i za to, że zamieściła w książce pt. ''Mroczna zasłona'' przedpremierowy tekst mojej recenzji.

Polecam przeczytać tę książkę.

To pierwszy tom z cyklu "Gwiezdny pył". To powieść fantastyczna skierowana przede wszystkim do nastolatków ale i dorosłym także się spodoba. Mnie ten fantastyczno-magiczny świat wciągnął mnie już od pierwszych stron tak, że nie mogłam się od niego oderwać. Polubiłam główną bohaterkę ośmioletnia elkę Anastazje. To bardzo wartościowa powieść. Autorka ukazuje nam w niej odwieczną walkę dobra ze złem. Nastka musi podjąć ważną decyzję, czy stanie po stronie dobra, czy zła?. Musi się zmierzyć ze złym Niko, który próbuje przeciągnąć ją na ciemna stronę mocy. Jak potoczą się losy Nastki? Czy Niko przeciągnie ją na swoją stronę? Którą stronę wybierze Nastka - dobrą czy złą? O tym dowiecie się czytając tą piękną książkę, którą gorąco polecam. Książkę miałam okazję przeczytać dzięki BT zorganizowanemu przez Olę Zarycką i Katarzynę Jabłońską.

Anastazja jest elfem, wybranym przez Prastarych. Otrzymała od nich strużki oraz kulę Anchelara. Ma osiem lat i walczy z mrokiem. Spotyka bezwzględnego Niko oraz księcia Klaresa. Każda śmierć jakieś istotny zadaje rany dziewczynce, nie może się z nią pogodzić, cierpi ale nie poddaje się, bo jeżeli ona się podda ciemność zapanuje we Wszechświecie. Podróżuje między światami, gdzie spotyka różne oblicza samej siebie.
Książka o walce dobra ze złem, dobro to światło, zło to mrok. Ta ośmioletnia Anastazja to każdy z nas. Codziennie stoimy przed wyborem kim będziemy, która strona w nas zwycięży. Jest w tej powieści fragment o lustrze, w które spogląda elfka widzi siebie jako czarno-białą postać. Nie może uwierzyć, że to ona, że przeszła na stronę ciemności. Przecież my też codziennie spoglądamy w lustro, ile razy zastanawiamy się czy tak naprawdę wyglądamy, czy to nasze odbicie a może nie. Każda nasza decyzja to wybór. Nie ma nic pośrednio, jest tak lub nie, jest światło lub mrok. POLECAM!!!
Książkę przeczytałam, dzięki Book Tourowi zorganizowanemu przez Olę Zarycką – Czytania Czas.

Nie znałam dotąd twórczości Wandy Siubieli, ale gdy dostałam propozycję przeczytania jej najnowszej książki, zgodziłam się bez wahania. Mroczna zasłona spodobała mi się tak bardzo, że skusiłam się nawet na patronat medialny nad tym tytułem, a dawno, żadnego nie brałam. Co takiego miała w sobie ta książka?

Sięgamy po opowieść dla dzieci, mądrą i z przesłaniem a odnajdujemy historię, z której z pewnością każdy z nas może wziąć coś dla siebie, jakąś naukę lub wskazówkę na życie.
Mroczna zasłona to historia 8-letniej elfki- Anastazji, która staje się wybrańcem prastarych i otrzymuje misję walki ze złem, mrokiem, który zawładnął światem. Walka ta nie jest łatwa dla młodej bohaterki, sama boryka się bowiem z dylematem po której stronie stanąć . Dziewczynka nie jest gotowa do swojej misji, tęskni za bliskimi, co jest przecież normalne, jest nadal dzieckiem. Czuje jednak, że została powołana by odegrać ważną rolę, że ma misję do spełnienia i to jest jej siłą napędową. Jest odważna i niezwykle mądra a jej postawa udowadnia nam, że powinniśmy stawiać czoła przeciwnościom, że dobro istnieje.
Opowieść zwraca uwagę na wiele aspektów w naszym życiu, przekonuje do bycia wiernym swoim ideałom i by konsekwentnie sprzeciwiać się złu. Nie jest to zwykłe opowiadanie dla dzieci, z całą pewnością mogą po tę książkę sięgnąć i nastolatkowie, jak i dorośli i zapewniam, że zatracicie się w mądrym przesłaniu całej tej historii. A czy mała bohaterka pokona własne słabości? Czy znajdzie siłę mimo zmęczenia i tęsknoty by walczyć ze złem? Przeczytajcie sami!

Anastazja to ośmioletnia elfka, która dostaje nadprzyrodzone siły aby walczyć z ciemnymi mocami o spokój swój i innych istot. Dziewczynka nie rozumie dlaczego to akurat ona ma zmierzyć się ze złem. Momentami jest naprawdę zmęczona i marzy o chwili spokoju w gronie rodziny. Anastazja mimo wielu przeciwnościom zamierza podjąć się walki z Niko, aby uratować przed śmiercią jak największą liczbę istot. Przychodzi niestety taki moment, w którym dziewczynka będzie musiała zapanować nad swoim gniewem do istot, które czynią ogromne zło.

Czy Anastazja pokona Niko? Jaką drogę wybierze dziewczynka ? Czy ciemność zdoła zawładnąć duszą Anastazji ?

,,Mroczna zasłona " To książka, która zabiera czytelnika do świata małej Anastazji. Świata magicznych istot. To właśnie ta mała dziewczynka pokazuje nam że warto walczyć o coś w co się wierzy. Że należy iść za głosem serca. Jest to bardzo wartościowa książka, którą polecam przeczytać nie tylko najmłodszym czytelnikom. A autorce pragnę pogratulować pomysłu na ozdobienie książki tymi przepięknymi grafikami. Są po prostu cudowne 😉😊😊

Dziękuję Olu za ten BT. Było to dla mnie niezwykłe przeżycie.
Oczarowała mnie okładka a oprawa stron boska! Nie potrafię jej opisać, dodam tylko ,że wygląda na szkic.
Anastazja to ośmioletnia elfka posiadająca niezwykłe zdolności magiczne. Jak na dziecko przystało nie do końca rozumie jak z nich korzystać i jakie są to zdolności. Na początku nie mogłam się skupić na treści książki ,bo drażnił mnie język Elfki. Ośmiolatka a niby zna takie slownictwo- wszechobecna, bestialski, itp. w zestawieniu z opisem,,Nie czekając ani chwili,ściągam ubranka i zakładam piżamkę wyciągniętą spod poduszki. Uchylam jeszcze tylko okienko,....""( Str 24) takie zdrobnienia na samym początku mi bardzo przeszkadzały. Mówiłam sobie ,że dziecko dostało wraz z darem bogate słownictwo a jej duszyczka ma nadal 8 lat i potrzebuje takich zdrobnień.
Zdaje sobie sprawę że Anastazja jest tylko symbolem każdego człowieka,który zmaga się codziennie z przeciwnościami losu, ale do mnie to nie do końca przemówiło.
Elfka pokazuje,że nie należy się poddawać i trzeba szukać rozwiązań. Pozostawię Was z takim przesłaniem tej książki.

Dziękuję Olu za ten BT. Było to dla mnie niezwykłe przeżycie.

"Mroczna zasłona" - Wanda Siubiela

To opowieść o 8-letniej elfce, która została wybrańcem prastarych oraz otrzymała znamie fortusa i dużo darów.
Anastazja jest jeszcze małą dziewczynką, a już musi walczyć z mrokiem który chce zawładnąć nią i całym uniwersum.
Elfka pomaga innym istotom w różnych światach oraz musi pokonać złego Niko, który je morduje. Do pomocy posiada dary od prastarych, kule Anchelara i strużki, które starają się ją chronić.
Czy mała Anastazja pokona Niko i odbierze mu kamień dusz, który w jego rękach jest narzędziem zbrodni na całym wszechświecie? A przy tym nie zawładnie nią ciemność?
Czy Klarens jej przyjaciel będzie zmuszony ją zabić, bo tak został zaprogramowany?
Przeczytajcie, a się nie zawiedziecie tym bardziej, że książka ma też w sobie przesłanie.
Pokazuje, że każdy człowiek może się znaleźć w najgorszym miejscu, z najgorszymi ludźmi lub istotami oraz, że każdy ma w sobie "ciemność" ale to od niego zależy czy tą "ciemność" wpuścić do swojego życia.
Najlepiej jest być sobą, a gniew, lęk i nienawiść przezwyciężyć dobrem, miłością i współczuciem. Trzeba zaakceptować te wszystkie emocje, bo one poprostu istnieją.
Do nas należy nasze wnętrze i od nas zależy jak będziemy czuć się sami ze sobą i czy każdego dnia w lustro spojrzymy z dumą czy ze wstydem.

Kasieńkaj7 Katarzyna Jabłońska
#booktourpl

"Mroczna zasłona" - Wanda Siubiela

Okładka z pewnością nie przygotowuje czytelnika na to co znajduje się wewnątrz a przynajmniej ja spodziewałam się czegoś zupełnie innego. W skrócie to historia ośmioletniej dziewczynki, elfki, której przeznaczeniem jest walka ze złem i wszystkim co się z nim wiąże.
 Autorka poprzez tą małą bohaterkę pokazuje, że każdy z nas toczy w sobie walkę dobra ze złem i tylko od nasz zależy czy pójdziemy na łatwiznę i wybierzemy łatwiejszą, ale złą drogę czy też odnajdziemy w sobie odwagę i siłę, żeby słuchać serca i pójść zgodnie z kierunkiem jaki ono wskazuje. Historia Anastazji niesie przekaz, że zawsze należy walczyć z własnymi słabościami a to z czym aktualnie się mierzymy, co wydaje się nie do przejścia w konsekwencji przyniesie nam same korzyści. Elfka udowadnia, że nigdy nie należy się poddawać i szukać wyjścia z każdej sytuacji. Podsumowując uważam, że ta książka nie ma kategorii wiekowej bo to dobra lektura dla każdego. Polecam !

• Patronat medialny
  • Patronat
  • Literatura dziecięca
  • Biblioteczka domowa
  • Przeczytane w 2023

Dodaj cytat z książki Mroczna zasłona