Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na księżyc

Okładka książki Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na księżyc Torben Kuhlmann
Okładka książki Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na księżyc
Torben Kuhlmann Wydawnictwo: Tekturka opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Armstrong - Die abenteuerliche Reise einer Maus zum Mond
Tekturka
2022-03-21
2022-03-21
księżyc mysz armstrong wyprawa na księżyc

Okładka książki Dzik Dzikus Marta Kurczewska, Krzysztof Łapiński
Dzik Dzikus Marta Kurczewska, K...
Okładka książki Gęby, dzioby i nochale Maria Bulikowska, Mikołaj Golachowski
Gęby, dzioby i... Maria Bulikowska, M...
Okładka książki Dom, który się przebudził Emilia Dziubak, Martin Widmark
Dom, który się... Emilia Dziubak, Mar...
Okładka książki Najlepsza zupa na świecie Mar Ferrero, Susanna Isern
Najlepsza zupa... Mar Ferrero, Susann...

Urocza historia myszy, która chciała udowodnić, że księżyc tylko z daleka przypomina ser.
Bardzo ciekawy sposób zainteresowania najmłodszych czytelników kosmosem.
I co najważniejsze: przepiękne ilustracje, które mogłyby być obrazami w bibliotece ;)

Bardzo ciekawy sposób zainteresowania najmłodszych czytelników kosmosem.

Cała moja rodzina pokochała tę serię książek o myszce. Ja, jako artystka uwiebiająca steampunk i akwarele, kupiłabym to natychmiast, choćby tam nie było w ogóle tekstu :) Ilustracje są przepiękne, mistrzostwo świata, naprawdę. Treść też w porządku, motywuje do poznania wynalazców. Mój 7-letni syn cieszy się bardzo z każdej kolejnej książki z serii i pokazuje je kolegom, którzy go odwiedzają, co nie jest typowe dla dzieci w obecnych czasach. To jest piękne.

Przede wszystkim przepiękne rysunki.
Opowieść ciekawa, ale mnie osobiście jakoś specjalnie nie porwała.

Przede wszystkim przepiękne rysunki.
Opowieść ciekawa, ale mnie osobiście jakoś specjalnie nie porwała.

Gdy jesteś mały, jak okruszek, ale światłość twego umysłu i twoje marzenia są ogromne to masz dwa wyjścia – poddać się presji tłumu, który każe ci jak szarej myszce zaszyć się w kącie pod miotłą, bądź podjąć trud dążenia do realizacji swoich marzeń.

Marzenia pewnej małej myszki były ogromne niczym wszechświat, w których chciała podróżować. Jaśniały przy tym jak miesiąc w pełni w bezchmurną noc. I prowadziły ją w kierunku, którego nikt wcześniej nie odkrył. I tak mysia pionierka mimo przeciwności losu małymi kroczkami zmierzała ku obranemu, srebrzystemu celowi. Aż w końcu jej maleńka łapka jako pierwsza dotknęła powierzchni srebrnego globu.

„Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na Księżyc” to opowieść inspirowana prawdziwą historią lotów kosmicznych, ale to przede wszystkim opowieść o sile marzeń, o dążeniu do ich urzeczywistnienia, o determinacji w dążeniu do celu. Jednak to, co przede wszystkim chwyta za serce w książce to ilustracje. Zachwyt – to pierwsze słowo, które przychodzi mi na myśl, gdy na nie patrzę. Chociaż „patrzenie” nie wydaje się być odpowiednim słowem, bardziej adekwatne byłoby „chłonięcie”. Przebija przez nie precyzja, idealizm i pasja. Cechują je dbałość o szczegóły, realizm i stonowane barwy, które nadają całości klimatu retro.

W książce Torbena Kuhlmanna prym wiodą ilustracje, które same w sobie opowiadają historię, a tekst wydaje się być jedynie jej dopowiedzeniem. Opowieść jest bardzo przyjemna, lecz w oderwaniu od tych niezwykłych dzieł nie miałaby takiej siły oddziaływania. Wartością dodaną są informacje o prawdziwej historii lotów na Księżyc.

Na uwagę zasługuje też wyjątkowe wydanie @wydawnictwotekturka – duży format, gruby papier, twarda okładka, a wszystko utrzymane w stylu retro z klimatycznymi postarzeniami. To zdecydowanie jest książka z efektem wow!

Ta seria jest niezwykła! Mała mysz marzy, poznaje, podróżuje, lata, odkrywa, a my wraz z nią. Jest ogrom treści, która przemyca wiedzę, są ilustracje nie z tej ziemi, jest duży format, który przenosi nas w magiczne przestrzenie - dech zapiera i dawno nic aż tak.

Najchętniej pokazałabym Wam każdą stronę, bo to prawdziwa wizualna uczta. Polecam się rozsmakować!

dzieciakom bardzo się podobała i mnie również. super konwencja o myszy astronautce. piękne ilustracje, pozwalające dopowiedzieć coś do historii, a na końcu mamy najważniejsze info dot. wypraw w kosmos

Bogato ilustrowana książka o wyprawie na księżyc.

Bogato ilustrowana książka o wyprawie na księżyc.

Do sięgnięcia po tę książkę skłoniła mnie okładka. A gdy zobaczyłam kilka kolejnych ilustracji, przepadłam. Już dawno nie widziałam tak precyzyjnych, a przede wszystkim ładnych rysunków. Szata graficzna tej książki to czysta przyjemność. Jeśli chodzi o treść, to okazuje się, że tylko dzięki myszom człowiek osiągnął cokolwiek w dziedzinie awiatyki i astronautyki. Ponieważ to właśnie te gryzonie pierwsze oderwały się od ziemi. Cóż, kto to wie. Nie mniej jednak kilka faktów historycznych też zostało w tej powieści przemyconych, a dziecko słucha jej z wyjątkową uwagą. Polecam!

Piękna historia z jeszcze piękniejszymi ilustracjami. Spełnienie marzeń dla dzieci, które kochają myszki i kosmos.

Historia małej myszki, która zapragnęła dosięgnąć gwiazd i udowodnić swoim pobratymcom, że księżyc nie jest wielkim dziurawym kawałkiem sera.

Czytało się troszkę łatwiej, niż poprzednią książeczkę tej serii. Znów zostałam wciągnięta do mysiego świata marzeń i pochłonięta przez przepiękne ilustracje. Tym razem autor opowiada o myszce, która próbuje skonstruować rakietę kosmiczną. Dla mnie osobiście historia ciekawsza od poprzedniej, może przez wzgląd na tematykę.

Wciąż jestem zdania, że opowieść jest dość ciężko skonstruowana i brak jest płynności podczas czytania, ale tutaj nie raziło mnie to już aż tak bardzo. No i było dłużej, pokaźniejsza historia, więcej stron. Dzieciom ogromnie się te książki podobają. Polecam!

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca