Mroczne Góry

Maria Bucardi Wydawnictwo: Bielsko-Biała Maria Bucardi fantasy, science fiction
Bielsko-Biała Maria Bucardi
2014-09-01
2014-09-01
fantastyka powieść przygodowa kostiumowa mariabucardi bucardi fantasy

Przepiękna powieść o tym, co w życiu ważne, napisana w tajemniczy i magiczny sposób. Postać Mariam, przypomina nam, jak ważne jest bycie sobą i podążanie swoją ścieżką. Wytrwanie w realizacji siebie i swojego przeznaczenia, mimo pojawiających się przeszkód, jest celem naszej wędrówki. Dziękuję Kochana Mario za to przypomnienie :-)

Jedna z moich ulubionych powieści. Jest niezastąpiona ❤️❤️ Pierwszy tom przeczytałam praktycznie w jeden dzień... Nigdy nie zapomnę tej powieści. Postać Mariam będzie mi towarzyszyć do końca nauczyła mnie jak nigdy nie się nie poddawać. Polecam każdemu ❤️ W książce znajduję się to co zawsze mnie interesowało magia i tajemnica dawnych czasów ❤️

Mówi się, że książka, jaką w danym momencie spotykamy na swojej drodze, ma dla nas ważne przesłanie. Całe swoje życie odnajdowałam w bohaterach, sytuacjach, miejscach, dialogach coś co było tożsame ze mną, było podobne, dawało mi zrozumienie czegoś, co było wewnątrz mnie.
Do klasyki literatury przechodzą autorzy, którzy stworzyli uniwersalne prawa w swoich dziełach. Którzy odgadli rządzące światem i wszechświatem zasady. Jest jednak jeszcze coś ... ponad to wszystko. Tak czysta prawda i wiedza prowadzona myślą serca, że spisana historia jest nie tylko aktualna, ale jest żywym mechanizmem, wiecznie palącym się ogniem, który ożywia każdego, kto ma odwagę wejść do tej krainy. Ta historia dzieje się cały czas.
Gdzieś wewnątrz nas lub obok nas. I im głębiej w nią wychodzimy, tym bardziej zdajemy sobie sprawę, że oto odkrywamy filozofię, podług której naprawdę pragniemy żyć. Filozofię, której długo szukaliśmy. Która ma najprostszą formę wypowiedzi. I nie musimy się gubić w mało zrozumiałych definicjach i teoriach, jakich filozofia jest pełna. Mówi się, że filozofia to umiłowanie mądrości. Filozofia to dziedzina wiedzy, która jest drogowskazem do szczęśliwego życia. W uniwersalnym aspekcie, który odnosząc się do każdej jednostki czyni ją idealnie indywidualną. I to jest właśnie świadome szczęście.
Autorce trylogii "Mroczne Góry", " W zielonych oczach wiedźmy"i " Tajemnica wiedźmy z Folsin" udało się to osiągnąć..." co się nawet filozofom nie śniło"😉

Początek wspaniałej przygody. Ta książka, jak i sama trylogia jest dla osób spoza zainteresowań ezoteryki, jak i dla samych ezo fanów i białych "mędrców". Nie znam piękniejszej historii. Czytając miałem każdy przedmiot, jak i miejsce przed oczami. Polecam gorąco! Miłość i Radość

Gdy zaczęłam czytać tą historię już wiedziałam, że nic nie będzie takie samo. Historia Mariam obudziła we mnie tak wiele emocji, tak wiele mnie nauczyła a zarazem tak dużo przypomniała. Z każdą przeczytaną kartką zanurzałam się w cudowny świat magii, który kocham całym sercem. Ta historia jest dla mnie księgą wiedzy. Z głębi mojego serca polecam serdecznie

Pierwsza część serii już daje nam poczuć niesamowity klimat całej trylogii. Wspaniały, magiczny świat, który wciąga i chyba nikogo nie pozostawia obojętnym. Zarysowanie głównych wątków fabularnych, które w kolejnych odsłonach ulegają ciągłym przeobrażeniom.
Niczego nie można być pewnym do końca. To świat, który zmienia się na naszych oczach.

Mi nigdy nie udało się przeczytać książki do końca aż trafiłam na "Mroczne Gory" która mnie tak wciągnęła że przeczytałam ją jednym tchem. To jest tak niesamowita historia że nie idzie się oderwać. Naprawdę niesamowita....

Historia Mariam jest tak niesamowita.. wciągająca.. Wydaje mi się że wiele z nas może odnaleźć siebie i pewne archetypy w tej opowieści. Czytając czuję się jakbym tam była. U boku Mariam przeżywając to samo. Ja mam problemy czasami z uwagą i trudno żeby mnie książka wciągnęła. Szybko się nudzę. Ale tutaj. Na niemalże jednym oddechu pochłonęłam całość!!

Gdy zaczęłam czytać powieść Mroczne Góry, nie mogłam się powstrzymać aby przeczytać Ją za pierwszym razem, gdy tylko pojawiła się w moich dłoniach. Przenosi w niezwykły świat naszego życia, czasami aż trudno uwierzyć że ta historia mogła wydarzyć się naprawdę!

Interesuja powieść. 😊

Interesuja powieść. 😊