Łączka Czarna kostka

Łączka Czarna kostka
Bookplan.pl
2023-01-01
2023-01-01

Główna bohaterką jest 16 - letnia Weronika. To mądra i skromna osiągająca bardzo dobre wyniki w nauce dziewczyna. Jest uczynna, zawsze pomocna i chętnie służy innym radą. W moim odczuciu ma dużo bardziej poukładane w głowie od wielu rówieśników w swoim wieku. Ma w sobie dobro i wyrozumiałość, to powoduje,że przyciąga do siebie przyjaciół,którzy stoją za nią murem.

Michał jest jej przyjacielem z klasy, pewnego dnia podczas spaceru postanawia ją pocałować i wyznać jej swoje głęboko skrywane dotąd uczucia. To sprawia, że ich relacja nabiera innych barw, zupełnie innego wymiaru. Jak potoczy się ich relacja? Jak wiecie nic w życiu nie jest oczywiste, ani tym bardziej takie proste jakbyśmy tego chcieli... W tym miejscu trzeba wspomnieć, że Michał pochodzi z majętnej rodziny... Czy ich rodzice zaakceptują tę relację?

Weronika przypadkiem staje się świadkiem kłótni swoich rodziców. To wprawia ją w totalne osłupienie, ponieważ jej rodzice prawie nigdy się nie kłócili, według niej i wszystkich wokół uchodzili za zgodne i kochające się małżeństwo o przeciętnym statusie materialnym.
Jaką tajemnice odkryje Weronika? Jakie kłopoty czekają na nią i jej 8‐letniego brata? i co ma do tego czarna kostka?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź sięgając po książkę do czego serdecznie zachęcam już dziś.❤️

Najwyższy czas podsumować swoje odczucia i wrażenia w kilku słowach.😉

Książka bardzo mi się podoba. Emocje które towarzyszą bohaterom są wiarygodne, dobrze oddane ,bohaterowie z krwi i kości, z którymi śmiało można się utożsamić. Autorka pokazuje nam co jest w życiu ważne, a także, że warto zacząć myśleć o swojej przyszłości już będąc w wieku nastoletnim, bo od tego w dużej mierze zależy jak będzie wyglądało nasze dorosłe życie. Uświadamia czytelnikom także jak ważne są realne relacje między ludźmi i pokazuje jak ważne jest by mimo wszelkich różnic potrafić znaleźć wspólne porozumienie. Ja bardzo chętnie poznam dalsze losy wszystkich bohaterów. Jedyny minus jak dla mnie, to fakt, iż bardzo dużo dzieje się w krótkim odstępie czasu.

...

Najnowsza książka "Łączka. Czarna kostka" autorstwa Wanda Siubiela - polska pisarka , to przepiękna historia z głębokim przesłaniem.
Akcja powieści toczy się w urokliwej miejscowości nad morzem, w Helu. Podczas jej czytania słyszymy szum morza i trzepot skrzydeł lecących mew.
Jest to powieść zadedykowana dla młodego czytelnika, ale nie tylko. Ja przeczytałam ją z ogromnym zainteresowaniem i z wypiekami na twarzy.
Jednym z poruszanych tematów są realizacje międzypokoleniowe. Książkę polecam do przeczytania rodzicom nastoletnich dzieci. Jakże często nie zdajemy sobie sprawy z wagi wypowiedzianych słów. Szczególne spustoszenie mogą te złe komunikaty wywołać w psychice młodego człowieka. Mogą obniżyć jego samoocenę i spowodować jego wycofanie się a nawet rezygnację z marzeń.
Główna bohaterka Weronika ma 16 cie lat Przeżywa pierwsze zauroczenie, które przeradza się w miłość.
Czy ta miłość przetrwa?
Co stanie się, gdy na jaw wyjdą rodzinne tajemnice?
Jak poradzi sobie z rozpadem rodziny?
Czym jest tajemnicza czarna kostka? Jaką pełni funkcję?
Na te pytania znajdziecie odpowiedź po przeczytaniu książki.
Weronika zaskarbiła sobie moją sympatię. Pomimo swojego młodego wieku jest osobą bardzo dojrzałą. Ujęła mnie jej silna więź emocjonalna z młodszym bratem i piękne relacje z przyjaciółmi.
Akcja książki toczy się podczas pandemii. To wówczas za zamkniętymi drzwiami rozgrywało się wiele dramatycznych sytuacji.
W tej książce przemoc, odrzucenie, kłamstwa w rodzinie, samotność w izolacji, sprawy materialne pokazane są oczyma dziecka. Dorosły, który czyta tą książkę może dzięki temu łatwiej zrozumieć zachowanie młodych ludzi i skorygować własne. Może spróbuje spojrzeć na własne dziecko podmiotowo i zrozumie, że niekoniecznie jego marzenia są pragnieniami młodego człowieka.
Książka napisana jest czytelnym i pięknym językiem. Fabuła jest wielowątkowa i wartka. Okładka książki przyciąga wzrok a wnętrze z motywem roślinnym na każdej stronie powoduje, że jest wyjątkowa. Pisarka pięknie wykreowała bohaterów literackich z uwzględnieniem mechanizmów psychologicznych, rządzących ich zachowaniem.
Poruszone problemy nie są obce młodym ludziom Młodzież często boryka sit z nimi w życiu codziennym. Ta symboliczna łączka, to młodzi ludzie, którzy potrzebują potrzebują wsparcia, czasami wygadania si, by móc rozkwitnąć.
Polecam książkę z całego❤️

Główną bohaterką powieści jest szesnastoletnia uczennica liceum - Weronika. Od miesięcy tak jak miliony Polaków zmaga się z zakazami i obostrzeniami związanymi z lock downem. Każdy dzień wypełniają powtarzające się czynności, polegające na obecności na lekcjach online, odrabianiu pracy domowej, opiece nad młodszym bratem Bartkiem i dbaniu o dom. Pewnego majowego dnia los postanawia wprowadzić wielkie zmiany w życiu dziewczyny. W domu wybucha awantura, po której rodzice decydują się rozstać, kolega z klasy wyznaje jej miłość, a ona sama zostaje uprowadzona przez tajemniczego mężczyznę.
„Łączka. Czarna kostka” to połączenie powieści obyczajowej i romansu, okraszonej szczyptą kryminału. Książka napisana jest w sposób lekki, pełna jest dialogów, dzięki czemu idealnie nadaje się do przeczytania w jeden weekend. Akcja rozwija się bardzo szybko, jednak nie na tyle, aby czytelnik mógł pogubić się w fabule. Warto również wspomnieć o pięknym wydaniu książki. Okładka jest barwna, pełna ciepłych intensywnych kolorów. Również w jej wnętrzu autorka zamieściła szkice przedstawiające motyw roślinny, które zajęły miejsce marginesów. Muszę przyznać, że taki zabieg bardzo mi się podoba.
Chcąc być jednak szczerym muszę odnieść się do elementów, które moim zdaniem nie były do końca jasne lub po prostu wymagają poprawy. Pod względem fabularnym powieść napisana jest w sposób poprawny, choć ukazanie wszystkich znajdujących się w niej wydarzeń na przestrzeni zaledwie dwóch dni, wydaje mi się błędem. Również bohaterowie wymagają dopracowania. Postać Weroniki wydaje się być kompletną i przemyślaną, o tyle jej chłopak Michał, kreowany na łobuza, zachowuje się jak nastolatek cierpiący na przesadnie wysoki poziom hormonów. Praktycznie w każdym momencie książki, niezależnie czy jego dziewczyna śmieje się, płacze, czy przebywa w otoczeniu matki, kradnie jej namiętne pocałunki. Również brat głównej bohaterki Bartek, mimo że ma 8 lat mówi i używa słownictwa charakterystycznego dlaosoby dorosłej, przez co jest dość irytującą postacią.
Mimo wskazanych niedociągnięć uważam, iż czas z najnowszą powieścią Wandy Siubieli „Łączka. Czarna kostka” spędziłem bardzo dobrze i miło. Lektura tej powieści była miłą odmianą od książek, które zwykle czytam.

Czy to nie jest piękne uczucie tworzenie książek, które trafiają od razu do serca miłośnika przy sposobności, że zna się doskonale na psychologii osobowości, jest wspaniałym obserwatorem niełatwych życiowych sytuacji, kiedy ma się możliwości przyglądnięcia z boku szczególnie u osób młodych, które muszą wcześniej dorosnąć lub przeważnie poznaje prawdziwy charakter mu bliskich rodzin, które chcą dla nich zrobić dobrze, a w rzeczywistości może okazać się nieco inaczej lub w zupełności bez widocznych zmian, które mogą wiele zaważyć na drodze do prawdziwego szczęścia?

Autorka książki pt. '' Łączka Czarna kostka'' Wanda Siubiela zaprasza do świata, w którym możemy towarzyszyć wiernie głównej bohaterce o imieniu Weronika i wraz wspólnie zechciejmy przeżywać jej osobiste przygody, problemy, wahania nastrojów, o ile takie ma, jak każda dorastająca 16- latka.

Twórczość Wandy Siubieli jest mi bardzo dobrze znana, gdyż wiem, że kiedy kreuje, ona nowych bohaterów to stara się ich nieco wcześniej poznać dzięki temu, że ma niezwykłą umiejętność komunikacji dialogowej, a co najważniejsze stosuje, ją w swoim twórczym przekazie używając języka zrozumiałego.

Najciekawsze jest to, że gdy się czyta, jej książki to można się poczuć, ile autorka daje od siebie osobiście pozytywnej energii, aby móc na końcu stwierdzić, że to jest to czego potrzebuje się w chwili, kiedy chcemy poznać bohatera nowego, a przy tym doznawać, co ukrywa sprytnie pod czarną kostką oraz czy od razu da się ocenić zachowania negatywne wypływające u bohaterów drugoplanowych, którzy płatają figle i umieją całkowicie namieszać u młodych bohaterów docierających na właściwe szlaki drogi życiowej zaczynający ten lepszy, a z czasem lepszy start w świecie pełnym niebezpieczeństw.

Ujmujące dla mnie było osobiście wstawienie przez autorkę na samym wiersza oraz dedykacji skierowanej dla młodzieży, którzy obecnie zmagają się z trudnościami, jakie są do pokonania przed nimi w dobie współczesności i nie zawsze możliwie zrozumiane przez środowisko ludzi, którzy nie zawsze chcą z nimi przebywać, lecz wyznaczają, im tylko nowe zadania do wykonania nie licząc się z ich uczuciami.

Polubiłam od razu główną bohaterkę Weronikę, gdyż musi podjąć wiele szybkich decyzji ważnych dla niej, w których wykazuje niezwykłą dla mnie dojrzałością emocjonalną, wrażliwością, a przede wszystkim ma w sobie dobro.

Warto podkreślić to, że autorka nie zapomina o osobach, które lubią podarować jej coś od siebie, a to pomaga w rozumowaniu problematyki współczesnego świata, który to nie zawsze jest sprzyjający, gdyż zostawia pułapki trudne z czasem do rozszyfrowania.

Szczególnymi elementami zamieszczonymi w książce są pięknie zaprojektowana okładka książki oraz czcionka ułatwiająca czytanie.

Cieszę się, że mogłam objąć patronatem tą pięknie opisaną w treść książkę i za to dziękuję serdecznie autorce, która to potrafi wciągnąć mnie do literackiego świata pełnego życiowej prawdy.

Polecam przeczytać tę książkę.

Pandemia dała się we znaki wszystkim. Nie oszczędziła także Weroniki.

Rodzice, aby ochronić 16–latkę przed koronawirusem, odsyłają ją na Hel.

To tam przyjdzie jej zmierzyć się z pierwszą miłością🤎

Myślicie, że ta bajka będzie trwać wiecznie?

Nic bardziej mylnego.

Czarne chmury przysłonią słoneczną aurę, a pogoda ducha i szczęście zostanie zastąpiona koszmarem, z którym Weronika będzie musiała sobie poradzić.

Jaką rolę w historii odegra tytułowa kostka? Jakie tajemnice wyjdą na jaw?

🤎🤎🤎🤎🖤🖤🖤🤎🤎🤎🤎

Zacznę od tego, że jeżeli wydaje Wam się, że ta książka będzie w stanie poruszyć tylko nastoletnie serca, to się grubo mylicie!

Wandzia porusza w powieści temat, który tak naprawdę odgrywa się w każdym domu, jednak tylko w nielicznych ma miejsce na taką skalę.

W powieściach coraz częściej spotykamy motyw przemocy domowej, jednak bardzo rzadko możemy ujrzeć go oczami dziecka. Dziecka, które ma swoje problemy i uczucia.

Weronika okazała się niesamowitą dziewczyną. Ambitna, inteligentna, subtelna i – niestety – zraniona.

Jestem pewna, że niewiele nastolatek byłoby w stanie poradzić sobie z tak rychłym odrzuceniem przez jednego z rodziców.

Nasza bohaterka odnajdywała spokój w morzu, ale myślę, że to jedynie metafora. Autorka przekazuję nam, że jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedź na każde pytanie, jeśli tylko wsłuchamy się w głos serca.

To niesamowitą historia, osadzona w przepięknej oprawie.

Mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na kolejną część 🖤

To zdecydowanie pozycja, którą jestem w stanie polecić każdemu!

Pandemia dała się we znaki wszystkim. Nie oszczędziła także Weroniki.

Rodzice, aby ochronić 16–latkę przed koronawirusem, odsyłają ją na Hel.

To tam przyjdzie jej zmierzyć się z pierwszą miłością🤎

Myślicie, że ta bajka będzie trwać wiecznie?

Nic bardziej mylnego.

www.tinarecenzuje.pl
www.facebook.com/tinarecenzuje
www.instagram.com/tinarecenzuje

“Nie przejmuj się, że odpływasz. Sam lubię pomarzyć na jawie. Na przykład o tobie…” te słowa wypowiedziane przez mojego przyjaciela ciągle wybrzmiewają w mojej głowie. Zaskoczyły mnie do tego stopnia, że analizuję je raz po razie. Wczoraj zachowywał się dość dziwnie, był bardzo tajemniczy, zapytał mnie kilka razy o chłopaka, a teraz wyskoczył mi z tym tekstem. Nie wiem, czy brać go na poważnie, czy może on żartuje sobie po prostu ze mnie.

Z zamyślenia wyrywa mnie ponownie on. Zbliża się do mnie na odległość kilku centymetrów. Czuję się zawstydzona, bo nigdy nie miałam tak bliskiego kontaktu z żadnym chłopakiem. Chwyta mnie w pasie, przyciska do siebie, aż w końcu pochyla się, aby uraczyć mnie pocałunkiem. Nie wiem jak reagować. Z jednej strony rozum krzyczy “uciekaj!”, z drugiej serce pcha mnie w jego objęcia.

Czy słyszałeś już o najnowszej powieści młodzieżowej autorstwa Wandy Siubieli? Poznaj niesamowitą, wręcz magiczną książkę, jaką jest “Łączka. Czarna kostka”. Twórczość ukazała się 31 marca 2023 roku, nakładem Wydawnictwa BookPlan.pl.

Szesnastoletnia Weronika już od młodości musi radzić sobie z brakiem zrozumienia, chłodem, nienawiścią osób dorosłych, którzy w mgnieniu oka potrafią tak łatwo zdeptać młode, naiwne serca. Dziewczyna robi wszystko, co w jej mocy, aby zażegnać problemom. Jak poradzi sobie z informacją o rozpadzie rodziny? Jakie znaczenie dla niej ma pierwsza miłość? Czym jest tytułowa czarna kostka i jaką gra rolę w życiu Weroniki?

“Łączka. Czarna kostka” autorstwa Wandy Siubieli to powieść dedykowana młodzieży, która nie rozumie abstrakcyjnego podejścia, metod wychowawczych starszych pokoleń, którzy na siłę próbują zmienić panującą rzeczywistość, tak aby im bezwzględnie pasowała.

Historia porusza w sobie problemy natury społecznej, w tym konkretnym przykładzie są to głównie relacje międzypokoleniowe. Jest to bardzo trudny temat, który autorka przedstawia w ultra przejrzysty sposób. Dzięki czemu powieść jest zrozumiała, a zarazem niesie za sobą ogromny przekaz.

Już od pierwszych stron wiedziałam, że książka mi się spodoba. Przede wszystkim dużo się w niej dzieje, fabuła nawiązuje do jednego z moich ulubionych miast w Polsce, a postacie są barwne. No ale zacznijmy od początku…

Klimat książki jest jednym słowem “życiowy”, raz poważny, innym razem żartobliwy. Użyto narracji pierwszoosobowej. Przedstawiony świat widać oczami szesnastoletniej Weroniki, której los nie szczędził. To właśnie z nią przeżywałam wzloty i upadki, cieszyłam się i smuciłam.

Fabuła jest dynamiczna, naszpikowana masą nagłych zwrotów akcji. Trzyma w napięciu już od pierwszych stron. Napisana lekkim, prostym językiem, dzięki czemu książkę chce się czytać. Ona wręcz uzależnia. Otwiera oczy, motywuje do działania, zagrzewa do walki o swoje dobro.

Postaciami są bardzo barwni ludzie z krwi i kości. Nakreśleni skrupulatnie zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Zdecydowanie da się z nimi nawiązać nić przyjaźni. Wisienką na torcie są ich dialogi przepełnione mądrościami życiowymi, które dają do myślenia. Obok których ciężko przejść obojętnie. Które chce się wprowadzić w życie.

Podsumowując: Bardzo się cieszę, że miałam okazję objąć patronatem medialnym najnowszą powieść Wandy Siubieli, pod tytułem “Łączka. Czarna kostka”. Jest to bardzo inteligentna książka, po przeczytaniu której dorośli zrozumieją przynajmniej część zachowań młodzieży, natomiast młodzież dorosłych.

Autorka porusza w niej bardzo trudny temat, jakim są relacje międzypokoleniowe. Motyw bez dwóch zdań skomplikowany, jednak w tym przypadku Wanda nakreśliła go po mistrzowsku - lekkim językiem, przejrzyście, co sprawia, że lektura jest uniwersalna, zrozumiała dla każdego. Przysłowiową kropką nad “i” są barwne, skrupulatnie nakreślone postacie oraz niesamowity przekaz płynący z książki. Polecam.

www.tinarecenzuje.pl
www.facebook.com/tinarecenzuje
www.instagram.com/tinarecenzuje

Dorastanie zazwyczaj nie jest proste i przyjemne. Trzeba zmierzyć się z wieloma przeciwnościami i trudnościami. Wkraczającą właśnie w dorosłość poznajemy naszą główną bohaterkę Weronikę. Nie jest jej łatwo, bo rodzina przeprowadziła się, dziewczyna musiała zmienić szkołę, plus mamy czasy pandemii, które dla wszystkich nie były proste. Rodzina zaczyna mieć coraz większe problemy, ponieważ ojciec oskarża żonę o zdradę. Chociaż oskarżyciel dużo lepszy nie jest i też przyprawia rodzinę o problemy. Główna bohaterka razem z bratem nie mają obecnie łatwo, a czekają na nich jeszcze większe problemy. Jak to się wszystko potoczy? Czy po każdym deszczu wychodzi słońce?

Historia Weroniki choć nie zaczyna się dobrze, to ma jednak pozytywny aspekt. Jeden ze znajomych w szkole- Michał, wykazuje wobec niej zainteresowanie. Pierwsza miłość kwitnie, pomimo trudności w domu rodzinnym i sytuacją w kraju, choć to nie jest łatwe.

Gdy zabrałam się za to powieść, nie do końca zdawałam sobie sprawę, co mogę w niej dostać. Nie przypuszczałam, że będę się z nią zapoznawać w tak dobrym momencie. Nie wiem jakim cudem, ale trafiła ona w punkt, w chwili gdy tego potrzebowałam. Wywołała całą gamę emocji i przywołała wspomnienia pierwszego zauroczenia. Świetnie też pokazuje, jak trudne było dorastanie w momencie lockdownu i jak wiele problemów to spowodowało.

Jeśli chodzi o postacie to były naprawdę świetnie wykreowane. Bardzo mocno utożsamiłam się z Weroniką, bo mam podobne podejście jak ona. To typ raczej grzecznej dziewczyny, która nie szaleje i skupia się na nauce. Jak na swój wiek, jest naprawdę inteligentna i potrafi wyznaczyć priorytety. Michał zaś może się wydawać, że to taki bawidamek, jednak dojrzale traktuje relacje z dziewczyną i póki co nie zapowiada się, żeby to miało się zmienić.

Tytułowa czarna kostka to osobliwy przedmiot, który skrywa w sobie pewne tajemnice. Mam ogromną nadzieję, że będzie jej kontynuacja, ponieważ ten wątek ma wielki potencjał. Wątków jest w niej całkiem sporo i zapowiada się dłuższa seria, co wcale mnie nie smuci! Pochłonęłam ją naprawdę szybko! Trudno było mi się od niej oderwać i przez długi czas siedziała mi w głowie. Porusza tematykę trudu dorastania, pierwszej miłości, problemów rodzinnych i szukaniu siebie w tym wszystkim.

To świetna lektura dla osób, które mogą znajdować się w podobnym wieku co nasza Weronika lub rodziców, którzy mają nastoletnie dzieci, by może lepiej je zrozumieć. Chociaż osobiście nie jestem w żadnej z tych grup i jakoś ta historia chwyciła mnie za serducho. Wywołała miłe wspomnienia, które były mi bardzo potrzebne. Dodatkowo jest przepięknie wydana i na pewno niejedną osobę zachwycą dodane detale. Jestem naprawdę zaszczycona, że mam okazję książce patronować i mogę Wam ten tytuł polecać!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Pod koniec ubiegłego roku miałam okazję po raz pierwszy zetknąć się z piórem Wandy Siubieli i wówczas była to „dziecięca” odsłona jej warsztatu, gdyż książka przeznaczona była młodszemu czytelnikowi. Tym razem mamy do czynienia z młodzieżową historią, która nie ustępuje swojej poprzedniczce, za to ma szansę zjednać autorce nastoletnich czytelników.

Pochłonęłam ten tytuł w jeden wieczór, nie mogąc oderwać się od lektury. Pierwsze rozdziały płynęły mi przyjemnie powoli, gdyż akcja z czasem zaczęła nabierać tempa. Jednak takie rozwiązanie pozwoliło mi poznać lepiej główną bohaterkę i jej świat. Odkryć to, co bliskie jej sercu, patrzeć jak jej młode i niedoświadczone jeszcze serce otwiera się na świat, wielu jego aspektach. Natomiast później Wanda Siubiela zaserwowała mi istny rollercoaster, który sprawił, że mam ochotę na więcej. I cichutko liczę, że jeszcze będzie mi dane spotkać się z Weroniką i pozostałymi bohaterami, bo po prostu ta historia nie może mieć takiego zakończenia!

Autorka zachwyciła mnie swoim piórem przy pierwszym spotkaniu i tym razem nie było inaczej. Przyjemnie płynęło mi się przez treść książki, chłonęłam każde wystukane przez autorkę słowa i delektowałam się opisami miejsc, które były bliskie głównej bohaterce. Nie brakło w tej książce pikanterii pod postacią wulgaryzmów, które wkradają się w życie Weroniki bardzo brutalnie, raniąc niemal fizycznie. I o ile w większości książek rażą mnie takie wstawki, tutaj odnalazły się świetnie. Podkreśliła nimi autorka brutalność świata, a szczególnie pewnych jego zakamarków oraz to, jak łatwo takimi słowami zranić drugiego człowieka. Powiadają bowiem, że słowa potrafią ranić mocniej niż czyny – i to widać w tej książce bardzo dobrze.

Oczywiście nie brak w tej historii również tych pozytywnych elementów, które dają nadzieję, że zawsze po burzy nastaje słońce. Wandzie Siubieli udało się nimi zrównoważyć mrok i ból oraz nadać w ten sposób tej historii naturalności. Można uwierzyć, że mogłaby wydarzyć się naprawdę.
Nie mogłoby też zabraknąć w takiej opowieści miłości. I to różnych jej oblicz – miłości rodzina do dziecka, brata do siostry, czy też tej romantycznej, które przecież są częścią życia każdego z nas.

Podobały mi się również kreacje bohaterów. Każdy z nich jest inny, ale to, co ich wszystkich łączy, to fakt, iż autorka wykreowała ich tak, że wydają się prawdziwi. Jakby byli z krwi i kości, a nie tuszu i papieru. Każdy z nich odgrywa w tej historii swoją rolę i gdyby kogoś zabrakło, ta opowieść wiele by straciła.

Łączka Czarna kostka to przyjemna i wciągająca powieść młodzieżowa, która przypadnie również do gustu starszym czytelnikom. Autorka porusza w niej wiele ważnych kwestii i czyni to tak, że przemówią do niejednego umysłu i zmusza do refleksji nad tym, co jest w naszym życiu ważne i o co warto walczyć. A przy okazji sprawią, że miło upłynie nam wieczór, czy dwa… Polecam.

Pochłonęłam ten tytuł w...

ŁĄCZKA -CZARNA KOSTKA" to powieść Wanda Siubiela - polska pisarka 🌷.
Książka ta wciągnęła mnie już od pierwszych stron i przeczytałam ją w zaledwie dwa dni. Jest ona docelowo skierowana do młodzieży, ale myślę, że dorosły czytelnik również wspaniale odnajdzie się w świecie, który wykreowała autorka.

Akcja powieści toczy się w okresie pandemii koronowirusa, w którym młodzież uczy się zdalnie, zamknięta w czterech ścianach swojego pokoju. Główną bohaterką jest 16 - letnia Weronika bardzo wrażliwa, mądra i poukładana dziewczyna. Wraz z rodzicami i bratem przeprowadza się i rozpoczyna naukę w nowej szkole. Poznaje Michała, do którego jej serce zaczyna mocniej bić. W chwili gdy przeżywa pierwsze zawirowania miłosne, w jej rodzinie zaczyna dziać się źle. Dziewczyna nie potrafi tego zrozumieć i pragnie aby było jak dawniej. Z troską i odpowiedzialnością zajmuje się swoim 8 - letnim bratem. Jest gotowa walczyć o swoją przyszłość i przeciwstawiać się złu. U boku swojego chłopaka Michała może zapomnieć o wszystkim co złego wydarza się w jej życiu.

Powieść pokazuje budzące się nastoletnie uczucia. Pierwsze mocniejsze bicie serca oraz wartość pierwszego pocałunku. Głęboko poruszane są relacje między rodzicami a ich dziećmi. To, jak ważne są one dla młodego człowieka i jak go kształtują. Brak rozmowy, krzyki, pretensje oraz inne błędy popełnione przez rodziców potrafią wywrócić życie nastolatka do góry nogami. Weronika całą swoją osobą odczuwa wszystko to co dzieje się w jej młodym życiu. Chce się realizować, spełniać i w przyszłości zdobyć dobry zawód aby być samowystarczalna i samodzielna.
W jej życiu pojawia się tajemnicza czarna kostka, strach, niebezpieczeństwo i niezrozumienie świata dorosłych. Ogromny ból sprawia jej świadomość rozpadu rodziny. Jak poradzi sobie z tymi uczuciami? Czy pierwsze porywy serca będą trwałe? Na te i inne pytania odpowie ta barwna i piękna historia zawarta na kartach tej książki.

Autorka pięknym językiem pisze o rozterkach młodej dziewczyny, o trudnych relacjach rodzinnych i o młodzieńczych pokrywach serca. Wciąga nas w tę wyjątkową historię już od pierwszych stron.

Dziękuję autorce za tak ciekawą i pełną emocji opowieść i zachęcam wszystkich do poznania tej historii. 🌿🌷📖🌿🌷📖🌿

ŁĄCZKA -CZARNA KOSTKA" to powieść Wanda Siubiela - polska pisarka 🌷.

Akcja powieści toczy się w okresie pandemii koronowirusa, w którym...

Witam, dziś mam dla was recenzje książki Łączka ❤️ Czarna kostka ❤️ Autorki Wandy Siubieli ❤️.
Weronika 16-letnia dziewczyna, która ma bardzo delikatne serce. Przenosi się z rodzicami na Hel, w poprzednim miejscu zostawia swoich klasowych przyjaciół. Uwielbia siedzieć nad brzegiem morza i patrzeć w dal, jednak spokój zaczyna ją opuszczać, kiedy zwykły kolega z klasy wyznaje jej miłość i skrada pierwszy pocałunek. Wtedy dopiero wszystko zaczyna się psuć w życiu dziewczyny, tak psuć, ponieważ wracając do domu, słyszy kłótnie rodziców, a na domiar złego dostaje się także i jej. Przygoda dopiero się zaczyna, a czarna kostka to coś, czego na pewno się nie spodziewa. Chcecie dowiedzieć się, co takiego oznacza Czarna kostka? I co tak naprawdę stało się z jej rodziną? Przeczytajcie sami 😉.

Łączka to mój Patronat ❤️ Po raz drugi Wandzia zaufała mi bym i tę powieść wzięła pod swoje skrzydła i za to bardzo jej dziękuję ❤️❤️.
Historia dzieje się, wtedy kiedy w naszym życiu wybuchła pandemia COVID-19, pokazuje to jak ludzie pozamykani w swoich domach z dnia na dzień tracili swój dorobek życia, restauracje, sklepy, wszystko, co niestety musiało być pozamykane. Młodzież i dzieci godziny lekcyjne spędzały przed monitorami komputerów, co na pewno nie było dla niech normalnymi lekcjami. Nasza bohaterka musiała przestawić swoje dotychczasowe życie, ponieważ zmiana miejsca zamieszkania w tym zmiana szkoły i zostawienie najlepszych przyjaciół z klasy. Nowi znajomi, nowa szkoła i ukochane morze, gdzie dziewczyna uwielbia spędzać swój czas. Jesteśmy świadkami pierwszej prawdziwej miłości, ale patrząc na naszych bohaterów, to uczucie zostanie z nimi na zawsze, ponieważ na to, co oboje przeszli i w jakiej sytuacji się znaleźli, to wszystko między nimi zostanie. Mamy także do czynienia z kłamstwami, które ciągną się za nami, ale także i w końcu wychodzą na jaw, choć nie jest to miłe uczucie, powinno się mówić prawdę, nie okłamując swojej rodziny, co tak naprawdę robi się za ich plecami. Mamy także pokazaną zdradę między małżonkami chwila zapomnienia, ale jakże boli i może rozwalić wszystko, co budowało się przez kilka, czy kilkanaście lat.
Powiem szczerze, że to kolejna powieść Wandzi, która skradła moje serce i myślę, że daje nam bardzo dużo do myślenia i zastanowienia się nad swoim życiem, które jest bardzo krótkie, wiadomo, każdy z nas popełnia błędy, ale trzeba brać za nie odpowiedzialność i starać się ze wszystkich sił je poprawić. Więc polecam wam wszystkie książki Wandy Siubieli ❤️ na pewno będziecie zadowoleni 😘❤️.

• Patronat medialny
  • Patronat