Nie bój się

Okładka książki Nie bój się Lisa Gardner
Okładka książki Nie bój się
Lisa Gardner Wydawnictwo: Albatros Cykl: Detektyw D.D. Warren (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Detektyw D.D. Warren (tom 7)
Fear Nothing
Albatros
2022-08-24
2015-06-17
Radosław Madejski
morderca seryjny morderca policja policjantka skóra dewiacja detektyw policji ból śledztwo psychiatra morderstwo brutalność makabra

Kolejne spotkanie z detektyw D.D. Warren można uznać za udane. Ciekawa historia aczkolwiek smutna. W końcu pani detektyw przestała działać mi na nerwy😊

„Nie bój się” się to 7 odsłona serii o detektyw D.D.Warren. Tym razem nasza bohaterka zostaje zaatakowana na miejscu zbrodni przez seryjnego mordercę,przez co przez wiele tygodni musi zmagać się z niewyobrażalnym bólem. W jego przezwyciężeniu pomaga jej psychiatra Adeline, która z kolei cierpi na przypadłość nieodczuwania bólu. Okazuje się,że wstrząsające zbrodnie są dziełem naśladowcy ojca lekarki, który znęcał się, a następnie zabijał i skórował swoje ofiary. Na domiar tego- kolekcjonował kawałki skór jak trofea. Adeline i jej starsza siostra Shana wychowując się w takim domu były skazane na podobne życie. Jednak po śmierci rodziców zostały umieszczane w rodzinach zastępczych, a jedynie młodsza z sióstr otrzymała szansę na lepsze życie,wykształcenie i szanowaną pracę. Shana niestety odsiaduje wyrok dożywocia za morderstwa.
Poszukiwanie mordercy przez D.D.Warren szybko łączy śledztwo z rodziną lekarki. Czy Shana zza murów więzienia kieruje bezwzględnym mordercą? Czy Adeline także może mieć z tym coś wspólnego? Oczywiście autorka trzyma czytelnika do samego końca - zakończenie zaskakuje,wzrusza,zmusza do refleksji. Na ile nasze korzenie,genetyczne uwarunkowania wpływają na całe życie? Czy da się odwrócić to,co wydaje się nam przeznaczone? Super lektura!

Dwie siostry ,bardzo trudne dzieciństwo .PSYCHOPATYCZNY

Bardzo dobrze mi się czytało tą książkę
Zakończenie mnie zaskoczyło
Podoba mi się ta seria ,biorę się za następną część
P O L E C A M

Seria wciąż trzyma poziom, niemniej jednak ta książka podoba mi się najmniej z całej seri, i po raz pierwszy dość wcześnie przewidziałam zakończenie....

Miałam chwilkę przerwy w czytaniu serii o D.D. Warren ponieważ wypożyczam ją z biblioteki, a niezawsze mogę płynnie dostać kolejne tomy. Nareszcie się udało i jak zwykle jestem zadowolona. To są dla mnie książki dobre na wszystko. Tym razem czytałam chorując i wciągnęłam się na tyle, że udało mi się na ile to możliwe, zapominać o złym samopoczuciu.
Akcja ciekawa, nieprzewidywalna. Bardzo interesujący temat nieodczuwania bólu. Jak zawsze uwielbiam tematy, które Lisa Gardner porusza w swoich książkach.

Akcja ciekawa,...

Swietna powiesc o przygodach bostonskiej detektyw D.D.Warren.Czyta sie wysmienicie!

To już siódme spotkanie z przebojową detektyw D.D. Warren.
W Bostonie grasuje seryjny morderca, zostawiający na miejscu zbrodni różę i butelkę szampana. Gdy D.D. udaje się na miejsce jednego z przestępstw, ktoś zrzuca ją ze schodów, w wyniku czego traci pamięć i doznaje bolesnego urazu ramienia. Najprawdopodobniej właśnie wtedy, jako jedyna widziała twarz mordercy. Detektyw zaczyna uczęszczać na terapię, która ma pomóc poradzić sobie z bólem i odzyskać wspomnienia.
Czy Różany Zabójca uderzy ponownie? Czy zagrożone jest życie D.D.?
Nie była to najlepsza książka tej serii, co nie przeszkodzi mi sięgnąć po kolejną część.

Wysłuchałam świetnie zinterpretowanego przez lektorów audiobooka.

To już siódme spotkanie z przebojową detektyw D.D. Warren.

Detektyw D.D.Warren musi znaleźć mordercę, którego media nazwały "Różanym Zabójcą". Śledztwo doprowadza detektywów na ślad seryjnego zabójcy sprzed 40 lat, który wprawdzie już dawno nie żyje ale stał się niewątpliwie inspiracją "Różanego Zabójcy". Niezwykły thriller, który zabiera czytelnika w podróż po mrocznych zakamarkach ludzkiej natury. Polecam!

Kolejna, świetna książka z serii z D.D. Waren. Polecam :)

Kolejna, świetna książka z serii z D.D. Waren. Polecam :)

Jak już wezmę się za książki @lisagardnerbks to nie mogę skończyć i robię maraton 🤣
Autorka kolejny raz udowadnia czym jest dobry thriller kryminalny.

Kolejna sprawa do rozwiązania. Tym razem jest tak brutalna, że detektyw D.D. Warren musi wrócić na miejsce zabójstwa, by przeżyć to jeszcze raz. No i gdy zjawia się w mieszkaniu zamordowanej i obdartej ze skóry młodej kobiety, zostaje zaatakowana i poważnie kontuzjowana.

Tymczasem Różany Zabójca (nazwany tak przez prasę),morduje kolejny raz i w ten sam sposób obdziera młodą kobietę ze skóry.

Mimo oddalenia od sprawy, detektyw Warren prowadzi własne śledztwo. Tym bardziej się angażuje, gdy morderca włamuje się do jej domu i zostawia rekwizyty, sugerujące, że ona będzie następna.

Autorka kolejny raz udowadnia czym jest dobry thriller kryminalny.

• Audiobooki
  • Lisa Gardner

Dodaj cytat z książki Nie bój się