Cena sławy

Agata Sobczak Wydawnictwo: Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
Niegrzeczne książki
2022-04-27
2022-04-27
literatura polska sława scena idol muzyka

Na początku bardzo się wciągnęłam w książkę, lecz później kilka następujących po sobie wydarzen były dla mnie bardzo absurdalne i nie mogłam w pełno zrozumieć działań bohaterów. Wydawało mi się, że sama autorka nie wiedziala do końca jak rozwinąć w pełni akcję i wprowadzała takie wątki, które dodawały mi zniesmaczenia. Ogólnie sama historia miała doży potencjał, dlatego 6/10

Ta książka przypomniała mi czasy, kiedy czytałam tego typu opowiadania na blogspocie lub wattpadzie. Tylko, że byłam wtedy niewydarzoną nastolatką, a tego typu historie mi się podobały, bo sama marzyłam o swoich idolach. Teraz jest trochę inaczej. Kreacja postaci leży i kwiczy, a tak właściwie to nie istnieje. Charlie, a czasem Lots, to dziecinna, skryta w sobie osóbka, która jest gnębiona przez szkolną zołzę, a Luke to lubiący koszulki bez rękawów gwiazdor, zaliczający panienki i oczywiście zmęczony kontraktem, który wiecznie się przewija w fabule. Przeczytałam tę książkę tylko dlatego, że wydałam na nią pieniądze i nie lubię zostawiać niedokończonych spraw. Momentami było bardzo trudno, zarówno przez język, pustych bohaterów, jak i cringowe i pozbawione sensu wydarzenia.

𝚆𝚒𝚎𝚖, ż𝚎 𝚗𝚊𝚜𝚣𝚊 𝚛𝚎𝚕𝚊𝚌𝚓𝚊 𝚝𝚘 𝚌𝚣𝚢𝚜𝚝𝚎 𝚜𝚣𝚊𝚕𝚎ń𝚜𝚝𝚠𝚘 (...) 𝙽𝚒𝚔𝚘𝚐𝚘 𝚙𝚛𝚣𝚎𝚍 𝚜𝚘𝚋ą 𝚗𝚒𝚎 𝚞𝚍𝚊𝚓𝚎𝚖𝚢.

🎶 Luke i Charlie. Bożyszcze nastolatek i fanka. Dziewczyna, która zauważyła znacznie więcej niż przeciętny użytkownik obserwujący profil Luke'a Millisa. Jedna wiadomość, na którą chłopak decyduje się odpowiedzieć. Tak rozpoczyna się ich wirtualna znajomość. Czy tylko to im wystarczy?

🎶 Muszę z przykrością stwierdzić, że była to strata czasu. Czułam się jakbym czytała taki stereotypowy fanfik, gdzie główna bohaterka spełnia swoje marzenie o kontakcie z uwielbianym idolem.

🎶 Do bólu przewidywalna, odrealniona *jakbym miała ochotę na taką historię to sięgnęłabym po fantastykę* i mało angażująca. Większość książki to wiadomości, które wymieniają ze sobą nasi bohaterowie. Aż mnie skręca na wspomnienie niektórych fragmentów... A, dalej będą spojlery!

🎶 Co wiemy o bohaterach? Ona ma siedemnaście lat, umie śpiewać, choć to ukrywa i randomowo pije wino. On ma dziewiętnaście lat, chodzi w tank topach i beanie, jest bożyszczem nastolatek. Koniec przedstawienia postaci.

🎶 Ojciec Charlie to już temat na osobną historię - byłaś w domu nieznajomego idola? Zakaz wychodzenia z domu na dwa tygodnie. Chcesz lecieć do Szwecji bo tam koncertuje twój idol i nikomu nie odpisuje, więc się martwisz? Spoko, nawet kupię Ci bilet, w końcu mieszkamy tylko w LA...

🎶 Charlie zachowywała się jak najmądrzejsza w stadzie, jest niesamowicie irytująca i momentami zachowuje się kompletnie od czapy. Zwierza się ojcu dosłownie ze wszystkiego - gdy dostaje od niego reprymendę by przestała pisać na Instragramie z Lukiem, spokojnie pisze o tym chłopakowi i tak ma się stać. O! Albo przekłada godzinę nagrania piosenki dla swojego idola bo o 10 to ona musi być w szkole na lekcji. Trudno mi uwierzyć, że tak zachowuje się 17-latka...

🎶 Co mi podobało? Okładka 🙊

🎶...

Marzyliście kiedyś o tym, żeby móc poznać swojego największego idola? A może nawet śniliście o wspólnym życiu? 😌

Agata Sobczak urzeczywistnia pragnienia i prezentuje powieść, która roztapia serca i rozczula w stylu young adult.
Charlie ma ogromny talent. Pisze, komponuje i śpiewa. Ale wiedzą o tym tylko jej najbliżsi. Dziewczyna uwielbia Luke'a Millisa, wschodzącą gwiazdę i idola nastolatek. Pewnego dnia postanawia do niego napisać i ku jej wielkiemu zdziwieniu...dostaje od niego odpowiedź.
Tak zaczyna się historia, która dla wielu byłaby spełnieniem najskrytszych marzeń.

"Cena sławy" to historia lekka, przez której tekst po prostu się płynie. Główną bohaterką jest Charlie, utalentowana 17 latka gnębiona w szkole. Dopiero zawiązanie bliższej relacji z chłopakiem daje jej poczucie bycie dowartościowanym. Ale on podpisał kontrakt, przez który czasem musi grozić się na rzeczy wbrew sobie. Czy ona będzie w stanie na niego poczekać?
Bardzo fajna książka, choć ciut irytowało mnie to, że bohaterowie w wyjątkowo specyficzny i bardzo płaski sposób się ze sobą komunikują. Pomijając to, świetny pomysł na fabułę. Myślę, że jeśli tak jak ja jesteście fankami/fanami jakiegoś wokalisty/tki czy zespołu, to też chcielibyście znaleźć się na miejscu głównej bohaterki.

Czy można znaleźć miłość na Instagramie?

Charlie Mitchell, jak wiele nastolatek, śledzi profil swojego ulubionego wokalisty. Kocha się w Luku Millisie od lat. Pod wpływem impulsu postanawia do niego napisać, nie spodziewając się odpowiedzi. W końcu on jest międzynarodową gwiazdą. Zdarza się cud i chłopak odpisuje. Zaczynają rozmawiać i budzi się między nimi nić sympatii.

Charlie, zwana Lots, wychowywana jest przez tatę, z którym ma świetny kontakt. Prowadzą szczere rozmowy o wszystkim. Ojciec nie jest zadowolony, że jego nastoletnia córeczka rozmawia z gwiazdorem, znanym z rozrywkowego stylu życia.

Dziewczyna poza szczerą przyjaźnią ma do zaoferowania coś jeszcze. Okazuje się utalentowaną tekściarą i wokalistką, jednak uparcie się ukrywa, zamiast pokazać ludziom swój talent. Boi się rozgłosu, szczególnie, że rówieśnicy w szkole bywają okrutni. Nie wspominając o zazdrosnych fankach.

Jej rodzący się związek z Lukiem utrudnia szczególnie jego sława i wymogi narzucone kontraktem.

Przez cały czas miałam nadzieję, że Lots wyjdzie z ukrycia i sama zacznie nagrywać.

Z Lukiem połączyła ją idealna harmonia.

"Cena sławy" to przyjemna, lekka opowieść o rodzącym się uczuciu i jego kosztach.

Czy można znaleźć miłość na Instagramie?

"Cena sławy" to jednotomowa historia miłosna dwójki nastolatków, z dość nieszablonową fabułą.
Bardzo ciężko jest mi ocenić tę książkę. Gdy przeczytałam opis i nadarzyła się okazja aby ją zrecenzować, bez zastanowienia się zgłosiłam. Pomysł, to w jaki sposób została napisana książka (chodzi o rozmowy między bohaterami) oraz fabuła, zapowiadały się rewelacyjnie, a początek mnie tak wciągnął, że nie wiedziałam kiedy, a już byłam na setnej stronie. Niestety im dalej, tym było gorzej. Jak początek mnie zachwycił, tak już gdzieś po ponad setnej stronie było nudno i miałam wrażenie jakby autorka zaczynała jakąś "scenę" i urywała ją w dziwnym momencie, nie kończąc jej.
Całą historię uratowali bohaterowie, których od samego początku polubiłam. I nie mówię tu tylko o głównych postaciach. Wszyscy wnieśli wiele do tej historii.
Ale Charlie... Ta dziewczyna tak mnie wkurzała przez większość książki. Miałam ochotę wielokrotnie ją złapać i nią potrząsnąć. Jej zachowanie było tak niedojrzałe. Ja wiem, że to siedemnastolatka, ale bez jaj. A to jak o wszystkim mówiła swojemu ojcu też było mega wkurzające. Nastolatki w jej wieku przecież mają tajemnice przed rodzicami. Ehhh...
Kurczę, nie wiem co bym mogła napisać jeszcze o tej książce.
Ta historia miała tak wielki potencjał, który niestety nie został w pełni wykorzystany, a szkoda.

🔥Agata Sobczak "Cena slawy"
Wyd. @niegrzeczneksiazki 🔥
-------------------------------------------
Charlie to dziewczyna która jest skromna i utalentowana. Jednak nie chce aby ktoś usłyszał jak śpiewa i pisze teksty. Jest także wielką fanką Luka Millisa . Śledzi jego karierę i zna każda jego piosenkę. Pewnego dnia kiedy widzi, że ukochany artysta dodaje zdjęcie na Instagram i nie jest on na nim szczęśliwy pisze do niego wiadomość prywatną. Jest przekonana, że i tak jej nie zauważy . Jakie jest jej zaskoczenie kiedy chłopak jej odp i od tej pory nawiązują kontakt 😊
Luke trwa w niekorzystnym kontrakcie i niestety nie może żyć tak jakby chciał. Jego kariera wisi na włosku i niestety musi coś zmienić . Bardzo spodobała mu się tajemnicza dziewczyna i chce ją bardzo poznać.
Ta historia jest naprawdę bardzo fajna. Podobają mi się książki z tematyką muzyki, ponieważ sama nie wyobrażam sobie życia bez niej. Dlatego wiem co czuje główna bohaterka i poniekąd się z nią utożsamiam. Luke jest naprawdę świetnym bohaterem i aż chciałabym by taki artysta istniał naprawdę 🤭 Historia miłosna wpleciona w książce jest bardzo piękna i widać w niej zaangażowanie i walkę ❤️ bardzo mi się podoba i wrócę do niej jeszcze nie raz 🎤

🔥Agata Sobczak "Cena slawy"
Wyd. @niegrzeczneksiazki 🔥
-------------------------------------------

Lubicie czytać lekkie romansidła, które sprawiają, że czytanie jest czystą przyjemnością? Ja bardzo. Taką książką w ostatnim czasie była dla mnie z pewnością nowość od Agaty Sobczak “Cena sławy”. Książka jest historią opowiadającą losy dziewczyny o imieniu Charlie, której pasją jej pisanie tekstów piosenek. Dziewczyna jest ogromną fanką Luke’a Millisa - młodego, przystojnego piosenkarza, który obecnie jest bardzo popularnym artystą. Charlie w porywie chwili pisze wiadomość do mężczyzny. Jako jedyna jest w stanie ujrzeć, że coś jest z nim nie tak, w końcu zażyle obserwuje jego karierę przez ostatnie cztery lata. Nie spodziewa się, że Luke natrafi na jej wiadomość. Los ma jednak wobec niej inne plany i chłopak odpisuje na jej wiadomość. Oboje nie wiedzą jeszcze, że to początek nowej znajomości, która doprowadzi ich do..

Oczywiście nie zdradzę Wam co się dalej wydarzy. Sami będziecie musieli skusić się na tą słodką historię miłosną. Charlie i Luke z pewnością skradną wasze serca. Ich relacja nie jest gwałtowna czy też niespodziewana. Więź pomiędzy tą dwójką budowana jest tygodniami. Oboje poznają się z tej dobrej i złej strony. Pojawia się alkohol i zazdrość, a to nigdy nie wróży nic dobrego. Przede wszystkim pojawia się uczucie, które nie będzie miało łatwej drogi do przeżycia. Na drodze do szczęścia Luke’a stanie między innymi agencja i mało korzystny kontrakt, który podpisał. Jednak to nie wszystko co może zaoferować czytelnikowi ta historia.

Cieszę się, że autorka w środku poruszyła wiele ważnych tematów. Między innymi hejt, który uderza w młode osoby. To jak ma na nich wpływ, oraz fakt jak sobie z nim radzić. Czasami trzeba pokazać pazura, aby nasz oprawca zrozumiał, że tak naprawdę nie ma nad nami władzy. To my jesteśmy panami swojego losu. Nikt inny. To ważna motywacja, która powinna być częścią naszego życia.

Ta historia porusza również piękny temat jakim jest budowanie relacji z drugim człowiekiem. Wszystko zaczyna się od pięknej przyjaźni i zaufaniu, które budowane jest każdego dnia. Oczywiście nie wszystko jest usłane różami, jednak z pewnością ta historia jest z natury słodka i bardzo romantyczna.

“Cena sławy” to książka, którą przeczytałam dosłownie w jeden wieczór. Od tej lektury nie da się oderwać. Lekka historia i ciekawe pióro autorki sprawia, że ta książka pochłania czytelnika. W środku znajdziecie świetnie wykreowane postacie, dużą dawkę humoru, sporą dawkę dobrej muzyki oraz oczywiście uczucie, które zwali Was na kolana. Jeżeli liczycie, że jest to pikantna historia muszę Was rozczarować. Tak, w środku znajdziemy kilka odważniejszych scen, jednak są one bardzo wyważone i napisane ze smakiem. Muszę przyznać, że w tej historii zachwycili mnie nie tylko główni bohaterowie, ale również ci poboczni. Z pewnością przyjaciele Luke’a i Charlie odegrali ważną rolę w całej historii. Jednak o tym musicie przekonać się sami. Jestem pewna, że ta historia przypadnie Wam do gustu. Ja polecam Wam tą pozycję całym serduchem!

☆Recenzja☆

Charlie od zawsze marzyła, aby poznać swojego idola. Luke Millis to wschodząca gwiazda. Miliony fanek przychodzą na jego koncerty i także chce nawiązać z nim kontakt. Dziewczyna widząc jego najnowszy post na mediach społecznych dostrzega w nim pewną zmianę. Nie poznaje swojego idola więc postanawia do niego napisać i pokazać mu wsparcie oraz dodać otuchy. Charlie nie spodziewa się że kiedykolwiek jej odpisze. Co się jednak stanie, gdy rzecz niemożliwa stanie się prawdziwa?

Nigdy nie wiadomo kiedy przytrafi się chwila, w której całe twoje życie się odmieni. Jeden moment może zdecydować o serii zdarzeń, której nie będziemy mogli kontrolować. Charlie doświadczyła tego na własnej skórze. Była zwykłą uczennicą nie szukającą w swoim życiu żadnych ekstremalnych przygód czy doświadczeń. Komponowała i tworzyła muzykę poświęcając jej swój cały czas. Pewnego dnia z pewnych przyczyn napisała do Luke Milisa - wschodzącej gwiazdy popu i jednego z najbardziej rozpoznawalnych wykonawców. Nie spodziewała się odpowiedzi jednak los czasami sprawia, że niemożliwe staje się możliwe. Na początku tej pozycji miałam bardzo dobre nastawienie. Pomysł jak i fabuła zapowiadały się znakomicie, a fakt, że dawno takiej powieści na rynku wydawniczym nie było sprawił, że jeszcze bardziej chciałam po nią sięgnąć. Jednakże czym dalej byłam, tym bardziej przekonywałam się o tym jak bardzo moje oczekiwania był zawyżone. Przez większość książki nie działo się nic poza esemesowanie bohaterów, w drugiej części działo się więcej, a akcja szła bardziej dynamicznie, ale to nadal nie było to czego oczekiwałam. Liczyłam na lekki i przyjemny romans. W pewnych momentach musiałam odstawić książkę na bok i dać sobie kilka chwil, aby ponownie się do niej zabrać. Mało spójny warsztat autorki powodował, że ciężko było bardziej się zagłębić w powieść i dostrzec charakter bohaterów. Nie odznaczali się niczym co wyróżniałby ich pośród pozostałych bohaterów. Luke troszczył się o Charlie i ją chronił jednak przez większość powieści denerwował mnie swoim stylem bycia. Charlie była miła i starała się wszystkim pomagać, ale to nie droga do tego, aby mnie urzec i przekonać do siebie. Ich relacja była powierzchniowa. Miałam nadzieję, że naprawdę dowiedzą się jaki smak ma cena sławy, dowiedzą się jak wejść w dorosłe życie gdzie każdy krok ma swoje konsekwencje. Wydawało mi się że otrzymałam zupełnie inną wersję. Te watki nie zostały rozwinięte w sposób, którego bym oczekiwała. Bohaterowie nie nawiązali więzi, którą mogli. Budowali swoją relację nie znając się przez co także miałam ograniczone pole, aby bliżej zapoznać ich charaktery.

‘’Cena sławy’’ to książka, która w końcowym rezultacie nie zadowoliła mnie w stu procentach. Pomysł na fabułę i poboczne watki był bardzo oryginalny i niemal od razu poczułam, że można by było stworzyć z tego historię pełną napięcia i przyciągania. Niestety tak się nie stało, a Luke i Charlie nie skradli mojego serca. Jednakże zachęcam do sięgnięcia po tą pozycję i wyrobienia swojej własnej opinii!
Ocena 4/10

☆Recenzja☆

„Cena sławy” oparta jest na motywie miłości do idola. Charlie od lat wzdycha do Luka, który jest bożyszczem nastolatek. Widząc jego najnowsze zdjęcie na instagramie postanawia napisać do niego wiadomość, na którą szczęśliwym trafem chłopak odpowiada i tak zaczyna się ich znajomość.

O rany jak wciągnęłam się w tę historię! Uśmiechałam się pod nosem, czasami przewróciłam oczami, ale przez cały czas czytałam jak szalona kibicując głównych bohaterom. Ten tytuł idealnie wpasował się w przedsesyjny czas kiedy moja głowa potrzebuje prostych schematów, które pozwolą mi zapomnieć o całym bożym świecie.

Nie napisze wam, że to książka idealna, bo taka nie jest. Chwilami czułam się jakbym czytała typowe fanfiction, ale wiecie co, podobało mi się to! Ta młodzieńczość i czasami wręcz naiwność sprawiła mi dużo przyjemności. Mogłam w jednej chwili przenieść się 10 lat wstecz do pochłanianych wtedy przeze mnie historii o moim ukochanym muzyku.

Jeśli szukacie czegoś na miły, niezobowiązujący wieczór to „Cena sławy” będzie idealnym wyborem. No i ta piękna okładka przy okazji przyozdobi wasze biblioteczki.

• Przeczytane 2022
  • Nie posiadam
  • 2022 r.

Dodaj cytat z książki Cena sławy