Archipelag Wysp Pingwinich

Wydawnictwo: Sic!

Młody nauczyciel rysunku w gimnazjum żeńskim czuwa nad przygotowaniami do wystawienia sztuki Zwycięskie Orły . Zostaje jednak zmobilizowany i wcielony do 1. Kunst Armii, uzbrojonej w blejtramy i pędzle. Armia ma być ostatnim ratunkiem dla pogrążonego w niebycie sztuki kraju. Gdy wojacy marnują czas na wyjeździe plenerowym, podstępny wróg, Sydonia, niszczy Bibliotekę, Muzeum Narodowe, a spektakl w gimnazjum zamienia w regularną rzeź. Czy były nauczyciel wyjdzie cało z tej opresji? Dokąd odleci balonem swojego przyjaciela-zwiadowcy? Czy wyjaśni się zagadka Archipelagu Wysp Pingwinich?

Ana481516 | 2014-01-24

pierwsza połowa książki mnie irytowała, ale przy drugiej szybciej się czytało

iHS | 2013-11-19
Przeczytana: 2008 rok

Gorąco. Polecam. Bardzo ważna książka.

ouLIPOgram | 2012-09-15

Rzetelna ale flaki do kwadratu.

Tomek | 2014-12-26
mrzokonimow | 2014-03-02