Za zakrętem

Okładka książki Za zakrętem Sandra Cicha
Okładka książki Za zakrętem
Sandra Cicha Wydawnictwo: Akurat Cykl: Zakręt (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Zakręt (tom 2)
Akurat
2022-08-03
2022-08-03

Słaba... Spodziewałam się kryminału, a dostałam w sumie nie wiadomo co, książka nijaka, płytkie dialogi, a styl pisania autorki totalnie do mnie nie przemówił.

"Za zakrętem" to kontynuacja losów Joanny Grabowskiej, która jest kuratorem rodzinnym. Na pierwszy rzut oka Joanna ma wiele powodów do zadowolenia: zdrowe dzieci, harmonijny związek z mężem Pawłem oraz fakt, że jej potencjalna zabójczyni, Milena Kuchcińska, siedzi w areszcie. Jednak mroczne cienie przeszłości nie dają Joannie spokoju, a nowe zagrożenia pojawiają się niespodziewanie. Ktoś próbuje odebrać jej dzieci, a lęki i niepokoje z przeszłości powracają.

Sandra Cicha w "Za zakrętem" udowadnia swoje umiejętności literackie, łącząc powieść obyczajową z thrillerem psychologicznym oraz elementami kryminalnymi. Narracja prowadzona jest pierwszoosobowo, co pozwala czytelnikowi wczuć się w emocje i rozterki głównej bohaterki, Joanny Grabowskiej. Autorka posługuje się lekkim i prostym językiem, co sprawia, że książka jest bardzo czytelna i trudno się od niej oderwać.

Jednym z mocnych punktów tej powieści są tytuły rozdziałów, które idealnie oddają sedno wydarzeń i intrygi. Fabuła została świetnie skonstruowana, a czytelnik może odnieść wrażenie, że uczestniczy w karuzeli zdarzeń razem z bohaterami, współodczuwa ich emocje i dylematy. Autorka pokazuje, że praca kuratora rodzinnego to nie tylko satysfakcja z pomagania innym, ale także ogromne ryzyko, stres i bagaż emocjonalny.

„Prawie każdy marzy o szczęściu, spokoju oraz stabilizacji, ale droga do realizacji marzeń bywa kręta i wyboista...”

Sandra Cicha w swojej książce porusza wiele problemów społecznych i psychologicznych, pokazując je w przystępny i przejrzysty sposób. Czytelnik ma okazję zastanowić się nad trudnościami zawodu kuratora, nad ryzykiem, jakie niosą ze sobą codzienne decyzje i nad ciężarem emocjonalnym, jaki trzeba znosić. Jednocześnie autorka ukazuje pozytywne aspekty tej pracy, takie jak satysfakcja z udanej pomocy podopiecznym.

Joanna Grabowska to bohaterka, z którą czytelnik może się utożsamiać. Jej życie jest pełne wyzwań i trudności, a jednocześnie pełne miłości do rodziny i determinacji w walce z przeciwnościami losu. Książka przyciąga uwagę nie tylko swoją fabułą, ale także głębokimi emocjami i psychologicznym portretem głównej bohaterki.

"Za zakrętem" to książka, która wciąga od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się od lektury. Napięcie rośnie z rozdziału na rozdział, a czytelnik snuje domysły, próbując rozwiązać zagadkę, kto stoi za próbami zaszkodzenia Joannie i jej rodzinie. To literacka uczta dla miłośników powieści obyczajowych z elementami kryminalnymi i thrillerami psychologicznymi.

Pisarka świetnie pokazuje, że potrafi tworzyć wciągające i emocjonujące historie, które trzymają czytelnika w napięciu do ostatniej strony. "Za zakrętem" to książka, która nie tylko rozrywa czytelnika emocjonalnie, ale także skłania do refleksji nad trudnościami życia i zawodu, a jednocześnie daje nadzieję na to, że nawet w najtrudniejszych chwilach można znaleźć siłę do walki i szczęście. Polecam ją każdemu miłośnikowi literatury obyczajowej z elementami kryminalnymi oraz thrillerów psychologicznych.

Premiera tej książki była bardzo dawno temu… Jednak mój zastój czytelniczy dał się strasznie we znaki. Książkę przeczytałam już jakiś czas temu, ale niestety nie potrafiłam skleić sensownego tekstu by dać wam swoją opinię.
Pierwszy tom podobał mi się bardzo. Drugi jest kontynuacją. Uważam, że trzeba przeczytać pierwszy by zacząć czytać drugi. To nie zdarza się często by drugi tom był lepszy od pierwszego. Tak właśnie według mnie jest w tym przypadku.

Joanna Grabowska jest mamą, żoną i kuratorem.
Joanna musi się zmierzyć z wieloma sprawami. Niedoszła zabójczyni, mąż i praca.
Tak jak w pierwszym tomie, autorka napisała ją tak, że człowiek nie ma szans przestać się zastanawiać co za chwilę wydarzy się złego w życiu bohaterki. Emocje trzymają cały czas.
Jej córka wchodzi w czas buntu, więc przed kobietą wiele przeżyć. Autorka ma świetny potencjał i mam nadzieję, że to nie koniec jej książek.

Świetne połączenie książki obyczajowej z kryminałem… dla mnie połączenie te jest jedno z najlepszych.

Kiedy znajdziemy się na zakręcie...

Kiedy znajdziemy się na zakręcie...

Ciekawy do konca kryminal przyjemnie sie czyta i daje do myslenia

Ciekawy do konca kryminal przyjemnie sie czyta i daje do myslenia

Joanna jest na pozór szczęśliwą żoną i mamą trójki pociech. Spełnia się też zawodowo pełniąc rolę kuratora rodzinnego. Jej życie na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać spokojnie oraz satysfakcjonujące... Jednak na tym złudnie pięknym obrazku pojawia się rysa... Kobieta od pewnego czasu czuje się zaniedbywana przez Michała, a praca dostarcza niemało stresów, dodatkowo odnosi wrażenie, iż ktoś ewidentnie się na nią wziął. Czy Aśce uda się poukładać swoje sprawy? Kim okaże się prześladowca?

Autorce znakomicie udało się połączyć ze sobą powieść obyczajową z elementami thrillera psychologicznego i doprawić to szczyptą kryminału niczym mistrzowi kuchni wszystkie składniki jego popisowego dania. Narracja w obu książkach poprowadzona została pierwszoosobowo, co pozwala lepiej zrozumieć przeżycia, przemyślenia, rozterki lub decyzje głównej bohaterki. W jej perypetie wsiąka się jak deszcz w wysuszoną glebę, wprost nie można powstrzymać się od przewracania kolejnych kartek, pochłaniając tekst niczym dziecko ulubiony deser. Język okazał się lekki oraz prosty, jednak posiada w sobie jakiś magnetyzm, który nie pozwala się oderwać od przedstawianej historii. Także tytuły zasługują na pochwałę... Choć są krótkie idealnie oddają sedno utkanej w pozycjach intrygi. Fabuła została tak skonstruowana, iż czytelnik może odnosić wrażenie, że razem ze wszystkimi postaciami uczestniczy w tej momentami zwariowanej karuzeli zdarzeń, współodczuwa ich emocje, podziela dylematy.

Pisarka doskonale zobrazowała blaski, ale też cienie związane z zawodem kuratora. Wskazała na jakie ryzyko narażają się każdego dnia, że niebezpieczeństwo może po prostu czekać na nich za rogiem... Na jakie porażki są skazani, mimo dobrych chęci... Z jakim bagażem emocjonalnym są zmuszeni się zmagać... Jednak przemyca również pozytywne aspekty - satysfakcję czy radość jakie dane jest im odczuwać po udanej pomocy podopiecznym.

W tych pozycjach odbiorca zetknie się z wieloma problemami społecznymi bądź psychologicznymi. Sandrze Cichej udało się je zarysować w sposób przystępny oraz przejrzysty dla każdego. Styl w jakim porusza ważne kwestie sprawia, że to co jest fikcją literacką, staje się zupełnie realne oraz możliwe do zobaczenia w dzisiejszym świecie.

Spędziłam przy tych lekturach bardzo przyjemny czas, choć okazał się on dla mnie zdecydowanie za krótki 😉 Jestem ogromnie ciekawa czy powstanie dalszy ciąg, gdyż niezmiernie wciągnęły mnie przygody i zawirowania życiowe Joanny...

Za zakrętem - Sandra Cicha

Jest to jeden z nielicznych przypadków gdy druga część jest o wiele lepsza od pierwszej. Po pierwszym tomie tej serii który był o niczym byłam sceptycznie nastawiona co do kontynuacji tej historii. Szczerze można by było zacząć czytać tą książkę bez znajomości wcześniejszego tomu. Zaufajcie mi nic was nie ominie hah. Co do kontynuacji serii. Nie jest ona genialna ale w porównaniu do I tomu to jest ogromny progres. Dla mnie książka jest bardzo słabo napisana i świat w niej wykreowana jest jak dla mnie bardzo płytki i nieciekawy. Niestety nastawiłam się na wciągający kryminał z wątkiem romantycznym a dostałam…no właśnie co dostałam? Książka nijaka, ni to kryminał , ni to romans takie wszystko w jednym. Nie jest to literatura którą będziecie się zachwycać ale możecie się przy niej zrelaksować ponieważ nie jest ona wymagająca. Z pozytywów bardzo podobały mi się takie typowo polskie wtrącenia czy powiedzonka których nie znajdziemy na przykład w zagranicznych przetłumaczonych pozycjach. Od książki bije polski charakter. Przykro mi to mówić ale nie polecam wam tej pozycji i niestety będzie to jedna z najgorszych książek tego roku jakich przeczytałam :((

Recenzja z mojego ig @zuziawydro

Za zakrętem - Sandra Cicha

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Książka lekka idealna na ciepły słoneczny dzień. Historia zawarta w powieści pochłonęła mnie w zaledwie dwa wieczory. Autorka niesamowicie poprowadziła historie życia kuratorki Joanny Grabowskiej. Przeczytałam obydwie książki tej autorki które poniosły mnie w niesamowity świat historii. Bardzo polecam tą serie.

Ciekawa byłam kontynuacji powieści Zakręt, którą przeczytałam niedawno. Zakręt nie wydawał mi się udany pod względem fabularnym – to co mogło być najlepsze, zginęło w opisach i przyziemnym życiu Joanny. Teraz mimo pozornego spokoju, czekają nowe problemy, trudny proces Mileny, a do tego buntuje się nastoletnia córka.
Książka była nieco lepsza niż jej poprzedniczka, ale tylko nieco. Znowu dość dużo opisów codzienności, bohaterce zaczynają się przytrafiać kolejne dziwne i niedające się wyjaśnić zdarzenia.
W tej części autorka postanowiła też wprowadzić sceny seksu. Ok, lubię i nie mam nic przeciwko ich obecności w tekście, ale nie, kiedy są drewniane. Nie ma w nich trochę zmysłowości, a bez tego to po prostu kiepski seks…

Książka była nieco lepsza niż jej poprzedniczka, ale...

W sierpniu 2022.miala premierę książka #zazakrętem autorki #sandracicha

Jak to napisała Joanna Gajewczyk: Druga część jest jeszcze lepsza niż pierwsza.

Przeczytałam obie i sądzę tak samo.
Ta chyba mnie więcej wciągnęła.

Czytałam z sercem na ramieniu. Moim zdaniem jest bardziej tajemniczo i kryminalnie. Nie wszystko co się wydaje oczywiste, takie jest. Choć momentami było trochę przewidywalnie, nie ujmuje to zupełnie autorce czy książce. Jeden się domyśli, drugi nie. Takie życie ♥️
Joanna układa sobie życie, niestety nic nie jest takie kolorowe. Jej córka wchodzi w okres buntu. Dodatkowym zmartwieniem jest proces Mileny Kuchcińskiej, który wstrząśnie wieloma osobami. Czego możecie się spodziewać? Na pewno napięcia i tajemniczości.

Polecam ♥️

W sierpniu 2022.miala premierę książka #zazakrętem autorki #sandracicha

Jak to napisała Joanna Gajewczyk: Druga część jest jeszcze lepsza niż pierwsza.

Przeczytałam obie i sądzę tak samo.
Ta chyba mnie więcej wciągnęła.

• Przeczytane 2023
  • Polecam

Dodaj cytat z książki Za zakrętem