Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent

Okładka książki Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent Natalia Berlik
Okładka książki Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent
Natalia Berlik Wydawnictwo: Wilga poradniki
poradniki
Wilga
2022-09-28
2022-09-28

Okładka książki Wierszyki na Boże Narodzenie Natalia Berlik, Dorota Gellner, Danuta Gellnerowa
Wierszyki na B... Natalia Berlik, Dor...

Lubicie malować? A może chcielibyście zacząć, ale nie wiecie, od czego zacząć?

Jeśli na któreś pytanie odpowiedziałeś/aś tak to książka „Szkoła rysowania” będzie idealną pozycją.

Znajdziesz w niej nie tylko same podstawy, ale i rozwinięcie.

Na wstępie mamy omówione podstawy. Jaki wybrać ołówek, jaki jego nr odpowiada temu co chcemy zrobić. Mamy też omówione inne możliwości. Np. marker, cienkopisy, pastele itp. Mamy też sporo ćwiczeń, od jakich możemy zacząć. Wiadomo, jak wszędzie trzeba ćwiczyć, by były jakieś efekty. Tak samo i w rysowaniu, trzeba ćwiczyć rękę, by coraz lepiej rysowała.

Kiedy już stwierdzisz, że chcesz iść dalej, uczysz się o kształtach i cieniowaniach. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie łatwe.

Kolejnym etapem już są konkretne ćwiczenia. I tak możemy sami wybrać, co nas najbardziej interesuje lub iść po kolei i próbować swoich sił. Zaczynamy od martwej natury, ale mamy szeroki wybór. Od bardziej podstawowych do wymagających już jakichś umiejętności. Zwierzęta, rośliny, budowle, ruch, ludzie to tylko parę przykładów co w tej książce znajdziemy.

Dawno sama nie rysowałam, ale mam zamiar z tą książką przypomnieć lub nauczyć się jak się rysuje. Czeka mnie fajna zabawa.

Polecam jeśli czego takiego szukacie lub może na prezent dla kogoś, kto chciałby zacząć, ale sam nie wie jak. Jest to bardzo ciekawa pozycja.

Lubicie malować? A może chcielibyście zacząć, ale nie wiecie, od czego zacząć?

Znajdziesz w niej nie tylko same podstawy, ale i rozwinięcie.

Lubicie kolorować? Macie mnóstwo ciekawych kolorowanek do wypełnienia, a może już dawno są wszystkie pokolorowane 😏 Wydajecie na nie dużo pieniędzy?
Może alternatywą będzie nauczenie się rysować??

Z książką z "Szkoła rysowania: rozwiń swój artystyczny talent" z Wyd. Wilga można spróbować swych sił w rysowaniu ludzi, zwierząt, czy też kwiatów, pejzaży czy owoców.
Jest też trochę teorii... np. zasady dotyczące cieniowania, czy informacje o potrzebnych przyborach.
Jednak najbardziej podobało mi się pokazanie krok po kroku jak narysować daną rzecz. Dużo miejsca poświęcono ludziom, w tym elementom ich twarzy oraz rysunkowi ludzi w ruchu, co bardzo mnie ucieszyło ☺️

Polecam więc gorąco tę książkę 🤩📖

Może alternatywą będzie nauczenie się rysować??

Jest też...

Jako człowiek, który do nauki rysowania zabierał się już 42978 razy w życiu, mówię Wam - to jest naprawdę warta posiadania książka

Teoria jest ale nie zabiera połowy książki i nie nudzi. Konkret, same przydatne rzeczy. Jak coś będzie ciekawić Cię bardziej, to doczytasz. Tutaj jest czas na niezbędne podstawy i lecimy z ćwiczeniem ręki

Rozdziały (martwa natura, rośliny i kwiaty, zwierzęta, przyroda i pejzaże i ludzie) z kilkunastoma przykładami w każdym. Etapy opisane dokładnie, po kolei. Prosto, ale za każdym razem też trochę wymagająco. Więc ze strony na stronę uczysz się jakiejś nowej rzeczy czy metody na narysowanie czy pokazanie czegoś innego

Podoba mi się. Technicznie też jest fajnie, bo książka ma twardą oprawę i duży format

Rozdziały (martwa natura, rośliny i...

"SZKOŁA RYSOWANIA. ROZWIŃ SWÓJ ARTYSTYCZNY TALENT" to kreatywna propozycja od @wydawnictwo_wilga.
______________
Muszę przyznać, że jakiś czas temu szukałam tego typu propozycji i miałam z tym niemały problem. Chodzi o to, że ciężko było odnaleźć tak różnorodną propozycję. Dzięki niej nauczycie się szkicować ludzi, zwierzęta, rośliny i przedmioty!
W pierwszym rozdziale poświęconym teorii wyjaśnione zostały podstawy rysunku. Ukazane zostały informacje na temat ołówków, temperówek oraz innych przedmiotów i akcesoriów przydatnych do malowania i szkicowania. Dodatkowo ukazana została informacja na temat odpowiedniego trzymania ołówka, czy też przedstawione zostały ćwiczenia związane z nauką panowania nad ołówkiem. Poznacie techniki cieniowania i dowiecie się, czym jest walor!
Zapoznawszy się z podstawami można przejść do działania! Wykonanie każdego szkicu przedstawione jest w kilku przejrzystych, dobrze opisanych krokach.
Odnajdziecie w niej między innymi cały rozdział poświęcony ludziom.
Ja zawsze miałam problem ze szkicowaniem ludzi, a dzięki tej propozycji wreszcie mi się to udało! Książka zawiera oddzielne informacje na temat rysowania włosów, oczu, ust, nosa, itp.
Znajdziecie w niej przykładowe propozycje rysunku samca wilgi, płomykówki, lisa, kotów i psów!
Nauczycie się malować przyrodę i pejzaże, bluszcze, słoneczniki i monastery.
Bardzo mocno polecam!
Wydawnictwo wykonało dobrą robotę. Książka jest bogata w przydatne informacje i cudowne szkice.
W weekend, jak tylko będzie lepsze światło to postaram się wrzucić nasze szkice🤗.

______________
W pierwszym rozdziale...

Książka dla tych co już rysują i dla tych, którzy pragną zacząć tą przygodę. Ci pierwsi z pewnością przypomną sobie co nieco, a Ci drudzy dostaną dopracowany poradnik jak krok po kroku sprawić by rysowanie było satysfakcjonujące i przyjemne.

Poradnik wprowadza w świat rysunku od podstaw. Każdy rozdział poświęcony jest innemu zagadnieniu oraz wzbogacony o przejrzyste przykłady rysunków krok po kroku. Każdy z etapów rysunków opatrzony jest komentarzem, sugestią. Dodatkowo dostajemy garść wiedzy teoretycznej, w postaci rad i wskazówek, a także użytecznych trików.

Książkę napisała i zilustrowała utalentowana polska ilustratorka, Natalia Berlik. Dzięki radom profesjonalistki poznasz tajniki pracy ze szkicem, wykańczania rysunku i dodawania detalu, a także przekonasz się, że rysowanie nie jest trudne. Polecam.

Niektórzy rodzą się z pewnymi predyspozycjami, żeby nie powiedzieć talentem i rysowanie przychodzi im naturalnie. Inni muszą poświęcić godziny żmudnej pracy, aby uzyskać choć w miarę zadowalający efekt. Jedni i drudzy nie osiągnęli by jednak nic, gdyby nie trening, a do niego zachęca autorka SZKOŁY RYSOWANIA Natalia Berlik.

W swojej książce próbuje obalić mit, że tylko urodzeni artyści potrafią rysować. Nic bardziej mylnego, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, po co w ogóle to robimy? Czy dla milionów monet i uznania w kręgach artystycznych, czy może dla czystej przyjemności? 😄 Potrzeba swobodnej kreacji jest naturalnym pierwiastkiem, który drzemie w każdym z nas, tylko pod różnymi postaciami się ujawnia. Tym, którym w duszy gra rysowanie i chcieliby się w nim podszkolić lub udoskonalić swój warsztat polecam tą książkę. 👍

Przeglądając zaproponowane przez autorkę instrukcje rysowania krok po kroku początkowo pomyślałam, że to chyba jakiś żart i ja takiego efektu nie uzyskam. 🤨 No cóż, może faktycznie nie za pierwszym razem, ale jak to mówią "ćwiczenie czyni mistrza" i już za którymś podejściem Wasze dzieło staje się bliskie oryginałowi. Książka została podzielona tematycznie na kilka rozdziałów: martwa natura, zwierzęta, przyroda i pejzaże, ludzie oraz najważniejszy, którego nie polecam pomijać, czyli "trochę teorii". 😁 Propozycje wzorów do narysowania są zróżnicowane pod względem poziomu trudności, więc na bank znajdziecie coś prostszego na rozgrzewkę i coś dla bardziej wprawionych rysowników. Plus każdy rozdział poprzedzony jest ważnymi wskazówkami ułatwiającymi rysowanie.

Mam w domu kilku artystów amatorów, zresztą sama też kiedyś uczyłam się rysunku, więc będziemy z pewnością korzystać z książki regularnie.

W swojej książce próbuje obalić mit, że tylko...

~"SZKOŁA RYSOWANIA. ROZWIŃ SWÓJ ARTYSTYCZNY TALENT" Natali Berlik to rewelacyjne kompendium wiedzy, które krok po kroku wprowadzi nas, utrwali, a jednocześnie udoskonali naszą wiedzę z techniki rysowania od podstaw.
~ Autorka, absolwentka liceum plastycznego już od początku "swojej historii" oswaja nas z pojęciem rysowania, przekazując nam lata swoich doświadczeń w formie wartościowej teorii.
I tak małymi kroczkami zaczynając od bardzo ważnego tematu jakim jest wybór niezbędnych przyborów i materiałów zostajemy wprowadzani w fascynujący świat rysunku od podstaw, gdzie ćwiczenia doskonalące rękę wraz z techniką cieniowania spełniają kluczową rolę w początkach fazach z rysunkiem.
~Kolejne rozdziały zostały poświęcone innemu zagadnieniu. Przez co zaznajamiamy się ze nowymi tematami. Chociażby jak rysować martwą naturę ( owoce, książki, kubki, bryły,misy z owocami, dzbanki),rośliny i kwiaty (tulipany, lilie wodne, narcyzy, juki, róże, piwonie,mieczyki itd.) zwierzęta ( pręgowane koty, koty perskie, płomykówki, samce wilgi, słonie itd.) przyrodę i pejzażem (krople wody, drzewa, pnie drzewa, chmury, skały, woda, łódki na plaży itd.),a nawet ludzi.
To wszystko wraz z prostymi rzetelnie opisanymi rysunkami ułatwia próby pracy ze szkicem, wykańczaniem rysunku i dodawaniem wszelakiego rodzaju detali.
~Dzięki tej pozycji, tak naprawdę każdy z nas, przekona się, że rysowanie wraz z częstą praktyką i rzetelnym ćwiczeniom, stanie się owocną artystyczną przygodą.
Książka poleca się również dla dorosłych.
Idealna na prezent jak i Czasoumilacz na długie jesienno-zimowe wieczory.
Polecam J.K.

Książka jest idealna dla pasjonatów rysowania. W prostych krokach pokazuje, jak doskonalić umiejętności i nauczyć się czegoś nowego. Każda z instrukcji jest łatwa i dobrze opisana.

Na początku autorka opowiada nam nieco o teorii, o przyborach i akcesoriach do rysowania, o ćwiczeniach doskonalących precyzję ręki, o technikach cieniowania. Jest on niezwykle pomocny, gdy zaczynamy przygodę z rysowaniem.

Kolejne działy poświęcone są innym tematom. To tutaj znajdziecie wskazówki na co zwracać uwagę i jak rysować martwą naturę, rośliny, zwierzęta, pejzaże oraz ludzi. Każdy z rysunków opisany jest krok po kroku, co zdecydowanie ułatwia nam nasze własne próby szkicowania. Jeśli na początku nie idzie po waszej myśli, nie zniechęcajcie się. Pamiętajcie, że to praktyka czyni mistrza. Ćwicząc wytrwale osiągniemy widoczne rezultaty.

Gdy Gabi się zniechęcała, zawsze wtedy pokazywalismy jej wcześniejsze rysunki, by mogła sama się przekonać, jak ogromny postęp zrobiła ćwicząc i doskonaląc techniki rysowania.

Dzięki opisom krok po kroku dużo łatwiej jest stworzyć niesamowite rysunki. Książka sprawdzi się zarówno w przypadku początkujących rysowników, jak i tych bardziej zaawansowanych. Każdy z nich znajdzie tutaj coś dla siebie - wskazówki, pomysły na stworzenie nowych rysunków, a może i połączenie kilku z nich w jedno. Ciekawe, co podsunie wam wasza wyobraźnia.

Zatem ołówki w dłoń. Rozwijamy swoje artystyczne talenty.

"Szkoła rysowania" Natalii Berlik, to idealna książka dla młodszych czytelników, którzy chcą rozpocząć przygodę z rysunkiem. Autorka tejże książki obecnie zajmuje się ilustrowaniem książek dla najwiekszych wydawnictw w Polsce, co tym bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że znajdę tu bardzo wiele cennych informacji i kto wie - może we mnie również obudzi się nowa pasja? 😊

Książka podzielona jest na kilka rozdziałów. Na samym początku autorka prezentuje nam podstawowe przybory i materiały, które będą niezbędne jeśli chodzi rysowanie bardziej profesjonalne. Tak samo jak dowiemy się w jaki sposób malować podstawowe oraz bardziej złożone kształty, jak cieniować aby rysunek był bardziej rzeczywisty, a nawet w jaki sposób precyzyjnie trzymać ołówek podczas cieniowania czy szkicowania.

Kolejne rozdziały to już rysowanie konkretnych rzeczy. Mamy tu m.in. podstawowe informacje dotyczące rysowania :
- martwej natury (czyli owoce, talerze, dzbanki, miski, książki, bryły itp)
- roślin i kwiatów ( jak krok po kroku namalować tulipana, róże, magnolie, storczyki i wiele innych pięknych kwiatów, a nawet bukietów )
- zwierząt ( czy to z fotografii, czy z natury, jak namalować kocie oko, albo różne struktury sierści, ptaki, konie, lwy i wiele innych przykładów zwierząt)
- przyrody i pejzażów (wszelkie drzewa, chmury, skały, drogi, widoki)
- ludzi ( portrety, sylwetki, twarze, oczy, różne części ciała, włosy, dłonie i wiele innych ).

Książka wydana jest przepięknie i posiada naprawdę wiele cennych informacji, które z pewnością będą niezwykle przydatne dla każdego początkującego rysownika. Ogromnie polecam! No po prostu spójrzcie na te piękne rysunki! 😍 Piękne, prawda?

"Szkoła rysowania" Natalii Berlik, to idealna książka dla młodszych czytelników, którzy chcą rozpocząć przygodę z rysunkiem. Autorka tejże książki obecnie zajmuje się ilustrowaniem książek dla najwiekszych wydawnictw w Polsce, co tym bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że znajdę tu bardzo wiele cennych informacji i kto wie - może we mnie również obudzi się nowa pasja?...

Lubicie rysować? Jest to Wasza pasja? Czy w ogóle Was to nie interesuje lub brak umiejętności jest kulą u nogi, jak w moim przypadku?
Dla tych co nie potrafią rysować, bądź chcą się podszkolić, jest dobra alternatywa. "Szkoła rysowania" Natalii Berlik to świetne kompendium wiedzy na temat rysunku, jego technik, a przede wszystkim podstaw, od czego zacząć, jakie przybory są potrzebne i jak się nimi posługiwać.
Każdy rozdział dotyczy innego zagadnienia, które wyjaśniane jest krok po kroku. Można uczyć się od podstaw różnych kompozycji, jak martwa natura, rośliny i kwiaty, zwierzęta, przyroda i pejzaże, czy ludzie. Książka prezentuje się pięknie, a jej kolorystyka, choć prosta jak to w rysunku, bo czarno-szaro-biała, jest przyjemna dla oka i przeprowadza przez etapy kreślenia poszczególnych rysunków. Jest tu mnóstwo wskazówek, które pomogą udoskonalić rysunki wychodzące spod naszych rąk. To idealny artystyczny poradnik, który można sprezentować dziecku, niezależnie od okazji, jak i dorosłemu, który zawsze marzył, by kreślić ołówkiem najróżniejsze szkice.
Z córką jesteśmy urzeczone i mimo, iż trzeba dużo czasu poświęcić na szkolenie się, to uważam, że jest to bezcenny i przyjemnie spędzony czas. Duży format i niecałe 250 stron sprawiają, że treść i rysunki są przejrzyste i chętnie się wraca do "Szkoły rysowania". Bardzo polecamy! 🎨✏️

• Sztuka
  • Współpraca