Garen: First Shield

Garen: First Shield
Riot Games
2020-12-05
2020-12-05

Anthony Reynolds napisał świetną powieść o Zrujnowaniu, tj. historię Viego i Kalisty. Ta książka była tak dobra, że z rozmachu zabrałam się za opowiadanie o Garenie pióra tego samego autora. I skończyło się jak to w Demacii... mdło. Wieje nudą, Cithria dołącza do garenowego oddziału, który wyrusza z misją zbadania niepokojącej sytuacji w Nockmirch. Ciotka Garena się chmurzy, bo nasz złoty chłopiec nie śpi po tym, jak króla zamordowano. Imo przyczyną bezsenności Crownguarda jest poznanie Katariny albo zniknięcie Lux, ale co ja wiem. No i wybierają się w drogę, w Nockmirch oczywiście za wesoło nie jest... ale wciąż nudno. Nie wiem, nie lubię tego idealnego, przesiąkniętego hipokryzją regionu, w którym prześladują magów. Co innego takie Bilgewater, Ionia czy mój ukochany Freljord.

Nie kojarzę, czy istnieje papierowe wydanie, ja mam ebook, trochę zmarnowałam kasę na tę nowelkę.

• Wydania anglojęzyczne
  • Fantastyka zagraniczna