Zło pójdzie za tobą

Okładka książki Zło pójdzie za tobą Mark Edwards
Okładka książki Zło pójdzie za tobą
Mark Edwards Wydawnictwo: Muza kryminał, sensacja, thriller
Follow You Home
Muza
2022-11-16
2022-11-16
2015-06-30

Co tam tak naprawdę się stało?

Wciągająca. Ale zakończenie mnie przygniotło - oniemiałam.

Wciągająca. Ale zakończenie mnie przygniotło - oniemiałam.

Początek bardzo klimatyczny, pełen tajemnic i niedopowiedzeń. Później fabuła idzie w trochę inną stronę, niż się spodziewałam, ale cały czas książkę czyta się z zapartym tchem. Wciągająca, aż do ostatniej strony. Mroczna i momentami drastyczna.

Książka trzyma w napięciu caly czas.
Główni bohaterowie planują powiększyć swoją nieformalna rodzina, nim jednak to nastąpi postanowili zwiedzić Europę. Wycieczka bardzo im się podobała dopóki nie trafili do Rumunii- tam wydarzyło się coś (przez większą część książki czytelnik jedynie się domyśla co),co zmieniło ich w żywe trupy. Okradziono ich, przez co swoją wyprawę zakończyli natychmiast wracając do Anglii.
Nie potrafili poradzić sobie z przeżyciami, przez co się rozstali, ale każde z nich na swój sposób próbowało sobie poradzić z koszmarem jaki ich spotkal.
Książka porusza trudne tematy-jak handel dziećmi, gwalcenie i wiezienie kobiet.
Trzyma w napięciu i dwa razy zmienia rzeczywistość! Całą prawdę czytelnik poznaje dopiero w ostatnim rozdziale. Super.

Książka trzyma w napięciu caly czas.

Kurcze, pierwsze rozdziały mocno wpłynęły na moją wyobraźnię. Niesamowity klimat grozy, strachu, super! Potem nieco się pogubiłam, nie wiedziałam, czy to paranormalny horror, czy zagmatwany thriller. Niemniej jednak książka podobała mi się. Akcja i całe rozwiązanie wyjątkowo złożone - dawno nie czytałam książki, w której historia byłaby skonstruowana w tak zawiły sposób.

Pierwsze rozdziały wciągnęły mnie bez reszty. Później zrobiło się dziwnie, coraz bardziej chaotycznie i tak jakoś nie do końca w klimatach, jakie lubię. Ale ogólnie nie jest źle, daję mocną siódemke.

Początek niezły , jakby horror, mroczny klimat rumuńskiego lasu, opuszczonego domu, stacyjki - widmo itd. później już typowy thriller, końcówka trochę zagmatwana ale fajnie się czyta

Laura i Daniel są w trakcie swojej wielkiej podróży po Europie. Kiedy ją kontynuują poznają w pociągu parę, Iona i Alinę.
Ale ta podróż nie skończy się dla nich dobrze. Po tym jak poszli do przedziału aby się przespać zostali obudzeni i okazało się że nie mają biletów, paszportów, portfeli... Ktoś ich okradł. Alina próbowała rozmawiać z pogranicznikami, ale skończyło się tym, że zostali w trójkę wyrzuceni w lesie na jakiejś stacji.

Alina odchodzi od nich i znika... Co się stało i gdzie się podziała... szukając jej w lesie, słyszą krzyk, odnajdują jej but, ale jej nigdzie nie ma... gdzie zniknęła...
trafiają na dom, który...
I to właśnie ten dom jest kluczem w tej historii.

Co się tam stało? Jedyna, słuszna odpowiedź na to pytanie to... musicie ją przeczytać 🔥🔥🔥

Autor wciąga w tą historię już od pierwszych stron i nie odpuszcza do samego końca.
Jest mrocznie, strasznie, brutalnie... mega thriller!!!
Zakończenie po prostu wbija w fotel...
Dla fanów mocnych wrażeń idealna!!!

Jak dla mnie ta książka to idealny scenariusz na film 😱😱

Jeśli nie poznaliście pióra Autora to musicie koniecznie nadrobić, tą jak i poprzednią książkę "Głusza".

Powieść jest mroczna, klimatyczna i wiele się dzieje. Mnie się bardzo podobała!

Powieść jest mroczna, klimatyczna i wiele się dzieje. Mnie się bardzo podobała!

Miałem przygotowana opinie nt tej lektury, ale pod wpływem końcówki książki musiałem ją porzucić. Pogmatwana ta akcja, trochę się pogubiłem w tych rumuńskich klimatach.

A fajna,jest tu Rumunia.Lasy super

A fajna,jest tu Rumunia.Lasy super