Sekret sióstr

Okładka książki Sekret sióstr Lucinda Berry
Okładka książki Sekret sióstr
Lucinda Berry Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
The Secrets Of Us
Filia
2022-08-24
2022-08-24
2021-06-01
Klaudia Wyrwińska

Książka trzyma w napięciu od samego początku do końca .

Książka trzyma w napięciu od samego początku do końca .

Książka "Sekret sióstr" to thriller psychologiczny, napisany w dwóch liniach czasowych.
Pierwsza dotyczy przeszłości i okresu dorastania dwóch sióstr Krystal i Nichole.
Druga to czas obecny, w którym poznajemy ich dramatyczną, zupełnie niezrozumiałą sytuację, w której odpowiedzi znajdziemy właśnie w przeszłości.

Siostry nie są biologiczne, tylko przyrodnie, poznają się w domu zastępczym prowadzonym przez panią Wheeler. Tytułowe siostry mają tylko siebie, całkowicie sobie ufają, o wszystkim sobie mówią, mają swój plan na życie, obie bardzo dobrze się uczą, marzą o stypendium i studiach, wzorowo wypełniają obowiązki w gospodarstwie prowadzonym przez ich opiekunkę prawną, panią Wheeler.

Obie są bardzo wrażliwe, czułe na los zwierząt, którymi się opiekują, są zaradne, koleżeńskie. Całą sytuację komplikuje rodzona córka pani Wheeler - Victoria, której, jak czytamy, po prostu nie da się lubić, jest dziwna, wiecznie niezadowolona, w szkole dzieciaki jej dokuczają, siostry stają w jej obronie, lecz mimo to, odtrąca je, a wręcz zgromadzoną agresję, przekierowuje na nie, a zwłaszcza na Nichole, zamykając ją np. w szafie.

Pewnego dnia podczas zabawy, do dziewczyn dołącza jeszcze jedna dziewczynka Alice, która bardzo lubi siostry, szczególnie podziwia Krystal. Podczas zabawy dochodzi do tragedii, w wyniku której Krystal i Nichola muszą uciekać, co na zawsze staje się ich sekretem.

Sekrety i tajemnice mają to do siebie, że po latach lubią wypływać na powierzchnię.

Skrywany sekret najbardziej dotyka Nicholę Fischer, to ona na początku książki, wybiega ze swojego płonącego domu, tańczy na trawie i śpiewa. Krzyczy, że jej mąż musi umrzeć. Kompletnie traci kontakt ze światem, z rzeczywistością, zostaje w związku z tym umieszczona w szpitalu psychiatrycznym pod specjalnym nadzorem, ponieważ zagraża życiu i zdrowiu względem siebie i innych dookoła.

O zdarzeniu dowiaduje się Krystal, która zamierza wykorzystać swoje umiejętności (została prawnikiem) by ratować siostrę z opresji. Kompletnie nie rozumie co wywołało taki stan, przecież jej siostra oraz mąż uchodzili za kochającą i zgraną parę.
Czy siostra będzie miała postawione zarzuty o usiłowanie zabójstwa męża Aidena, czy to może on, chciał zabić ją?
O co w tym wszystkim chodzi?

Autorka książki zaprezentowała, jak krucha jest ludzka psychika, jak traumatyczne wydarzenia, nieprzepracowane i skrywane, mogą odbić się po latach. Człowiek przymuszony do kłamstwa, zwyczajnie może tego nie wytrzymać, nie przetrwać, zwariować. To co przeżywane jest w dzieciństwie, ma zawsze ogromny wpływ na dorosłe życie.

Bardzo piękna jest ta siostrzana miłość, troska o siebie pomimo przeciwności.

Miłej lektury :)

Siostry nie są biologiczne, tylko przyrodnie, poznają się w...

Czy sekrety mogą nas zniszczyć? Czy szczęście i życie zbudowane na kłamstwach może być szczęśliwe? Co może się wydarzyć kiedy prawda będzie chciała za wszelką cenę wyjść na jaw??
Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w książce "Sekret Sióstr "

Przybrane siostry Krystal i Nicole w życiu mogły liczyć tylko i wyłącznie na siebie. Obie wychowywały się w zastępczej rodzinie na farmie. I to jest ta część ich życia o której nie chcą nikomu opowiedzieć.
Jednak przeszłość prędzej czy później upomni się o siebie o prawdę.
Kiedy Krystal dostaje telefon, że w domu Nicole wybuchł pożar i ona jest przewieziona do szpitala psychiatrycznego, rzuca wszystko by dowiedzieć się co mogło się wydarzyć.
Kiedy dowiaduje się, że Nicol próbowała zabić swojego męża nie umie w to uwierzyć. Nie dowierza, przecież Nicol nikomu by nie zrobiła krzywdy, ale czy taka jest prawda??

Nie różniły się od mordercy niczym jeśli przyzwalasz na jego czyny.. pytanie czy potrafisz z tym żyć? Krystal umiała żyć ze swoją przeszłością mimo, że jej wydarzenia były poplamione krwią. Jednak Nicol nie potrafiła tego wszystkiego zapomnieć, zacząć od nowa.. zresztą czy da się zapomnieć o czymś takim?

Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w książce "Sekret Sióstr "

Przeczytałam i po paru dniach już nie pamiętałam o czym było... Taka książka do przeczytania, przesłuchania i odłożenia.

Ależ się umęczyłam. Powieść strasznie ale to strasznie mi się dłużyła, ale zakładam że to wina lektorki. Nie mogłam doczekać się końca. Jej głos był wyjątkowo irytujący i zupełnie nie pozwalał wczuć się w klimat książki.

Książka, której nie poleciałbym do przeczytania. Przemeczylam, bez jakichkolwiek emocji. Zakończenie bez efektu. Napewno żaden wciągający thriller psychologiczny. Słaba 4 wg mnie.

Fabuła osadzona na dwóch liniach czasowych: dziś i wtedy. Zdecydowanie wolę część "wtedy", opowiadającą o dzieciństwie Krystal i Nichole. Jest pełna niepokoju i zepsucia. Wprowadza czytelnika w stan czuwania... Wyczekiwania na coś złego, przełomowego, co zaważy i zrujnuje życie obu sióstr. Część dotycząca teraźniejszości, to próba rozwikłania podpalenia domu i próby zabójstwa męża Nichole. Nieco się dłuży, wycisza napięcie... Spowalnia akcję.
Książka przyjemna, mniej dramatyczna od "Ocalić syna" i "Idealne dziecko". Typowy thriller psychologiczny, z lekkim napięciem i ładunkiem emocjonalnym.

Każdy, kto żyje już trochę na tym łez padole, zdaje sobie sprawę z faktu, że więzi rodzinne są najważniejsze, silne i czasem nierozerwalne. Bywają rodziny, w których każdy za każdego skoczyłby w ogień. Wiadomo też, że każda rodzina skrywa jakieś mniejsze lub większe tajemnice..

Krystal i Nichole. Dwie dziewczynki z różnymi historiami z wczesnego dzieciństwa. Spotykają się w rodzinie zastępczej i stały się nierozłączne jak prawdziwe siostry. Przyjaźnią się i wzajemnie wspierają również jako dorosłe kobiety. Mimo przeciwności losu zdobyły wykształcenie i wyszły na prostą. Nichole jest nauczycielką i kocha swoją pracę na równi ze swoim mężem. Krystal jest prawniczką i walczy o szczęście i prawa poszkodowanych ludzi w sprawach rodzinnych. Jednak pewnego dnia jeden telefon zmienia wszystko, co do tej pory Krystal znała i w co wierzyła. Nichole trafiła do szpitala psychiatrycznego na dodatek oskarżona o podpalenie swojego domu i usiłowanie zabójstwa męża.
Jak wygląda prawda?

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Lucindy Berry, ale z pewnością nie ostatnie. Intrygująca fabuła, strzeżony sekret, niepokojący klimat, traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa to elementy, które sprawiają, że książka przykleiła się do ręki i nie dawała o sobie zapomnieć. Historia wciąga, tym bardziej że poznajemy ją z perspektywy przybranych sióstr: Krystal przedstawia nam wydarzenia w czasie teraźniejszym, a wraz z Nichole poznajemy ich losy z przeszłości. Pozwala to w pełni wczuć się w emocje bohaterek, a jednocześnie na tyle gmatwa historię, że w pewnym momencie czytelnik nie ma pojęcia komu wierzyć i której bohaterce zaufać. Bardzo spodobała mi się warstwa psychologiczna, była rozwinięta i sprawnie poprowadzona. Przedstawiona historia idealnie obrazuje, że wydarzenia z przeszłości zawsze będą nam deptać po piętach, wrócą do nas jak bumerang w najmniej odpowiednim momencie i zaburzą funkcjonowanie w teraźniejszości. Jeśli szukacie wciągającej, dobrej książki ze spokojną akcją i z lekkim przytupem w finale, to Sekret sióstr jest idealną pozycją na wydłużające się wieczory.

Świetna książka! Takie pomieszanie z poplątaniem,które lubię w kryminałach. Czytałam z zapartym tchem. Jedno popołudnie!
Polecam!

Polecam!

Siostrami nie zawsze trzeba się urodzić... To określenie pasuje idealnie do tej książki...

Życie stawia na naszej drodze różnych ludzi, są tacy którzy stają się dla nas ważni, z czasem zostają naszymi przyjaciółmi, ale nielicznych można później nazwać rodziną. Nie zawsze jednak takie znajomości wywodzą się z pozytywnych zdarzeń... Tutaj poznajemy historię Nichole i Krystal, które trafiły do rodziny zastępczej i tam właśnie połączyła je nierozerwalna więź... Mają swoją tajemnice i obiecały sobie że nikt się o tym nigdy nie dowie, ale... przeszłość wróciła w zaskakujący dla nich sposób...

Książka zaczyna się od mocnego uderzenia, a mianowicie od pożaru... Nichole trafia do szpitala psychiatrycznego ponieważ bardzo dziwnie zachowywała się kiedy przyjechały służby... wygląda na to, że to ona wznieciła pożar, a co gorsze zostaje oskarżona o to, że chciała zabić swojego męża...
Krystal robi wszystko aby dowiedzieć się co się stało i dlaczego jej siostra się tak zachowywała...
Co takiego się stało, że doszło do tej tragedii...

Nie chce naprowadzać ani zdradzać zbyt wiele, żeby nie odbierać Wam przyjemność czytania 😃
Jeśli chcecie poznać rozwiązanie tej historii to musicie koniecznie przeczytać tą książkę.

Autorka porusza w swoich książkach niełatwe tematy i daje do myślenia swoim czytelnikom, nie inaczej jest tym razem. Mnie bardzo przypadły go gustu książki Autorki. #sekretsióstr to naprawdę dobry thriller psychologiczny i bardzo Wam go polecam 🖤🖤🖤
Jeśli nie znacie jeszcze twórczości Autorki to koniecznie musicie to nadrobić 😀