Piękność

Znak
2022-08-16
2022-08-16
Grzegorz Nowak

Źle skrojone postacie jak sukienki z chińskich fabryk. Naiwność tej historii raziła mnie po oczach. Czuć dodawane na szybko wątki.

Super książka.Uwazam że książka jest bardzo mądra i realna.Wiele z nas w życiu ocenia innych po jego wyglądzie zewnętrznym. Jeśli mają tatuaże to są źli,inni mają brzydka twarz . Zawsze oceniamy że są źli a tak na prawdę nigdy nie wiemy co się kryje w tej osobie.Zawsze trzeba poznać osobę a dopiero później ja oceniać..

Spokojna, wzruszająca, lekka

Spokojna, wzruszająca, lekka

Vèronique jest przepiękną i najbardziej znaną, rozchwytywaną modelką. Pojawia się na okładkach prestiżowych i znanych magazynów. Często uczestniczy w różnych wybiegach pokazowych na całym świecie.
Niestety los sprawił, że jej życie miało zupełnie inaczej wyglądać. Nieszczęśliwe miejsce, niespodziewany atak terrorystyczny na lotnisku w Brukseli za zawsze odmieni jej życie. Traci matkę i chłopaka, a ona walczy o życie i powróceniu do normalności.
Vèronique będzie musiała zmierzyć się ze swoim nowym wyglądem i zaakceptować go.
Aby tego było mało zaprzyjaźniony lekarz oferuje kobiecie wspólny wyjazd do kraju, który w okresie wojny potrzebuje pomocy.

Czy Vèronique zgodzi się na wyjazd❓

Jak ułoży się życie kobiety❓

Co w testamencie przekaże jej matka❓

Po raz kolejny @officialdaniellesteel udawadnia nas, jak wartościową jest pisarką. Jej książki napisane są w tak realistyczny i poruszający sposób, że nieraz łza zakręci się wokół oka. Każda książka ma w sobie przepiękny i życiowy przekaz.
Życie często pisze różne scenariusze i potrafi je zmienić o stopni osiemdziesiąt stopni. Pomimo rzucanych kłód pod nogi nie powinniśmy się poddawać i iść przez życie dalej czasem, zmieniając kierunek. A może nasza nowa droga życia okaże się lepszą wersja, niż poprzednia.

Polecam i jeszcze raz polecam.
Cudowna, wartościowa i przede wszystkim piękna.

Veronique to jedna z najbardziej rozchwytywanych modelek. Branża należy do niej. Okładki gazet i nie tylko... Wielu o tym marzy. Pewnego dnia na lotnisku w Brukseli dochodzi do ataku terrorystycznego. Wówczas to Veronique traci dwie ukochane osoby. W wyniku wybuchu sama też zostaje oszpecona.

Jako osoba pracująca swoją urodą, będzie musiała zaakceptować swój nowy wygląd. W jednej chwili straciła wszystko, co było dla niej ważne. Najbliższych i karierę.

Jak sobie poradzi z nową rzeczywistością?

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

To wspaniała historia. Pokazuje, że bycie piękną wcale nie oznacza wyglądu zewnętrznego. Niestety często o tym zapominamy.

Veronique znalazła się w trudnej sytuacji. Po ataku na lotnisku, kobieta odizolowała się. Nic dziwnego. Ja pewnie też potrzebowałabym chwili, żeby poukładać sobie różne rzeczy w głowie. Nagle zmieniło się jej całe życie. Branża stwierdziła, że jej czas się skończył, a przecież dopiero co się rozkręciła. Nawet nie umiem sobie wyobrazić, co taka osoba musi czuć.

Dodatkowo ciekawym wątkiem w tej książce okazał się testament, jaki zostawiła jej matka. Dzięki niemu Veronique zaczyna odkrywać prawdę o sobie.

Nasza główna bohaterka dopiero teraz może tak naprawdę skupić się na sobie i na tym, co ją otacza. Zaczyna pomagać innym.

Ta książka to naprawdę piękna choć bolesna historia. Nie liczy się piękno zewnętrzne bo jak wiemy, ono przemija. Czasem z wiekiem, a czasem z powodu wypadku tak jak to było u Veronique. Jednak piękno, które mamy wewnątrz nie przemija jeśli odpowiednio je pielęgnujemy i nie pozwolimy by coś nas zmieniło. Warto zastanowić się nad tym morałem bo często zapominamy co tak naprawdę jest w życiu ważne.

Nieoczekiwana podróż w poszukiwaniu siebie
Veronique jest jedną z najbardziej rozchwytywanych modelek – pojawia się na okładkach prestiżowych magazynów i chodzi po wybiegach pokazów haute couture na całym świecie. Niespodziewanie tragiczny atak terrorystyczny na lotnisku w Brukseli na zawsze odmienia jej życie.
W eksplozji giną dwie osoby, które kochała najbardziej, a ona sama doznaje ciężkich obrażeń, w wyniku których zostaje oszpecona. Dziewczyna musi zmierzyć się ze swoim nowym wyglądem i przyzwyczaić do swojego odbicia w lustrze. Gdy zaszywa się w odosobnieniu, żeby dojść do siebie, przemysł modowy uznaje, że wypadła z obiegu. Veronique traci wszystko, co było dla niej ważne – najbliższe jej osoby i karierę, na którą ciężko pracowała.
Testament jej matki pozwala jej odkryć trudną prawdę o sobie. Stopniowo Veronique otwiera się na nowe możliwości i relacje. Odnajduje spokój w niesieniu pomocy innym. Musi przy tym przewartościować swoje życie i na nowo zdefiniować czym jest piękno i co tak naprawdę znaczy być piękną.

Kolejna pozycja przeczytana z pióra Danielle Steel. Mam wrażenie, że każda kolejna jej pozycja utwierdza mnie, że autorka wręcz ma talent do pisania ujmujących i urzekających historii. Coraz bardziej się przekonuję do twórczości autorki, polubiłam jej styl pisania. Tym razem padło na "Piękność", następna lektura, która niesie za sobą ważne przesłanie. Utwierdza nas, że piękno to nie wszystko, liczy się to co w środku, czyli wnętrze. Książka intryguje, zachwyca, porusza i wartościowa. Z niej płynie mądrość, którą warto sobie zakodować. Danielle to autorka, która nas czaruje swoimi historiami, wzrusza i sprawia, że po takie wartościowe książki warto sięgać.

Nieoczekiwana podróż w poszukiwaniu siebie
W eksplozji giną dwie osoby, które kochała najbardziej, a ona...

Po raz kolejny w ciągu ostatnich dni przekonałam się, że twórczość Danielle Steel jest po prostu wyjątkowa. Autorka ma dar pisania pięknych, wzruszających i wartościowych historii.

Najnowsza książka autorki zatytułowana “Piękność” opowiada historię młodziutkiej modelki Veronique, która mimo młodego wieku jest już bardzo ceniona w swojej branży. Ciągle rozchwytywana przez fotografów i projektantów dziewczyna postanawia odpocząć od pracy i w raz z mamą wybierają się na krótki urlop. Niespodziewanie na lotnisku dochodzi do ataku terrorystycznego, w którym ginie mama i chłopak Veronique. Ona sama zostaje w ciężkim stanie przewieziona do szpitala wojskowego, gdzie spędza kolejne pół roku życia. Niestety dziewczyna zostaje brutalnie zmuszona do przewartościowania swojego życia, gdyż w wyniku wybuchu jej ciało zostało oszpecone.

“Piękność” jest historią, która konkretnie zmusza nas to tego, aby zastanowić się czym jest piękność. Czy liczy się dla nas wygląd zewnętrzny czy może piękno wewnętrzne? Główna bohaterka tej historii dość szybko przekona się, że dla jej najbliższych znajomych nie są ważne blizny na jej twarzy i ciele. Dla nich liczy się to jakim człowiekiem jest Veronique. A jest dobrym człowiekiem, i jak najbardziej świadczy o tym nowa droga jaką dla siebie wybrała.

Ta historia skradła moje serce z wielu powodów, ale głównym z nich jest szczerość jaką odczuwałam podczas czytania tej książki. Była ona w każdym calu prawdziwa. Autorka nie przerysowała postaci bohaterów, zostały one stworzone bardzo realnie, przez co łatwo było mi się z nimi zaprzyjaźnić. Już od pierwszych stron czułam bardzo fajny klimat jaki udało się wprowadzić autorce a w połączeniu z jej lekkim stylem i wciągającą fabułą wyszło naprawdę bardzo interesujące połączenie.

Cieszę się, że natknęłam się na tą historię, ponieważ nie zabrakło tutaj emocji, a czytanie tej historii było czystą przyjemnością. Myślę, że “Piękność” skradnie niejedno serce, a ja od siebie dodam, że szczerze polecam tą historię.

Słów kilka o autorce:
Pisarka amerykańska, autorka ponad 100 książek, z których większość stała się bestsellerami i których łączny nakład przekroczył rekordową liczbę 300 milionów egzemplarzy. Z powodu faktu, iż jej książki utrzymują się na pierwszym miejscu list bestsellerów, Steel trafiła nawet do „Księgi Guinnessa”. Bardzo popularna jest także w Polsce.

"Prawdziwe piękno nie boi się niedoskonałości"

Wzruszająca historia kobiety, której życie przewróciło się do góry nogami. Mimo przeciwności losu zachowała w sobie zimną krew i nie dała, by jej życie po trudnych przeżyciach legło w gruzach. Każdy powinien sięgnąć po tę książkę, mężczyźni, kobiety czy nastolatkowie. Bez wątpienia powinniśmy brać przykład z takich bohaterów literackich. Bo najważniejsze w życiu jest, by odnaleźć swój cel. Intrygująca I wciągająca fabuła, która powoduję, że płynie się przez wszystkie strony. Bardzo, a nawet nalegam do jej przeczytania. Wartościowych książek, nigdy za wiele!

Słów kilka o autorce:

"Prawdziwe...

Diamenty,
Historia opowiadająca historię kobiety o podróży w głąb siebie, samoakceptacji oraz odnalezieniu sensu życia,
aleeee!!! przede wszystkim tak bardzo wpisująca się w obecną rzeczywistość.
Veronique to piękna, rozchwytywana modelka.
Ideał płci męskiej. Kochająca życie i chętnie z niego czerpie garściami, ale twardo stąpająca po ziemi.
W wyniku ataku terrorystycznego traci dwie osoby, które kocha, a sama jest ciężko ranna.
Blizny dotkliwie oszpecają jej ciało.
Najdotkliwiej twarz.
Nie umie i nie chce tego zaakceptować.
Zamyka się przed ludźmi.
Zaczyna się walka jedna z najgorszych, samoakceptacja..
Miłość do siebie samej.
Czy dziewczyna to osiągnie?
Czytamy😁
Każda droga jest wyboista, ludzie, którzy rzucają kłody pod nogi zawsze najgłośniej krzyczą.
Złe słowo zawsze odbiera poczucie wartości do samego siebie, a gdy do tego dojdą wewnętrzne kompleksy, porażka gwarantowana.
Co wtedy?
Zróbcie z kłód, wydarzeń negatywnych w swoim życiu drabinę na szczyt.
Mamy materiał, budulec, po prostu umiejętnie to wykorzystajmy...
Sprawmy by porażka stała się sukcesem...
Czy dziewczyna pomimo negatywnych wydarzeń w życiu odnajdzie swój własny cel, sens życia?
Czytamy😁
Zamknięcie jednych drzwi, sprawia otwarcie drugich.
Testament po matce pozwala odkryć trudną do zaakceptowania prawdę.
Pomimo zaskoczenia i targanych nią emocji postanawia odnaleźć sensowność informacji jaką została jej przekazana.
Co to takiego?
Co ją spotka?
Czytamy 😁
Zaprzyjaźniony lekarz namawia Veronique do wyjazdu razem z nim by móc nieść pomoc innym w kraju targanym wewnętrzną wojną, biedą. Pomimo pierwszych niechęci wyjeżdża. Na miejscu zaskakuje wszystkich, nie skarży się na zastane przez nią warunki, a wręcz stara się nieść pomoc wszystkim jak tylko potrafi.
W tym wszystkim odnajduje spokój i magię tego miejsca, ale nie tylko...
Czytamy😁
Uwielbiam ta książkę. Przekazująca tak ważne w dzisiejszych czasach wartości...
Bo nie jest ważne to co posiadamy, a to co możemy dać...
Jak ją dorwałam w łapki tak nie mogłam przestać czytać.
Idealna na wieczorną dobranockę. :)))

Diamenty,
aleeee!!! przede wszystkim tak bardzo wpisująca się w obecną rzeczywistość.
Veronique to piękna, rozchwytywana modelka.
W wyniku ataku...

Danielle Steel – czarodziejka słowa, mistrzyni zdobywania czytelniczych serc pięknymi historiami przelewanymi na papier. Jej powieści szturmują listy bestsellerów. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż każda książka amerykańskiej pisarki chwyta za serce. Każda kolejna utwierdza mnie w przekonaniu, że autorka ma niezwykły talent do rysowania ujmujących historii.
Ta najnowsza zapisana na kartach książki „Piękność” zadaje nam wiele pytań. Tym podstawowym jest – czym jest piękność? Czy to wizualny, zewnętrzny obraz naszej urody? Czy może jednak wewnętrzne okno naszej duszy? Myślę, że każdy z nas zna odpowiedź na te pytania. Odpowiedź, która zgodna jest z indywidualnym systemem wartości, poglądem na świat, a przede wszystkim na ludzi. Ta historia, którą przedstawia Danielle Steel, pozwala zadań również pytanie – jak wiele w naszym życiu zależy nie tylko od nas, lecz od czynników zewnętrznych, od wydarzeń, czy też miejsc, w których w danej chwili się znajdziemy.
Dwudziestodwuletnia Veronique Vincent święci triumfy w świecie modelingu. Jej twarz zdobi okładki prestiżowych magazynów. Światowe wybiegi walczą, aby to ona po nich stąpała. Życie modelki to pasmo sukcesów, popularności oraz kontraktów, które zapewniają jej luksusowe życie. Niestety życie bywa przewrotne, i tak jak wspomniałem wcześniej, pojawienie się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie, może zmienić życie każdego człowieka o sto osiemdziesiąt stopni.
Niestety tak samo było w życiu Veronique. Atak terrorystyczny na lotnisku w Brukseli przekreślił marzenia i plany kobiety. Jej matka zginęła, a ona walczy o życie. Modelka przechodziła wiele zabiegów operacyjnych. Niestety obrażenia zewnętrzne wykluczyły Veronique ze świata mody. Ta historia uświadamia nam, że wydarzenia mające miejsce nie z naszej winy, mogą położyć się cieniem na nasze życie.
Veronique musiała na nowo poskładać swoje życie. Przewartościować je. Musiała znaleźć w sobie siłę i sens życia. Odziedziczony majątek po matce sprawia, że nowe możliwości otwierają się w jej życiu. Niestety odkrywa również trudną prawdę o sobie. Kobieta odnajduje w sobie nowy cel – niesienie pomocy innym. To jakże piękny cel, całkiem inny od piękna modelingu. To piękno wewnętrzne skryte w duszy każdego z nas.
A historia ukryta na kartach powieści „Piękność” jest warto poznania. Warto wziąć sobie do serca mądrość z niej płynącą.
Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak

Ta najnowsza...