rozwińzwiń

Fibi i Jednorożec. Czapki z głów. Tom 7

Okładka książki Fibi i Jednorożec. Czapki z głów. Tom 7 Dana Simpson
Okładka książki Fibi i Jednorożec. Czapki z głów. Tom 7
Dana Simpson Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: FIBI I JEDNOROŻEC (tom 7) komiksy
176 str. 2 godz. 56 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
FIBI I JEDNOROŻEC (tom 7)
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2022-06-29
Data 1. wyd. pol.:
2022-06-29
Liczba stron:
176
Czas czytania
2 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328149885
Tłumacz:
Mateusz Lis
Tagi:
przyjaźń jednorożce
Średnia ocen

7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
8 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1966
1142

Na półkach: , ,

Kolejny tom przygód rezolutnej Fibi i jej niezwykłej przyjaciółki.
Co ma wspólnego jednorożec z koniem? Kto jest najskromniejszym jednorożcem na świecie (na pewno nie Marigold)? Co jednorożec chciałby dostać w prezencie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie w tych krótkich i zabawnych historyjkach.

Kolejny tom przygód rezolutnej Fibi i jej niezwykłej przyjaciółki.
Co ma wspólnego jednorożec z koniem? Kto jest najskromniejszym jednorożcem na świecie (na pewno nie Marigold)? Co jednorożec chciałby dostać w prezencie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie w tych krótkich i zabawnych historyjkach.

Pokaż mimo to

avatar
143
9

Na półkach:

Trochę śmieszna.

Trochę śmieszna.

Pokaż mimo to

avatar
2197
2021

Na półkach:

Fibi to niezwykle bystra, wrażliwa i przebojowa dziewięciolatka, która zyskała uznanie sporego grona czytelników. Jej popularność nie byłaby jednak tak duża, gdyby nie towarzysząca jej Marigold, która zdecydowanie nie jest zwykłym jednorożcem. Potrafi ona czarować, opiekować się dziećmi, publikować artykuły w czasopismach. Jest przy tym niezwykle inteligentna i zjawiskowo urocza. Jedyne czego jej brakuje to.. skromności.

Siódma część serii autorstwa Dany Simpson nie zmienia się w stosunku do tego, z czym mieliśmy do czynienia w poprzednich częściach. Autorka stawia tu na porcję krótkich historyjek, w których proste żarty przeplatają się z bardziej skomplikowanym sarkazmem (zrozumiałem tylko dla dorosłych). Dzięki takiemu połączeniu z lektury komiksu czerpią przyjemność różne grupy wiekowe.

Na ponad 170 stronach poruszana tematyka jest dosyć szeroka. Bohaterki rozprawiają na temat sensu życia, rozmyślają na temat innych światów, zajmują się odrabianiem zadań domowych, oddają się prostej rozrywce, dbają o swój „piękny wygląd” czy uczą się tego, jak być „cool”. Niezależnie na której stronie otworzymy komiks, możemy być pewni, że znajdziemy tam coś, co znacząco poprawi nam humor. Obok tego tytuł uczy młodego odbiorcę czym jest prawdziwa przyjaźń i jak należy ją pielęgnować.

https://popkulturowykociolek.pl/recenzja-komiksu-fibi-i-jednorozec-tom-7/

Fibi to niezwykle bystra, wrażliwa i przebojowa dziewięciolatka, która zyskała uznanie sporego grona czytelników. Jej popularność nie byłaby jednak tak duża, gdyby nie towarzysząca jej Marigold, która zdecydowanie nie jest zwykłym jednorożcem. Potrafi ona czarować, opiekować się dziećmi, publikować artykuły w czasopismach. Jest przy tym niezwykle inteligentna i zjawiskowo...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6142
3443

Na półkach:

Fantastyka bardzo wiele zawdzięcza średniowiecznej twórczości. Wizerunki jednorożców na gobelinach, pojawiające się w legendach były uosobieniem czysta, piękna i dobra. W popkulturze owe wizerunki są kontynuowane. Czasami z lekkim przymrużeniem oka i ironią. Właśnie z takim podejściem mamy do czynienia w serii komiksów Dany Simpson.
„Fibi i Jednorożec” trafił do czytelników dziesięć lat temu w postaci komiksu internetowego, aby następnie pojawiać się w różnorodnych czasopismach. Istniejący na początku w postaci pasków komiks z czasem przerodził się w tomy o określonej tematyce i luźno powiązanej akcji, którą otwiera przygoda 9-letniej Fibi, która przypadkowo uderza jednorożca zapatrzonego w swoje odbicie. Mityczny zwierzak o imieniu Marigold Heavenly Nostrils (czyli Marigold Niebiańskie Chrapy) uwolniony z pułapki niemożności oderwania wzroku od własnego odbicia postanawia nagrodzić wyzwolicielkę. Rezolutna bohaterka życzy sobie, aby jednorożec stał się jej przyjacielem. Od tej pory stają się niemal nierozłączne. Dzięki temu możemy dowiedzieć się o tych istotach, poznać ich magiczne umiejętności Dzięki nim jest w stanie dokonywać takich wyczynów, jak odwracanie lub przekierowywanie deszczu, wysyłanie wiadomości tekstowych i nadawanie hotspotu Wi-Fi przez klakson. Jednak jej najczęściej używanym zaklęciem jest „Tarcza nudy”, która powoduje, że ludzie postrzegają ją jako nic niezwykłego i pozwala jej na codzienne interakcje.
Tytułowa bohaterka jest rezolutną, ale nieco samotną dziewczynką. Przyjaźń z jednorożcem daje jej możliwość wchodzenia w interakcje, nawiązywanie więzi. Nawet jeśli Marigold jest próżna, zapatrzona w siebie i wydaje się uosobieniem Narcyza. Do tego traktuje wszystkich z góry oraz jest cyniczna. Kiedy przypomnimy sobie inspirację wydaje się to dość dziwne, ale z drugiej strony, co my wiemy o tych istotach, ich charakterach? Poza całą masą negatywnych cech wynikających z przerysowania skupienia się na sobie mamy też sporo pozytywnych. Marigold jest przyjazna, chętnie pomaga, bo to pomaga jej podbudować własne ego, co sprzyja tworzeniu żartów. Bohaterki doskonale do siebie pasują, uzupełniają i przeżywają różnorodne przygody. Każdy tom niesie ze sobą różnorodne wyzwania. W większości pojawia się motyw przebierania się, przygotowywania do niezwykłych wydarzeń, ale też pokazują inne spojrzenie przyjaciółek na świat. Sporo tu też scenek związanych ze szkołą, różnymi doświadczeniami, zaangażowaniem w naukę, a także doświadczeniami związanymi z mediami społecznościowymi.
Każdy tom to wycinki z codzienności. Obserwujemy jakieś pół roku z życia dziewczynki i jej przyjaciółki, wchodzimy w obszary problemów, z jakimi spotykają się młodzi ludzie, poszukiwania akceptacji, podążaniem za modami, poczucia własnej wartości, szpanowania i pytania o sens wielu działań społecznych.
Bohaterzy są tu bardzo różnorodni. Jedni troszkę fajtłapowaci, inni są takimi miłośnikami technologii, że nawet, kiedy są obok kogoś to wolą do niego pisać niż z nim rozmawiać. Znajdziemy tu postacie popisujące się bogactwem, ale są też oczytane, zaangażowane w zdobywanie wiedzy tak bardzo, że nie dają sobie czasu na wypoczynek nawet w wakacje. Fibi jest zdolną i pilną uczennicą, dzięki czemu zyskała miano kujonki, ale i ona ma słabsze dni, kiedy nie odrobi zadania domowego, bo zew przygody wzywa. A ten wymaga robienia wielu nieprzewidywalnych rzeczy, udawania się na wielkie wyprawy lub zabawy z domowymi zwierzakami. To podsuwa pytania o wolność i zależność od technologii, granice dbania o prywatność.
„Fibi i jednorożec” to bardzo ciepła seria zawierająca sporą dawkę humoru. Prosta kreska, pastelowe kolory, akcja dostosowana do chwili (czasami mknie, a czasami po prostu musimy się zatrzymać z bohaterami). Autorka wprowadza nas w świat szerokiej gamy emocji: od radości po smutek i tęsknotę.
Bardzo spodobało mi się pokazanie świata dorosłych zajętych sobą i od czasu do czasu wchodzących w interakcję z własnym dzieckiem. Widzimy dziecko mające dużą przestrzeń do rozwijania własnej wyobraźni, oddawania się aktywnościom, które lubi, rozwijania swoich umiejętności.
Komiksy to ten rodzaj lektury, po którą sięgną nawet najbardziej oporni czytelnicy, dlatego polecam każdemu uczniowi. Może dzięki nim odkryją jaką magią jest czytanie i że wcale nie trzeba spędzać całego dnia w telefonie, aby przeżyć niezwykłą przygodę.

Fantastyka bardzo wiele zawdzięcza średniowiecznej twórczości. Wizerunki jednorożców na gobelinach, pojawiające się w legendach były uosobieniem czysta, piękna i dobra. W popkulturze owe wizerunki są kontynuowane. Czasami z lekkim przymrużeniem oka i ironią. Właśnie z takim podejściem mamy do czynienia w serii komiksów Dany Simpson.
„Fibi i Jednorożec” trafił do czytelników...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

avatar
7938
6793

Na półkach: , , ,

NA CO STAĆ FIBI I MARIGOLD

Kolejny tom „Fibi i jednorożca” pojawił się na polskim rynku i, jak to z tą serią bywa, jest nieźle. Co to znaczy? Że bywa śmiesznie i zabawnie, choć najczęściej umiarkowanie, bywa też z pazurem, chociaż mogłoby go być więcej, a całość bardziej skierowana jest do dzieci, niż dla dorosłych. Ale, chociaż nie wykorzystuje potencjału, jaki drzemie w komiksach prasowych, pozostaje całkiem przyzwoitą rozrywką dla młodych czytelników.

Fibi to mała dziewczynka, której w życiu, jak to w życiu, raz się wiedzie, a raz nie. Jej najlepszą przyjaciółką jest jednorożec Marigold, który ma tendencję do zakochiwania się w sobie, ale zdarza jej się wykazać nawet… naukowym zacięciem! No prawie…
I te właśnie zdolności naukowe dają o sobie znać pod postacią pracy o wyższości migotania nad połyskiem. Wracając jednak do obu naszych bohaterek, czeka je przyjęcie halloweenowe i… Tak, pora by pokazały w szkole na co je stać!

http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2022/07/fibi-i-jednorozec-7-czapki-z-gow-dana.html

NA CO STAĆ FIBI I MARIGOLD

Kolejny tom „Fibi i jednorożca” pojawił się na polskim rynku i, jak to z tą serią bywa, jest nieźle. Co to znaczy? Że bywa śmiesznie i zabawnie, choć najczęściej umiarkowanie, bywa też z pazurem, chociaż mogłoby go być więcej, a całość bardziej skierowana jest do dzieci, niż dla dorosłych. Ale, chociaż nie wykorzystuje potencjału, jaki drzemie w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    9
  • Chcę przeczytać
    6
  • Komiksy
    2
  • Z&H
    1
  • ▪ Literatura dziecięca, młodzieżowa
    1
  • Literatura obca
    1
  • Przedpremierowo
    1
  • Z biblioteki
    1
  • Dla dzieci i młodzieży
    1
  • Posiadam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Fibi i Jednorożec. Czapki z głów. Tom 7


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...

Przeczytaj także