Krucha miłość

Nina Bylicka-Karczewska Wydawnictwo: Replika literatura obyczajowa, romans
Replika
2022-10-04
2022-10-04

Książka jest kontynuacją historii miłosnej, realistyczne opisy, przeczytałam w 2 wieczory. Mocne obrazy, skomplikowanej relacji, każdy odnajdzie tu coś dla siebie. Zabarwiona wątkami erotycznymi w wyważonym stylu. Warto przeczytać.

Książka którą się czyta na jednym oddechu , trudna historia miłości , poruszającą również problemy wychowawcze i relacje rodzinne. Bardzo fajny język autorki. Polecam

Druga część powieści "Papierowa miłość", w której bohaterowie Anka i Piotr próbują na nowo zbudować wspólne życie. Niestety ciągle mają pod górkę. Żona Piotra - Magda, choć nigdy go nie kochała, nagle budzi się jako pies ogrodnika i utrudnia rozstanie, wykorzystując do tego celu córkę Klarę. Syn Anki i Piotra Robert z trudem akceptuje sytuację, w której okazuje się, że ma podwójnych rodziców - tych z adopcji i tych "prawdziwych".
Autorka w swej powieści podjęła trudne tematy: porzucenie dziecka po urodzeniu i jego skutki, skomplikowane relacje w patchworkowej rodzinie, oskarżenie o molestowanie czy skutki wychowania przez rodziców nadmiernie kontrolujących. Ja osobiście bardzo lubię tego typu książki. Jestem pod wrażeniem.
Serdecznie polecam.

"Krucha miłość" to kontynuacja losów Piotra i Anki.
Pierwsza część była debiutem autorki i to w najlepszym wydaniu.
Czy kontynuacja udźwignie sukces?

Po piętnastu latach przypadkowe spotkanie Anki i Piotra było dla nich ogromnym zaskoczeniem.
Ona widziała w Piotrze szansę na ułożenie relacji z synem, a on musiał dokonać trudnych wyborów.
Ich syn Robert rozdarty pomiędzy biologicznymi rodzicami, a tymi, którzy go adoptowali szuka własnej tożsamości.
Anka z Piotrem próbują stworzyć patchworkową rodzinę . Na ich drodze staje wiele wątpliwości, obaw, niedopowiedzeń, a problemy rodzinne oraz te między nimi nie ułatwiają tego związku.
Czy miłość sprzed wielu lat pokona wrogów i będzie razem?
Co skrywa Robert?
Czy traumy minionych lat zostaną zapomniane?

Autorka stworzyła mocną powieść. Głowni bohaterowie wyraziści, realni, świetnie wykreowani.
To nie tylko uczucie dwojga ludzi, które zostało zabite przez rodzinę. To nie tylko cierpienie psychiczne młodych ludzi. To obraz tego jak słowa i czyny mogą niszczyć. Jak łatwo jest ocenić kogoś przez papierek. Wystawić etykietkę, skreślić. Zabić radość życia i chęć aby je poznawać.
Decyzje kiedyś podjęte po latach zbiorą żniwo.
Autorka porusza bardzo trudny temat pedofilii oraz traum, które mogą zniszczyć psychicznie.
Wachlarz emocjonalny jaki dostałam w tej książce był na najwyższym poziomie. Tu było wszystko. Miłość, rozpacz, ból, nienawiść.
Mam nadzieję, że chociaż troszkę zachęciłam Was do sięgnięcia po nią. Jeśli tak jest to koniecznie zacznijcie od "Papierowej miłości".

"Krucha miłość" to kontynuacja losów Piotra i Anki.
Pierwsza część była debiutem autorki i to w najlepszym wydaniu.
Czy kontynuacja udźwignie sukces?

Ich syn Robert rozdarty...

W relacjach, które pisze Nina, nic nie jest jednoznaczne i nawet zwycięstwa, przynoszą po czasie gorzki smak…
I to jest świetne, bo życiowe.
Piotr i Anka nie są jakimiś czekoladowymi ludzikami, żyjącymi jedynie na kartach powieści, a pełnokrwistymi postaciami z wachlarzem problemów i bagażu, które bezustannie dają o sobie znać.

Walka o Miłość jest tutaj otwartą wojną :)

Polecam

I to jest świetne, bo życiowe.

Walka o Miłość jest tutaj otwartą wojną :)...

„W walce o prawdę i miłość.”

Z ogromną przyjemnością i ciekawością ponownie wkroczyłam w trudny świat dobrze nam znanych bohaterów z powieści „Papierowa miłość”. Ania i Piotr jako młodzi ludzie zostali rozdzieleni w wyniku uknutej intrygi. Dokonali pewnych wyborów, teraz po piętnastu latach niespodziewanie spotykają się ponownie. Czy mają szansę stworzyć prawdziwą, kochającą się rodzinę?

Życie czasami bywa bardzo okrutne i mało przewidywalne. Oprócz miłości, naszych bohaterów łączy syn, którego Anka oddała, na wychowanie swojemu bratu. Chłopak zupełnie nie zna swoich biologicznych rodziców, sam zmaga się z emocjami które go przytłaczają. Jakby tego było mało zostaje oskarżony przez córkę Piotra o okropne, złe czyny.

Nasi bohaterowie kroczą wyboistą, krętą, wymagającą ścieżką życia. Muszą się mierzyć z wieloma przeciwnościami, trudne patchworkowe, życie rodzinne. Alkoholizm, przemoc w rodzinie, gwałt. Wymagający egzamin z macierzyństwa, wątpliwości, niezaleczone rany.

Bardzo życiowa, trudna, mądra, przejmująca opowieść! Powieść zmusza do refleksji i niesie iskierkę nadziei. Serdecznie polecam całą serię.

„W walce o prawdę i miłość.”

To nie jest tak, że prawdziwa miłość jest wtedy, kiedy spotka się kogoś w określonym czasie i miejscu. Czasami musi upłynąć trochę czasu, trzeba zdobyć nieco doświadczenia i dać sobie drugą szansę. I wtedy to jest coś wartościowego.
W blurbie na okładce książki napisałam: Jedni wchodzą w dorosłość zbyt szybko, a inni zdecydowanie za późno. Ta książka to wzruszający przewodnik po ludzkiej psychice. To obraz ludzi żyjących z piętnem przeszłości i z traumami, które nie pozwalają realnie patrzeć na świat. Ale to również obraz pięknych uczuć.
I tak właściwie niczego już nie musiałabym dodawać.
Ta książka to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale przyznam się, że głęboko mnie dotknęła.
Autorka porusza w swojej powieści wątki trudnych, czasami patologicznych i toksycznych relacji między rodzicem a dzieckiem, a także trudne relacje między małżonkami. Tu mam na myśli głównie rodziców Piotra, władczego ojca i zbyt uległą matkę, która tą swoją uległością wobec męża krzywdziła nie tylko syna.
Spoglądając na okładkę można oczekiwać ciepłego, lekkiego romansu w stylu komedii romantycznych. Ale to jest bardzo złudne, bo chociaż romans jest, nawet można powiedzieć, że ciepły i lekki, to jednak fabuła wcale taka nie jest.
Przyznam szczerze, że dla mnie to była dość trudna pod względem emocjonalnym lektura, historia naszpikowana dramatyzmem kilku osób i to zarówno dorosłych jak i dzieci.
Autorka przedstawia różne sceny lub raczej wątki z punktu widzenia kilku osób. I tak na przykład zwykła rodzinna uroczystość pokazana została oczami dziecka i dorosłego.
To samo dotyczy emocji odebranych przez różne osoby w wieloraki sposób i słowa często wypowiedziane w emocjach dla pewnych osób mają niejednolity odbiór, jednym pozwalają na wyrzucenie z siebie czegoś co drażni, irytuje a innych rani.
To książka o miłości, ale takiej nieco zaniedbanej, miłości, która stchórzyła w obliczu pierwszych niepowodzeń. Ale to również opowieść dziecka o samotności w obliczu różnych rodzinnych zawirowań.
Rozdziały w książce zostały przeplatane przeszłością i teraźniejszością z uwzględnieniem różnych postaci.
Ciekawie przedstawione osobowości bohaterów przyciągają do fabuły. Nie wiem jak inni, ale ja bardziej pozytywnie odebrałam postacie męskie niż żeńskie. Jedyną kobietą, którą polubiłam jest młoda osoba – Julka. Dziewczyna niosąca na swoich barkach koszmar rodziny patologicznej, a jednak bardzo trzeźwo, inteligentnie i racjonalnie odbierająca rzeczywistość i nie pozwalająca na to, żeby zostać wciągniętą w wir patologii w jakim funkcjonują jej rodzice.
Myślę, że ta książka poruszy wiele osób. Problemy w niej przedstawione i sytuacje w których znaleźli się bohaterowie niejednej osobie spędzą sen z oczu i nie pozwolą zapomnieć o tym, o czym przeczytali.
To książka o miłości, ale również o dramatach jakie przeżywają dzieci nie tylko w rodzinach uważanych za patologiczne. W tak zwanych normalnych domach też często dzieci bardzo cierpią z powodu nadopiekuńczości czy zbyt wygórowanych oczekiwań rodziców. A może zamiast wymagać poświęcić więcej czasu na zabawę, na głupoty, na szaleństwa, na spontaniczność.
Jestem przekonana, że niejednej osobie w trakcie czytania zakręci się łezka. Niby wiemy, że gdzieś obok nas są rodziny patchworkowe, w których rodzice borykają się z różnymi problemami, głównie natury psychologicznej, ale… no właśnie wiemy, ale nie jesteśmy w stanie zareagować odpowiednio, bo przecież nie mój problem, nie powinnam „wchodzić” w czyjeś życie.
Ta książka to kopalnie ludzkich dramatów, ale nic nie jest takie, żeby nie można temu zaradzić.
Polecam tę książkę zarówno paniom jak i panom, myślę, że fabuła usatysfakcjonuje każdego,

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Krucha miłość
Autor: Nina Bylicka - Karczewska
Wydawnictwo: Replika

Ogromnie dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

„Krucha miłość” to kontynuacja „Papierowej miłości”. Nie miałam przyjemności przeczytać pierwszego tomu, lecz na pewno nadrobię, ponieważ ta historia bardzo przypadła mi do gustu.

Kochani to nie jest jakiś tam sobie letni romans to historia o życiu.
Dalsze losy Anny i Piotra. Po piętnastu latach się odnaleźli i zaczynają życie na nowo.
Nie jest łatwo, bo jak wiemy życie nie zawsze jest kolorowe i problemy się kłębią. Pojawiają się też wątpliwości i wspomnienia sprzed lat. Teraz, kiedy mają Roberta i Klarę muszą pokazać, że potrafią być dobrymi rodzicami.

Jak patrzyłam na okładkę książki myślałam, że dostanę przyjemną lekturę o miłości. A tu zaskoczenie i otrzymałam bardzo dobrą książkę o problemach, z jakimi zmagają się ludzie. Jak trzeba sobie radzić w związku i czasami poświęcić się dla drugiej osoby. Czytając czułam ból i emocje, jakie przeżywali bohaterowie. Autorka potrafi mocno pisać o emocjach. Muszę powiedzieć, że do ostatniej chwili zastanawiałam się jak ta historia się zakończy, bo nie mogłam przewidzieć co autorka wykombinuje w kolejnym rozdziale.

Serdecznie polecam wam tej tytuł. Jeśli lubicie dobre i mocne książki o życiu, gdzie poruszane są problemy alkoholizmu, czy też gwałtu to w tej książce to znajdziecie.

@bylicka_nina
@wydawnictworeplika

#recenzja #kruchamilosc #wydawnictworeplika #czytamlegalnie #zaczytanamama86 #życie #trudnesprawy #wychowanie #kochamksiazki #emocje #ból #Anna #Piotr

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Krucha miłość
Autor: Nina Bylicka - Karczewska
Wydawnictwo: Replika

Ogromnie dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

Kochani to nie jest jakiś tam sobie letni...

Lato odeszło już w zapomnienie, a dni bezlitośnie się skracają. Czy istnieje bardziej idealny czas na zaczytanie się? Jest to oczywiście pytanie retoryczne, a w związku z t mam dla Was kolejną, ciekawą propozycję.

,,Krucha miłość " to warta uwagi pozycja, która porusza problematykę współczesnego świata. Okładka sugeruje nam letni i zwiewny romans - nic bardziej mylnego! Nie należy oceniać książki po okładce- tu twierdzenie te sprawdza się w stu procentach. Ania i Piotr po piętnastu latach próbują ,,połatać" swe serca. Łączy ich oprócz przeszłości syn, który był wychowywany przez brata mej imienniczki. Można się domyślić, iż relacje dziecka z rodzicami biologicznymi nie są najłatwiejsze. Próbują oni jednak stworzyć patchworkową rodzinę wraz z Klarą, którą do niedawna Piotr uważał za swą córkę. Prawda okazała się jednak inna. Niezwykle trudna pozycja o wielkogabarytowych problemach. Podobno jest to kontynuacja książki ,,Papierowa miłość ". Nieznajomość poprzedniej części ani troszkę mi nie przeszkadzała. ,,Krucha miłość" wyróżnia się znacznie na tle innych książek. Rynek zalany jest kolorowymi, wyidealizowanym i historiami. Tu można odnaleźć normalność, a przy okazji... również nadzieję. Nadzieję, która potrafi przywrócić chęć do życia i wolę walki o szczęście.

Zachęcam do lektury. Jest to coś innego. Przyznam, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona fabułą i poruszoną tu trudną tematyką. Z chęcią sięgnę po część pierwszą.

Jeżeli sądzicie, że to romans to się mylicie. Jest to powieść wartościowa, pełna miłości, która bardzo dużo wymagana uwagi i poświęcenia.

W tej części poznamy dalsze losy Ani i Piotra, którzy po piętnastu latach znaleźli drogę do siebie, chociaż trochę krętą i wyboistą.
Popełnili oni w swoim życiu wiele błędów, ich relacje nie są idealne i próbują oni stworzyć coś nowego, idealnego, ale jak tego dokonać skoro rysy są bardzo głębokie i bolą? Nie są oni sami bo mają Roberta i Klarę i to dla których muszą być przykładem i stworzyć normalny dom.

Nic nie jest proste w tej powieści a słowo miłość jest tak bardzo wyczekiwana przez jej bohaterów. Wymaga ona wiele cierpliwości i poświęceń chociaż momentami przynosi ona niewobrażalny ból.

Autorka porusza trudne tematy jak; gwałt czy alkoholizm z którymi się jest ciężko oswoić i zaakceptować. Trzeba walki i uporu aby przetrwać najgorsze i dojść do szczęśliwego zakończenia.

Piękna a zarazem trudna historia którą przeczytałam z wielką przyjemnością, chociaż momentami miałam żal, że los potrafi być tak okrutny i pokrzyżować plany. Ale to tylko historia której raczej nikt by nie chciał przeżyć.

Polecam !!!

• Od Wydawnictw/Autorów
  • Pożyczona od znajomych
  • Przeczytane 2022
  • Top lista
  • Biblioteka
  • Z autografem
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Krucha miłość