Lubimyczytać.pl to:

Pocałunek, o, północy
typ
papier
Dominique9030
6.72 (880 ocen i 87 opinii)

Opis książki

Śmiertelniczka porwana w wir zakazanej miłości i uwikłana w wojnę wampirzych klanów w zmysłowym romansie z amerykańskich list bestsellerów. Przed tysiącami lat tajemniczy wojownicy przybyli na Ziemię. Byli brutalni i bezlitośni, niszczyli całe narody i dali początek nowej rasie – rasie wampirów. Wampiry zamieszkały wśród ludzi, lecz coraz częściej buntują się przeciwko regule, która zabrania zabijać śmiertelników… Lucan Thorne poprzysiągł bronić ludzi nieświadomych istnienia wampirów. Gdy przedstawiciele jego rasy, którzy nie potrafią oprzeć się zewowi krwi, biorą na cel piękną Gabrielle, czuje, że po to, by ją ochronić, musi otworzyć przed nią bramy swego ciemnego królestwa… Dlaczego wampiry? Lara Adrian twierdzi, że najpotężniejszymi uczuciami, jakie nami kierują, są strach i pożądanie. Wampiry od wieków budzą lęk, ale i rozpalają wyobraźnię. Czy wampir mógłby rozpalić zmysły śmiertelnej kobiety? W swoich paranormalnych romansach Lara Adrian snuje intrygującą historię namiętnej miłości księcia ciemności i kobiety, która nie może oprzeć się jego mrocznemu urokowi. Pocałunkiem o północy (uhonorowanym nagrodą największej amerykańskiej sieci księgarń Borders Books Award 2007 dla najlepszego debiutu) rozpoczęła serię Mroczna Rasa, która podbiła serca czytelniczek i amerykańskie listy bestsellerów. Jest wydawana na całym świecie, a w USA na jej podstawie powstaje film telewizyjny.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Wicca | 2013-05-13
Przeczytana: 05 września 2010

Do kupna tej książki zachęciła mnie mroczna okładka i kuszący tytuł. Nastawiona bardzo pozytywnie z wielkimi oczekiwaniami wreszcie sięgnęłam po nią...jakież było moje rozczarowanie po przeczytaniu kilkudziesięciu stron...książka marna, przewidywalna i wręcz wulgarna. Sceny erotyczne zamiast zbudować napięcie seksualne wzbudziły we mnie wstręt, widocznie autorka niewiele przeżyła uniesień erotycznych skoro nie jest w stanie przełożyć ich na papier w sposób podniecający i namiętny...gorąco NIE POLECAM tej lektury, ponieważ jest to nie tylko strata czasu ale i pieniędzy:( ja nie dotrwałam do końca, za to książka zalega na mojej już i tak uginającej sie biblioteczce:(

Aniutka90 | 2012-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2012

W końcu znalazłam serię, która bardzo przypadła mi do gustu! Lepszej jeszcze nie miałam sposobności czytać. Lara Adrian - Rasa Środka Nocy to seria o zabójczo przystojnych i niebezpiecznych wampirach - wojownikach, która emanuje namiętnością, odwagą, poświęceniem i miłością aż po wieki. Nie brak pobudzających umysł aktów seksualnych. Jest mnóstwo niesamowitej akcji, nie ma "misiaczkowatych" i "słodkich" jak cukier scen oraz zdań. Książkę czyta się szybko z wielką ciekawością. Byłam szczerze zdumiona , że tak mi się podoba! Miłe zaskoczenie. Z pewnością sięgnę po kolejną część!
A na razie, gorąco polecam!

Joanna | 2012-12-14
Przeczytana: 2012 rok

„Pocałunek o północy” jest gorącym romansem pomiędzy 27-letnią artystką, fotografką Gabrielle Maxwell a jednym z pierwszych wojowników Lucanem Thorne.
Piękna Garielle, nie do końca zwyczajna śmiertelniczka /Dawczyni Życia/, wydzielająca zapach jaśminu zajmuje się artystyczną fotografią. Jej prace są nietypowe, fotografuje miejsca opuszczone, stare jak : magazyny, zamknięty szpital psychiatryczny, jest też świadkiem zdarzenia, któremu policja nie daje wiary. W ten sposób znajduje się w centrum zainteresowania Szkarłatnych. W obronie jej życia staje niezwykle przystojny 900- letni rycerz Lucan Thorne.
Już od pierwszej strony powieść wciągająca, ciekawa, czasem zmuszająca do myślenia dwuznacznym przesłaniem o niszczycielskich siłach.

Przyjemna lektura! Bardzo wciągająca! Nareszcie ujęcie wampirów w nieco innej odsłonie. Co więcej w odsłonie o niebo lepszej niż ta wszystkim znana. Nie sądziłam, że ta książka okaże się tak miłym zaskoczeniem. Jeszcze żadna lektura tak pozytywnie mnie nie "rozczarowała". Byłam przygotowana na totalne dno! A tu proszę.
Polecam!

Yossa | 2010-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2010

To był powrót do "Mrocznej nocy"... niemiły i nieoczekiwany. Teraz czuję się mniej więcej jak ktoś, kto właśnie wrócił z jakiejś osobistej wojny, bo wiele razy moje ręce opadły, ale przetrwałam! 'Dojrzała historia', 'dojrzali bohaterowie', więc czemu poziom tej książki jest zatrważająco niski? Mamy tutaj dobrych wojowników-wampirów, którzy bronią nas,biednych ludzi, chociaż im są starsi, tym trudniej im powstrzymać swoje zwierzęce pragnienie krwi i popełniają samobójstwa z tego powodu,obrońca na medal. Mamy tutaj także Szkarłatnych- zaciekawili mnie o wiele bardziej, a nawet szczerze powiem, że miałam większe wypieki na twarzy czytając o tym, jak brutalnie obchodzili się z ludźmi, niż podczas zapoznawania się z orgazmami Lucana i Gabrielle, ponieważ dla mnie ich miłość była pozbawiona jakiegokolwiek ciepła, wszystko sprowadzało się tutaj do ślepej żądzy, do (posłużę się często używanym przez Lucana Thorna jednego z głównych postaci, zwrotem) rżnięcia, zaspokojenia się. Gabrielle nie ma...

sygin | 2013-11-30
Na półkach: Przeczytane, 2013, Fantasy i SF
Przeczytana: 2013 rok

Podobno romans fantastyczny nie jest tylko specyficznym tworem powstałym z myślą o nastolatkach, ale może być także interesującą formą dla dorosłych czytelników. By to sprawdzić sięgnęłam po „Pocałunek o północy” autorstwa Lary Adrian - jest to pierwsza część wielotomowego już cyklu. Miało nie być ckliwie i banalnie, za to mrocznie, erotycznie i drapieżnie. Niestety nie jest ani tak, ani tak. Po kolei jednak.

Główna bohaterka nie jest nastolatką lecz dorosłą, świadomą, dwudziestokilkuletnią kobietą. Dlatego też, gdy spotyka na swej drodze Lucana – wojującego wampira, relacja jaka ich łączy ma przede wszystkim charakter erotyczny. Niby wszystko ok. Tego właśnie powinniśmy się spodziewać, tylko jakoś nikt nie uprzedzał, że choć Gabrielle nie jest nastolatką to intelektualnie zupełnie się od niej nie różni, a erotyczna relacja z Lucanem jest tak naprawdę ich jedyną relacją, no może z wyjątkiem ich obopólnego uwielbienia dla krwi, co jest perwersyjne i odstręczające. Taki jest resz...

Ana | 2012-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2012

I co ja mogę o tym powiedzieć? Kosmici podszywający się pod wampiry, zidiociała główna bohaterka, obleśne fragmenty... Tak po prawdzie książka zaczyna się bronić dopiero pod koniec, jednak wątki rozwiązują się zdecydowanie zbyt szybko. Nie znalazłam w niej nic godnego uwagi. Nie była ani poruszająca, ani śmieszna, za to momentami wręcz żałosna. Autorka opisywała sytuacje, które ani nie pasowały do klimatu tej opowieści, ani mnie nie ciekawiły, a wręcz sprawiały, że opadały mi ręce. Koszmar jakiś. Zdecydowanie NIE polecam. Okropieństwo.

Justilla | 2010-07-01
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna
Przeczytana: 13 maja 2010

Zacznę od okładki, która bardzo mi się podoba. Jest na niej bardzo ładna kobieta, podoba mi się też blask księżyca z lewej, nadaje on uroku i tajemniczości. To właśnie okładka pierwsza przykuła moją uwagę i zachęciła po sięgnięcie po książkę. Narracja jest trzyosobowa, raz przenosimy się do Gabrielle, raz do Lucasa.

Ogromny plus za autorki za... wiek Gabrielle. Nie jest to 17-19 lat jak się spodziewałam, ale 27. Od razu uznałam, że nie będzie słodkiej opowiastki typu "Zmierzch". I nie było. Książka nie jest dla dzieci, tylko dla dorosłych i dojrzalszej młodzieży. Jeśli ktoś nie lubi erotyki w książkach, to "Pocałunek o północy" nie jest dla niego, gdyż książka zawiera dużo erotycznych scen, szczegółowo opisanych. Ogólnie bardzo ciekawa historia, dobrze opisana, jest trochę ciekawych zwrotów akcji. Fajny pomysł z Dawczyniami Życia, którymi są zwykłe ludzkie kobiety, zdolne połączyć się z wampirami, aby przedłużyć ich gatunek (istnieją tylko bowiem wampiry płci męskiej). Z chęcią przecz...

Anna | 2013-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2013

Ciekawe ujęcie życia wampirów - zbieżne z legendami jakie znamy z dzieciństwa, a jednocześnie niezmiernie zaskakujące i fascynujące. Oczywiście skoro o wampirach mowa, to hołdując trendom ostatnich lat, nie mogło zabraknąć namiętnej miłości, pełnej uniesień i poświęceń. Ukazania nicości życia ludzkiego, w porównaniu z głębią życia wampirów - tutaj mam szczególnie na myśli niezmiernie emocjonalne podejście do seksu, pełnego namiętności ale i swoistej nutki "zwierzęcego" spełnienia. Autorka nie idealizuje jednak życia wampirów, nie omieszkała ukazania ich krwiopijczej, bestialskiej natury.
Polecam

Katarzyna | 2013-10-26

APEL: nie czytajcie tego! Naprawdę, jeśli zaglądacie "tutaj" szukając recenzji, czy opinii na temat książek... proszę, tej NIE CZYTAJCIE! Fakt- nie doczytałam do końca. Nie dałam rady. Doszłam do momentu, w którym zaczynałam myśleć, tylko o tym, że czytam bzdury jakiegoś zboczeńca. I, że ten zbok, nie czerpał przyjemności z pisania, tylko z tego, że ktoś-Ja te grafomaństwo czyta. Siedzi w swoim domu. Patrzy na słupki sprzedaży i to go rajcuje. Ohyda. Mój mózg bronił się zajadle. Nie dał się zmiękczyć. Szczerze proszę. Nie czytajcie. Szanujcie swoje szare komórki. One nie są winne. pozdrawiam

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica