Widma i bestie

Okładka książki Widma i bestie Rudyard Kipling
Okładka książki Widma i bestie
Rudyard Kipling Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller Seria: Biblioteka Grozy horror
horror
Biblioteka Grozy
C&T Crime & Thriller
2022-04-29
2022-04-29

Okładka książki Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, Rudyard Kipling, TieKo
Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, ...
Okładka książki Był sobie koń George Bird Grinnell, Rudyard Kipling, Eugeniusz Małaczewski, William Murray, Mirosław Rościszewski, Ernest Thompson Seton, Lew Tołstoj
Był sobie koń George Bird Grinnel...
Boo! Groza na ... Joseph Conrad, Fiod...

Osiem opowiadań, wszystkie równie ciekawe. Może nie są przerażające, ale na pewno niepokojące. Te których akcja dzieje się w Indiach mają niesamowity klimat.

Osiem opowiadań autora "Księgi dżungli" przenosi nas w dużej części do egzotycznych Indii, gdzie dzieją się rzeczy naprawdę niekiedy niepojęte i niepokojące. Autor potrafi zainteresować czytelnika i w tych kilku krótkich, trzeba podkreślić, opowieściach zawarł kilka ciekawych motywów. Już sama egzotyka sprawiła, że ten zbiór troszkę różni się od poprzedników. Nie licząc trzech ostatnich historii, których akcja nie dzieje się w tym dziwnym z naszego punktu widzenia kraju. I one, a raczej dwa ostatnie, są nieznacznie przez to słabsze. W tych trzech ostatnich historiach dzieci odgrywają znaczącą rolę. I akcja dzieje się gdzieś indziej, w Europie.

Tak czy inaczej jesteśmy świadkami rzucenia klątwy na człowieka ("Znamię bestii"),prześladowania przez ducha byłej kochanki w nawiedzonej rikszy ("Widmowa riksza"),tajemniczego zniknięcia kolegi i jego niepokojącego "powrotu" ("Powrót Imraya"),przestrzegającego kogoś widma ("Przekazana wiadomość"),czy znalezieniu się w miejscu, do którego nie chcielibyśmy trafić ("Osobliwa przejażdżka Morrowbiego Jukesa").

Bardzo to dobrze się czyta. Szczególnie interesujące były dla mnie trzy opowiadania, które wspomniałem: "Znamię bestii", "Widmowa riksza" oraz "Powrót Imraya". Czuć tam grozę. Ale wszystkie tak czy inaczej są warte poznania. To niewielki objętościowo zbiór, ale warto dawkować sobie przyjemność jego poznania. I czytać najlepiej w dobrych warunkach. Niekoniecznie jednak trzeba jechać po to do Indii...

Rudyard Kipling był brytyjskim pisarzem znanym głównie z literatury młodzieżowej - najbardziej ze słynnej "Księgi dżungli". Okazuje się jednak, że pisał też opowiadania spod znaku grozy. "Widma i bestie" to osiem opowiadań, w których akcja dzieje się m.in. w egzotycznych Indiach, gdzie mamy do czynienia ze znamionami bestii, upiornymi rikszami czy nawiedzeniem przez ducha. Bohaterowie zmagają się z klątwą, zjawami, miastem nieumarłych oraz tajemniczym zaginięciem. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej zapraszam: http://www.kryminalgrozatajemnica.com.pl/2022/05/bibilioteka-grozy-rudyard-kipling-widma.html

• Mam
  • Do kupienia
  • 💀Groza/Horror/Dziwne
  • Zbiory
  • Weird fiction, groza, horror

Dodaj cytat z książki Widma i bestie