Okładka książki Pocałunek o północy

Pocałunek o północy

Autor:
Cykl: Rasa Środka Nocy (tom 1)
tłumaczenie
Pocałunek, o, północy
typ
papier
Dominique9030
6,73 (1025 ocen i 101 opinii)

Opis książki

Śmiertelniczka porwana w wir zakazanej miłości i uwikłana w wojnę wampirzych klanów w zmysłowym romansie z amerykańskich list bestsellerów. Przed tysiącami lat tajemniczy wojownicy przybyli na Ziemię. Byli brutalni i bezlitośni, niszczyli całe narody i dali początek nowej rasie – rasie wampirów. Wampiry zamieszkały wśród ludzi, lecz coraz częściej buntują się przeciwko regule, która zabrania zabijać śmiertelników… Lucan Thorne poprzysiągł bronić ludzi nieświadomych istnienia wampirów. Gdy przedstawiciele jego rasy, którzy nie potrafią oprzeć się zewowi krwi, biorą na cel piękną Gabrielle, czuje, że po to, by ją ochronić, musi otworzyć przed nią bramy swego ciemnego królestwa… Dlaczego wampiry? Lara Adrian twierdzi, że najpotężniejszymi uczuciami, jakie nami kierują, są strach i pożądanie. Wampiry od wieków budzą lęk, ale i rozpalają wyobraźnię. Czy wampir mógłby rozpalić zmysły śmiertelnej kobiety? W swoich paranormalnych romansach Lara Adrian snuje intrygującą historię namiętnej miłości księcia ciemności i kobiety, która nie może oprzeć się jego mrocznemu urokowi. Pocałunkiem o północy (uhonorowanym nagrodą największej amerykańskiej sieci księgarń Borders Books Award 2007 dla najlepszego debiutu) rozpoczęła serię Mroczna Rasa, która podbiła serca czytelniczek i amerykańskie listy bestsellerów. Jest wydawana na całym świecie, a w USA na jej podstawie powstaje film telewizyjny.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Aniutka90 | 2012-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2012

W końcu znalazłam serię, która bardzo przypadła mi do gustu! Lepszej jeszcze nie miałam sposobności czytać. Lara Adrian - Rasa Środka Nocy to seria o zabójczo przystojnych i niebezpiecznych wampirach - wojownikach, która emanuje namiętnością, odwagą, poświęceniem i miłością aż po wieki. Nie brak pobudzających umysł aktów seksualnych. Jest mnóstwo niesamowitej akcji, nie ma "misiaczkowatych" i "słodkich" jak cukier scen oraz zdań. Książkę czyta się szybko z wielką ciekawością. Byłam szczerze zdumiona , że tak mi się podoba! Miłe zaskoczenie. Z pewnością sięgnę po kolejną część!
A na razie, gorąco polecam!

Wicca | 2013-05-13
Przeczytana: 05 września 2010

Do kupna tej książki zachęciła mnie mroczna okładka i kuszący tytuł. Nastawiona bardzo pozytywnie z wielkimi oczekiwaniami wreszcie sięgnęłam po nią...jakież było moje rozczarowanie po przeczytaniu kilkudziesięciu stron...książka marna, przewidywalna i wręcz wulgarna. Sceny erotyczne zamiast zbudować napięcie seksualne wzbudziły we mnie wstręt, widocznie autorka niewiele przeżyła uniesień erotycznych skoro nie jest w stanie przełożyć ich na papier w sposób podniecający i namiętny...gorąco NIE POLECAM tej lektury, ponieważ jest to nie tylko strata czasu ale i pieniędzy:( ja nie dotrwałam do końca, za to książka zalega na mojej już i tak uginającej sie biblioteczce:(

Joanna | 2012-12-14
Przeczytana: 2012 rok

„Pocałunek o północy” jest gorącym romansem pomiędzy 27-letnią artystką, fotografką Gabrielle Maxwell a jednym z pierwszych wojowników Lucanem Thorne.
Piękna Garielle, nie do końca zwyczajna śmiertelniczka /Dawczyni Życia/, wydzielająca zapach jaśminu zajmuje się artystyczną fotografią. Jej prace są nietypowe, fotografuje miejsca opuszczone, stare jak : magazyny, zamknięty szpital psychiatryczny, jest też świadkiem zdarzenia, któremu policja nie daje wiary. W ten sposób znajduje się w centrum zainteresowania Szkarłatnych. W obronie jej życia staje niezwykle przystojny 900- letni rycerz Lucan Thorne.
Już od pierwszej strony powieść wciągająca, ciekawa, czasem zmuszająca do myślenia dwuznacznym przesłaniem o niszczycielskich siłach.

Nana | 2014-05-28
Przeczytana: 28 maja 2014

Choć samą książkę przeczytałam dość szybko, święcie przekonana, że kolejne tomy tego cyklu będą kontynuacją dziejów głównych bohaterów, to jak już się dowiedziałam, że cała historia w każdej z książek tego cyklu dotyczy innej pary to... po prostu odechciało mi się czytać :D Żałuję, że ten cykl nie został rozbity na kilka historii, które dotyczyłby bardziej wampirów i ich potyczek pomiędzy sobą niż ich romansów z Dawczyniami Życia... No ale cóż, najwidoczniej taki urok tej książki...
Warto zaznaczyć, że jest to pozycja 18+, więc występują dość ostre wzmianki, choć nie na wysokim poziomie.
Ogólnie oceniam tą książkę na dość przeciętną w swojej tematyce. Może kiedyś był to pierwowzór paranormal romance, ale obecnie nie wyróżnia się niczym szczególnym wśród książek o wampirach. Polecam osobom, które po prostu to lubią, bo reszta może się zawieść nie odnajdując tutaj niczego szczególnie innowacyjnego.
Można napisać: "Pocałunek o północy" to klasyk we współczesnej literaturze wa...

młoda_pisarka | 2014-03-07
Przeczytana: 10 maja 2013

Przyjemna lektura! Bardzo wciągająca! Nareszcie ujęcie wampirów w nieco innej odsłonie. Co więcej w odsłonie o niebo lepszej niż ta wszystkim znana. Nie sądziłam, że ta książka okaże się tak miłym zaskoczeniem. Jeszcze żadna lektura tak pozytywnie mnie nie "rozczarowała". Byłam przygotowana na totalne dno! A tu proszę.
Polecam!

wiolagg66 | 2014-04-25

Świetna książka. Sam początek się nieźle zapowiada, a dalej... wspaniała ;p
I te niektóre pikantne momenty :D

Yossa | 2010-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2010

To był powrót do "Mrocznej nocy"... niemiły i nieoczekiwany. Teraz czuję się mniej więcej jak ktoś, kto właśnie wrócił z jakiejś osobistej wojny, bo wiele razy moje ręce opadły, ale przetrwałam! 'Dojrzała historia', 'dojrzali bohaterowie', więc czemu poziom tej książki jest zatrważająco niski? Mamy tutaj dobrych wojowników-wampirów, którzy bronią nas,biednych ludzi, chociaż im są starsi, tym trudniej im powstrzymać swoje zwierzęce pragnienie krwi i popełniają samobójstwa z tego powodu,obrońca na medal. Mamy tutaj także Szkarłatnych- zaciekawili mnie o wiele bardziej, a nawet szczerze powiem, że miałam większe wypieki na twarzy czytając o tym, jak brutalnie obchodzili się z ludźmi, niż podczas zapoznawania się z orgazmami Lucana i Gabrielle, ponieważ dla mnie ich miłość była pozbawiona jakiegokolwiek ciepła, wszystko sprowadzało się tutaj do ślepej żądzy, do (posłużę się często używanym przez Lucana Thorna jednego z głównych postaci, zwrotem) rżnięcia, zaspokojenia się. Gabrielle nie ma...

myślnik | 2013-03-29
Przeczytana: 2011 rok

Wampir-przywódca na skraju szaleństwa i kobieta nieświadoma swojej mocy.

Książki Lary Adrian nie są wybitne,rewelacyjne...raczej przewidywalne i proste. Ale pociągają do sięgnięcia po kolejną część. Czasami zwyczajnie potrzebna jest bardzo prosta literatura,która nie zmusza do myślenia i analizowania.

Wojownicy zaglądający śmierci w oczy,płochliwi w konfrontacji z uczuciem.

sygin | 2013-11-30
Na półkach: Przeczytane, 2013, Fantasy i SF
Przeczytana: 2013 rok

Podobno romans fantastyczny nie jest tylko specyficznym tworem powstałym z myślą o nastolatkach, ale może być także interesującą formą dla dorosłych czytelników. By to sprawdzić sięgnęłam po „Pocałunek o północy” autorstwa Lary Adrian - jest to pierwsza część wielotomowego już cyklu. Miało nie być ckliwie i banalnie, za to mrocznie, erotycznie i drapieżnie. Niestety nie jest ani tak, ani tak. Po kolei jednak.

Główna bohaterka nie jest nastolatką lecz dorosłą, świadomą, dwudziestokilkuletnią kobietą. Dlatego też, gdy spotyka na swej drodze Lucana – wojującego wampira, relacja jaka ich łączy ma przede wszystkim charakter erotyczny. Niby wszystko ok. Tego właśnie powinniśmy się spodziewać, tylko jakoś nikt nie uprzedzał, że choć Gabrielle nie jest nastolatką to intelektualnie zupełnie się od niej nie różni, a erotyczna relacja z Lucanem jest tak naprawdę ich jedyną relacją, no może z wyjątkiem ich obopólnego uwielbienia dla krwi, co jest perwersyjne i odstręczające. Taki jest resz...

Ana | 2012-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2012

I co ja mogę o tym powiedzieć? Kosmici podszywający się pod wampiry, zidiociała główna bohaterka, obleśne fragmenty... Tak po prawdzie książka zaczyna się bronić dopiero pod koniec, jednak wątki rozwiązują się zdecydowanie zbyt szybko. Nie znalazłam w niej nic godnego uwagi. Nie była ani poruszająca, ani śmieszna, za to momentami wręcz żałosna. Autorka opisywała sytuacje, które ani nie pasowały do klimatu tej opowieści, ani mnie nie ciekawiły, a wręcz sprawiały, że opadały mi ręce. Koszmar jakiś. Zdecydowanie NIE polecam. Okropieństwo.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica