Louis Vuitton. Historia kultowego domu mody

2022-04-20
2021-09-07
9788321352039
Anna Wajcowicz-Narloch

To wyjątkowa podróż w czasie opowiadająca nam imponującą historię powstawania prawdziwej potęgi luksusu i prestiżu.

Możemy, zobaczyć jak małe rzemieślnicze przedsiębiorstwo zamienia się w globalną potęgę mody. W książce poza wieloma informacjami znajdziemy też fascynujące zdjęcia. To wszystko sprawia, że z łatwością możemy przejść przez poszczególne dekady.

Jeśli myślicie, że książka opowiada, tylko o modzie to jesteście w błędzie. Jest tutaj również kawałek historii i kultury.

Warto zwrócić uwagę na to, jak pięknie wydana jest cała seria książek o domach mody. Myślę, że zainteresują się nimi nie tylko czytelnicy, ale też miłośnicy zdjęć i dekoracji domowych. Ta pozycja cieszy zarówno duszę, jak i oczy.

Jeśli...

Torebki z monogramem Louis Vuitton stały się ikoną już ponad 150 lat temu. Od czasów, gdy młody Louis postanowił poszukać swojego miejsca w Paryżu, marka ta przetrwała burzliwe czasy, wojny światowe, kryzysy i rewolucje kulturowe. Dziś jest synonimem luksusu i elegancji.

Ta książka to podróż przez czas i przestrzeń, opowiadająca historię, jak mało rzemieślnicze przedsiębiorstwo, które wytwarzało bagaże, stało się globalną potęgą mody. Fascynujące zdjęcia i pasjonujący tekst przenoszą nas przez dekady, ukazując nam, jak Louis Vuitton stał się symbolem luksusu i prestiżu.

Książka opowiada o tym, jak marka przekształciła się w latach 80. XX wieku i jak doszło do powstania potężnej grupy LVMH. Dowiadujemy się także o przełomowym momencie, kiedy to w 1997 roku na scenę wkroczył Marc Jacobs, wnosząc świeże spojrzenie na modę marki.

Dla mnie ta książka to nie tylko opowieść o modzie, ale także o historii, kulturze i ewolucji gustu przez lata. To inspirujący zapis dziedzictwa Louis Vuitton, który nieustannie ewoluuje pod kreatywnym okiem Nicolasa Ghesquière’a.

Po lekturze tej książki czuję się bogatsza o głębsze zrozumienie wpływu Louis Vuitton na świat mody i kultury. To pozycja obowiązkowa dla miłośników mody, podróży w czasie i historii jednej z najbardziej prestiżowych marek na świecie. ❤️

HISTORIA KULTOWEGO DOMU MODY LOUIS VUITTON to kolejny tytuł z serii, który przybliża nam ikoniczne marki modowe. Autorka przeprowadza nas przez historię Louis Vuitton, cofając się do XIX wieku, gdy zaczynał jako firma sprzedająca luksusowe kufry podróżne. Opowiada nam o początkach i powstaniu kultowego wzoru Monogram, a także o tym, że jeden z twórców marki był molem książkowym. Dowiadujemy się również, w jaki sposób właściciele marki stracili do niej prawa i kto następnie przejmował posadę projektanta domu mody. Karen Homer przez liczne zdjęcia pokazuje, jakie wpływy na projekty miały kolejne osoby, które znalazły się u sterów, chociaż jedno pozostało niezmienne - klasyczny wzór, który powracał w różnych wersjach oraz fakt, że marka znana jest przede wszystkim z dodatków, takich jak torby czy walizki.Przyznam, że wcześniej o tej marce wiedziałam niewiele i po prostu podziwiałam torebki LV u znanych osób, więc każdą stronę chłonęłam z ogromną ciekawością i cieszę się, że udało mi się sięgnąć po tę książkę. Po lekturze kolejnego tytułu z serii zauważam coraz więcej nawiązań do znanych marek w popkulturze, a szczególnie moich ulubionych serialach, takich jak Gossip Girl czy Emily w Paryżu.Serdecznie polecam!

@Amanda.Says

Ostatnio recenzowałam Wam książkę ,,Gucci" a dzisiaj przyszedł czas na ,,Louis Vuitton" Karen Homer, która jest kolejną ciekawą pozycją na temat kultowego domu mody.
Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Arkady i jest jedną z kilku pozycji tego typu, które dotychczas pojawiły się na rynku czytelniczym. Dobra wiadomość jest również taka, że powstają kolejne pozycje tego typu.

Książka ta tak samo, jak poprzednia zaczyna się od początków marki, która przetrwała dwie wojny światowe, okres wielkiego kryzysu, erę jazzu i szalone lata 60. XX wieku. Marka słynie z cudownych torebek, którymi rozkoszowała się i rozkoszuje dalej sama śmietanka towarzyska.
Sam Louis jako młody chłopak zaczynał skromnie od utworzenia pierwszego małego warsztatu produkującego opakowania i bagaże na zamówienie. W tamtym momencie nie spodziewał się, że będzie słynny na całym świecie.
Z marką kojarzony jest również Marc Jacobs.

Kolejna bardzo ciekawa pozycja o losach marki. Dobrze jest wiedzieć, coś więcej na temat kupowanych produktów niż tylko cena i w jakim sklepie można zakupić 🤣❤️
Polecam dla smakoszy takich pozycji.

Louis Vuitton to jedyny projektant, o którym nie czytałam w innych książkach o modzie, coś niesamowitego, haha.

Wiele książek o historii mody za mną, więc nie jestem idealnym targetem, nawet trochę zaczęłam się nudzić. Zakupiłam 5 tych mini-albumów i więcej nie planuję. Śliski papier, twarda okładka, sporo fotografii i nader sporo treści, małym drukiem. Po co się męczyć?

Za to fotografie ładne, zwłaszcza toreb i kufrów LV, mam do nich pewną słabość, wydałam kiedyś majątek na torbę, z którą szybko przestałam chodzić, bo co 4 osoba pytała mnie czy to "replika" doprowadzając mnie do szału, z tego też powodu pozbyłam się wszystkich rzeczy Michaela Korsa. Czasem nie ma się warunków do noszenia projektantów, po prostu.

Jeśli ktoś lubi modę i historii tego projektanta nie zna, można przeczytać i pooglądać.

Blog o książkach | BookaLove

Moda to dla mnie nie tylko ubrania, ale przede wszystkim forma sztuki, ekspresji, wyrażania siebie. To historia najbardziej znanych luksusowych domów mody, pełna inspiracji i przełomów.

Biografie projektantów, książki, artykuły czy też filmy poświęcone wielkim domom mody są u mnie wysoko na liście zainteresowań. Stąd też w mojej biblioteczce trzy mini albumy o Gucci, Louis Vuitton i Chanel.

Oprócz zdjęć znajdziemy tutaj krótkie historie powstania słynnych marek i ich kultowych produktów, a także informacje o tym jak firmy wyglądają dziś, jaką mają pozycję na rynku i kto je prowadzi.

Ja szczególnie polecam przeczytać o Louis Vuitton. Oprócz tej pozycji znalazłam tylko jedną książkę o marce, a szkoda bo to naprawdę ciekawa historia i mam niedosyt.

Blog o książkach | BookaLove

Świetne fotografie , gdy tylko ja zobaczyłam wiedziałam ,ze muszę ja mieć i się nie pomyliłam , klasyk nad klasykami , kszy powinien przeczytać ta książkę

Słysząc samo Louis Vuitton przed oczyma mamy kultowy monogram canvas tej marki, jak i torebki, które stały się swego rodzaju ich wyznacznikiem w naszym społeczeństwie. Jednak wzór ten możemy obecnie spotkać nie tylko na galanterii, ale również na odzieży, czy dodatkach. Stał się wyznacznikiem modowym i wiele firm namiętnie z niego korzysta przy swoich wyrobach, nadając im miano luksusowych.

Marka powstała w 1854 roku, kiedy to sam rzemieślnik produkował kufry podróżne, a w jego snach nie jawiła się tak ogromna kariera, która prężny rozwój zawdzięcza potomkom samego założyciela.

Od zera do miliardera. To hasło, możemy wpasować tu jako przewodnie, gdyż jak najbardziej pasuje ono do historii tej kultowej marki, która już od 150 lat zachwyca nie tylko kobiety, ale i mężczyzn.

Idea samego Louisa opierała się na kufrach i walizkach, jednak kiedy jego dorobek przeszedł w ręce jego synów i Marca Jacobsa, firma rozszerzyła swoje działania. Majątek się rozrastał, marka robiła się coraz sławniejsza, ale nie tylko na wyrobach marki odzieżowej zakończyła swój rozwój, doszły też koniaki i szampany, kolejnej znanej nam firmy – Möet należącej do holdingu LVMH, czyli Moët Henessy Louis Vuitton.

Jednak resztę smaczków zostawię Wam w tajemnicy, abyście mogli samodzielnie je poznać, sięgając po tę pozycję. Skupię się teraz na jej aspektach wizualnych.

Wykonanie jest niczym album zdjęciowy przedstawiający na tych obrazkach najważniejsze momenty oparte na opisanych faktach. Możemy nie tylko o tym czytać, ale i zobaczyć. To jakby przenieść się w czasie i śledzić rozwój, mając wszystko przed oczyma.

Przepiękna twardą oprawa sprawia, że pozycja ta wygląda tak szlachetnie jak produkty wykonane przez samego projektanta. Służy ona nie tylko jej przeznaczeniu, ale również będzie przepięknie zdobić nasz regał.

Przyznam szczerze, że nigdy wcześniej nie zastanawiałam się nad genezą tej marki, ale dzięki tej książce otrzymałam możliwość zaznajomienia się z nimi, odkrycia pewnych szczegółów, o których wcześniej z pewnością bym nie pomyślała.

Zdradzę Wam jeszcze jeden sekret. Tylko zostawcie go dla siebie, a inni niech dowiedzą się o nim samodzielnie. 🤭
Kufry i walizki wyprodukowane przez tego projektanta również odbyły podróż Titanic em, gdyż to właśnie wtedy cieszyły się swoją popularnością wśród bogackich.

Była Chanel to teraz czas na Louis Vuitton. I ponownie masa zdjęć, masa historii i masa elementów, które zachwycą każdego kto historią mody się interesuje.

Nawet miałam wrażenie, że tych fotografii z dziełami domu mody Louis Vuitton było tu więcej niż w przypadku Chanel. I na pewno większa uwaga została poświęcona projektantom, którzy kolejno obejmowali stołek w rozsławionym na cały świat modowym królestwie, przyczyniając się do jego jeszcze większej ekspansji.

I tak oto monogram Louis Vuitton, który swój początek datuje na XIX wiek, po dziś dzień świeci tryumfy na międzynarodowych scenach, a rzemieślnicza tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie nie ustępuje miejsca taniej i szybkiej modzie.

Louis Vuitton to marka, której nikomu przedstawiać nie trzeba, ale jeśli ciekawi jesteście jej zaplecza historycznego to myślę, że ta pozycja będzie idealna do jego zgłębienia.

Mój bookstagram: my.books.shelf

Wiedza zawarta w pigułce + piękne retrofotografie i plakaty i styl tamtych lat. Kieszonkowa wersja zawiera wszystko co byśmy chcieli wiedzieć na dobry początek.

• Moda
  • Biografia