Niebezpieczne związki

Okładka książki Niebezpieczne związki I.M. Darkss, Edyta Folwarska, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Alicja Sinicka, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Magdalena Winnicka, Anna Wolf
Okładka książki Niebezpieczne związki
I.M. DarkssEdyta Folwarska Wydawnictwo: Akurat literatura obyczajowa, romans
Akurat
2021-08-11
2021-08-11
literatura polska opowiadania

Okładka książki Odmęt. Antologia morska Silke Brandt, Mort Castle, Filip Duval, Bruce Golden, Michał P. Kadlec, Mariusz Kaszyński, Anna Kłodnicka, Rafał Łoboda, Agnieszka Osikowicz-Chwaja, Romuald Pawlak, Jacek Pelczar, Michał Pleskacz, Krzysztof Rewiuk, Agata Suchocka, Emilian Wojnowski, Martyna Wróbel
Odmęt. Antolog... Silke Brandt, Mort ...
Okładka książki Sny umarłych 2023. Polski rocznik weird fiction Dagmara Adwentowska, Daria Banasiewicz, Aleksandra Bednarska, Filip Duval, Agnieszka Fulińska, Elana Gomel, Justyna Hankus, Katarzyna Ophelia Koćma, Dariusz Ludwinek, Marcin Mleczak, Olaf Pajączkowski, Aleksander Paradowski, Przemysław Poznański, Krzysztof Rewiuk, Agata Suchocka, Sylwia Wełna, Adam Włodarczyk, Małgorzata Żebrowska
Sny umarłych 2... Dagmara Adwentowska...

Jest kilka ciekawych historii, bardzo wciągających, natomiast nie wszystkie mnie zachwyciły bądź zaskoczyły… ale fajnie się czytało co kilka stron inną historia

Nic nie napiszę bo szkoda mi czasu. Beznadziejne, łopatologiczne porno-kryminały.

Przed Wami Niebezpieczne związki autorstwa wielu dobrych autorek. Książka składa się z dziesięciu opowiadań, każde z nich dotyczy innego aspektu przestępstw czy zaburzeń. W prawie każdym z opowiadań mamy do czynienia z narracją kobiecą, osoby o silnym charakterze i ugruntowanej pozycji zawodowej. Autorki nie boją się nazywać rzeczy po imieniu, a także nie pomijają scen stosunków płciowych. W opowiadaniach dużo się dzieje. Moim zdaniem niektóre kończą się zbyt szybko i ostatecznym rozrachunku nie wiadomo co było dalej, a jednak to ciekawi i pozostawia niedosyt. Myślę że kilka z nich byłoby świetną akcją kulminacyjną dłuższej powieści. Na końcu każdej historii mamy wyjaśnione opisane zaburzenie/przestępstwo oraz prawo regulujące to zachowanie. Mimo krótkiej formy całkiem fajnie mi się to czytało, ale kilka historii pozostawiło niedosyt. Myślę że mogę polecić tą książkę.

o kolejny zbiór 10. krótkich opowiadań, które zostały stworzone przez 10 świetnych autorek📖. To historie miłosne, które przynoszą ich bohaterom sporo problemów.

Dużym plusem jest to, że nie są to zwykłe płytkie opowiadania. Każde z nich ma jakieś drugie dno. Poznajemy tu motywy kłótni, stalkingu, korupcję, syndrom sztokholmski, czy kradzież👮‍♂️. Po każdym rozdziale przedstawione jest zjawisko z jakim mieliśmy doczynienia przez ostatnie kilka stron, a także artykuł kodeksu karnego🚓.

Każda historia jest w pewien sposób tajemnicza i pociągająca. Kolejne rozdziały kończyły się w coraz bardziej intrygujący sposób, przez co trudno się od nich oderwać.

Osobiście chyba najbardziej wciągnęło mnie opowiadanie "Niebezpieczne związki... przyczynowo-skutkowe". Z jednak strony to prosta historia o miłości młodej dziewczyny i ochroniarza z porwaniem w tle, a z drugiej pokazuje głęboką relację w rodzinie, która potrafi przetrwać wszystko.

Bardzo fajny zbiór opowiadań, które potrafią czytelnika zaskoczyć. Polecam!

Bardzo fajny zbiór opowiadań, które potrafią czytelnika zaskoczyć. Polecam!

Zbór opowiadań kilku naprawdę świetnych autorek. O miłości. O zagrożeniu. O fatalnych mężczyznach i równie fatalnych decyzjach z nimi związanych. O miłości, ale nie tej lukrowej tylko... niebezpiecznej. Polecam.

Zbiór sensualnych,brutalnych ,intrygujących opowieści o kobietach nie należących do grzecznych ,które lubią ryzyko ,nie bojących się konsekwencji podjętych decyzji. I grające z własnym życiem podejmują tę grę w zamian otrzymując chwilę namiętności wywołujące wypieki na twarzy ,westchnienia a wszystko przy akompaniamencie leku ,lekkiej trwogi. Czy można im pozazdrościć..hm...cena wysoka,a nagroda zdaje się być zacną...czy aby na pewno?

Autorki i tematyka opowiadań.:
Magdalena Winnicka. #pozbawieniewolnosci
Edyta Folwarska #narkotyki
Kinga Litkowiec strona autorska #platnaprotekcja
Paulina Świst #gwałt

Nie bardzo lubię zbiory opowiadań ,ale po tej lekturze zmieniłam zdanie,teraz już wiem po które książki jakiej autorki sięgnąć 😎
Opowiadania same w sobie🔥

Zbiór kilku opowiadań o miłości z przeszkodami. Lektura lekka, łatwa i przyjemna , w sam raz na lato . Dodatkowym atutem jest , to że można poznać styl pisania nowych autorek .

Czytanie antologii to dobry sposób na poznanie pióra nowych autorów. Spośród tej dziesiątki znałam tylko dwie autorki Panią Alicję Sinicką i Panią Paulinę Świst. Pozostałe autorki były dla mnie zagadką i chciałam zobaczyć, czy przekonam się do ich twórczości.

Opowiadania są krótkie, ale treściwe. Na tak ograniczonej liczbie stron udało się Paniom zawrzeć intrygujące historie, pełne pożądania, niebezpieczeństw, a także miłości.

“Wszystko układa się w mroczną całość. Nadciąga ciemność, z którą nie mam szans. Pochłania mnie niczym czarna dziura.”

“To pierwotne piękno, które ludzie starali się za wszelką cenę zniszczyć, było kolosalne. Niemal bolesne. Tak mógł wyglądać raj, zanim zdecydowaliśmy się oddać wolność za dolary.”

“Pochwycony w szpony szaleństwa, uwolnił żyjącą w nim bestię. Głodną i spragnioną. Nie panował nad swoimi gestami, nad myślami, teraz pogrążony w chaosie, bo władała nimi namiętność.”

“Czuł satysfakcję, że pozbył się wroga. Zapewne przysłużył się tym wielu ludziom. Rodzina Pietro nie była miłosierna i nie wybaczała.”

Każde opowiadanie było na swój sposób ciekawe, jedne zainteresowały mnie bardziej inne mniej. Jako całość antologia przypadła mi do gustu i po przeczytaniu tych krótkich opowiadań wiem, że sięgnę po inne książki tych autorek.

Najbardziej podobały mi się opowiadania: “Niebezpieczne związki ... przyczynowo – skutkowe”, “Fatalne zauroczenie”, “Gra” oraz “Spalam się”.

Myślę, że te kilka cytatów z opowiadań zachęci Was do przeczytania antologii “Niebezpieczne związki”.

🖤 RECENZJA 🖤

Kochani a wy lubicie antologię?

Ja muszę przyznać, że tak średnio wolę dłuższe opowiadania w postaci całej książki, ale ze względu na ulubione autorki po prostu byłam ciekawa ich opowiadań i tak się stało, że po nią sięgnęłam.
Czy się zawiodłam? Niekoniecznie. 😉

Jest to zbiór opowiadań o niegrzecznych kobietach, które lubią ryzyko i niczego się nie boją w nawiązywaniu relacji z niebezpiecznymi mężczyznami.
Będzie mrocznie, brutalnie, groźnie, dużo pożądania, seksu, miłości oraz kłamstw.

Autorki w tych opowiadaniach pokażą, że miłość nie zawsze jest słodka, lecz czasem pełna goryczy. Jednak nie zawsze tak musi być.

Nie będę tu wymienić, które opowiadanie bardziej mi się podobało, a które mniej wszystkie miały to coś w sobie.
Po niektórych chętnie bym przeczytała ciąg dalszy 😉.
Były też takie historie, które rozpalały od środka i takie, że miało się gęsią skórę na całym ciele.

Na pewno jest to idealna książka na lato, ale nie tylko.
Sami sięgnijcie po nią i się przekonajcie czy warto. ❤️❤️.

🖤 RECENZJA 🖤

Kochani a wy lubicie antologię?

Czy się zawiodłam? Niekoniecznie. 😉