Trylogia

Maria Bucardi Wydawnictwo: Bielsko-Biała Maria Bucardi fantasy, science fiction
Bielsko-Biała Maria Bucardi
2022-07-07
2022-07-07
magia fantastyka fantasy powieść trylogia

500 stron. Co chwila próba gwałtu, z której bohaterce udaje się wywinąć. Brak zakończenia

Piękna historia. Przyjemnie i szybko się czytało pomimo dużej liści stron. Natomiast mam wrażenie, że książka jest urwana w połowie. Nie ma żadnego zakończenia :(

Wtórna i grafomańska, naprawdę się męczyłam przy lekturze, nie dotrwałam do końca. Opisy budowane przymiotnikami po przecinkach, wszyscy główni bohaterowie piękni i dobrze zbudowani, otoczenie jak z photoshopowanych bajek. Słabe romansidło w bajkowym wystroju.

Świetnie zarysowane postacie, na nowo można odkryć pewną baśń. Niestety w pewnym momencie w kółko powtarzający się motyw rodem z kiepskiej telenoweli bardzo męczy i frustruje.

Przeczytałam dwa razy. Pierwszy jak w transie "na raz", nie mogłam jej odłożyć, co się wydarzy dalej - jeszcze tylko jeden rozdział! Drugi raz, po półrocznej przerwie, baaardzo powoli.
To niezwykła hybryda gatunków fantasy romans i bildungsroman. Tak mi się kojarzy. A jeszcze dodam że ta książka przywodzi mi na myśl taki klimat "Trylogia Czarnego Maga" Trudy Canavan spotyka "Jane Eyre" Charlotte Bronte.

"Trylogia" Marii Bucardi to książka, która wywarła na mnie ogromne wrażenie. Czekałam na nią i gdy tylko zakupiłam e-booka pochłonęłam treść w ciągu niecałych 24 godzin. Na szczęście mogłam tak sobie zorganizować dzień, by przeznaczyć większość czasu na czytanie. Byłam bardzo ciekawa zmian w stosunku do wcześniejszych wersji (dostępnych jako poszczególne księgi, tu zebrane w 3 księgi tworzące całość) oraz zakończenia. Okazało się, że to wcale nie koniec, a historia ma o wiele więcej wątków i postaci :) a kolejne części będą się systematycznie ukazywać. Jeśli spodobała Ci się powieść, zachęcam, by zajrzeć na strony oraz Instagram autorki - tam znajdziesz ogrom wiedzy dotyczącej duchowości i rozwoju w tym obszarze w bardzo przystępnej formie (czyli szeroko: o życiu i prawach wszechświata); wywiady, artykuły i nagrania fragmentów powieści, gdzie autorka wyjaśnia i pokazuje całe tło powstawania powieści, rozwija znaczenie symboliczne i przez to jeszcze piękniej pokazuje bogactwo i głębię przesłań, którymi przepełniona jest książka.

Urzekł mnie piękny, niepospolity język, barwne opisy (przyrody, wnętrz, strojów, ważnych symboli),subtelność i zamiłowanie do piękna, do przestawiania szczegółów, pieczołowitość w oddaniu tamtych czasów, charakterystyka postaci... Przy postaciach ciekawe jest to, że ich wielowymiarowość ujawnia się stopniowo, jakby Maria chciała pokazać, że często możemy nie widzieć całości, a jedynie fragment czyjejś prawdziwej, pełnej osobowości oraz tego, co składa się na przejawienie danej istoty.

Opowieść ma głęboką symbolikę i wiele warstw. Czytając ją warto zwracać uwagę na każdy szczegół (symbole ukryte w liczbach, pod postacią zwierząt mocy, drzew i roślin oraz wiele innych),bo wszystko ma tu znaczenie. Jeśli nawet nie jesteś jeszcze biegła/y w ich odczytywaniu i rozumieniu, to już sam język, sposób pisania, zwroty akcji, przebieg historii, nielinearność przedstawienia treści - wciąga, intryguje i przynosi wiele przyjemności z czytania.

Po takim czasie trudno oddać tą szczególną ekscytację, którą czułam czytając. Najważniejsze jednak jest to, co Ty sam/a przeżyjesz i odczujesz podczas lektury w swoim sercu, w połączeniu z duszą.

Jestem pod wrażeniem książki, nie spodziewałam się, że aż tak w nią się wciągnę. Jeśli zastanawiacie się czy warto kupić i przeczytać, to jak najbardziej tak.

Dowiedziałam się o tym tej autorce od znajomej i jestem pod wrażeniem jak ciekawego ebooka wypuściła. Niedługo sięgnę po jej kolejne książki.

Moja pierwsza przeczytana książka Marii Bucardi i na pewno nie ostatnia, zrobiła na mnie wrażenie.

Autorka jak zwykle nie zawiodła, czekałam na tego ebooka i czytałam go z zapartym tchem, jest przepięknie napisany. Powieść robi wrażenie, nie mogę doczekać się kolejnych książek Marii Bucardi.

• Fantasy science fiction
  • !Posiadane