Nowa żona

Okładka książki Nowa żona Sue Watson
Okładka książki Nowa żona
Sue Watson Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
The New Wife
Filia
2022-10-26
2022-10-26
Malwina Stopyra

Nie wciągnęła mnie od razu, sporo wątków rozważania, aluzji, przemyśleń. Pod koniec miałam 'wiedziałam! To był on/ona!' a tu cyk, jednak nie. Chociaż podpowiadało mi coś, pomimo fasady miłości, że to właśnie ta osoba. Na końcu się rozkręciła, podobała mi się. Do przeczytania na luzie.

Jest dużo pozytywnych ocen. Moja podobna do oceny KARAKAL. 😔 po prostu NUDA.

Jest dużo pozytywnych ocen. Moja podobna do oceny KARAKAL. 😔 po prostu NUDA.

🌺Recenzja🌺

Autorka: Sue Watson

Wydawnictwo:@wydawnictwofilia

Cześć Książkoholicy!

🌺Autorka napisała bardzo ciekawy thriller gdzie pozory mylą,a prawda jest wstrząsająca.
Autorka uświadamia czytelnika,iż tak naprawdę nie jesteśmy w stanie poznać drugiego człowieka w 100%,mimo że jest to wieloletnia przyjaźń, nie sprawia to że znamy kogoś na wylot. Sue Watson stworzyła obraz rodziny idealnej, która ma mocne fundamenty, jest pełna miłości i z boku wygląda jak rodzina bez wad. Jednak okazuje się, że prawda wygląda inaczej. Każdy z bohaterów ma swoją mroczną stronę i tajemnice, które ukrywają przed światem.Sekrety zaczynają wychodzić na jaw po śmierci starszej córki Lauren. Nieoczekiwane zwroty akcji i emocje sprawiają, że czytelnik zatraca się w książce i jak najszybciej chce poznać zakończenie.

🌺Młode małżeństwo Lauren i Sam, znają się od dziecka a, po raz pierwszy spotkali się w przedszkolu. Po latach znajomości stają na ślubnym kobiercu, ich małżeństwo wydaje się być idealne. Ale jaka jest prawda nikt tego nie wie.
Matka Sama, Georgie jest przyjaciółką rodziców Lauren,a dziewczynę traktuje jak własną córkę. Wszyscy się znają i traktują jak rodzina, więc nieoczekiwana śmierć Lauren i podejrzenia wobec jej męża mocno wstrząsają ich przyjaźnią i wystawiają ją na próbę.

Moja opinia: 7/10

🌺Recenzja🌺

Autorka: Sue Watson

Wydawnictwo:@wydawnictwofilia

Cześć Książkoholicy!

Bardzo ciekawa. Czyta się lekko, a wciąga momentalnie. Co kryje się za piękną fasadą? Jak dobrze znamy innych ludzi? Do czego jesteśmy zdolni,by chronić najbliższych i siebie...

1982

Bardzo solidnie napisana historia, trzyma w napięciu i naprawdę wciąga.
Georgie wychowuje samotnie syna Sama. W pierwszy dzień przedszkola mały Sam poznaje Lauren, i dzięki temu zaprzyjaźniają się dwie rodziny. Mija nieco ponad 20 lat, Sam i Lauren biorą bajkowy ślub, i dochodzi do oficjalnego połączenia rodzin. Sielanka i pełnia szczęścia! Młodzi zamieszkują w wygodnym domu na odludziu, spełniają się zawodowo i spędzają miodowe tygodnie, ciesząc się swoim szczęściem. Aż mijają trzy miesiące i Lauren zostaje znaleziona martwa, w swoim własnym domu.
Kurtyna opada. Na jaw wychodzą nowe fakty. Czy młode małżeństwo było naprawdę takie szczęśliwe? Wkrótce Sam zostaje oskarżony o zabicie żony. A jego matka robi wszystko by pomóc mu wyjść z więzienia.
Kto jest winny? Co zburzyło szczęście Sama i Lauren? Jaka jest prawda?
Warto poznać zakończenie!

Bardzo solidnie napisana historia, trzyma w napięciu i naprawdę wciąga.

Moja trzecia pozycja tej autorki i relatywnie najsłabsza. Fabuła ciągnie się jak flaki z olejem. Główna bohaterka jest irytująca w swej głupocie i bezwolności. Powiem szczerze, przemęczyłam to z trudem. Po rewelacyjnym debiucie, jest coraz gorzej. Bohaterowie są coraz bardziej płytcy i bez żadnego rysu psychologicznego, który tak mnie zachwycił w naszych małych kłamstwach.
Zdecydowanie porzucam tę autorkę i idę dalej.
aaa... no i nie czytajcie tego. chyba że macie problemy ze snem.

Trzyma w napięciu od początku do końca. Polecam.

Trzyma w napięciu od początku do końca. Polecam.

Lubię wszystkie książki Sue Watson, jeszcze żadna mnie nie rozczarowała, podobnie jest z jej najnowszą, zeszłoroczną pozycją, "Nową żoną". Książka spełniła moje oczekiwania - to kawał dobrze skonstruowanego i wciągającego thrillera. Bardzo dobra i wciągająca lektura.
📖
Bohaterami najnowszego thrillera brytyjskiej pisarki jest młode małżeństwo, Lauren I Sam. Małżonkowie znają się od dawna, pierwsze spotkanie miało miejsce w przedszkolu, także Sam i Lauren znają się od dzieciństwa. Pierwsza młodzieńcza miłość w wieku 26 lat doprowadziła ich do ołtarza. Ich małżeństwo wydaje się być idealne. Ale czy na pewno? Matka Sama, Georgie, jest przekonana, że nic nie zachwieje miłością jej dwojga dzieci, bowiem Lauren traktuje jak własną córkę. Mało tego, sama od lat przyjaźni się z rodzicami młodej kobiety. Wszyscy dobrze się znają i traktują jak rodzina, także tajemnicza śmierć Lauren i podejrzenia wobec Sama mocno wstrząsają podstawami ich zażyłości. Oliwy do ognia dolewa najlepsza przyjaciółka Lauren, Sadie. Praktycznie nikt nie darzy jej sympatią, nawet Lauren miała z nią problemy. Czy najlepsza przyjaciółka mogła w jakiś sposób przyczynić się do jej śmierci? Czy zauroczenie Samem i całą rodziną Lauren mogło doprowadzić do tragedii?
Dwoje podejrzanych, różne motywy zbrodni... Ale czy aby na pewno ta dwójka jest jedynym podejrzanym? Co jeśli jest ktoś trzeci...?
📖📖
Autorka skonstruowała znakomity thriller uświadamiający czytelnika, że tak naprawdę nic nie wiemy o drugiej osobie. Nawet wieloletnia przyjaźń nie uprawnia nas do stwierdzenia, że znamy kogoś na wylot. Sue Watson stworzyła obraz rodziny idealnej - bez wad, pełnej miłości i szacunku, kochających się wzajemnie ludzi. A tymczasem okazuje się, że prawda wygląda nieco inaczej - każdy z bohaterów książki ma swoją "mroczną" stronę, której nie pokazuje światu, a która wychodzi na jaw po śmierci Lauren. Nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, że czytelnik kilkakrotnie przeciera oczy ze zdumienia, że prawda jest inna niż ją sobie zwizualizował na podstawie opowieści głównej bohaterki Georgie. W tej powieści każdy jest podejrzany, nie tylko wyróżniona dwójka. Drogi czytelniku, w przypadku tej lektury nie ufaj nikomu...
📖📖📖
Książka szybko wciąga. Autorka stworzyła dobrą historię, która daje do myślenia. Wielokrotnie wyprowadza ona czytelnika w pole, bo tu nic nie jest takie jakim się wydaje. Każdy z bohaterów ma coś do ukrycia a autorka dodatkowo buduje napięcie nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Tę powieść czyta się szybko i z przyjemnością. Tempo akcji nie jest zbyt szybkie, ale też nie nuży. Powiedziałabym, że wszystko ma tu swój czas i przynosi satysfakcję z odkrywania szczątkowych śladów prowadzących do zaskakującej prawdy.
Bardzo dobra i wciągająca lektura.
📖📖📖📖
Narracja w pierwszej osobie z perspektywy Georgie, matki Sama, młodego wdowca.

Podsumowując: bardzo dobra i wciągająca lektura mówiąca o tym, że tak naprawdę nie znamy drugiego człowieka. Nawet wieloletnia przyjaźń nie daje nam prawa do stwierdzenia, że znamy kogoś na wylot. Książkę czyta się szybko, akcja nie nuży. Rozdziały są raczej krótkie i tak skonstruowane, że po zakończeniu jednego chce się czytać kolejny. "Nową żonę" przeczytałam z ogromną przyjemnością i w przyszłości z nie mniejszą przyjemnością sięgnę po kolejne książki autorki. Powieść oczywiście serdecznie polecam 😊

📖

Strasznie płaskie postaci, bez charakteru, każda taka sama. Zatem nic, co ktoś zrobił, zdziwić czy zszokować nie mogło, bo nie ma się "obrazu" tej osoby. Psychologiczne "uzasadnienie" czynów też słabe. No i trochę się dłuży

Zarąbista... ciekawa ,intrygująca, zaskakująca i w ciągłym napięciu od pierwszej do ostatniej strony....naprawdę fantastycznie napisana...a przynajmniej mój klimat 🥰😍🥰

• Kryminały
  • Przeczytane 2022