Nawałnica psów

Okładka książki Nawałnica psów Erin Hunter
Okładka książki Nawałnica psów
Erin Hunter Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Sfora (Erin Hunter) (tom 6) fantasy, science fiction
Sfora (Erin Hunter) (tom 6)
Storm of Dogs
Nowa Baśń
2022-12-26
2022-12-26
2015-02-10
9788382031874
Anna Pochłódka-Wątorek
sfora psy

Świetne zakończenie serii. Gdyby nie to, że wcześniej nażarłam się potężnej porcji spojlerów (których wcześniej nie unikałam tak jak teraz, wręcz przeciwnie, wpychałam ich ile wlezie, a najgorsze jest to, że teraz nie mogę ich zapomnieć :'']) i nie pamiętałam nic z poprzednich tomów (za reread zabieram się od prawie roku, chociaż mi coś nie wychodzi) ocena byłaby wyższa.

W "Nawałnicy psów" rozstrzygną się losy przyjaciół Fuksa oraz wrogich Psów Bojowych dowodzonych przez opętaną szaleństwem Kosę.
Jak wszystkie pozostałe, również i ta część wypełniona jest akcją. Wszystko zmierza do brutalnego końca, podczas którego niektóre psy oddadzą swe życie w obronie przyjaciół.

Całą seria jest świetną przygodą, dla młodzieży. Choć głównymi bohaterami są zwierzęta, to jednak doceniane są tam takie uczucia jak oddanie i lojalność oraz przyjaźń i honor. Docenianie przez liderów grupy talentu każdego członka stada sprawia, że sfora jest silna i da sobie radę w każdych warunkach.
Mocno kibicowałam Fuksowi przez te wszystkie tomy, podobało mi się to jak z samotnego psa stał się podporą całego stada. Również trzymałam kciuki za młodą Nawałnicę, która pomimo wielu przeciwności losu oraz niechęci ze strony połwilka, trzymała się swoich przekonań i wykazała się odwagą oraz lojalnością, gdy najbardziej było to potrzebne.

Polecam tę serię czytelnikom powyżej 11 r.ż. że względu na niektóre brutalne opisy walk, czy też opisy martwych "długonogich" po katastrofie. Oczywiście wszystko zależy od wrażliwości odbiorców 😉

Całą seria jest świetną przygodą, dla młodzieży. Choć głównymi bohaterami...

🅂🄵🄾🅁🄰 - 🅃🄾🄼 🅅🄸
ɴᴀᴡᴀᴌɴɪᴄᴀ ᴘsóᴡ

🐶 Ostatni tom przygód Fuksa i jego Dzikiej Sfory jest zdecydowanie moim ulubionym ♡

Akcja. Spiski. Zdrada. Niebezpieczeństwo. Walka. Nadzieja. Zmiana.

🐶 Nadeszła zima a nasi czworonożni bohaterowie muszą stoczyć najtrudniejszą w ich życiu, ostateczną walkę ze Sforą Psów Bojowych.

Do tego ziemią zatrząsło kolejne wielkie Warczenie!

🐶 Czy psy wyjada zwycięsko z tego ostatecznego starcia? Musicie koniecznie sprawdzić sami.

Ja zdradzę tylko, że działo się tu bardzo dużo i naprawdę bardzo ciężko było mi się oderwać od lektury, a specjalnie ją sobie dawkowałam, bo to już ostatni tom przygód dzielnych psiaków.

Dopiero skończyłam, a już tęsknię.

🅂🄵🄾🅁🄰 - 🅃🄾🄼 🅅🄸
ɴᴀᴡᴀᴌɴɪᴄᴀ ᴘsóᴡ

Akcja. Spiski. Zdrada. Niebezpieczeństwo. Walka. Nadzieja. Zmiana.

Do tego ziemią zatrząsło kolejne wielkie Warczenie!

🐶 Czy...

Najlepsze zakończenie serii, jakie mogłabym sobie wyobrazić! Chociaż nie ukrywam, że czekam na jakieś dalsze losy bohaterów! Wspaniałe zwroty akcji, napięcie... Aż się wzruszyłam! Wszystkie tomy utrzymują się na podobnym jakościowo, bardzo dobrym poziomie. Oferują nam masę przygód, które będą świetną rozrywką dla dużych i małych. Książki czyta się błyskawicznie, aż szkoda rozstawać się bohaterami!
Jeśli szukacie luźnej, ale wciągającej serii, na której nie będziecie się nudzić, uwielbiacie przygodówki oraz kochacie zwierzęta, warto zapamiętać te tytuły! Sprawdzą się również doskonale jako prezent dla początkujących, młodszych czytelników!

🐾„Sfora” Erin Hunter po raz kolejny mnie zaskoczyła. Już przy czytaniu pierwszego tomu jakiś czas temu, okazało się, że moje sceptyczne spojrzenie było zupełnie niepotrzebne. Gdy zaczynałam tom 2, obawiałam się, że może jednak jestem już za duża i nie będę potrafiła wciągnąć się w lekturę. Oczekiwałam luźnej rozrywki, przyjemnej odskoczni. Dostałam jednak o wiele więcej! Całą serię pochłonęłam w niecały tydzień, a gdyby doba była dłuższa na pewno skończyłabym ją jeszcze szybciej! Recenzując „Opuszczone miasto”, czyli pierwszy tom serii, pisałam jak urocza, sympatyczna i przyjemna była tamta książka. Oczywiście nadal te słowa podtrzymuję, ale z każdą kolejną częścią, przygody sfory Fuksa stawały się coraz bardziej poważne – wzruszające, wciągające i trzymające w napięciu. Moje obawy odnośnie tego, jak czytelnik w moim wieku będzie się bawił w trakcie czytania, okazały się całkiem niesłuszne – bardzo przywiązałam się do bohaterów i nie mogłam oderwać się od lektury!

Świetne zakończenie serii. Fascynujący rozwój wydarzeń prowadzi do tytułowej Nawałnicy Psów - ostatecznej walki między Kosą a Nawałnicą.

Szczególnie spodobała mi się tutaj kreacji postaci Kosy - mamy okazję poznać jej motywację i muszę przyznać, że mnie zupełnie zaskoczyły - i zafascynowały jej postacią, czego się zupełnie nie spodziewałem. Trochę szkoda, że nie mieliśmy okazji poznać jej historii wcześniej, ale tragizm jej postaci jest bardzo przekonujący, lecz nie odciągający od jej roli antagonistki.

Cała książka jest dobrze zaplanowana i kolejne sceny doskonale prowadzą do świetnego finału, ukazując kolejne warstwy rozwoju fabuły i postaci, aż do zapowiadanego ostatecznego starcia. Wszystkie ważniejsze postaci z wcześniejszych tomów mają okazję zabłysnąć i pokazać kim są i jak bardzo się rozwinęły od swojego pierwszego pojawienia się.

Pierwszy tom Sfory nie bardzo mnie przekonał do serii, ale jestem bardzo zadowolony, że dałem serii drugą szansę, postanowiłem czytać do końca i nie mogę się doczekać kontynuacji.

• Kupione
  • Psy
  • Przeczytane w 2023
  • Przygodowe
  • Nowe serie kontynuacja

Dodaj cytat z książki Nawałnica psów