Nie bój się

Wydawnictwo: Sonia Draga
Fear Nothing
Radosław Madejski
Ag2S

Detektyw D.D. Warren musi zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem i stawić czoło seryjnemu zabójcy, który terroryzuje mieszkańców Bostonu. D.D. zostaje wezwana na miejsce morderstwa, którego ofiarą padła młoda atrakcyjna kobieta. Sprawca zostawił przy ciele czerwoną różę i szampana. D.D. podczas kolejnych oględzin domu denatki zostaje zepchnięta ze schodów, wskutek czego donosi poważne obrażenia...

D.D. zostaje wezwana na miejsce morderstwa, którego ofiarą padła młoda atrakcyjna kobieta. Sprawca zostawił przy ciele czerwoną różę i szampana. D.D. podczas kolejnych oględzin domu denatki zostaje zepchnięta ze schodów, wskutek czego donosi poważne obrażenia ręki i traci pamięć.
Sześć tygodni później dochodzi do kolejnego morderstwa, dokonanego według identycznego scenariusza.
D.D, która prawdopodobnie jako jedyna mogłaby rozpoznać zabójcę, wciąż nie potrafi sobie przypomnieć żadnego szczegółu z feralnej nocy.
Chociaż nie jest jeszcze zdolna wrócić do pracy, angażuje się w śledztwo. Jak się okazuje, psychopata poluje nie tylko na samotne kobiety, ale również na panią detektyw.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Patryk Świrski | 2019-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2019

D.D.Warren znów w akcji! Adeline dzięki rzadkiej chorobie genetycznej nie odczuwa bólu od urodzenia, zaś jej siostra Shana jest młodocianą morderczynią odsiadującą wyrok dożywocia. Giną dwie piękne kobiety i... staruszka. Co je łączy, dlaczego morderca pobiera coś cennego od każdej z nich? Autorka nie zawodzi i tym razem - umiejętnie plecie wątek nie odchodząc zbyt daleko od meritum.

Wiktoria C | 2019-08-08
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 03 lipca 2019

Bardzo dobra, ciekawi bohaterowie, wielowątkowa fabuła. Fani Lisy Gardner będą zadowoleni, fani dobrego thrillera również.

Anna Janiszewska | 2019-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2019

Bardzo dobra książka, napisana z 3 punktów widzenia, detektyw, psycholog oraz sprawcy - zarazem nie zdradzając tożsamości tego ostatniego.

Marlena | 2019-06-17

Kolejna świetna książka w wykonaniu Pani Gardner. Chylę czoła za pomysły i realizację.

Zawrotne tempo i jak zwykle mocny finał.

anisoptera | 2019-03-17
Przeczytana: 17 marca 2019

Nie dotarłam do końca i jestem bardzo zawiedziona :( Autorce tak genijalnych kryminałów chyba kończą się pomysły, skoro napisała coś tak idiotycznego. Zero akcj, nuda, a bohaterowie skrajnie pokręceni. Szkoda czasu 👎

Beata | 2018-11-03
Na półkach: Przeczytane, Wysłuchane
Przeczytana: 01 listopada 2018

taka se. To najsłabsza część tego cyklu. Dłużyła mi się niemiłosiernie. Autorka przekombinowała.

Sylwia | 2018-10-22

Po przeczytaniu można rozpocząć dyskusję o wpływie genów i wychowania na nasze decyzje. Polecam serdecznie kolejną dobrą książkę autorki

martuska | 2018-10-11

81/2018

Emilia Mówińska | 2018-09-28
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 28 września 2018

Historia dwóch sióstr o skomplikowanej relacji rodzinnej. Pierwsza "odziedziczyła" po ojcu zamiłowanie do agresji: satysfakcję i spełnienie osiąga podczas zadawania innym fizycznego cierpienia. Druga choruje na niezwykle rzadką przypadłość - nie odczuwa bólu. Mieszanka wybuchowa, powiecie? Jednak jak zawsze u Lisy Gardner, nic nie jest tak proste, jak wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka.

Historia niezła, jak zawsze u tej autorki. Ale tym razem bywałam rozkojarzona podczas czytania... Nie wiem czemu - na treści skupiałam się trochę mniej, niż zwykle. Może to zmęczenie materiału? Bo jak długo moża czytać ksiażki na stałym, tak samo wysokim poziomie :P Polecam mimo wszystko.

deltakom | 2018-07-16
Na półkach: Przeczytane, Nie polecam
Przeczytana: 16 lipca 2018

Po ostatnio przeczytanej książce pani Gardner zarzekałem się , że prozę tej autorki będę omijał szerokim łukiem . No i nie udało się ; dostałem "Nie bój się" w prezencie . Sam pomysł na kryminał oceniłbym jako ciekawy i posiadający dość duży potencjał , ale pani Lisa zrobiła wszystko , żeby go sknocić . Napisała kolejną książkę o niezbyt rozgarniętej policjantce , w której nie szczędzi nam psychologii rodem z pisemek dla nastolatek , gdzie główna postać jest tak nieprawdopodobna jak skrzyżowanie krowy z żółwiem . A jednak u pani Gardner narodziny cielęcia w kasku są możliwe ! Bzdet za bzdetem popychany kalumnią .
Gen zła to absolutna bzdura , ale nie koniecznie dla pani Gardner . Choroba polegająca na nieodczuwaniu bólu i psychopatyczny ojciec-morderca - normalka . Amnezja pourazowa to normalka . Rozumiem , że wyobraźnia autora nie zna ograniczeń , ale kiedy autor jest ograniczony ...?
To pytanie pozostawię bez odpowiedzi .
Mógłbym jeszcze napisać jakieś 1000 linijek wytykając...