Pocałunek o północy

Cykl: Rasa Środka Nocy (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Kiss of Midnight
Pocałunek, o, północy
Sela9030

Śmiertelniczka porwana w wir zakazanej miłości i uwikłana w wojnę wampirzych klanów w zmysłowym romansie z amerykańskich list bestsellerów. Przed tysiącami lat tajemniczy wojownicy przybyli na Ziemię. Byli brutalni i bezlitośni, niszczyli całe narody i dali początek nowej rasie – rasie wampirów. Wampiry zamieszkały wśród ludzi, lecz coraz częściej buntują się przeciwko regule, która zabrania zabijać śmiertelników… Lucan Thorne poprzysiągł bronić ludzi nieświadomych istnienia wampirów. Gdy przedstawiciele jego rasy, którzy nie potrafią oprzeć się zewowi krwi, biorą na cel piękną Gabrielle, czuje, że po to, by ją ochronić, musi otworzyć przed nią bramy swego ciemnego królestwa… Dlaczego wampiry? Lara Adrian twierdzi, że najpotężniejszymi uczuciami, jakie nami kierują, są strach i pożądanie. Wampiry od wieków budzą lęk, ale i rozpalają wyobraźnię. Czy wampir mógłby rozpalić zmysły śmiertelnej kobiety? W swoich paranormalnych romansach Lara Adrian snuje intrygującą historię namiętnej miłości księcia ciemności i kobiety, która nie może oprzeć się jego mrocznemu urokowi. Pocałunkiem o północy (uhonorowanym nagrodą największej amerykańskiej sieci księgarń Borders Books Award 2007 dla najlepszego debiutu) rozpoczęła serię Mroczna Rasa, która podbiła serca czytelniczek i amerykańskie listy bestsellerów. Jest wydawana na całym świecie, a w USA na jej podstawie powstaje film telewizyjny.

Aniutka90 | 2012-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2012

W końcu znalazłam serię, która bardzo przypadła mi do gustu! Lepszej jeszcze nie miałam sposobności czytać. Lara Adrian - Rasa Środka Nocy to seria o zabójczo przystojnych i niebezpiecznych wampirach - wojownikach, która emanuje namiętnością, odwagą, poświęceniem i miłością aż po wieki. Nie brak pobudzających umysł aktów seksualnych. Jest mnóstwo niesamowitej akcji, nie ma "misiaczkowatych" i "słodkich" jak cukier scen oraz zdań. Książkę czyta się szybko z wielką ciekawością. Byłam szczerze zdumiona , że tak mi się podoba! Miłe zaskoczenie. Z pewnością sięgnę po kolejną część!
A na razie, gorąco polecam!

Wicca | 2013-05-13
Przeczytana: 05 września 2010

Do kupna tej książki zachęciła mnie mroczna okładka i kuszący tytuł. Nastawiona bardzo pozytywnie z wielkimi oczekiwaniami wreszcie sięgnęłam po nią...jakież było moje rozczarowanie po przeczytaniu kilkudziesięciu stron...książka marna, przewidywalna i wręcz wulgarna. Sceny erotyczne zamiast zbudować napięcie seksualne wzbudziły we mnie wstręt, widocznie autorka niewiele przeżyła uniesień erotycznych skoro nie jest w stanie przełożyć ich na papier w sposób podniecający i namiętny...gorąco NIE POLECAM tej lektury, ponieważ jest to nie tylko strata czasu ale i pieniędzy:( ja nie dotrwałam do końca, za to książka zalega na mojej już i tak uginającej sie biblioteczce:(

Joanna | 2012-12-14
Przeczytana: 2012 rok

„Pocałunek o północy” jest gorącym romansem pomiędzy 27-letnią artystką, fotografką Gabrielle Maxwell a jednym z pierwszych wojowników Lucanem Thorne.
Piękna Garielle, nie do końca zwyczajna śmiertelniczka /Dawczyni Życia/, wydzielająca zapach jaśminu zajmuje się artystyczną fotografią. Jej prace są nietypowe, fotografuje miejsca opuszczone, stare jak : magazyny, zamknięty szpital psychiatryczny, jest też świadkiem zdarzenia, któremu policja nie daje wiary. W ten sposób znajduje się w centrum zainteresowania Szkarłatnych. W obronie jej życia staje niezwykle przystojny 900- letni rycerz Lucan Thorne.
Już od pierwszej strony powieść wciągająca, ciekawa, czasem zmuszająca do myślenia dwuznacznym przesłaniem o niszczycielskich siłach.

Nana | 2014-05-28
Przeczytana: 28 maja 2014

Choć samą książkę przeczytałam dość szybko, święcie przekonana, że kolejne tomy tego cyklu będą kontynuacją dziejów głównych bohaterów, to jak już się dowiedziałam, że cała historia w każdej z książek tego cyklu dotyczy innej pary to... po prostu odechciało mi się czytać :D Żałuję, że ten cykl nie został rozbity na kilka historii, które dotyczyłby bardziej wampirów i ich potyczek pomiędzy sobą niż ich romansów z Dawczyniami Życia... No ale cóż, najwidoczniej taki urok tej książki...
Warto zaznaczyć, że jest to pozycja 18+, więc występują dość ostre wzmianki, choć nie na wysokim poziomie.
Ogólnie oceniam tą książkę na dość przeciętną w swojej tematyce. Może kiedyś był to pierwowzór paranormal romance, ale obecnie nie wyróżnia się niczym szczególnym wśród książek o wampirach. Polecam osobom, które po prostu to lubią, bo reszta może się zawieść nie odnajdując tutaj niczego szczególnie innowacyjnego.
Można napisać: "Pocałunek o północy" to klasyk we współczesnej...

Już od dawna żadna książka mnie tak pozytywnie nie zaskoczyła.Spodziewałam się kolejnej przewidywalnej opowieści o wampirach,niczym nie wyróżniającej się na tle innych tego typu powieści.A dostałam coś o wiele,wiele lepszego.

Początek,przyznaję,nie był zbytnio obiecujący.Jednakże od chwili pierwszego spotkania Gabrielle i Lucana akcja książki zaczęła się rozkręcać.Poznajemy skonstruowany przez autorkę świat,w którym wampiry dzielą się na dwie kategorie - ''normalne'' wampiry i Szkarłatnych.Ciekawe było dla mnie to,że wyłącznie mężczyźni są wampirami i tylko z nielicznymi kobietami,które są tak zwanymi ''Dawczyniami Życia'',mogą się oni rozmnażać i w ten sposób przedłużać swój gatunek.Na pewno wpłynęło to pozytywnie na mój odbiór książki,ponieważ lubię czytać o tym,z czym się jeszcze nie spotkałam.

Głównym tematem powieści jest,a jakżeby inaczej,wątek miłosny Gabrielle i Lucana. Momentalnie wyczuło się chemię między dwojgiem bohaterów i zakończenie tak naprawdę stało się...

Cezar Kolcz | 2015-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

Dobry początek serii. Książka ciekawa, lecz pod wieloma względami przewidywalna. Pomysł na pochodzenie wampirów - inny niż w czytanych przeze mnie sagach. Niestety powtarzający się motyw na porwanie zaczyna mnie dobijać w tego typu książkach. Opisy scen - bardzo obrazowe. Czy polecam ? Tak. Jeżeli ktoś czytał serię "Miłość na kołku" i spodobała mu się na pewno będzie to wspaniała pozycja do poznania.

młoda_pisarka | 2014-03-07
Przeczytana: 10 maja 2013

Przyjemna lektura! Bardzo wciągająca! Nareszcie ujęcie wampirów w nieco innej odsłonie. Co więcej w odsłonie o niebo lepszej niż ta wszystkim znana. Nie sądziłam, że ta książka okaże się tak miłym zaskoczeniem. Jeszcze żadna lektura tak pozytywnie mnie nie "rozczarowała". Byłam przygotowana na totalne dno! A tu proszę.
Polecam!

wiolagg66 | 2014-04-25

Świetna książka. Sam początek się nieźle zapowiada, a dalej... wspaniała ;p
I te niektóre pikantne momenty :D

lenuszka | 2015-04-06
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Jedna z gorszych książek o wampirach jaką kiedykolwiek czytałam. Całe szczęście, że książka jest w miarę krótka, bo inaczej nie byłabym w stanie doczytać jej do końca. Nie polecam.

sygin | 2013-11-30
Na półkach: Przeczytane, Fantasy i SF, 2013
Przeczytana: 2013 rok

Podobno romans fantastyczny nie jest tylko specyficznym tworem powstałym z myślą o nastolatkach, ale może być także interesującą formą dla dorosłych czytelników. By to sprawdzić sięgnęłam po „Pocałunek o północy” autorstwa Lary Adrian - jest to pierwsza część wielotomowego już cyklu. Miało nie być ckliwie i banalnie, za to mrocznie, erotycznie i drapieżnie. Niestety nie jest ani tak, ani tak. Po kolei jednak.

Główna bohaterka nie jest nastolatką lecz dorosłą, świadomą, dwudziestokilkuletnią kobietą. Dlatego też, gdy spotyka na swej drodze Lucana – wojującego wampira, relacja jaka ich łączy ma przede wszystkim charakter erotyczny. Niby wszystko ok. Tego właśnie powinniśmy się spodziewać, tylko jakoś nikt nie uprzedzał, że choć Gabrielle nie jest nastolatką to intelektualnie zupełnie się od niej nie różni, a erotyczna relacja z Lucanem jest tak naprawdę ich jedyną relacją, no może z wyjątkiem ich obopólnego uwielbienia dla krwi, co jest perwersyjne i odstręczające. Taki jest...