Mądra bliskość. Jak dbać o siebie i innych

Okładka książki Mądra bliskość. Jak dbać o siebie i innych Agnieszka Kozak
Okładka książki Mądra bliskość. Jak dbać o siebie i innych
Agnieszka Kozak Wydawnictwo: MANDO poradniki
poradniki
MANDO
2023-11-22
2023-11-22

Okładka książki Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie Robert Bielecki, Agnieszka Kozak, Marcin Rzeczkowski
Nastolatek pot... Robert Bielecki, Ag...
Okładka książki KONFLIKT, SZACUNEK, ZGODA. Porozumienie bez Przemocy w praktyce biznesowej Joanna Berendt, Agnieszka Kozak, Vesna Lorenc
KONFLIKT, SZAC... Joanna Berendt, Agn...
Okładka książki Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie Agnieszka Kozak, Jacek Wasilewski
Uwięzieni w sł... Agnieszka Kozak, Ja...
Okładka książki Dogadać się z nastolatkiem. Dojrzałość i szacunek w relacji Joanna Berendt, Agnieszka Kozak
Dogadać się z ... Joanna Berendt, Agn...

Pochłonęłam tę książkę w błyskawicznym tempie, ale też wielokrotnie zatrzymywałam się, aby przemyśleć kilka spraw. Cieszę się, że tematyka “self-help” jest już tak mocno rozpowszechniona i możemy znaleźć wsparcie i pomóc sobie za pomocą tak pięknie i z sercem wydanych książek.

Zajrzymy tutaj we własne wnętrze i zidentyfikujemy nasze potrzeby, przypomnimy sobie, jak ważna jest uważność i troska o siebie. W ten sposób zbudujemy lepszą relację ze sobą, osobą, która jest najważniejsza, aby szczęśliwie iść przez życie. Jeśli zadbany dobrze u siebie, to lepiej poradzimy sobie z pomaganiem innym. Powinniśmy zatem zaakceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy, nasze reakcje na życiowe sytuacje mają ogromny wpływ na jakość życia. Nie musimy udawać, że wszystko jest w porządku, gdy tak nie jest, płaczmy, gdy mamy na to ochotę, przytulajmy się, śmiejmy, odpoczywajmy wtedy, gdy ciało i dusza się tego domagają, nie jest nam do tego potrzebna zgoda i oczekiwania innych ludzi.

Podoba mi się pomysł na rozdziały, przykładowo przeczytamy o łzach, oddechu, emocjach czy dziedzictwie, wszystko napisane jest jasno i klarownie, daje do myślenia i brzmi jak rozmowa z kimś bliskim. Autorka wyciąga do nas rękę i stara się nam lepiej zrozumieć siebie. Znajdziecie tutaj też miejsce na notatki oraz listę potrzeb i emocji - przyjemnych i nieprzyjemnych.

Jestem zachwycona i na pewno kupię egzemplarz dla przyjaciółki, a ten zachowuję dla siebie. Uwielbiam tego typu książki, moja biblioteczka obfituje w coraz więcej tytułów o samopomocy i rozwoju osobistym, co ogromnie mi pomaga.

Wspaniała lektura na jesień, gdy za oknem panuje deszczowa melancholia. Autorka, Agnieszka Kozak, w sposób nieszablonowy i pełen uczucia przedstawia, proces odkrywania własnej wartości, co staje się kluczowym elementem w trudnych chwilach. Książka nie tylko pomaga zrozumieć etapy rozwoju osobistego, ale również zachęca do pokochania samego siebie i czerpania radości z codziennego życia. Każdy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie – od konkretnych praktyk po refleksje nad własnym życiem. To nie tylko poradnik, lecz także piękna podróż w głąb siebie.

To niezwykle wartościowa pozycja, fascynująca nie tylko treścią, ale także estetyką wydania.

Agnieszka Kozak w kolejnej już książce, prezentuje się jako przewodnik przez świat budowania relacji, zarówno z innymi, jak i samym sobą. Praca nad bliskością, empatią i szacunkiem dla samego siebie staje się tu inspirującym doświadczeniem. Zdecydowanie polecam tę książkę wszystkim poszukującym głębszego zrozumienia siebie i lepszego budowania relacji z otoczeniem."

To nie tylko kolejna porcja wiedzy psychologicznej, ale także fascynująca podróż w głąb ludzkiej psychiki. Autorka, będąc doświadczonym psychoterapeutą, przekazuje czytelnikom nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również praktyczne narzędzia do pracy nad sobą. Wątki związane z wewnętrznym dzieckiem czy znaczeniem imienia są tu tylko elementem szerszego obrazu, który obejmuje tematy związane z miłością, pozytywnym myśleniem i relacjami. Książka jest nie tylko cennym źródłem informacji, ale także inspiracją do osobistej transformacji."

Dziękuję Wydawnictwu MANDO za egzemplarz recenzencki!

Jest w tej pozycji dużo z psychologii - hasła o wewnętrznym dziecku kilka razy się pojawiają. Mówienie o tym, że znaczenie imienia faktycznie ma znaczenie to moim zdaniem teza pokroju horoskopu, natomiast pojawia się też sporo mądrej treści. Autorka mówi o związku - co rozumiemy przez miłość i o tym warto posłuchać. Trzeba też spróbować myśleć o dobrych rzeczach, poświęcić temu chwilę, co sugeruje.

Hm. Dobra książka, ale taka pobieżna. W zasadzie wszystko, co już wiem i wyczytałam w innych pozycjach.

Niestety spodziewałam się czegoś więcej. Treść otulająca, czuła, dla osób które potrzebują glaskow, idealna, jednak nieco wtórna. Znacznie lepsze wrażenie robią podcasty Pani Agnieszki. Jest tam więcej treści. To co zrobiło na mnie bardzo złe wrażenie, to masa pustej przestrzeni - specjalnie policzyłam i poza dużymi marginesami jest 25 procent (!) pustych lub prawie pustych stron - a to na „notatki” (ludzie kochani, naprawdę tak trzeba ?),na tytuły, podtytułu, listy potrzeb, listy emocji, puste strony w charakterze przerywników, itd… nie wiem, czy to inicjatywa Pani Agnieszki, czy wydawnictwa, ale jest to dla mnie nie do przyjęcia.

Na półkach: , , , , , , ,

Książkę, pt"„Mądra bliskość. Jak dbać o siebie i innych", czyta się od pierwszej strony z ogromną ciekawością. Dlaczego?
Temat "bliskości" dobrze każdemu znany, ale czy do końca rozumiany?
Bliskość, to nie tylko więź rodzinna, emocjonalna, fizyczna.

"Potrzebujemy takiej bliskości, która daje pewność, że można po prostu być i tylko to jest wystarczającym uzasadnieniem miłości".

Autorka Agnieszka Kozak, zaprasza nas w swojej książce w podróż, gdzie głównym kierunkiem jest- bezpieczna bliskość.
Ważnym na początku zadaniem jest to, że bliskość najpierw podarujmy sobie, aby później dzielić się nią z innymi.
Na podstawie przykładów z życia różnych osób poznajemy, gdzie tej bliskości międzyludzkiej brakuje i co jest tego powodem.
Autorka naprowadza na właściwe ścieżki, którymi trzeba podążać w poszukiwaniu bliskości.
Jaką rolę odgrywają tutaj emocje, tj: smutek, lęk, żal, niepewność, empatia?
Dlaczego tak ważnymi są doświadczenia sprzed lat, z dzieciństwa?
Poradnik ten zawiera wiele cennych rad, dzięki którym możemy poczuć się komfortowo otoczeni miłością, wdzięcznością💚🍀🤗
Format książeczki jest zmniejszony, z ładną grafika na okładce, ciekawymi rysunkami w środku.
Na dodatek każdy z rozdziałów posiada miejsce na własne uwagi, zapiski, przemyślenia.
Wydawnictwu MANDO pięknie dziękuję za egzemplarz recenzencki💝📗📖

Temat "bliskości" dobrze każdemu znany, ale czy do końca rozumiany?
Bliskość, to nie tylko więź rodzinna, emocjonalna, fizyczna.

• Poradniki
  • Już mam
  • Przerwa na kawę
  • 2023 rok

Dodaj cytat z książki Mądra bliskość. Jak dbać o siebie i innych