Tematy śmiertelnie niebezpieczne

3DOM
2022-01-01
2022-01-01
Tematy śmiertelnie niebezpieczne dr Dariusz Ratajczak

Jeśli chodzi o treść to mamy tu mniej niebezpiecznych tematów no chyba jak ktoś dostaje gęsiej skórki na słowo żyd to tak. Są i poważne tematy ale i lżejsze miał autor przyjemne pióro. Szkoda że zginął śmiercią tzw"samobójczą" wcześniej przez lata zaszczuty przez poliniackich aparatczyków. Szkoda tym bardziej że autor literacko rozwijał się a strata to przeogromna.

Ostatnia część kontrowersyjnej trylogii, wydana tuż po tajemniczej śmierci autora . 100 % niepoprawności politycznej . Minusem dla mnie jest zastosowanie słabego kleju.

Jest to książka , która powstała po śmierci autora. Nie dane mu było dożyć. Tytuł wymyślono, aby nawiązać do poprzednich dwóch książek.
Z trzech książek , które wznowiło wydawnictwo 3DOM tę oceniam nieco lepiej niż pierwsze w cyklu "Tematy niebiezpieczne".
Część felietonów zdecydowanie ciekawa, a część taka sobie, a więc nie jest to równo napisana książka.
To co mnie nieco zdziwiło na początku książki, to we wstępie właściciela marki 3DOM cytat Iana Stuarta Donaldsona. Bez wyjaśnienia "kto zacz". Nie każdy musi wiedzieć. A że muzycznie (bo nie ideowo) jestem fanem jego wczesnych dokonań (nie tylko tych punkowych z pierwszej płyty, ale też tych pierwszych po nowym otwarciu Skrewdrivera),temat jego poglądów i przekazu jest mi dobrze znany. I tu niestety jestem nieco zdziwiony po co dolano oliwy do ognia (dając argumenty do krytyki stronie przeciwnej). Nie łączyłbym twórczości ŚP. Ratajczaka z ludźmi z kręgu Blood & Honor, bo to jednak środowisko neonazistowskie i otwarcie rasistowskie. Cóż z tego, że głoszące walkę z komunizmem (Rock Against Communism). Wszakże obie ideologie (nazizm i komunizm) są skrajnie lewackie (walka z klasą zastąpiona walką z rasą, obie wyznające kolektywizm). Nie dane mi było znać ŚP. Ratajczaka, ale stawiałbym że mógłby się poczuć niezręcznie w takim towarzystwie.

To co mnie nieco...

Dodaj cytat z książki Tematy śmiertelnie niebezpieczne