Gucci. Historia kultowego domu mody

2022-04-20
2020-10-06
9788321352022
Anna Wajcowicz-Narloch

Książka jak wszystkie z serii pięknie wydana, jednak ta pozycja mniej mnie wciągnęła może też dlatego że estetyka firmy czasami odbiega od moich upodobań. Czuję niedosyt jeśli chodzi o historie i początki marki.

Dom mody Gucci niesie za sobą wiele burzliwych historii, na których temat powstało już kilka pozycji. Nie sposób bowiem zagłębić się w genezę rozwoju marki Gucci bez odniesień do rodzinnych koligacji.
I chociaż ta książka traktuje ten temat skrótowo, to rzuca pewien cień na wpływ braterskich waśni na rozwój firmy.

Oprócz oczywistego nawiązania do genezy powstania marki Gucci i jej początkowych lat istnienia, znajdziemy tu rozdziały poświęcone jej późniejszym dyrektorom kreatywnym. Tom Ford, Frida Giannini oraz Alessander Michele wnieśli do domu mody powiew świeżości, który przyciągnął kolejne rzesze klientów, pozwalając firmie wrócić na ścieżkę świetności i czyniąc logotyp Gucci jednym z najbardziej pożądanych znaków firmowych.

I jak to mamy okazję obserwować w każdej pozycji Wydawnictwa Arkady z serii "modowej", znajdziemy tu masę fotografii prezentujących projekty marki, kadry z wybiegów czy archiwalne ujęcia z początków działalności.

Zdecydowany must have dla miłośników historii mody.

Mój bookstagram: my.books.shelf

Oprócz oczywistego nawiązania do genezy powstania marki...

Uważam, że to świetna propozycja dla osób lubiących modę. Ja jestem zachwycona, treścią ale i dopracowaniem szczegółów okładki. Zawiera ciekawe historię. Idealna na wieczór.

HISTORIA KULTOWEGO DOMU MODY: GUCCI to kolejna monografia o znanych markach modowych. Tym razem na tapet trafił Gucci. Jeśli chcecie poznać historię marki oraz dowiedzieć się, jaki wpływ na jej rozwój i kierunek, jaki obierały jej kolekcje miały osoby, które stały w danych latach na czele domu mody, to będzie to dla Was idealna pozycja. Wcześniej o Gucci wiedziałam niewiele i teraz masa ciekawostek mnie wręcz zadziwiła. Nie miałam pojęcia, jak mało Gucci'ego jest w marce Gucci! Co to oznacza? Sprawdźcie sami, sięgając po książkę.Autorka krok po kroku odkrywa przed nami konflikty włoskiej rodziny, a następnie przedstawia sylwetki kolejnych projektantów i wizjonerów. Liczne fotografie przybliżają kultowe projekty i towary, które mimo upływu lat okazują się ponadczasowe. Dzięki tej książce poznałam również genezę loga Gucci oraz skąd wzięły się ich popularne wzory i zdobienia. Czytałam z ogromną ciekawością! Jeśli lubicie modę, to zdecydowanie ta pozycja jest Waszym must have!

@Amanda.Says

[współpraca reklamowa/ barterowa @wydawnictwoarkady ]
Tę pozycję widziałam u @maniaksiazkowa i tak mi się spodobała, że koniecznie musiałam ją mieć.
Czytacie czasami o sławnych osobach i markach? Przyznam się, że ja nie często, ale od czasu do czasu lubię przeczytać, jak rozwijała się marka od samego początku.

Dzisiaj chcę Wam pokazać piękną książkę na temat marki Gucci, w której znajdziemy informacje, jak rozwijała się marka od samego początku. Wszyscy kojarzą ją z przepychem i luksusowymi rzeczami, na które mogą sobie pozwolić zamożni ludzie.

Jednak nie każdy jest świadomy, że nawet takie marki musiały zmierzyć się z trudnościami i zdarzało się, że najpierw musiały upaść, aby się odrodzić. Tak też było z tą marką. Odrodziła się jako gigant haute couture w latach 90.
Duże znaczenie dla marki miała postać Toma Forda, jednego z najwybitniejszych projektantów mody, który nadał marce swój własny charakter.

Książka jest naprawdę bardzo pięknie wydana. Można się z niej dowiedzieć wielu ciekawostek. Ja chłonęłam treść kartka za kartką, gdyż wszystko, co czytałam, było dla mnie mega ciekawe. Oprócz treści znajdziemy tutaj również cudowne zdjęcia. Jeśli chodzi o modę, to na pewno wyróżnia się swoim charakterem i niepowtarzalnością.

Polecam dla fanów, a także dla osób, które lubią zgłębiać wiedzę. Oprócz tej są również książki na temat innych marek.
Dziękuję za egzemplarz.

[współpraca reklamowa/ barterowa @wydawnictwoarkady ]

Dzisiaj chcę Wam pokazać piękną książkę na temat marki Gucci, w...

„Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę.”

Gucci, a właściwie Guccio Gucci swoje zamiłowanie do piękna i elegancji zamienia na produkcję toreb bagażowych dla elity, dopiero w późniejszych czasach staje się on producentem kultowych akcesoriów i kolekcji couture, która po dziś zachwyca swoimi wyrobami, zyskując miano luksusowej.

Jednak marka nie tylko pławi się we wzloty, a nawet zalicza spory upadek. Z pomocą Toma Forda odradza się, prezentując kolekcje kobiece, seksowne i reprezentujące najwyższą półkę. Wybory są chętnie wybierane na czerwony dywan, napędzając sprzedaż i wybór ich produktów.

Dyrektorzy kreatywni zaczęli się zmieniać, a wraz z nimi zamysł estetyki. Zaczynają stawiać na przerysowane i wyróżniające się wzory, które niekiedy przyprawiały o ból głowy, ale w ogólnym rozrachunku zdobyły ogromne uznanie wśród blogerów i redaktorów kolorowych magazynów.

Przeglądając ten przepięknie wydany album, nie mogłam puścić wzroku z fotografii, które w skrócie, nakreślając nam historię tego domu mody. Dopiero zagłębiając się w tekst zaczęłam odkrywać dokładne szczegóły, poznawać nazwiska, które razem pomagały odbudować potęgę tej marki.

Sporo wyciągniętych z tej pozycji ciekawostek było dla mnie nowością. Nie przypuszczałam, że inspiracją dla powstania pierwszych jego toreb była praca w hotelu, gdzie miał okazję poznać znane osobistości, tj. Marylin Monroe, a logo wcale nie było od początku, takie jak widzimy, powstało dopiero po śmierci założyciela.

Włochate kapcie, ekskluzywne torebki, czy skórzane buty to tylko połowa z rozpoznawalności tej marki. Dochodzą do tego zegarki, czy awangardowe podejście do mody. Można o niej powiedzieć naprawdę sporo, ale nie to, że jest tandetna czy wulgarna. Najpewniejsze jest jedno – oryginalna.

Oczywiście postanowiłam nie zdradzać wszystkich smaczków zebranych w tej książce, a tylko wzbudzić wasza ciekawość. Resztę do odkrycia pozostawiam Wam, ale przyznam to już teraz, jest naprawdę ciekawie i intrygująco.
Ja bym chętnie spróbowała kawy z kawiarni Gucci, ale niestety jest ona tylko w jednym mieście na świecie.

„Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę.”

Jednak marka nie tylko pławi się we...

Historia Gucciego zawsze mnie rozczula, czytałam już ją w wielu miejscach, sporo tych książek o modzie za mną. Guccio Gucci, czyż to nie brzmi uroczo? Gucio, po prostu Gucio. Przepych perfekcja, najczęściej podrabiana marka na świecie. Dla wielu uosobienie kiczu, dla innych wizjonerstwo i odważna klasa.

Album ze śliskim papierem, twardą okładką, sporą ilością ładnych zdjęć, także z pokazów. Ładna rzecz.

Album ze śliskim papierem, twardą okładką, sporą ilością ładnych...

Blog o książkach | BookaLove

Moda to dla mnie nie tylko ubrania, ale przede wszystkim forma sztuki, ekspresji, wyrażania siebie. To historia najbardziej znanych luksusowych domów mody, pełna inspiracji i przełomów.

Biografie projektantów, książki, artykuły czy też filmy poświęcone wielkim domom mody są u mnie wysoko na liście zainteresowań. Stąd też w mojej biblioteczce trzy mini albumy o Gucci, Louis Vuitton i Chanel.

Oprócz zdjęć znajdziemy tutaj krótkie historie powstania słynnych marek i ich kultowych produktów, a także informacje o tym jak firmy wyglądają dziś, jaką mają pozycję na rynku i kto je prowadzi.

Ja szczególnie polecam przeczytać o Louis Vuitton. Oprócz tej pozycji znalazłam tylko jedną książkę o marce, a szkoda bo to naprawdę ciekawa historia i mam niedosyt.

Blog o książkach | BookaLove

Świetne fotografie , gdy tylko ja zobaczyłam wiedziałam ,ze muszę ja mieć i się nie pomyliłam , klasyk nad klasykami , kazdy powinien przeczytać ta książkę

Książki są wypełnione świetnymi fotografiami, projektami i ciekawymi historiami. Znajdziecie w niej mnóstwo ciekawostek, bo to książki nie tylko o markach, ale o ludziach, którzy za nimi stali. Czego dowiadujemy się z książek o najsłynniejszych domach mody? Przede wszystkim, że pasja i zaangażowanie, oraz miłość do tego co się tworzy, do dbałości o każdy szczegół są wpisane w historię każdej marki. Marek tworzonych przez silne osobowości, które nie bały się przekuwać własnej wizji w sukces. Nie bali się wychodzić przed szereg, byli bohaterami skandalów, obiektem plotek, ale także odważnie bronili swoich wizji.
Książki są przepięknie wydane, eleganckie i będą pięknie wyglądać na stoliku kawowym czy komodzie. Będą wspaniałym prezentem dla wielbicieli mody i nie tylko!

• Moda
  • Biografia