Oblany test

Okładka książki Oblany test Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
Okładka książki Oblany test
Michael HjorthHans Rosenfeldt Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Sebastian Bergman (tom 5) Seria: Czarna Seria kryminał, sensacja, thriller
Sebastian Bergman (tom 5)
Czarna Seria
De underkända
Czarna Owca
2022-10-12
2016-07-06
Maciej Muszalski
policyjny psycholog seryjny morderca literatura szwedzka

Okładka książki Najwyższa sprawiedliwość Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
Najwyższa spra... Michael Hjorth, Han...
Okładka książki Niemowa Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
Niemowa Michael Hjorth, Han...
Okładka książki Grób w górach Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
Grób w górach Michael Hjorth, Han...
Okładka książki Uczeń Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
Uczeń Michael Hjorth, Han...

W świecie zdominowanym przez media społecznościowe, autorzy książki "Oblany test" Hjorth i Rosenfeldt prowokują do refleksji nad kulturowym postrzeganiem sukcesu i tego, co naprawdę definiuje sławę w dzisiejszym świecie medialnym.
"Oblany test" to piąta część serii thrillerów kryminalnych opowiadających o antagonistycznym, uzależnionym od seksu profilerze Sebastianie Bergmanie.
W tej części główny bohater i jego zespół z Krajowej Policji Kryminalnej starają się rozwikłać skomplikowany przypadek seryjnego mordercy. Zwłoki celebryty z reality show stanowią jedynie początek tej mrocznej zagadki, która stopniowo rozwija się wraz z kolejnymi ofiarami. Autorzy, nie tylko skupiają się na kryminalnej intrydze, lecz także na bogatych postaciach, co nadaje historii głębię i wciągający wymiar.
Ta książka dostarcza pełnego napięcia thrillera, łącząc aspekty emocjonalne z wartką akcją. Choć niektóre postacie mogą wywołać mieszane uczucia u czytelników, tak jak u mnie była nią Vanja, całość jest pasjonująca i niezwykle aktualna. Zakończenie, choć momentami odrobinę filmowe 😉 pozostawia czytelnika z głodem kolejnej części. Ja już myślę nad zdobyciem poprzednich i kolejnych. Podsumowując, "Oblany test" stanowi solidny fundament dla miłośników kryminałów, oferując nie tylko intrygujące zagadki kryminalne, ale także bogatą głębię postaci i aktualne spojrzenie na świat mediów oraz celebrytów.

Oblany test" Michaela Hjortha i Hansa Rosenfeldta to piąta książka z popularnej serii o Sebastianie Bergmanie. W tej fascynującej historii znana osobowość zostaje zamordowana, a śledczy odkrywają powiązania z wcześniejszym zabójstwem uczestniczki reality-show. Zagadka, która się rozgrywa, stawia na próbie nie tylko umiejętności Krajowej Policji Kryminalnej, ale również psychologa policyjnego Sebastiana Bergmana. Ścigając sprawcę, muszą działać szybko, ponieważ kolejne życie jest zagrożone. Akcja pędzi naprzód, a tropy prowadzą w różnych kierunkach, utrudniając śledztwo. Sprawca wydaje się o krok przed policją, co buduje napięcie i trzyma w nieustannym napięciu.

Pełna napięcia akcja i intrygujący bohaterowie sprawiają, że książka wciąga do samego końca, zachęcając do zgłębiania kolejnych tomów serii.

"Oblany test" to połączenie detektywistycznego zagadki z wątkiem psychologicznym, gdzie główny bohater, Sebastian Bergman, staje w obliczu swoich własnych demonów i problemów. Książka oferuje intrygującą rozrywkę dla fanów serii, pełną zwrotów akcji i zaskakujących momentów.

Autorzy Michael Hjorth i Hans Rosenfeldt kontynuują serię w sposób, który utrzymuje czytelników w ciągłym zaintrygowaniu. Charakterystyczne cechy głównego bohatera, takie jak bystrość umysłu i cyniczne poczucie humoru, wciąż przyciągają uwagę, podczas gdy jego zmagania z własnymi demonami dodają głębi postaci.

W "Oblanym teście" fabuła jest bardzo dobrze skonstruowana, z odpowiednią dawką tajemnicy i zwrotów akcji, które trzymają w nieustannym zakłopotaniu. Autorzy umiejętnie prowadzą śledztwo, wprowadzając różnorodne wątki i postaci, które wchodzą w interakcję z Sebastianem, tworząc emocjonujący koktajl pełen zagadek.

Ciekawym elementem jest również wykorzystanie psychologii w śledztwie, dzięki czemu czytelnicy mogą wniknąć w umysł zarówno głównego bohatera, jak i sprawcy. To nadaje powieści dodatkowej głębi, umożliwiając zrozumienie motywacji i psychologicznych aspektów postępowania bohaterów.

Oprócz intrygującej fabuły książka skupia się również na relacjach między bohaterami, ich emocjach i zaangażowaniu w śledztwo. Elementy te dodają ludzkiego wymiaru całej historii, co sprawia, że czytelnikowi łatwo jest się z nimi utożsamić.

Podsumowując, "Oblany test" Michaela Hjortha i Hansa Rosenfeldta to znakomita kontynuacja serii o Sebastianie Bergmanie, która dostarcza pełne napięcia i emocji czytelnicze doznania. Mistrzowsko połączony detektywistyczny wątek z psychologicznymi elementami tworzy fascynującą i wciągającą lekturę dla miłośników kryminalnych zagadek. Książka utrzymuje poziom poprzednich tomów serii, a zakończenie pozostawia czytelników z utęsknieniem wyczekujących kolejnych przygód Sebastiana Bergmana.

Świetny tom, dotychczas najlepszy z serii. Skonstruowany tak, że zaraz chce się sięgnąć po następny tom.

Kolejna część z serii. Bardzo dobrze się czyta. Ciekawi mnie, jak dalej rozwinie się historia poszczególnych bohaterów cyklu, a szczególnie Billego. Lektura godna polecenia.

Dzieje się....kolejne udane spotkanie z ekipą Krajowej Policji Kryminalnej. Polecam!

Kolejny tom, kolejne śledztwo w którym udział bierze Sebastian Bergman.Wraz ze swą grupą starają się rozwiązać zagadkę seryjnego mordercy, którego ofiarami są bohaterowie programów telewizyjnych, dzięki temu ,a nie swym umiejętnościom i wiedzą zyskali popularność ...i stali się celem zwyrodnialca.Jak każda poprzednia część tak i ta kończy się w taki sposób że trzeba sięgnąć po kolejną...miłego czytania

Kolejny tom z Sebastianem Bergmanem. Wydaje się, że jest go zdecydowanie mniej niż w pozostałych książkach. Historia dalej tak samo ciekawa, jednak jakby trochę inna. Nie mogę się doczekać, aż zacznę czytać następną część.

Przejmujący thriller. Autorzy wymyślając seryjnego mordercę wzorowali się, tak myślę, na Andersie Breiviku – człowieku, który zbrodniami usiłował wymusić ma społeczeństwie zauważenie i przeciwstawienie się pewnemu nurtowi zachodzącemu w społeczeństwie. Nurtowi, którego ten morderca potępiał i był przekonany, że to on wie co jest dobre, a co złe. Nie liczył się z ludźmi. Zabił samotną matkę, zabił młodego ambitnego mężczyznę, który był ukochanym synem swojego ojca… Oślepił młodą dziewczynę… Oj, żal było tych ludzi, których zabijał i tych żywych, których życie traciło wartość po śmierci najbliższych. Im bardziej było ich żal, tym bardziej czytelnik nie mógł się doczekać, aby złapano mordercę i unieszkodliwiono. Czasami wyglądało na to, że to już już, a to jeszcze nie był koniec.
W tomach o Sebastianie bardzo porusza mnie prawdziwość osobowości bohaterów – mimo ich niezwykłej nietypowości. Morderca jest jak Breivik. Sebastian jest taki jak w dzieciństwie jemu rodzice „wdrukowali” w psychikę afirmację – że nie zasługuje na szczęście. Tylko Vanii nie odczuwam jako prawdziwej. Geny genami, ale trudno mi uwierzyć, żeby ktoś mający przecież takie dobre dzieciństwo mógł w dorosłym życiu tak odrzucać swoich rodziców. Chociaż kto wie? Sama pamiętam jakim wielkim wstrząsem w moim dzieciństwie było uświadomienie sobie, że moja, wierząca w Boga babcia, kłamie. Zachwiało to wtedy moją wiarą w Boga. No więc może jednak są takie osoby jak Vania?
I to zakończenie! Jak zawsze zrzuca z krzesła.

Tym razem motywem zbrodni jest protest przeciwko ludziom, którzy nic sobą nie prezentując dzięki portalom społeczościowym potrafią znaleźć się w centrum uwagi innych i osiągają z tego tytułu niewspółmierne korzyści.
No cóż takie czasy...

No cóż takie czasy...

Tradycji stało się zadość. Świetnie się czyta, ciekawa intryga plus tradycyjnie splatające się wątki dotyczące prowadzących śledztwo. Nie zawiodłem się, a to już trzecie spotkanie z autorami serii. I jak zwykle ostatnia strona zachęca do sięgnięcia po kolejny tom.

• Kryminał
  • 2016