Jogiczna podróż do siebie. Jak dzięki jodze odnaleźć swój wewnętrzny dom

Okładka książki Jogiczna podróż do siebie. Jak dzięki jodze odnaleźć swój wewnętrzny dom Krystian Mesjasz
Krystian Mesjasz Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Sensus
2022-01-01
2022-01-01

Super! Polecam każdemu, kto interesuje się lub chce zacząć praktykę jogi. Autor skupia się mocno na filozofii jogi, czego od książki oczekiwałam. Daje wskazówki jak żyć zgodnie z jej filozofią, jakie wartości wyznają jogini i jaką drogą starają się kroczyć. Poruszane są również aspekty duchowe, które mnie interesują. Polecam gorąco!

Nie polecam. Jedynie pomieszanie i chaos wyłania się z kartek tej książki. Indyjskie religie i filozofie zmieszane z Zachodnią psychologią, religią i filozofią. Pojęcia z jogi (czasem nawet z jogasutr, ale bez zrozumienia),a za chwilę Sokrates, Freud, Jung i inni. To jak gotowanie potrawy korzystając jednocześnie z przepisów kuchni Zachodniej i Wschodniej. W dodatku potrawa się przypaliła i wykipiała. A autor nadal tłumaczy jak gotować ;-) Co prawda na wstępie Krystian Mesjasz "ostrzega", że to zbiór esejów z jego kilkunastu lat praktyki. Ale szkoda, że zbiór jest tak chaotyczny i nie został należycie uporządkowany. Mam jednak nadzieję, że praktyka posunęła się dalej.

,,Jogiczna podróż do siebie,, Krystian Mesjasz

🗿Q: Czy jeśli nie skończyliście jakiejś książki, a opowiedzieliście już o niej, to chcecie dalej ją dokończyć?

🗿Na początku powiem, że książki jeszcze nie skończyłam!

🗿Dlaczego? Czemu już wstawiam recenzje? Dlaczego tak wolno mi to idzie choć książka jest krótka?

🗿Po pierwsze. To jest PORADNIK. W książce są rady dotyczące jogi. Dowiadujemy się, że joga, to nie tylko zwykle rozciąganie i poznawanie siebie. Jest wiele rodzajów jogi, a to ,,poznawanie siebie,, nie jest takie proste jak się wydaje.

🗿Dlaczego tak wolno mi idzie czytanie?

🗿Ponieważ, tak jak napisałam wcześniej, ta książka to poradnik. Każdą stronę czytam, staram się zrozumieć i myślę, jak mogłabym zastosować to u siebie w życiu. Pomimo, że książka jest krótka, to jest także pełna wartości. Aby zrozumieć to co tam jest napisane musimy dłużej pomyśleć i zastanowić się nad tym.

🗿Dlaczego juz wstawiam recenzję?

🗿Ponieważ, ta książka, choćbym skończyła w połowie, czy na 10 stronie, to przekaz będzie ten sam i nie jest to coś w stylu książki fantasy, gdzie musimy dojść do końca, żeby zobaczyć, czy nasz główny bohater zginie w bitwie z potworami, czy raczej stanie się super mocny. Nie, tutaj takiego czegoś nie ma, a jedynie dowiadujemy sie czegoś nowego i mamy powiedziane jak to zastosować praktycznie.

🗿Dla kogo jest książka?

🗿Myślę, że książka jest dla wszystkich. Jeśli interesujecie się jogą, lub dopiero chcielibyście zacząć praktykować, to warto sięgnąć po tą książkę. Wiadomo książka nie jest dla dzieci, bo raczej nie zainteresuje ich to jak ćwiczyć i jak znaleźć swoje wewnętrzne,,ja,,.

🗿Mnie się ta książka bardzo podobała, a rady i porady w niej zapisane, na pewno mi się przydadzą.

🗿Za egzemplarz do recenzji dziękuję @wydawnictwo_sensus

🗿A was jeszcze raz gorąco zachęcam do lektury

,,Jogiczna podróż do siebie,, Krystian Mesjasz

🗿Na początku powiem, że książki jeszcze nie skończyłam!

🗿Po pierwsze. To jest PORADNIK. W książce są rady...

Każdy, kto szuka odpowiedzi na to jak znaleźć wewnętrzny spokój lub równowagę powinien zacząć od pracy nad sobą. Poradnik „Jogiczna podróż do siebie” podpowiada i tłumaczy „Jak dzięki jodze odnaleźć swój wewnętrzny dom”. Nie od dziś wiadomo czy ćwiczenia czynią mistrza. W Jodze jest podobnie. Ćwiczenia, medytacja, filozofia i praktyka życia to sfery szeroko opisane oraz głęboko analizowane przez autora. Krystian Mesjasz to autor wielu publikacji o tematyce jogi i ajuwerdy. Jest pasjonatem i nauczycielem ashtangi oraz Indii, gdzie czerpie inspiracje i sięga do źródeł wiedzy. W swojej najnowszej książce pisze o „Flow – mistycyzmie dla każdego” lub „Natural high – fenomenie uskrzydlania”. Autor porusza wiele kwestii związanych z regularnym praktykowaniem, mocy umysłu oraz ćwiczeniach oddechowych. Rozdziały są opracowane w taki sposób, by nie zanudzać, dlatego czyta się to szybko, a informacje na długo zapadają w pamięci. Świetna pozycja dla każdego, kto zaczyna przygodę z jogą.

• Przeczytane 2022
  • Poradnik