Władcy żywiołów. Woda i Wiatr

2022-06-28
2022-06-28
9788382199000

Okładka książki Następca tronu Randi Fuglehaug, Anne Gunn Halvorsen
Następca tronu Randi Fuglehaug, An...
Okładka książki Omens Bite. Dary bogiń Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Omens Bite. Da... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Siła Jaymin Eve, Jane Washington
Siła Jaymin Eve, Jane Wa...

Bardzo ciekawa i wciągająca książka. Chętnie do niej wróce.

Bardzo ciekawa i wciągająca książka. Chętnie do niej wróce.

Pomysł na fabułę fajny, wykonanie przeciętne. Bohaterowie są niedojrzali, męczący, irytujący. Są smaczki i ciekawe wątki, ale przeważa nuda. Kolejna pozycja o zmarnowanym potencjale.

Długo trwało zabranie się za debiut literacki tej autorki, ale nastał ten czas....
Zasadniczo książkę czytało się gładko, szybko i ostatecznie nie najgorzej. Ale z małymi zgrzytami.
Sam pomysł na fabułę, świat oraz główne postacie miał spory potencjał - codziennie nie spotykamy się z wymyślonymi wierzeniami indiańskimi. Szkopuł w tym, że ostatecznie wszystko działo się za szybko - chwilami aż się prosiło przytrzymać akcję, opisać więcej co się działo między jednym a drugim rozdziałem.
Ponad to Raven była chwilami irytująco bezsensowna, przeczyła samej sobie. Pomijam fakt wygaszenia wątku umierającego ojca i ucieczki matki (choć początkowo było to dla dziewczyny bardzo bolesne). Jej podejście do Raf'a też nie było idealne i nawet, jeśli obydwoje byli nastolatkami. To nadal nie usprawiedliwia niczego...Co gorsza (!) powoduje momentami nasuwanie pytania czy to co robią naprawdę mogłyby zrobić nastolatki? Akcja sama z siebie sugerowała, żeby bohaterowie mieli minimum 20 lat.
Samo zakończenie było dosyć...szybkie, jak w sumie i cała książka. Tutaj również brakowało czegoś więcej. Miałem wrażenie, że autorce chyba zabrakło przysłowiowej weny i pary do stworzonej czegoś wow na koniec.
Efekt mamy taki, że w sumie to szybko odsunęli w czasie atak tych złych na ich samych no i...właśnie. Otwarte zakończenie? Czy raczej niedopowiedziane zakończenie? Ciężko stwierdzić.
Najciekawsze w tym wszystkim jest chyba to, że jednak właśnie ta romantyczna część fabuły ułatwia przebrnięcie przez wszystko - jest nastoletnia, a więc niedojrzała, ciągle pogubiona, niedopisana, przemilczana, wstydliwa, ale i wybuchowa oraz momentami namiętna.
I mimo wszystko jestem w stanie ją polecić jako lekką lekturę po czymś cięższym - w końcu to debiut, a w nim każdy może popełniać błędy :)

Super książka, idealna na leniwe wieczory. Wypełniona zagadnieniami poruszającymi zaufanie, miłość, niepewność i odpowiedzialność. Polecam każdemu

Dziewczyna poznaje na imprezie przystojnego i niebezpiecznego chłopaka. On wie o niej coś czego nie wie o niej nikt inny,nawet ona sama. Musi jej wyznać prawdę,ale nie chce jej przestraszyć. Bowiem drzemie w niej ogromną moc,która może ocalić lub zniszczyć świat. Brzmi znajomo? Cóż ten motyw jest dość popularny w fantastyce. Tym co wyróżnia tę książkę są legendy szamańskie. Nie wiem jak wy,ale ja lubię takie niepopularne wierzenia. Dalsza część historii jest również dość przewidywalna,razem się szkolą,walczą i zaczynają coś do siebie czuć,jednak ten związek nie byłby rozsądny. Raven odkrywa,że potrafi więcej niż tylko władać żywiołem wody. Nowa moc jest pociągająca,ale i niebezpieczna. Dziewczyna musi poznać swoje możliwości oraz historię rodziny,która może pomóc jej zrozumieć co się z nią dzieje. Może opowieść nie jest bardzo zaskakująca,ale ciekawa. Jedyną rzeczą,do której się przyczepie to wiek bohaterów. Są momenty, gdzie aż się prosi by dodać im chociaż z 5 lat. Szczególnie męczyło mnie to w gangsterskim wątku Raphaela

Raven prowadzi zwyczajne życie. Ma najlepszą przyjaciółkę, lubi imprezować... Jej zwyczajny świat zmienia się w chwili, kiedy na jednej z imprez wkracza w niego Raphael, szef miejscowego gangu i największy przystojniak w szkole.
Szamańskie legnedy o władcach żywiołów, walczących z ludźmi opętanymi przez zło opowiadane przez jej ciotkę okazaują się prawdą. Początkowo dziewczyna jest przerażona. Jej moce się przebudzają, a ona nie do końca potrafi nad nimi panować. Do tego musi stawić czoło demonom, które atakują nie tylko przypadkowych ludzi, ale także i jej bliskich. Współpraca z Raphaelem również nie należy do najłatwiejszych, bo chłopak za wszelką cenę chce ją chronić nie pozwalając podejmować jej samodzielnych decyzji. W grę wchodzą także uczucia, które mogą wyrządzić więcej szkód niż same żywioły.
Władcy Żywiołów to debiut, który wciągnął mnie od pierwszej strony i czytałam go jak szalona, jednak nie określiłabym go wybitnym. Było tu trochę błędów, które przeszkadzały mi w czytaniu. Nie podobało mi się, że autorka połączyła tutaj typową młodzieżówkę z fantastyką. Było tu zbyt wiele wąktów, które gryzły się ze sobą. Z jednej strony Raven staje się swego rodzaju bohaterką, dzięki żywiołom ratuje świat, a z drugiej strony zachowuje się jak nieodpowiedzialna gówniara spędzając czas na imprezach i randkach z chłopakami. Podobnie było z Raphaelem. Nie tylko władał żywiołami, ale był szefem lokalnego gangu i walczył zarówno z demonami jak i zwykłymi gangsterami. Z tego materiału mogłyby powstać dwie zupełnie różne powieści. Dla mnie było tego zdecydowanie za dużo i przy łączeniu tych wątków powstawał za duży chaos. Irytowały mnie tu również tajemnice, a także dziwne zachowanie dziadków. Oni od początku wiedzieli o żywiołach i o darach jakie posiadała Raven i jej przeznaczeniu, a jednak, kiedy wróciła pokiereszowana po starciu z nimi, to nakrzyczeli na nią jak na zwykłe dziecko, które weszło na drzewo i spadło z niego. Podobał mi się tu jedynie wątek romantyczny, który tu (poza demonami) napędzał wszystko i jak dla mnie, to uratował tą powieść. Chociaż z drugiej strony nie podobało mi się irracjonalne zachowanie bohaterki względem Raphaela i szukanie dziury w całym. Potrafiła zrobić problem z niczego i czuć się strasznie zraniona. Aż się dziwiłam jak chłopak to wytrzymywał. Niemniej jednak książkę czytało mi się przyjemnie, a te błędy nie sprawiły, że miałam ochotę ją odłożyć.

Poznajemy historię Raven, która toczyła raczej zwyczajne życie typowej nastolatki. Jest to dosyć zbuntowana osóbka, która poznaje pewne tajemnicze moce. Przez opowieści rodziny zna szamańskie legendy, sama w nie wierzy...aż do czasu... Jak potoczą się jej losy? Czy Raphael, który stanął na jej drodze okaże się godnym zaufania?

Powieść ta jak na debiut jest niezła. Niestety powielają się tu pewne schematy, bywa, że gubię wątek albo coś nie ma logiki. Ogólnie historię tę przyjęłam spokojnie, mimo, że te małe smaczki lekko raziły.

Ostatecznie jest to niezły debiut i życzę autorce kolejnych owocnych prac. Mam nadzieję, że z pod jej pióra będą wychodzić coraz lepsze historię.

Powieść ta jak na debiut jest niezła. Niestety...

Debiut, który miałam okazję poznać opowiada o zbuntowanej nastolatce, która zaczyna odkrywać w sobie moce i rozpoczyna trening by je opanować jak i zwalczać z ich pomocą złe siły. Oczywiście towarzyszy jej przystojny kolega ze szkoły, za którym kiedyś nie przepadała.

Wiem, wiem nikt nie spodziewał się takiego zwrotu akcji.

Wszystko byłoby całkiem okay i zapewne bardziej by się spodobało, gdyby nie to, że ta książka powiela wszystkie wady swoich znanych poprzedniczek. Fabuła która jest opisywana i te niespodziewane zwroty akcji (które są aż za bardzo niespodziewane, że wyglądają sztucznie) 15 lat temu byłyby jeszcze ciekawe i interesujące. Jednak obecnie, ciężko było przez to przebrnąć. Mam wrażenie, że całej powieści brak konsekwencji, a zdolności bohaterki pojawiają się nagle, bez żadnego budowania napięcia czy tajemnicy. Sama Raven (główna bohaterka) na początku jest kreowana na "zbuntowaną dziewczynę", a gdzieś w połowie ten wizerunek nagle znika.

To nie była powieść dla mnie 🤷🏼‍♀️. Po prostu. Jednak jak na pierwszą powieść debiutującej autorki muszę przyznać, że pomysł był całkiem niezły. Tylko zabrakło w nim trochę konsekwencji, a dodane zostało za dużo pomysłów.

Wiem, wiem nikt nie spodziewał się takiego zwrotu akcji.

Wszystko byłoby całkiem okay i zapewne bardziej...

Życie Raven toczyło się normalnie jak życie wielu innych dziewczynek. Dzięki opowieściom rodziny znała Szamańskie legendy, jednak tak naprawdę w nie nie wierzyła. Szkoła, imprezy, znajomy – tak toczyło się jej życie i nic nie zapowiadało zmian, jakie miały niebawem nadejść. Jednak wokół niej zaczęły dziać się dziwne rzeczy, a ona odkryła, że wcale nie jest taką zwykłą osobą. Otrzymała moce, których tak naprawdę nie chciała, nie potrafi do końca zrozumieć i opanować. Na dodatek do jej życia wkracza Raphael, szef gangu i największy przystojniak w szkole. Jak potoczy się znajomość tej dwójki? Czy Raven zrozumie swoje moce? Jakie czeka ją przeznaczenie?

Zacznę od tego, że książkę czytała nastolatka i to jej oczami jest pisana recenzja. Jej książka zdecydowanie się podobała, czytała ją z ogromnym zainteresowaniem, nie mogąc się od niej oderwać. Historia Raphael wywoływała wiele emocji, akcja była sprawnie poprowadzona, z dość ciekawymi zwrotami. Świat, który wykreowała autorka, okazała się naprawdę ciekawy. Wszystko było tak opisane, że nie było problemu z wyobrażeniem sobie co i gdzie się dzieje.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani.
Raphael na początku jest dość zagubiona, jednak później wszystko się zmienia, ona się zmienia. To bohaterka dająca się lubić, której losy śledzimy z ciekawością.

„Władcy żywiołów. Woda i Wiatr” to naprawdę ciekawa propozycja dla nastolatek. Polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/09/wladcyzywiolowwodaiwiatrwydawnictwonovaeres.html

Dziś pokaże Wam książkę, która mnie zainteresowała fabułą, wydała mi się ciekawa i chciałam poznać jej rozwinięcie. Nie obawiam się debiutów, dlatego też książka Klaudii Wiktorii Streich pod tytułem „Władcy żywiołów. Woda i Wiatr” zagościła na mojej półce. Z czym będziemy mieć do czynienia? Sięgając po książkę starałam się nie mieć żadnych oczekiwań. Udało mi się dowiedzieć, że będę miała mieć styczność z szamańskimi legendami. Nie znałam żadnej, dlatego zetknięcie się z żywiołami i przypowieściami było dla mnie czymś niebywale ciekawym. Czytelnik wkracza na nieznany teren i jest gotowy na to, aby dać się poprowadzić za rączkę w miejsce, do którego zmierza cała historia.
Główną bohaterką książki „Władcy żywiołów. Woda i Wiatr” autorstwa Klaudii Wiktorii Streich jest Raven, młoda dziewczyna, która niewiele jeszcze wiedziała o życiu. Szamańskie legendy znała jedynie z opowiadań, którymi raczyła ją rodzina. Pewne spotkanie zmieniło wszystko, przewartościowało całe życie dziewczyny. Na drodze Raven stanął Raphael, przywódca pewnego gangu nie tylko zauroczył kobietę, ale także sprawił, że jej życie bardzo się skomplikowało. Raven odkryła w sobie moc, która jest niezwykle potężna. Została obdarzona mocą żywiołów, co zmieniło jej przeznaczenie. Czy Raven będzie gotowa na to, aby porzucić wszystko, co do tej pory znała i stanąć na wysokości powierzonego jej zadania? Kim jest Raphael i jaką posiada moc? Czy Raven może mu zaufać? Czy będzie w stanie zapanować nad demonami?
„Władcy żywiołów. Woda i Wiatr” jest książką, która została napisana w sposób niezwykle przyjemny i przystępny czytelnikowi. Styl autorki jest bardzo plastyczny, w połączeniu z opisywaną historią sprawia, że w powieści można się zatracić. Nikomu nie umknie fakt, że książka jest dość obszerna, ale dla mnie nie był to problem. Nigdy z resztą nie jest, jeśli fabuła wciąga i chce się jak najdłużej przebywać w tym świecie i poznać jak najwięcej szczegółów. Czasami los stawia przed nami wyzwania zmieniając wszystko, co znaliśmy wprost nie do poznania. Można rzucić wszystko i uciekać bez końca, albo stanąć twardo na ziemi i zmierzyć się z tym, co nieuniknione. Co zdecyduje Raven? „Władcy żywiołów. Woda i Wiatr” ukazała zupełnie inny świat, który fascynuje czytelnika. Akcja powieści nie jest może zbyt dynamiczna, ale nieszczególnie mi to przeszkadzało. Bardzo chętnie przeczytam kolejną książkę autorstwa Klaudii Wiktorii Streich, jeśli tylko taka zostanie wydana.

• Może
  • Przeczytane w 2022 📚