Nieostatnie pożegnanie - Przyjaźń silniejsza niż śmierć

Okładka książki Nieostatnie pożegnanie - Przyjaźń silniejsza niż śmierć Soymel
Okładka książki Nieostatnie pożegnanie - Przyjaźń silniejsza niż śmierć
Soymel Wydawnictwo: s0ymel Seria: Nieostatnie pożegnanie fantasy, science fiction
Nieostatnie pożegnanie
s0ymel
2022-08-09
2022-08-09
komedia książka komediowa zabawna ksiażka książka o przyjaźni książki dla kobiet książka dla kobiet

Książkę określam jako całkiem dobrą. Z jednej strony, miała sporo dobrych i zabawnych momentów. Z drugiej, dużo spraw było takich jakby naciąganych, nie pasujących mi do tej książki. Być może to wina jakichś moich oczekiwań przed jej przeczytaniem. Spodziewałam się trochę innej lektury. Zdecydowanie nie zawiodło mnie zakończenie, które w pozytywny sposób nawiązuje do kolejnej części, którą mam zamiar niedługo również przeczytać.

Z czystym sumieniem daje 10 gwiazdek, i mogę powiedzieć iż Autorka jest naszą Polską Stephenie Mayer. Jednak Stephenie potrafiła nas nakarmić solidną dawką cringu, a postacie kobiece nie miały życia 'przed facetem'. Były ogólnie bez wyrazu , a w serii Nieostatnie Pożegnanie mężczyzna jest tylko dodatkiem (co nie znaczy że nie ma tutaj romansu który wyrzuci nas z butów) , do tego postacie są niesamowicie realnie wykreowane i czytając książkę jest silne uczucie należenia do tego uniwersum (od pierwszych stron).

Wracając do Autorki, mimo iż jest to jej debiutancka seria, napisana jest bardzo przyjemnie. Humor w niej przedstawiony niesamowicie do mnie trafia , jednak to nie znaczy że to jest takie 'fifa rafa' . Dosyć szybko pochłonęłam tą książkę mimo kaszojada u boku. Ktoś trzeci patrząc na mnie mógł sobie pomyśleć 'no chora baba' przez to że raz łzy płynęły strumieniami po to by wybuchnąć gromkim śmiechem.

W książce można znaleźć wszystko , od fantasy po romans oraz kryminał. Mimo wątku romantycznego książka o wiele bardziej jest o przyjaźni między dwójką dorosłych kobiet. Mimo iż jestem raczej fanką książek fantasy osadzonych trochę w innych epokach niż nasza, to naprawdę książki bardzo mi się podobały i nie mogę doczekać się trzeciej części. Mam nadzieję że będzie nas czekać ekranizacja , inaczej będę czuła niedosyt tego uniwersum oczywiście w dobrym tego stwierdzenia znaczeniu. Nasza Pisara Kierowniczka wykonała kawał dobrej roboty. Twoje książki wciągają jak narkotyk.

​Książka opowiada o historii dwóch przyjaciółek. Dosłownie w jednej chwili ich życie wywraca się do góry nogami. W rezultacie Oliwia traci najbliższą przyjaciółkę i zostaje zupełnie sama. Wszystko wygląda beznadziejne do momentu, aż duch bliskiej osoby powraca. Obydwie przyjaciółki starają się odkryć prawdziwą przyczynę śmierci Marleny. Czy uda im się rozwikłać tę zawiłą zagadkę?
​Książka jest totalnie nietuzinkowa! Dostałam ją jako prezent urodzinowy i do momentu otwarcia paczki nie wiedziałam, że taka pozycja w ogóle istnieje. Poczucie humoru autorki jest świetne i bardzo zaraźliwe. Momentami śmiałam się na głos, bo dialogi były absolutnie rozbrajające i dokładnie trafiały w mój gust „śmieszności” (@s0ymel dziękuję za to!). Książkę przeczytałam bardzo szybko i ucieszyłam się, że ma kolejną część, a jeszcze następna jest w trakcie tworzenia. Moim zdaniem to świetny debiut autorki i mam nadzieję, że spod jej ręki powstanie jeszcze wiele ciekawych pozycji. Duży plus należy się za estetykę książki, kolory okładki są przepiękne. A minusy? Chyba największą i jedyną według mnie wadą jest cena (akurat za drugą część w promocji z przesyłka zapłaciłam prawie 70 zł, więc sporo),ale z tego co zrozumiałam to wynika ona z wydania samodzielnego, a nie za pośrednictwem wydawnictwa.
Bardzo polecam tę książkę!

Naprawdę nie rozumiem fenomenu tej książki i jej wybitnie zawyżonej oceny. olejna pozycja, ktróra pokazuje że każdemu influencerowi wydaje się,że może pisać książki.
Napisana jest w sposób infantylny i zniechęcający. Jakby autorka wypisała wszystkie grypsy osiedlowe, docinki i heheszki jakie zna i próbowała do nich dopisać historie i sytuacje. Żeby to było chociaż śmieszne to można by było uznać tę książkę za komedię... No ale nie jest.
Do tego mieszanie narracji, które ma czytelnika wciągnąć i wzbudzić ciekawość a jest jedynie nieprzyjemnym przerywnikiem.
Wątki zaczynają się, zajmuą strony i kończą bez sensu czy rozwiązania.
A główna bohaterka jest nijaka. Ani się z nią utożsamiać ani jej nie lubić... jest bo jest, ciągnie ten wózek ale czuć, że za karę.

Na początku ciężko było mi się wkręcić w tę książkę. Generalnie lekka książka do przeczytania tak sobie o dla "odmóżdżenia" :)

Bardzo fajna i ciekawa historia. Uwielbiam poczucie humoru a zarazem emocje które serwuje nam Melka. Czyta się tak przyjemnie, że nawet nie wiesz, że to już ostatnia strona.

Książka tak wciągająca, że przeczytałam ją w mgnieniu oka. Aż byłam rozczarowana, że to już, że to koniec. Dawno nie czytałam tak doskonale napisanej fabuły. Wszystko ładnie się przeplata, można się pośmiać, uronić łzę, ale też skłania do przemyśleń. Każdemu ją polecam i gratuluję tak wielkiego talentu do pisania :) z niecierpliwością czekałam na drugą część, bo ta historia uzależnia :)

Pochłonęłam książkę w 2 dni, jest bardzo ciekawa i ma wiele zwrotów akcji co jeszcze bardziej napędzało mnie do szybszego poznania dalszych losów , czyta się bardzo przyjemnie , jest wiele śmiesznych wątków , koniec był taki , ze zamówiłam druga cześć :D
plus piękna okładka :D

plus piękna okładka :D

Bardzo przyjemna, pełna humoru książka, mega sympatyczne bohaterki. Widać, że to debiut, ale pomimo drobnych niedociągnięć świetnie się bawiłam! Życzę autorce jak najlepiej i chętnie sięgnę po kolejne jej powieści. ;⁠)

Bawiłam się super - ciekawa, zaskakująca, zabawna. Na tyle dobrze, że kupiłam drugą część

• Komedia
  • Obyczajowe