Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na księżyc

Tłumaczenie: Marta Krzemińska
Wydawnictwo: Wilga
Armstrong - Die abenteuerliche Reise einer Maus zum Mond

Mała mysz sięga gwiazd.

Kolejny tom przygód latającej myszy. Tym razem mała mysz sięga gwiazd, a inspiracją jest postać Neila Armstronga.

źródło opisu: gwfoksal.pl

źródło okładki: gwfoksal.pl

Villiana | 2017-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2017

Historia małej myszki, która zapragnęła dosięgnąć gwiazd i udowodnić swoim pobratymcom, że księżyc nie jest wielkim dziurawym kawałkiem sera.

Czytało się troszkę łatwiej, niż poprzednią książeczkę tej serii. Znów zostałam wciągnięta do mysiego świata marzeń i pochłonięta przez przepiękne ilustracje. Tym razem autor opowiada o myszce, która próbuje skonstruować rakietę kosmiczną. Dla mnie osobiście historia ciekawsza od poprzedniej, może przez wzgląd na tematykę.

Wciąż jestem zdania, że opowieść jest dość ciężko skonstruowana i brak jest płynności podczas czytania, ale tutaj nie raziło mnie to już aż tak bardzo. No i było dłużej, pokaźniejsza historia, więcej stron. Dzieciom ogromnie się te książki podobają. Polecam!

książek: 1955
AnnaSikorska | 2016-12-23

Wielcy marzyciele sięgają wzrokiem i umysłem do gwiazd. Próbują poznawać i lepiej rozumieć każdy element rzeczywistości, aby móc dotrzeć tam, gdzie innych jeszcze nie było. To właśnie prosta ciekawość i chęć zrobienia czegoś więcej pchała ludzi na dalekie wyprawy. Konieczność zdobycia odpowiedniej wiedzy oraz środków wyzwalała w nich siły do poszerzania możliwości, zmuszała do wytężonej pracy. Zamorskie, biegunowe, podwodne, górskie i powietrzne wyprawy były kolejnymi kroczkami w przekraczaniu ludzkich ograniczeń. Do tego potrzebne były wielkie marzenia i pasja oraz wytrwałość. Jeszcze cztery wieki temu dzieci wychowywały się na marzeniach o zamorskich wyprawach, odkrywaniu nowych lądów, przemierzaniu dżungli. Nasze pokolenie śmiało patrzyło w niebo. Pierwsze udane loty kosmiczne dawały nadzieję na spotkanie kosmitów, zamieszkanie na Marsie lub innej planecie. Wycieczki na Księżyc? Czemu nie. Z wiekiem człowiek zdobywa wiedzę o ograniczeniach, uświadamia sobie trudy i te plany...

ksiazkawprezencie | 2016-12-10

Modne teorie spiskowe dotyczące rzekomego sfingowania lądowania na Księżycu w 1969 roku bledną przy historii, którą ujawnia Torben Kuhlmann w swej najnowszej książce.

Cała recenzja pod linkiem: http://www.ksiazkawprezencie.pl/co-ukrywa-nasa/

ghaia | 2017-08-24

Piękna historia z jeszcze piękniejszymi ilustracjami. Spełnienie marzeń dla dzieci, które kochają myszki i kosmos.

Bajarka_opowiada | 2018-09-13
Eliza | 2018-08-23