Okładka książki Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie Agnieszka Kozak, Jacek Wasilewski
Agnieszka KozakJacek Wasilewski Wydawnictwo: Onepress nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Onepress
2022-05-24
2022-05-24
rozwój osobisty

Okładka książki Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie Robert Bielecki, Agnieszka Kozak, Marcin Rzeczkowski
Nastolatek pot... Robert Bielecki, Ag...
Okładka książki KONFLIKT, SZACUNEK, ZGODA. Porozumienie bez Przemocy w praktyce biznesowej Joanna Berendt, Agnieszka Kozak, Vesna Lorenc
KONFLIKT, SZAC... Joanna Berendt, Agn...
Okładka książki Dogadać się z nastolatkiem. Dojrzałość i szacunek w relacji Joanna Berendt, Agnieszka Kozak
Dogadać się z ... Joanna Berendt, Agn...

"Możliwe, że tak bardzo jesteśmy odcięci od tego, co nas boli, że już przestaliśmy czuć ból i serce zamknięte w klatce nawet nie wie, że można inaczej" str 307
"Obietnica ustanawia między ludźmi więzi, które dają im poczucie stałego lądu pośród ruchomych piasków losu" str 311
"Ważne jest, by przestać pudrować trupa w sobie" str 105
"Lęk przed tym, co może się wydarzyć, zatrzymuje życie" str 109
"Piękno powstaje gdy zaczynasz być sobą" str 157
"Tam gdzie człowiek nie chce przebywać, powstaje mur. Od muru zaś zaczyna się więzienie" str 242
"W miłości do drugiego człowieka ważne jest aktywne działanie" str 260
"Kiedy nie można odtrąbić sukcesu, często nie widzi się ani wysiłków, ani człowieka, który stoi za wykonaniem danej pracy" str 263

"Ważne jest, by przestać pudrować trupa w sobie" str 105
"Lęk przed tym, co może się wydarzyć,...

Świetna lektura dla wszystkich, którzy z ciekawością zaglądają w głąb siebie i próbują zrozumieć dlaczego w taki sposób funkcjonują w relacjach. Można znaleźć w niej wiele wskazówek, jak dzięki językowi budować głębsze, bliższe i bardziej satysfakcjonujące relacje. Dodałam jeden punkt za ostatnią część - na pewno będę do niej wracać :)

Było to moje pierwsze podejście do książki w takiej tematyce. Temat dla nas ludzi może być niekomfortowy, a wręcz ciężki. Osobiście forma, w której każdy rozdział to osobne "zaklęcie" wytłumaczone rzeczywistymi historiami ludzi sprawia, że książka nabiera autentyczności. Nawet jeżeli rozdział nie dotyczy Ciebie, możesz z niego wyciągnąć pewną naukę. A może kiedyś ta wiedza przyda się w relacjach z innymi.

Dla dorosłych osób może być źródłem poznania, że to co dla Ciebie było w dzieciństwie normalnym zachowaniem, wcale normlanym zachowaniem nie jest. Widzisz, jak dane zachowania mogły wpłynąć na Ciebie, ale też dlaczego twój rodzic wychowywał Cię w ten a nie inny sposób. Bo tak jak my wynieśliśmy pewne zachowania czy krzywdy z domu, tak samo zrobili to nasi rodzicie.

Dla mnie była to też nauka czego nie robić w kontaktach z następnym pokoleniem, aby nieświadomie nie przekazywać im schematów, w których sami żyjemy.

Miło się czytało ale życia nie zmieni.

Miło się czytało ale życia nie zmieni.

Książka bardzo wartościowa. Uważam, że wielu osobom w wieku 40+ lektura mogłaby pomóc zrozumieć wiele aspektów swojego zachowania. W przedstawionych historiach autentycznych postaci z praktyki autorów można odnaleźć mechanizmy funkcjonujące w wielu rodzinach.
Na minus wtręty polityczne, na które, moim zdaniem, nie ma miejsca w książce tego rodzaju.

Ksiazka opowiada o zakleciach jakie wiele osob ma w swojej glowie i ktore czesto uniemozliwiaja dzialanie w zgodzie ze soba. Uswiadamia przykra rzeczywistosc wychowania i jego konsekwencje w doroslosci. Zawiera wiele przykladow w ktoch mozna odnalezc siebie. Ostatnia czesc ksiazki zawiera slowa ktore moga odczarowac zaklecia i uwolnic sie od mysli ktore byly nam wpajane od dziecka.

Początek bardzo intryguje. Potem przyznam, że momentami sie nudziłam. Ape końcówka wspaniała, dużo mam przemyśleń na koniec. Bardzo fajnie zamknięta klamrą książka.

Autorzy książki „Uwięzieni w słowach rodziców” pokazują nam, jak wielki wpływ mają słowa, zwłaszcza nieustannie nam powtarzane. Niektóre wlewają w nas strach przed wyzwaniami, inne odbierają głos, a jeszcze inne nie dają nam przyzwolenia na odpoczynek.

Ta książka niesie za sobą ogromną wartość. Dzięki niej jesteśmy w stanie rozpoznać i probować „walczyć” z tym, co w nas wkodowano w dzieciństwie, ale również mieć świadomość tego, co mówimy do własnych (lub cudzych) dzieci. Dlatego książkę polecam nie tylko osobom dorosłym, którzy chcą rozprawić się z demonami przeszłości, ale również rodzicom, przyszłym rodzicom, nauczycielom, dziadkom itp., którzy chcą, by dzieci wyrosły na świadomych i pełnych poczucia wartości dorosłych.

Na koniec ważny cytat, bo należy pamiętać, że przeszłość ma na nas wpływ i w pewien sposób nas kształtuje, ale nie jest ona wyrokiem.

„Mogę wybrać, że będe aktorem uwięzionym w jakiejś sztuce, w którą włożyli mnie rodzice, ale mogę wybrać, że będę reżyserem swojego życia, i zdecydować, jaki scenariusz dla siebie napiszę”.

Bardzo ciekawa książka.
Dotyka tematu przekonań, jakie budujemy w swoim umyśle w oparciu o przekazy rodzinne.
Polecam szczególnie osobom DDD i DDA.
Warto rozważyć i zaobserwować u siebie podobne mechanizmy.
W książce podane są sposoby na poradzenie sobie z tymi przekonaniami, co jest istotną wartością tej pozycji.
Polecam!

Bardzo ciekawa książka.
Polecam szczególnie osobom DDD i DDA.
Warto rozważyć i zaobserwować u siebie podobne mechanizmy.
Polecam!

Bardzo ważna książka, i dobrze napisana. Myślę że wielu trzydziesto- i czterdziestolatków znajdzie w opisanych przykładach siebie, a nawet w swoim zachowaniu w stosunku do swoich dzieci... Warto przeczytać aby uświadomić sobie problem, i dowiedzieć się jak z tym walczyć.

• Psychologia
  • Audiobooki

Agnieszka Kozak Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie Zobacz więcej