Bezkresne jezioro

Okładka książki Bezkresne jezioro Erin Hunter
Okładka książki Bezkresne jezioro
Erin Hunter Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Sfora (Erin Hunter) (tom 5) fantasy, science fiction
Sfora (Erin Hunter) (tom 5)
Survivors 5: The Endless Lake
Nowa Baśń
2021-10-22
2021-10-22
9788382031218
Anna Pochłódka-Wątorek

Piąty tom przygód sfory jest pełen przygód, wyzwań i niebezpieczeństw. Fuks wraz z kilkoma psami musi odnaleźć resztę sfory, jednak nie jest to łatwe, gdyż Alfa wraz ze swymi podwładnymi jest w drodze do nowego obozowiska.
Nasz bohater trafia na ich trop, jednak stan wszystkich członków Sfory go zaskakuje. Nadchodząca zima oraz miejsce, w którym zatrzymały się psy nie sprzyja polowaniom. Jedynie Alfa jest najedzony.
Okazuje się też, że nie tylko Dzika Sfora zmieniła swoje miejsce, psy bojowe także się przemieściły, a spotkanie tych dwóch grup jest nieuniknione. Podczas dramatycznej walki, gdy wody pobliskiego "bezkresnego jeziora" są wzburzone, kilkoro członków stada zostaje porwanych przez fale...
Niestety, całkowite zagrożenie ze strony psów bojowych nie znika. Ich przywódczyni - Kosa - za wszelką cenę chce odzyskać młodą Lizę/Nawałnicę. Choćby po to, by dać jej nauczkę...

Ten tom kończy się zaskakującym zwrotem akcji, więc czym prędzej sięgam za kolejną, ostatnią już część, w której wszystko powinno się rozwiązać. Mocno kibicuję Fuksowi oraz jego sforze, choć wiem już, że autorka nie oszczędza swoich bohaterów i wszystko może się wydarzyć...

🅂🄵🄾🅁🄰 - 🅃🄾🄼 🅅
🅑🅔🅩🅚🅡🅔🅢🅝🅔 🅙🅔🅩🅘🅞🅡🅞

🐶 W piątym tomie cyklu los stawia przed Dziką Sforą kolejne trudne wyzwania. Przede wszystkim nadchodzi zima - co za tym idzie coraz trudniej jest znaleźć pożywienie oraz ciepłe schronienie.

Afla Dzikiej Sfory - półwilk o żółtych oczach, nawet w tak trudnych warunkach i w obliczu strat, które psy poniosły do tej pory, potrafi myśleć jedynie o sobie. Jego złośliwość i brak akceptacji Lizy pogarsza już i tak napiętą atmosferę w grupie.

🐶 Kiedy Psy Bojowe cały czas depczą naszym bohaterom po piętach (chociaż powinnam napisać po łapkach),sfora Fuksa trafia nad brzeg dziwnego, bezkresnego "jeziora", którego zimne fale zalewają piaszczysty brzeg, po którym i tak ciężko się przemieszczać.

To właśnie w tym miejscu psiakom przyjdzie znowu stawić czoła wrogowi.

🐶🐶🐶

Ależ ten tom był ciekawy!
Erin Hunter tworzy tak złożonych i różnorodnych bohaterów, że czytelnik cały czas się zastanawiałam jaką decyzję Psy podejmną dalej. Nic tu nie jest czarno-białe!

Aż mi smutno, że został mi już tylko ostatni tom.

🅂🄵🄾🅁🄰 - 🅃🄾🄼 🅅
🅑🅔🅩🅚🅡🅔🅢🅝🅔 🅙🅔🅩🅘🅞🅡🅞

Po zakończeniu od razu musiałam sięgnąć po kolejną część - nie wytrzymałam, musiałam wiedzieć, co będzie dalej!

🐾„Sfora” Erin Hunter po raz kolejny mnie zaskoczyła. Już przy czytaniu pierwszego tomu jakiś czas temu, okazało się, że moje sceptyczne spojrzenie było zupełnie niepotrzebne. Gdy zaczynałam tom 2, obawiałam się, że może jednak jestem już za duża i nie będę potrafiła wciągnąć się w lekturę. Oczekiwałam luźnej rozrywki, przyjemnej odskoczni. Dostałam jednak o wiele więcej! Całą serię pochłonęłam w niecały tydzień, a gdyby doba była dłuższa na pewno skończyłabym ją jeszcze szybciej! Recenzując „Opuszczone miasto”, czyli pierwszy tom serii, pisałam jak urocza, sympatyczna i przyjemna była tamta książka. Oczywiście nadal te słowa podtrzymuję, ale z każdą kolejną częścią, przygody sfory Fuksa stawały się coraz bardziej poważne – wzruszające, wciągające i trzymające w napięciu. Moje obawy odnośnie tego, jak czytelnik w moim wieku będzie się bawił w trakcie czytania, okazały się całkiem niesłuszne – bardzo przywiązałam się do bohaterów i nie mogłam oderwać się od lektury!

Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tej książki. Kiedy tylko ją przeczytam, napiszę czy sprostała moim oczekiwaniom :-).

• Sfora
  • Nie posiadam
  • Brak Legimi A

Dodaj cytat z książki Bezkresne jezioro